Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

МИЛА ЦАРОВСКА Е ОПОМЕНАТА ОД ОПОЗИЦИЈАТА

Go down

МИЛА ЦАРОВСКА Е ОПОМЕНАТА ОД ОПОЗИЦИЈАТА Empty МИЛА ЦАРОВСКА Е ОПОМЕНАТА ОД ОПОЗИЦИЈАТА

Пишување by osa Саб Jул 27 2019, 16:00

[size=39]ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ги манипулира граѓаните со лажни проекти[/size]

July 27, 2019 13:46040
0[url=https://twitter.com/intent/tweet?url&text=%D0%92%D0%9C%D0%A0%D0%9E-%D0%94%D0%9F%D0%9C%D0%9D%D0%95: %D0%A1%D0%94%D0%A1%D0%9C %D0%B3%D0%B8 %D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BF%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0 %D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%93%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5 %D1%81%D0%BE %D0%BB%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B8 %D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8 https://24info.mk/%d0%b2%d0%bc%d1%80%d0%be-%d0%b4%d0%bf%d0%bc%d0%bd%d0%b5-%d1%81%d0%b4%d1%81%d0%bc-%d0%b3%d0%b8-%d0%bc%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d0%bf%d1%83%d0%bb%d0%b8%d1%80%d0%b0-%d0%b3%d1%80%d0%b0%d1%93%d0%b0%d0%bd%d0%b8/][/url]
МИЛА ЦАРОВСКА Е ОПОМЕНАТА ОД ОПОЗИЦИЈАТА VMRO-DPMNE-1

Неколку дена по ред Царовска и Заев ги лажат вработените во градинките. Ветуваат покачување на плата, а на почетокот на годината им ја намалија за околу 900 денари. Причина за намалувањето на платата на вработените од градинките не им ги појаснија. Царовска како и нејзиниот шеф Заев вршат дискриминација на вработените по градинките. Единствена премолчена вистина од страна на СДСМ е дека покачување има само за даватели на услуги, вработени со високо образование со 240 ЕКТС, a намалување на плати има за административни службеници – вработени со високо образование 240 ЕКТС. Лагите на СДСМ одамна се прочитаа, граѓаните веќе не им веруваат. Поради овие лаги Царовска не заслужува да е министер, а Заев премиер.
Реално покачување на платите и подобар живот за граѓаните ќе има кога ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на предвремените парламентарни избори.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот