Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ШЕКЕРИНСКА ВЕРУВА ....

Go down

ШЕКЕРИНСКА ВЕРУВА .... Empty ШЕКЕРИНСКА ВЕРУВА ....

Пишување by osa on Чет Aвг 09, 2018 12:03 am

Шекеринска: Верувам дека дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе гласаат за уставни промени


90 проценти од времето на лидерските средби било потрошено на барањето на ВМРО- ДПМНЕ за амнестија, вели вицепремиерката и министер за одбрана Радмила Шеќеринска во интервју за „Канал 5“.

Не преку чин на амнестија, додава таа, туку преку измена на членот 353 од Кривичниот закон, а мал обид и имало преку измена на Законот за финансирање на политичките партии.

-Јавноста ја заслужува вистината. Мицкоски не можеше директно да ве лаже, туку само ја заобиколи вистината. Единствениот интерес на таа маса беше да се промени Кривичниот закон за да паднат клучните обвиненија против поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ. Рековме дека нема да дозволиме со референдумот да бидеме уценети за амнестија. Членот 353 немаше да го дискутираме ВМРО-ДПМНЕ да не бараше амнестија – рече Шекеринска.

Таа верува дека референдумот ќе успее и дека за уставните измени потоа ќе ја имаат поддршката на дел од пратеничката група на ВМРО- ДПМНЕ.

-Очекуваме од секој пратеник да донесе одлука добра за државата. Веруваме дека мнозинството граѓани ќе се изјаснат за Македонија како членка на ЕУ и НАТО, дека ќе порачаат до избраните пратениците дека тоа е иднината, и дека голем дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ верува дека Македонија може да биде подобро место на живеење на тој начин, не со изолација, поделби, стравувања – изјави министерката.

https://fokus.mk/shekerinska-veruvam-deka-del-od-pratenitsite-na-vmro-dpmne-ke-glasaat-za-ustavni-promeni/

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ШЕКЕРИНСКА ВЕРУВА .... Empty Re: ШЕКЕРИНСКА ВЕРУВА ....

Пишување by трендафил on Чет Aвг 09, 2018 10:12 am

Шеќеринска веројатно знае со колку пари и уцени хунтата врши притисок врз пратениците од СДСМ па мисли дека одреден број тој притисок нема да го издржат. Најслабите карики, Амди Бајрам, Чедомир Саздовски веќе попуштија. Но останува народот со излезни решенија за кои не сакам да пишувам затоа што сум против насилство, па најмалку што сакам е да повикувам на него.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6696
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШЕКЕРИНСКА ВЕРУВА .... Empty Re: ШЕКЕРИНСКА ВЕРУВА ....

Пишување by PRVOBOREC on Чет Aвг 09, 2018 11:18 am

трендафил напиша:Шеќеринска веројатно знае со колку пари и уцени хунтата врши притисок врз пратениците од СДСМ па мисли дека одреден број тој притисок нема да го издржат.

Ова во паника најверојатно си го напишал. Инаку не се врши никаков притисок од страна на СДСМ врз пратениците на дпмне. Притисокот доаѓа од врхушката на самото дпмне која е спремна да го поддржи референдумот во замена помилувања. Кога Шеќеринска вели декаљ дел од пратениците ќе го поддржат договорот мисли на оние пратеници на кои им е скурчено да бидат послушници на криминалот и ќе гласаат за договорот за конечно да се ослободат од уцените и заканите на фамилијата.

PRVOBOREC

Број на мислења : 1293
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ШЕКЕРИНСКА ВЕРУВА .... Empty Re: ШЕКЕРИНСКА ВЕРУВА ....

Пишување by Dino on Чет Aвг 09, 2018 12:41 pm

Ic ne vrsi pritisok vlasta, Mickovski vika na 10 septemvri ke se izjasnime za referendumot apelaciski sud vednas po nego na 11 septemvri ke resavame za zatvorot za Gruevski.

Dino

Број на мислења : 547
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ШЕКЕРИНСКА ВЕРУВА .... Empty Re: ШЕКЕРИНСКА ВЕРУВА ....

Пишување by TRAJCHE on Чет Aвг 09, 2018 5:47 pm

Sto svarovski sudiite smenija strana?
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 568
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ШЕКЕРИНСКА ВЕРУВА .... Empty Re: ШЕКЕРИНСКА ВЕРУВА ....

Пишување by Albatros on Чет Aвг 09, 2018 5:50 pm

Zilavi nekoi stvorenja kako macki se, nikogas na grb ne pagaat i se prilagoduvaat ko korov.

Albatros

Број на мислења : 554
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ШЕКЕРИНСКА ВЕРУВА .... Empty Re: ШЕКЕРИНСКА ВЕРУВА ....

Пишување by OPOZICIONER on Чет Aвг 09, 2018 6:01 pm

Trebase generalen reizbor kako sto veti Zaev za takvi podlizurkovci.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ШЕКЕРИНСКА ВЕРУВА .... Empty Re: ШЕКЕРИНСКА ВЕРУВА ....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот