Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БРАВО ЈОВЕ

Go down

БРАВО ЈОВЕ  Empty БРАВО ЈОВЕ

Пишување by osa Чет Окт 05 2017, 17:28

Первертиту, враќај ги арам заработените пари и извини им се на сите!
Јове Кекеновски ● во 13:25 05 октомври 2017 ● Прочитано 5845


Секој ден по некој нов первертит се јавува со написи за погрешната политика и за вината на Груевски. После ретушираните, после Стефан Влафов Мицов, се јави и оној маслосаниот (козар во слободно време). Оној кој фрлаше дрвја и камења против сите оние кои ќе напишеа или кажеа некоја реална критика за неговиот довчерашен миленик.

Овој безрбетник омаловажуваше, се закануваше, изнесуваше невистини за сите противници и критичари на Груевски, додека беше удобно сместен во задниот дел од дебелото црево на лажниот војвода.

Откако го исфрлија и од таму, почна да кевка. Кев, кев, кев....Не знаеш кученце или маче стана!?

Ајде сега, беден первертиту, да ги вратиш парите кои ги зема и јавно да се извиниш за сите јавно изнесени невистини, омаловажувања и закани кон сите оние на чиј грб заработуваше додека јавно потпушуваше.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот