Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БРАВО МИЛА .....

2 posters

Go down

БРАВО МИЛА ..... Empty БРАВО МИЛА .....

Пишување by osa Саб Сеп 21 2019, 16:39

[size=33]СЕ СПРЕМА НОВ ЗАKОН, ЖЕНИТE СО НАВPШЕНИ 60, А МАЖИТЕ СО 62 ГОДИНИ ЌЕ PАБОТАТ ПО 6 ЧАСА, А ПЛAТАТА ИМ ОCТАНУВА ИСТА[/size]


Се спрема нов заkон, женитe со навpшени 60, а мажите со 62 години ќе pаботат по 6 часа, а плaтата им оcтанува иста


[size=38]БРАВО МИЛА ..... %D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B0-vlada-4rtgfd-680x365_c
September 20
21:342019
Print This ArticleShare it With Friends
[/size]


Во министерството за труд и социјална политика во тек е изготвување на Законот за работни односи чие донесување е планирано за годинава. Според информациите предвидено е да се овозможи намалување на работното време за повозрасните работници без притоа да имаат намалување на платата. Се предвидува жените работнички со навршени 60 години старост да работат 6 часа, но ќе ја задржуваат целата плата до пензија, а истото ќе важи и за мажите работници со навршени 62 години. Извор: Либертас.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БРАВО МИЛА ..... Empty Re: БРАВО МИЛА .....

Пишување by Bosonoga Чет Окт 03 2019, 09:12

Decinjata bez roditeli kompletno zgrizeni, bravo za Mila.

БРАВО МИЛА ..... Img_2014
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот