ЗБОГУМ ЗАОБИКОЛЕН

Go down

ЗБОГУМ ЗАОБИКОЛЕН Empty ЗБОГУМ ЗАОБИКОЛЕН

Пишување by osa on Пет Aвг 03, 2018 1:41 am

Шилегов до Иванов: Збогум „заобиколен“

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов вечерва реагираше на денешниот говор на претседателот Ѓорѓе Иванов и му порача дека тоа Македонија ќе биде исправена на вистинскиот пат.

-Се надевам дека Иванов ги слушна “повиците” на неговите следбеници денес на Мечкин Камен. Ако е таква “неговата” Македонија, тогаш, не. Благодарам. И ќе го заобиколувам. Тоа не е мојата, нашата, ако сакате и илинденската и асномска Македонија. Тоа е фашистичка Македонија. На тој пат, господине Иванов, одете сами. Со таа “шака јад” околу Вас.
А ние ?
Ние “ладно” ќе Ве заобиколиме. И ќе ја исправиме Македонија на вистинскиот пат. На извесна и подобра, европска иднина.
Збогум “заобиколен”, напиша Шилегов.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15746
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗБОГУМ ЗАОБИКОЛЕН Empty Re: ЗБОГУМ ЗАОБИКОЛЕН

Пишување by osa on Пет Aвг 03, 2018 1:43 am

bravo majstore ...sekoja ches ...mnogu ubavo si mu kazal,ushte da ima kapacitet da te razbere super ke bide

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15746
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗБОГУМ ЗАОБИКОЛЕН Empty Re: ЗБОГУМ ЗАОБИКОЛЕН

Пишување by EVITA on Саб Aвг 04, 2018 7:14 am

bash shaka jada se istite poddrzuvachi shto vlegoa vo sobranieto na 27 april ,no za da bidat sega i na mechkin kamen vinovni se sudstvoto i sudiite koi gi oslobodija od vina za neredite pred i vo sobranieto na 27 april ,namesto da gi osudat na kazni zatvor za terorizam i destabilizacija na drzavata

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 251
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗБОГУМ ЗАОБИКОЛЕН Empty Re: ЗБОГУМ ЗАОБИКОЛЕН

Пишување by delta on Пон Aвг 06, 2018 10:58 am

a vaucer iaml so sebe koa go kazauval toa,.//./.
delta
delta

Број на мислења : 572
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ЗБОГУМ ЗАОБИКОЛЕН Empty Re: ЗБОГУМ ЗАОБИКОЛЕН

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот