Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што се дешава со опозицијата?

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Што се дешава со опозицијата? Empty Што се дешава со опозицијата?

Пишување by Stavro on Нед Јан 11, 2015 10:15 pm

Не, сериозно, со што се занимаваат во последно време?
Имаме ли воопшто опозиција? Rolling Eyes

Stavro

Број на мислења : 1
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Што се дешава со опозицијата? Empty Re: Што се дешава со опозицијата?

Пишување by osa on Нед Јан 11, 2015 10:27 pm

se shetaat so transparenti ,kako nemame

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Што се дешава со опозицијата? Empty Re: Што се дешава со опозицијата?

Пишување by Гостин on Нед Јан 11, 2015 11:03 pm

Nejasno prasanje . So ogled na nastanite vo drzata, opozicijata gi ima najsilnite pozicii vo momentov.Nervozata na vlasta , izrazena preku stravot da se verifikuvaat ostavkite na opoziciskite pratenici dovolno zboruva za toa.Aferite koi se pojavuvaat sekojdnevno ,poleka no sigurno go rusat mitot za cesnosta na Grujosesku, pa ostanuva samo da se priceka pocetokot na krajot , koj go oznacijha studentite i profesorite , a ke go zavrsi grujokio . koga so podvitkana opaska ke prifati tehnicka vlada. Klucnoto porasanje ovde bi bilo dali opozicijata ke se ispazari , i pod pritisok na strancite , ke gi amnestira kriminalcite od dpmne.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што се дешава со опозицијата? Empty Re: Што се дешава со опозицијата?

Пишување by Гостин on Вто Јан 13, 2015 1:15 am

Hmmm...A sto mislis ti? Postoi li?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што се дешава со опозицијата? Empty Re: Што се дешава со опозицијата?

Пишување by Гостин on Вто Јан 13, 2015 2:16 am

A be ti nesto premnogu si mi aktiven. A osven toa mislam deka pojma nemas od makedonskata politika i sostojbite vo nea.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што се дешава со опозицијата? Empty Re: Што се дешава со опозицијата?

Пишување by Гостин on Вто Јан 13, 2015 2:25 am

A ti siguren si deka znaes sto znaci zborot "fakti" ?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што се дешава со опозицијата? Empty Re: Што се дешава со опозицијата?

Пишување by Гостин on Вто Јан 13, 2015 2:28 am

Nema skola bez pari be, kapitalizam jbg...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што се дешава со опозицијата? Empty Re: Што се дешава со опозицијата?

Пишување by Гостин on Вто Јан 13, 2015 2:34 am

A ti zosto si na forum ? Da naucis nesto ili mani da naogas ?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што се дешава со опозицијата? Empty Re: Што се дешава со опозицијата?

Пишување by Гостин on Вто Јан 13, 2015 2:47 am

Od planina skopo sleze pa ne si naucil da razgovaras civilizirano ?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што се дешава со опозицијата? Empty Re: Што се дешава со опозицијата?

Пишување by Гостин on Вто Јан 13, 2015 2:51 am

Ne mi se veruva.Ti trebaa dve minuti da smislis i napises prosta recenica.So kogo li sum nasol da razgovaram...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што се дешава со опозицијата? Empty Re: Што се дешава со опозицијата?

Пишување by defo on Вто Јан 13, 2015 11:13 pm

Опозицајата е премногу слаба и неорган изирана во моментов. Грујовиќи ке го искористи тоа и ке им даде избори во период од  Април-Септември.
Е во оваа ситуација опозицијата може да поентира или прифатени барања..попис, чистење на избирачки список, мегународно појачано надбљудување на изборите, можда техничка влада. Во случај на неприфаќање макар на еден услов воопшто да не ни поднесува листи за изборите.

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Што се дешава со опозицијата? Empty Re: Што се дешава со опозицијата?

Пишување by Гостин on Вто Јан 13, 2015 11:22 pm

Dobra zabeleshka Defo.Posebno delot kade shto sovetuvash neizleguvanje na izbori , makar i edno baranje ako ne bide prifateno.Ako se pametni toa i ke go storat.Inaku ke gledame repriza na lokalnite 2013 i parlamentarnite 2014...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што се дешава со опозицијата? Empty Re: Што се дешава со опозицијата?

Пишување by Фири on Сре Јан 14, 2015 3:07 pm

Што значи дешава?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Што се дешава со опозицијата? Empty Re: Што се дешава со опозицијата?

Пишување by Гостин on Сре Јан 14, 2015 3:12 pm

Фири напиша:Што значи дешава?

Znachi "se sluchuva"...E sega , ako mi napishesh , srbizmi ,ova ,ona, nema da bide dobro.Se znaeme odamna,pa imash izbor.Ili da pishuvash normalno i da se druzhime, ili ke izberes kako i na drugite forumi ,da go zasluzhis banot...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што се дешава со опозицијата? Empty Re: Што се дешава со опозицијата?

Пишување by Фири on Сре Јан 14, 2015 3:34 pm

Кои се тие "други" форуми бе? Оваj на кинг нe го сметам за форум, педерот модератор на аllo.bg исто. Само мир и дружба со малце котек се разбира. Можиш ли малце да смениш тие бои ова бело ке ми извади очите?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Што се дешава со опозицијата? Empty Re: Што се дешава со опозицијата?

Пишување by Гостин on Сре Јан 14, 2015 3:38 pm

Boite se vo red.Stavi ochila za sonce i nema da ti prechat.I da bideme na chisto, jas ne sum admiralot...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што се дешава со опозицијата? Empty Re: Што се дешава со опозицијата?

Пишување by Фири on Сре Јан 14, 2015 3:47 pm

Ке го ставам jас на .. сосема добронамерно ти кажувам како човек ако сакаш на лугето да им е конфортно да пишуват и да следат форумот со кеф.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Што се дешава со опозицијата? Empty Re: Што се дешава со опозицијата?

Пишување by Фири on Сре Јан 14, 2015 3:51 pm

И ова не знам како е на македонски розаво е боjа на геjовите.Црвеното многу jaрко, потемно малце да биде,а бе немаш ли слика на старата воденица па да копираш?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Што се дешава со опозицијата? Empty Re: Што се дешава со опозицијата?

Пишување by Гостин on Сре Јан 14, 2015 3:57 pm

Ajde Firi poleka.Ke gi razgledame tvoite predlozi.Vo meguvreme sepak koristi gi ochilata za sonce...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што се дешава со опозицијата? Empty Re: Што се дешава со опозицијата?

Пишување by Фири on Сре Јан 14, 2015 4:05 pm

А и последно. Пишуваj на кирилица. Полесно се чита.Ти си домакин ако сакаш многу гости треба да им е конфортно и приjатно, не да се сецкаш и да им велиш "ако ти се не допагja оди на друго место" оти со ова ке докажеш дека си чис Бугарин ако и со друг етнички етикет Smile
П.С. Коj ме не е послушал или ке си остане сам во "форумот" како кинг и адмиралот или ке си го затвори.
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Што се дешава со опозицијата? Empty Re: Што се дешава со опозицијата?

Пишување by Kezhman velichanstveni on Сре Јан 14, 2015 5:15 pm

Фири напиша:А и последно. Пишуваj на кирилица. Полесно се чита.Ти си домакин ако сакаш многу гости треба да им е конфортно и приjатно, не да се сецкаш и да им велиш "ако ти се не допагja оди на друго место" оти со ова ке докажеш дека си чис Бугарин ако и со друг етнички етикет Smile
П.С. Коj ме не е послушал или ке си остане сам во "форумот" како кинг и адмиралот или ке си го затвори.

Kaj si be Firi kuko stara.Od koga te chekam na nekoj forum.Kazhi ako nekoj te zakacha Very Happy Very Happy
Kezhman velichanstveni
Kezhman velichanstveni

Број на мислења : 120
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Што се дешава со опозицијата? Empty Re: Што се дешава со опозицијата?

Пишување by defo on Сре Јан 14, 2015 9:29 pm

убаво е да си играте рук ташак....... Laughing

На темата ....опозицијата е ставена во шах мат позиција , се или ништо...а со тоа и Македонија ..и ние како Македонци......Али има работи кој треба да се оправат.
1.СДСМ -треба а се зангажира поеке за пиарот..летоци, брошури, платени огласи.....ДПМНЕ со својата машинерија влезе во главата на секој Македонец..после перењето на мозоците на војниците во 2 светска војна...ова кај нас е втор по големина вош браин.....
2.Треба да се активира цело време не со повремени пресови на Шилегов...треба да работи помактрпно
3. Треба одредени ликови да се откажат малку од комодитетот..пример пратенициве сега требаше да се откажат од платите јбг знам тешко кризно време...ама ДПМНЕ со удар врз нив има одлепено барем 100.000 гласа....а ако беше спротивно СДСМ  ке поентираше со 150.000 гласа во однос на ДПМНЕ.

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Што се дешава со опозицијата? Empty Re: Што се дешава со опозицијата?

Пишување by Kezhman velichanstveni on Сре Јан 14, 2015 9:37 pm

Treba da se otvori televizija koja 24 chasa ke vrshi presija vrz slaboinformiranite glasachi.
Treba odma da se prestane so proektot "Od vrata- do vrata" bidejki se troshat golemi chovechki resursi bezpotrebno.

_________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
Kezhman velichanstveni
Kezhman velichanstveni

Број на мислења : 120
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Што се дешава со опозицијата? Empty Re: Што се дешава со опозицијата?

Пишување by Гостин on Сре Јан 14, 2015 9:38 pm

Defo, bi se soglasil so tvoeto mislenje,duri smetam deka predlozite ti se dobri.No gi zaboravash obvinuvanjata za falsifikuvanje na izborite.Vo Ohrid, Pendarovski zboruvashe za 150 K glasovi, za koi imaat dokazi deka se ukradeni...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што се дешава со опозицијата? Empty Re: Што се дешава со опозицијата?

Пишување by defo on Сре Јан 14, 2015 9:42 pm

luxor напиша:Defo, bi se soglasil so tvoeto mislenje,duri smetam deka predlozite ti se dobri.No gi zaboravash obvinuvanjata za falsifikuvanje na izborite.Vo Ohrid, Pendarovski zboruvashe za 150 K glasovi, za koi imaat dokazi deka se ukradeni...

точно и тој факт...али што повеке приврзаници кон СДСМ (промена на власта ) толку подобро.......

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Што се дешава со опозицијата? Empty Re: Што се дешава со опозицијата?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот