Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Контра Kozanostra-bozanostra

5 posters

Go down

Контра Kozanostra-bozanostra Empty Контра Kozanostra-bozanostra

Пишување by defo Чет Мар 26 2015, 20:08

http://bozanostra.net/-мислам небањативе се надминаа себеси во контрирање...контра kozanostra-bozanostra... Shocked
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Контра Kozanostra-bozanostra Empty Re: Контра Kozanostra-bozanostra

Пишување by osa Чет Мар 26 2015, 20:36

defo напиша:http://bozanostra.net/-мислам небањативе се надминаа себеси во контрирање...контра kozanostra-bozanostra... Shocked
ovie ke treba da gi IZUCHUVAAT kako poseben VID(sorta) na luge ?!

sto pati ispod DNO DNA   

p.s. ako se vo pravo ,ako se chisti nema zoshto da se branat (da taksuvaat se i seshto ,da vetuvaat se i seshto i shto moze i shto nemoze .....)
shtom se DAVAAT znachi sakaat da go pokrijat prljavoto ! logika e ova ,drugoto e samo spinuvanje

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Контра Kozanostra-bozanostra Empty Re: Контра Kozanostra-bozanostra

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Мар 26 2015, 21:06

Na kogo onaa oshtrokobdzulata Bejbi davashe kontra satiricna parodija, pred par godini?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Контра Kozanostra-bozanostra Empty Re: Контра Kozanostra-bozanostra

Пишување by defo Чет Мар 26 2015, 22:01

Hamad bim Khalifa напиша:Na kogo onaa oshtrokobdzulata Bejbi davashe kontra satiricna parodija, pred par godini?

да да......ние сме едина замја во светото во која е „недозволиво“ да ја исмејуваш позицијата, а задоволително да ја исмеејуваш опозицијата.....ние сме земја во која желбата за подобро утро е забранета.....
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Контра Kozanostra-bozanostra Empty Re: Контра Kozanostra-bozanostra

Пишување by Гостин Пет Мар 27 2015, 11:09

Mene povekje mi se chini deka nemame dovolno silna zhelba za podobro utre...Inaku nikoj ne mozhe da ni ja zabrani idninata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Контра Kozanostra-bozanostra Empty Re: Контра Kozanostra-bozanostra

Пишување by Гостин Пет Мар 27 2015, 17:59

I edno tvitche, koe ja kazhuva vitinata...

Miroslav Sazdovski ‏@MirkoSlav Mar 26
Ало #БозаНостра, прашајте ги #slabosoros - Хуморот доаѓа од срце, не од Белизе!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Контра Kozanostra-bozanostra Empty Re: Контра Kozanostra-bozanostra

Пишување by osa Пет Мар 27 2015, 18:23

Teo напиша:Mene povekje mi se chini deka nemame dovolno silna zhelba za podobro utre...Inaku nikoj ne mozhe da ni ja zabrani idninata...
tochno taka ...mora da se izbori sekoj za slobodata ...!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Контра Kozanostra-bozanostra Empty Re: Контра Kozanostra-bozanostra

Пишување by Arhimed Пон Мар 30 2015, 17:48

Сашо бил голем љубител на боза, види колку нарачки прави.

Ама не пие било каква боза, само од неговите.

Наша боза (boza nostra)

За плаќање - ќе плати Дедо Мраз од Белизе Wink

Arhimed

Број на мислења : 82
Join date : 2015-03-22

Вратете се на почетокот Go down

Контра Kozanostra-bozanostra Empty Re: Контра Kozanostra-bozanostra

Пишување by osa Пон Мар 30 2015, 18:14

уште поинтересно :пратиле писмо од Канада и се бунат за она што го прави Заев ????
аман ке повратам ,тие од Канада и од другите белосветски дестинации ,ги заболе за нас во македонија ..нека не јадат многу ,ако сакаат може размена они да дојдат тука ние во КАНАДА  ,па ке ги поддржувам да не го даваат името ,и дека овој лоповов КРАДЕ

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Контра Kozanostra-bozanostra Empty Re: Контра Kozanostra-bozanostra

Пишување by Arhimed Пон Мар 30 2015, 18:46

osa напиша:уште поинтересно :пратиле писмо од Канада и се бунат за она што го прави Заев ????
аман ке повратам ,тие од Канада и од другите белосветски дестинации ,ги заболе за нас во македонија ..нека не јадат многу ,ако сакаат може размена они да дојдат тука ние во КАНАДА  ,па ке ги поддржувам да не го даваат името ,и дека овој лоповов КРАДЕ
Не можеш сите во еден кош да ги ставиш. Факт е дека ВМРО-ДПМНЕ си има свои верни поддржувачи кај иселениците, ама тие на прсти се бројат (и на избори).

Најголемиот број кои се исселиле гледаат како да се снајдат во новата татковина.

Џабе и посетите на Никола Груевски во Канада, кога освен скандирања на поддржувачи не донесе вистински инвеститори.

Arhimed

Број на мислења : 82
Join date : 2015-03-22

Вратете се на почетокот Go down

Контра Kozanostra-bozanostra Empty Re: Контра Kozanostra-bozanostra

Пишување by osa Пон Мар 30 2015, 19:06

Arhimed напиша:
osa напиша:уште поинтересно :пратиле писмо од Канада и се бунат за она што го прави Заев ????
аман ке повратам ,тие од Канада и од другите белосветски дестинации ,ги заболе за нас во македонија ..нека не јадат многу ,ако сакаат може размена они да дојдат тука ние во КАНАДА  ,па ке ги поддржувам да не го даваат името ,и дека овој лоповов КРАДЕ
Не можеш сите во еден кош да ги ставиш. Факт е дека ВМРО-ДПМНЕ си има свои верни поддржувачи кај иселениците, ама тие на прсти се бројат (и на избори).

Најголемиот број кои се исселиле гледаат како да се снајдат во новата татковина.

Џабе и посетите на Никола Груевски во Канада, кога освен скандирања на поддржувачи не донесе вистински инвеститори.
so poddrzuvachi koi se brojat na prsti ,ne se dobivaat duri tri pratenika ????!!!!!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Контра Kozanostra-bozanostra Empty Re: Контра Kozanostra-bozanostra

Пишување by Arhimed Пон Мар 30 2015, 20:04

osa напиша:so poddrzuvachi koi se brojat na prsti ,ne se dobivaat duri tri pratenika ????!!!!!
Од 400 илјади иселени се запишани под 10 000 гласачи во три изборни единици.
Во Австралија со помалку од 1000 гласа се освои пратеник.
Таков е законот - не постои цензус на излезност во исселеничките ИЕ за да се освои пратеник. Теоретски, потесното семејство на еден кандидат би можел да го изгласа пратеникот.

Повели небулоза од лично искуство - моето барање да ме стават на список за гласање на изборите 2014 резултираше со решение да гласам за претседателски избори, но не и за парламентарни избори. Ме имаше во еден список, ме немаше во друг.

И сега за референдумот во Општина Центар (каде живеев пред иселувањето), дали ќе ме има на список за гласач (со сопругата), и покрај мојата уредна одјава на живеалиште?

Arhimed

Број на мислења : 82
Join date : 2015-03-22

Вратете се на почетокот Go down

Контра Kozanostra-bozanostra Empty Re: Контра Kozanostra-bozanostra

Пишување by reiter Пон Мар 30 2015, 20:20

[quote="osa"]уште поинтересно :пратиле писмо од Канада и се бунат за она што го прави Заев ????
аман ке повратам ,тие од Канада и од другите белосветски дестинации ,ги заболе за нас во македонија ..нека не јадат многу ,ако сакаат може размена они да дојдат тука ние во КАНАДА  ,па ке ги поддржувам да не го даваат името ,и дека овој лоповов КРАДЕ[/quote

така е оса.Тие ја имаат изгубено реалноста како се живее тука во Македонија.Тие се добро ситуирани и не мислат не се оптеретени како да го дочекаат-преживеат до следниот месец кога треба да земат плата(иако таму се плаќа неделно).Не мислат дали да купат нова кола туку си купуваат без проблем и без некој упад во домашниот буџет,планират шетки и одмори,да купат за јадење што им душа сака,немаат тензии како како овде кај нас од разни малцинства,тензии и притисоци од извршители,разни штетни закони донесени од Груевски,криминали од најлош вид кој е сместен во самиот ВРВ на ВЛАСТА....Најдобро за нив е да се прилагодат таму кај што се оти од ДАЛЕКУ лесно е да се дава УМ и ПАМЕТ па на сета и да БРАНАТ.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Контра Kozanostra-bozanostra Empty Re: Контра Kozanostra-bozanostra

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Мар 30 2015, 22:03

Mislam deka nekolku pati pishav do sega - pa ke se povtoram!
KRAJ so glasanje od dijaspora, na slednite izbori!
Ne mozehe nekoj od Manitoba ili od prigradska naselba na Pert da mi bira jebivetar za diganje dva prsta na grujo zakonite! KRAJ!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Контра Kozanostra-bozanostra Empty Re: Контра Kozanostra-bozanostra

Пишување by osa Пон Мар 30 2015, 23:59

Hamad bim Khalifa напиша:Mislam deka nekolku pati pishav do sega - pa ke se povtoram!
KRAJ so glasanje od dijaspora, na slednite izbori!
Ne mozehe nekoj od Manitoba ili od prigradska naselba na Pert da mi bira jebivetar za diganje dva prsta na grujo zakonite! KRAJ!
demek smenet e zakonot ? ne sum slushnala ?
ne deka ne sum za toa da ne glasaat od dijasporata !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Контра Kozanostra-bozanostra Empty Re: Контра Kozanostra-bozanostra

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мар 31 2015, 06:26

Ke se smeni Osa zakonot, i site zakoni sto se doneseni od ovaa vlast ke odat na revizija! Sve sto e doneseno za potrebite i vo fukkcija na vladeacka garnitura!
Mnogu raboti ke se vratat na mestoto kako sto treba po zavrshuvanje na ova cunami!

I nemoj da gi "zhalish" mnogu ovie od dijasporata! Neka si glasaat, ama tamu kaj sto ziveat. I tamu imaat politicari koj vlijaat i reshavaat za nivniot nacin na zhivot. Koga ke svatat deka parite sto teshko gi zarabotuvaat i im prakjaat ovdeka na svoite najbliski nekoj im gi krade bez usul i merka MOZEBI KE IM TEKNE za shto zboruvame ovdeka. Ke razberat deka ova za sto se borime nie ovdeka e vo niven interes i dobrobit! Ushte ne e kasno!
P.S. VMRO - koe vmro? Gocevo ili Kleptomanskovo?
Ni edno ni drugoto ne im nosi pari! Ama sepak barem prvovo neka im ostane vo srce i pamet za nivniot koren. Ova vtorovo treba da se iskorne kako korov vo niva, i da se zapali za da bide povtorno plodna......
(palenjeto nema da bide kako Grujo sto zamislil sekako)
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Контра Kozanostra-bozanostra Empty Re: Контра Kozanostra-bozanostra

Пишување by Гостин Пет Апр 03 2015, 15:26

Дијаспората ќе продолжи да гласа. Но нема да има пратеници од таму. Нивните гласови ќе се додадат на гласовите кои партијата за која гласале ќе ги добие во Македонија.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Контра Kozanostra-bozanostra Empty Re: Контра Kozanostra-bozanostra

Пишување by Arhimed Саб Апр 04 2015, 18:41

Што може зависност од сендвич да направи:
Патник од Швајцарија е уапсен во Италија (31 Март 2015) откако претходно во авион на Easyjet ја нападнал стјуардесата со тупаници.
КозаНостра од свои извори дознава дека патникот е истакнат член од задграничниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Женева, кој се брзал на собир на ГДОМ.
Причина за нападот е тоа што стјуардесата доцнела со сендвичот. Според изјави на очевидци разбеснетиот патник гласно викал дека со часови чекал да му дадат сендвич.

Arhimed

Број на мислења : 82
Join date : 2015-03-22

Вратете се на почетокот Go down

Контра Kozanostra-bozanostra Empty Re: Контра Kozanostra-bozanostra

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот