Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ШЕКЕРИНСКА БРАВО

4 posters

Go down

ШЕКЕРИНСКА БРАВО Empty ШЕКЕРИНСКА БРАВО

Пишување by osa Сре Сеп 12 2018, 16:55

МАКЕДОНИЈАШекеринска: Неодговорно е ВМРО-ДПМНЕ да има став дека нема став за референдумот

МАКЕДОНИЈАШекеринска: Неодговорно е ВМРО-ДПМНЕ да има став дека нема став за референдумотОбјавено пред 19 минути - 12 септември, 2018Од Mak Fax

Неодговорно и несериозно е ВМРО-ДПМНЕ да има став дека нема став. Тоа е голем минус во пресрет на нашата историска шанса и историска одговорност, изјави министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, при посетата на Кочани, во одговор на новинарско прашање за коментар на изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, поврзана со референдумот.

„Ние ветивме и ние тоа што го ветивме го исполнивме. Обезбедивме покана од НАТО, обезбедивме почеток на преговори со ЕУ и ја донесовме одлуката сето тоа да помине преку референдум. ВМРО-ДПМНЕ сиве овие години ветуваше дека ќе гарантира референдум, ветуваше дека за ова прашање граѓаните мора да одлучуваат и сега кога тој референдум се случува, тие бегаат, се кријат и немаат став. Во политиката кога немате став, тоа значи дека немате аргументи, тоа значи дека немате право, тоа значи дека знаете дека сте на погрешната страна“, рече Шекеринска.


Министерката ги повика членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ да се приклучат на повикот на еден дел од нивните основачи, на еден дел од советниците и функционерите на ВМРО-ДПМНЕ и да ја искористат оваа, како што рече, историска шанса да учествуваат на референдумот.

https://makfax.com.mk/makedonija/%D1%88%D0%B5%D0%BA%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B5%D0%BE%D0%B4%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%BE-%D0%B5-%D0%B2%D0%BC%D1%80%D0%BE-%D0%B4%D0%BF%D0%BC%D0%BD%D0%B5-%D0%B4/

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ШЕКЕРИНСКА БРАВО Empty Re: ШЕКЕРИНСКА БРАВО

Пишување by osa Сре Сеп 12 2018, 16:58

ete i SHekerinska veli deka treba da bideme odgovorni ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ШЕКЕРИНСКА БРАВО Empty Re: ШЕКЕРИНСКА БРАВО

Пишување by osa Сре Сеп 12 2018, 16:58

[quote="osa"]ete i SHekerinska veli deka treba da bideme odgovorni ....[/quot

Неодговорно и несериозно е ВМРО-ДПМНЕ да има став дека нема став. Тоа е голем минус во пресрет на нашата историска шанса и историска одговорност, изјави министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, при посетата на Кочани, во одговор на новинарско прашање за коментар на изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, поврзана со референдумот.

„Ние ветивме и ние тоа што го ветивме го исполнивме. Обезбедивме покана од НАТО, обезбедивме почеток на преговори со ЕУ и ја донесовме одлуката сето тоа да помине преку референдум. ВМРО-ДПМНЕ сиве овие години ветуваше дека ќе гарантира референдум, ветуваше дека за ова прашање граѓаните мора да одлучуваат и сега кога тој референдум се случува, тие бегаат, се кријат и немаат став. Во политиката кога немате став, тоа значи дека немате аргументи, тоа значи дека немате право, тоа значи дека знаете дека сте на погрешната страна“, рече Шекеринска.


Министерката ги повика членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ да се приклучат на повикот на еден дел од нивните основачи, на еден дел од советниците и функционерите на ВМРО-ДПМНЕ и да ја искористат оваа, како што рече, историска шанса да учествуваат на референдумот.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ШЕКЕРИНСКА БРАВО Empty Re: ШЕКЕРИНСКА БРАВО

Пишување by трендафил Сре Сеп 12 2018, 19:51

Леснотијата на лажење е заштитен знак на Шеќеринска. ВМРО има став дека е против договорот од Преспа, а тоа што остава на демократски начин секој нивен симпатизер да се изјасни или да го бојкотира референдумот е исто така став. Како што беше став кога СДСМ го бојкотираше претходниот референдум или кога Албанците и Косоварите ги бојкотираа сите државни референдуми, а организираа илегален референдум за Илирида. ДОбро е што сите транзициони политичари на пример Бранко Црвенковски или Љубе Бошковски и Љубчо Георгиевски застанаа зад референдумот, па имаме шанса со еден куршум да убиеме два зајака. И налудничавата идеја за присилна промена на Уставното име и транзиционите политичари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШЕКЕРИНСКА БРАВО Empty Re: ШЕКЕРИНСКА БРАВО

Пишување by Luxor Сре Сеп 12 2018, 20:06

Демек ако им кажевте како да гласаат ќе ве послушаа? Никој веќе пет пари не дава за вашето мислење и мислењето на Жмицко 2%. Од друга страна немањето став и оставањето на совеста на членството е добра работа бидејки тоа истото важи и за пратениците кога ќе гласаат за договорот во парламентот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ШЕКЕРИНСКА БРАВО Empty Re: ШЕКЕРИНСКА БРАВО

Пишување by трендафил Пет Сеп 14 2018, 08:56

По мое мислење пак е добро ако народот сам се избори за своите права, не како стадо овци, туку како збир на поединци. На вас што сте дел од стадо, СДСМАЛбанската коалиција плус Амди Бајрам, веројатно добро делува посетата на странци. На тие што индивидуално се против прифаќањето на целите што меѓународната заедница ги има зацртано со Букурешкиот договор и политиката што ја спроведувал меѓу двете светски војни Ванчо Михајлов, а сега се обидува да ја воскресне Зоран Заев веројатно убаво ви доаѓа кога некој пратеник на газдите ќе го потапка по рамо вашиот пастир (овчар, говедар или како и да си го викате). На тие што мислат со своја глава им се гади од такви постапки, кога со години нема во посета ниту еден странски значаен политичар, а пред референдум доаѓаат по неколкумина на ден. Или кога пред референдум Али Ахмети за прв пат ќе прозбори на македонски јазик пред македонците од муслиманска вероисповест во Пласница. Но АЛи Ахмети не им кажува на Албанците дека тоа што важи за Македонците во врска со Беломорска Македонија, важи и за Албанците од Македонија за Албанците од Чемерија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШЕКЕРИНСКА БРАВО Empty Re: ШЕКЕРИНСКА БРАВО

Пишување by Teo Пет Сеп 14 2018, 11:03

Ne tresi zeleni, ti ne si se ni oddelil od stadoto na dpne...Ushte ne sum chul nekoj od SDSM da pishuva javni pisma vo koi Zaev go narekuva pastir. Ama vie toa go pravevte pa imame polno pravo da zakluchime deka oFcite ste vie od dpne...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ШЕКЕРИНСКА БРАВО Empty Re: ШЕКЕРИНСКА БРАВО

Пишување by трендафил Саб Сеп 15 2018, 18:42

Вие верувате дека со црпнување од нива во село Муртино од сељак меѓународната банда (заедница) го трансформираше Заев во ваш лидер и наш премиер, за да ја исполни нивната замисла стара 1,5 век да ни ја избришат историјата и да ја предадат на друг.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШЕКЕРИНСКА БРАВО Empty Re: ШЕКЕРИНСКА БРАВО

Пишување by Luxor Саб Сеп 15 2018, 19:41

Можеби си во право а можеби не, ама македонскиот народ има писмен доказ дека вие дпмне-офците верувате дека Грујо е вашиот пастир а вие сте неговото стадо.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ШЕКЕРИНСКА БРАВО Empty Re: ШЕКЕРИНСКА БРАВО

Пишување by трендафил Нед Сеп 16 2018, 19:45

Имате доказ дека 1 (и со зборови еден) новинар го има напишано тоа, сметајќи го веројатно Груевски за духовен водач и пастир во религиозна смисла, како некоја споредба со Исус. Во случајот со Заев тој самиот себе си се прогласи за црпнат од нива во Муртино. По мои сознанија сите самопрогласени божји пратеници биле или луди или измамници. Јас не мислам дека Заев е луд. Не би можел да го тврдам тоа и за неговите поддржувачи, но не сум психијатар, па можеби грешам.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШЕКЕРИНСКА БРАВО Empty Re: ШЕКЕРИНСКА БРАВО

Пишување by Teo Нед Сеп 16 2018, 22:16

Bravo shto konechno najde sili da priznaesh deka vashiot pastir za vas e ednakov so Isus Hristos...Iako mene toa mi e malku zabegano...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ШЕКЕРИНСКА БРАВО Empty Re: ШЕКЕРИНСКА БРАВО

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот