Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Контра бомба

4 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Контра бомба Empty Контра бомба

Пишување by Гостин Саб Фед 07 2015, 16:08

Започнаа...Со единственото што им остана како надеж дека ке успеат да се спасат...Подигање на меѓуетничките тензии...И каде го најдоа токму сајтот на куРир...

Хакиран сајтот на Курир

Контра бомба KurirHaknat

Кратко време во текот на денов беше хакиран сајтот на Курир, од како што беше наведено “„лирида“, со порака дека Охридскиот мировен договор не е исполнет и време е за нов договор.

Во соопштението истакнато на хакираната страна на Курир пишуваше дека историјата се повторува кога власта не сака да учи од неа.

Контра бомба KurirHaknat1245

-Охридскиот договор одигра историската улога за прекин на непријателствата, а сега е должност на сите политички партии да се заложат за решавање на отворените прашања и нерешените политички и национални прашања во Македонија. Ова може да се постигне само преку конструктивен дијалог, со помош на меѓународните демократски сили да се најдат форми и начини за решавање на нови проблеми без крвопролевање.

Затоа, како и вчера и денес, Македонија се соочува со отворен етнички конфликт. Ова не е демократска држава и како таква нема иднина. Иднината на Македонија е само во демократска децентрализација на централната влада, која се изразува преку концептот на регионална автономија, федерација или конфедерација.

http://a1on.mk/wordpress/archives/447999

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Контра бомба Empty Re: Контра бомба

Пишување by reiter Саб Фед 07 2015, 19:58

народната вели,Давеникот и за сламка се фаќа..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Контра бомба Empty Re: Контра бомба

Пишување by osa Саб Фед 07 2015, 20:19

jas pa mislam gi razjasnuvate vestite na sitel vo 19 casot ;  del veli i Branko gi prislushuvashe .....a parite od shvajcarskite banki na Branko .....

a kajronot na TV e sleden : dvojni arshini za ednite i za drugite ,demek se pluka po DPMNE ,a i SDSM pravele slichni raboti ,pa mi zalichi kako" kontra bomba "

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Контра бомба Empty Re: Контра бомба

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Фед 07 2015, 20:47

E sega im e kasno! Projde toj film a lokomotivata pocna da se trkala nizdolnica... ne ja sopira ni meteor da ja trefne!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Контра бомба Empty Re: Контра бомба

Пишување by Гостин Саб Фед 07 2015, 21:00

Ранети во глава уште пред да почне битката!
Како испадна така, бе, мајката: сите бранители на Македонија да се ранети во главата уште пред да почне битката!
Бранко Тричковски, Фејсбук, 07.02.15.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Контра бомба Empty Re: Контра бомба

Пишување by Гостин Саб Фед 07 2015, 22:41

Еве уште една контра бомба...Плус инфо ја предвиде уште порано...Нема да ме изненади ако преземат потполно неконтролирани чекори, затоа што знаат што ги чека после падот...Инаку глупаво е да се кријат зад некакви заговори и странски служби...Без оглед од каде Заев ги добил информациите, ако со нив се докажува криминалот на властодршците, тие треба да одговараат...Бидејки во таков случај не се работи за заговор против Македонија, туку за помош, Македонија да се ослободи од криминалната власт...Никако не смее да се следи спинуваната логика на власта...Ако некој достави докази за пљачкосувањето на државата од страна на власта тој е непријател...Власта не е државата...Тој што доставува докази дека власта и штети на државата е пријател...

Власта ќе бара да се протера амбасадорот кој им „помагал“ на Заев и на Верушевски?!

Со тврдењето на провладините порталит дека наводното писмо лидерот на СДСМ Зоран Заев до притворениот поранешен контраразузнавач Зоран Верушевски наводно се потврдила „вмешаноста на странските служби во подготовката на материјалите“ со кои тој наводно му се заканувал на премиерот Никола Груевски, се потврди, всушност, тезата што дневниот весник „Слободен печат“ ја лансираше веднаш по апсењето на Верушевски – дека власта лови амбасадор на земја од Западот, со што сака да се интернационализира случајот во нејзина полза.

Еве ја таа насловна страница на „Слободен печат“ од 28 јануари:

Контра бомба Naslovna%20sloboden%20pecat

Провладините медиуми сега тврдат дека во писмото, кое наводно е рачно пишувано од лидерот на СДСМ, „се потврдува дека странски премиер и амбасадор ја подготвувале бомбата заедно со екс разузнавачот Верушевски и Заев“. Во писмото, кое на 20 јануари Заев му го испратил на Верушевски, лидерот на СДСМ пишувало дека „работата која ја чекаат од пријателите од надвор е завршена“.
Напомош за интернационализација на случајот во полза на Груевски, освен домашни „експерти“, повикан е и познатиот новинар Мирослав Лазански, кој во гостувањето во „Миленко Неделковски шоу“, вели:

- Не сум сретнал ниту еден пример, на ниту еден политичар, кој имал контакти со странски разузнавачки служби и тоа јавно да го каже и јавно да го признае, а притоа со тоа некој да уценува. Па тоа во секоја нормална држава е ужасен минус.

Според нашите сознанија, на Бихаќка спокојно се следат ваквите написи и се подготвуваат за понеделник, за почетокот на „бомбардирањето“, после кое, како што вели извор на Плусинфо, „владата ќе личи како Дрезден во Втората светска војна“.

- Следејќи ги нелогичните потези и фаталните грешки на премиерот Никола Груевски, нема да бидам изненаден ако се обиде да направи дипломатски скандал и да побара протерување на амбасадорот кој наводно соработувал со Заев и со Верушевски – вели нашиот извор.

http://plusinfo.mk/vest/14172/vlasta-kje-bara-da-se-protera-ambasadorot-koj-im-pomagal-na-zaev-i-na-verushevski

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Контра бомба Empty Re: Контра бомба

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Фед 07 2015, 22:56

Sega na History canal odi dokumentarec za toa kako hitler ja gradel omrazata okolu Evreite, nivnoto pljackosuvanje..... Ovoj nasiov gi izmislil "grckite spiuni" .... ne mi se verue!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Контра бомба Empty Re: Контра бомба

Пишување by Гостин Саб Фед 07 2015, 23:21

Гледаш калифу...постојат грешки уште од почетокот...властодршците упеаја да наметнат некои тези кои се вон здравата памет...но сепак успеаја...како на пример дека секое барање за демократизирање на државата по автоматизам е барање за доагање на власт...со цел да и се наштети на државата и народот...исто така и секое обелоденување на криминалите на власта...и ако народот и овој пат остане летаргичен...тоа ке значи само едно... дека успеаја да спинуваат дека не е важно дали власта крадела или вршела непријателски дејности против својот сопствен народ...туку дека е важно како доказите за нивните злочини се набавени...дека успеаја да наметнат теза дека власта е државата и народот...и дека секој напад на власта е непријателски акт против народот и државата...дека успешно направија замена на тези...па владеачката фамилија се поистовети со  државата и народот...излезе на крајот дека у ствари Македонија е групата криминалци на власт...и дека секој напад врз нив е напад врз Македонија...а народот од кого произлегува суверенитетот е всушност некакво ретардирано мноштво под старателство на криминалците на власт...и дека интересот на народот е фамилијата да го пљачка, застрашува и држи во заложништво...тоа треба пред се да им се објасни на граганите...дека власта не е Македонија...и дека властодршците не се народот...и дека изнесувањето докази за нивниот криминал не е напад врз Македонија...инаку било каква бомба, докази за криминал и афери, ке бидат тотално неефикасни...бомбата ке има разорна мок по фамилијата само кога граганите ке сфатат дека тие се вистинските сопственици на државата...а сегашниве владетели се само избрани да управуваат со народната сопственост...и дека за своите постапки треба да положат сметка пред вистинските сопственици на државата...и дека народот како сопственик на државата не треба да чека било која власт да се грижи за неговата  сопственост...ако тоа не го прави тој  самиот...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Контра бомба Empty Re: Контра бомба

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Фед 07 2015, 23:41

Gledam Teo, gledam, ama poleka, poleka i drugi progleduvaat. Nemozes cel zivot nekogo da go pravis i gluv i slep i glup. Eve gledam i kako gi nosat razni Lozanovci, koj za 5k, koj za 10 a bogami i za dupli sumi (vo zavisnost od rejtingot) kako se glupiraat po vladinive mediumi i navistina treba da imas stomak pa da gi slusash. Dodusa Onaa Ackova drobi za sitna para, toni sanac go sednale so edna zaushka ama jbiga druze....snimeni ste pa nemoj da mu otide u race kaj Zajko snimkite...!?!?!? svasta moze da te snajde.....nego batali prazni muabeti ...vekje stanuva epten jasno i na obicnive lugje taka da: TikTakTikTak
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Контра бомба Empty Re: Контра бомба

Пишување by reiter Саб Фед 07 2015, 23:42

[img]Контра бомба S6j23r[/img]

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Контра бомба Empty Re: Контра бомба

Пишување by Гостин Саб Фед 07 2015, 23:44

Од твоја уста во божји уши калифу...Ке се радувам на денот кога нашиот народ конечно ке реши да ги заштити сопствените интереси...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Контра бомба Empty Re: Контра бомба

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Фед 07 2015, 23:55

Abe narod ko narod! Lakoveren i glup...ama ne e do tolku! I budala od Bardovci kad tad ke se svesti ako preteras zaebavajki go.
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Контра бомба Empty Re: Контра бомба

Пишување by reiter Нед Фед 08 2015, 14:16

и Страшо Ангеловски од МААК(тморо-веп),демек патишта се прават,нови инвеститори и вработувања само што не дошле...итн.Колку како него ќе се одрекнат и засрамат од ова што го прават само по една ден.Многу ќе изгубат.Со каков-таков авторитет после пласирање на бомбата.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Контра бомба Empty Re: Контра бомба

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 08 2015, 14:21

Ako ako dobro e toa .... sega neka se zapisuvaat u kelesh tefter za da im se olesni rabotata na novite organi.
Tuku, koga sme kaj kelesh tefter, a vo nedostatok na vodenicarskiot, mozebi e pravo vreme da go obnovime?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Контра бомба Empty Re: Контра бомба

Пишување by reiter Нед Фед 08 2015, 14:27

ставени се воденичарските листи на форумов...се дополнуваат за да се потполни временската дупка за кое не беше активна воденица,па да се фати се од ред и по ред.Само незнам до каде е стигнато.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Контра бомба Empty Re: Контра бомба

Пишување by osa Нед Фед 08 2015, 14:56

reiter напиша:ставени се воденичарските листи на форумов...се дополнуваат за да се потполни временската дупка за кое не беше активна воденица,па да се фати се од ред и по ред.Само незнам до каде е стигнато.

mislam so samoto toa shto ovoj PRAZNIK e prv i edinstven ,pa vo negova chest i vo chest na forumov ,najdobro e da si otvorime melnicharski kelesh tefter ,samo dajte predlog za imeto kako da se vika ...valjda do tolku sme inventivni da smislime edno ubavo IMA za nashiot kelesh tefter ...
ajde da gi slushnam razmisluvanjata koj e za ?   koj protiv ?

so opshirno obrazlozenie molam

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Контра бомба Empty Re: Контра бомба

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 08 2015, 15:03

Prishupacki abecednik!
(bez obrazlozenie, zato sto prishupak e prishupak)
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Контра бомба Empty Re: Контра бомба

Пишување by osa Нед Фед 08 2015, 15:10

Hamad bim Khalifa напиша:Prishupacki abecednik!
(bez obrazlozenie, zato sto prishupak e prishupak)
abe kalife ne deka ne e ubavo imevo potochno naslovot ,no nekako mnogu " stransko " ,aj molimte neshto po Makedonski ...
ajde imash inspiracija ili slabo ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Контра бомба Empty Re: Контра бомба

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 08 2015, 15:26

Oralnogzni spisok:

Predlog br. 1 - Sranja Kravakamiseva.....
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Контра бомба Empty Re: Контра бомба

Пишување by Гостин Нед Фед 08 2015, 17:28

Predlogot na kalifot e prifaten...Prisupackiot abecednik ke bide otvoren vo potforum Makedonska politicka scena...Na prvo mesto Karakamiseva...Svinjca bocevski vtor...Site koi ke se setat na nekogo sto zasluzuva svoe mesto vo abecednikot, neka napisat post so imeto vo temata...Adminot ke ja nadopolnuva listata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Контра бомба Empty Re: Контра бомба

Пишување by kiBik Нед Фед 08 2015, 19:21

Чекайте! Не сум баш запознаен, ама ке направам кратка ретроспекция - а шо направи Бранко кога беше на власт?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Контра бомба Empty Re: Контра бомба

Пишување by Гостин Нед Фед 08 2015, 19:25

Branko ne e na vlast kiBik...Nema nitu da se vrati...So nego e zavrseno...No ovie se, i nie ke napravime lista na nivni podrzuvaci...Potocno lista na dvolicnici koi bile i so ovaa i so poranesnata vlast...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Контра бомба Empty Re: Контра бомба

Пишување by kiBik Нед Фед 08 2015, 19:40

Teo напиша:Branko ne e na vlast kiBik...Nema nitu da se vrati...So nego e zavrseno...No ovie se, i nie ke napravime lista na nivni podrzuvaci...Potocno lista na dvolicnici koi bile i so ovaa i so poranesnata vlast...
А кои сте баш вие??? Не сте Груйовисти, не сте Бранковисти, не сте Заевисти, не сте Люпчовисти, кои сте?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Контра бомба Empty Re: Контра бомба

Пишување by Гостин Нед Фед 08 2015, 19:43

Obicni gragani kiBik...Koi sfatile deka vlasta treba da raboti za narodot, a ne obratno...Deka vlasta treba da se plasi od narodot, a ne narodot od vlasta...Koi mislat deka sekogas moze poveke i podobro...Deka bez kontrola i konstruktivna kritika vlasta, bilo koja da e moze da zabega...Deka vistinski sopstvenici na drzavata se graganite...I deka niedna vlast ne e vecna...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Контра бомба Empty Re: Контра бомба

Пишување by kiBik Нед Фед 08 2015, 19:59

Ахам. Идеалисти.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Контра бомба Empty Re: Контра бомба

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот