Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Браво за Стојанче Ангелов!!!

Go down

Браво за Стојанче Ангелов!!! Empty Браво за Стојанче Ангелов!!!

Пишување by defo Чет Апр 14 2016, 22:01


Подршка за Стојанче, браво младичу....прекрасно изведено!!!!
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Браво за Стојанче Ангелов!!! Empty Re: Браво за Стојанче Ангелов!!!

Пишување by Гостин Чет Апр 14 2016, 22:50

Да, Анѓелов заслужува да биде еден од лидерите на опозицијата. Докажа дека е чесен и дека се бори за демократија.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Браво за Стојанче Ангелов!!! Empty Re: Браво за Стојанче Ангелов!!!

Пишување by Гостин Пет Апр 15 2016, 20:54

Генерал Ангелов до протестантите.

АНГЕЛОВ: НЕ ПАЃАЈТЕ НА ПРОВОКАТОРИТЕ КОИ САКААТ ДА НИ ГО УНИШТАТ ОВОЈ ПРОТЕСТ СО 10.000 ЛУЃЕ

Демонстрантите стигнаа до полициските блокади пред Собранието, откако само поминаа пред канцеларијата на Иванов. Пред полицискиот кордон, се обрати Стојанче Ангелов.

Демонстрантите стигнаа до полициските блокади пред Собранието, откако само поминаа пред канцеларијата на Иванов. Сепак, пристапот до Собрание е затворен со полициски кордони, водени топови и хермелини. Пред полицискиот кордон, се обрати Стојанче Ангелов.

-Не мавајте кон полицајците и не подлегнувајте на провокатори кои сакаат да ни го уништат овој голем граѓански протест од 10.000 луѓе, рече Ангелов.

Тој додаде дека полицајците ќе се свртат на страна на граѓаните кога на протест ќе дојдат 100.000 луѓе, а не сега.

http://fokus.mk/angelov-ne-pagajte-na-provokatorite-koi-sakaat-da-ni-go-unishtat-ovoj-protest-so-10-000-luge/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Браво за Стојанче Ангелов!!! Empty Re: Браво за Стојанче Ангелов!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот