Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Можни ли се нови граници на балканот

Go down

Можни ли се нови граници на балканот Empty Можни ли се нови граници на балканот

Пишување by misterija on Саб Aвг 25, 2018 10:30 pm

Можно ли е да не задеси промена на територии и цртање на нови граници!?
Можни ли се нови граници на балканот Zapadn10

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Можни ли се нови граници на балканот Empty Re: Можни ли се нови граници на балканот

Пишување by osa on Нед Aвг 26, 2018 9:22 am

Pa se poglasni se shpekulaciite za toa ...no se nadevam narodot ke go napravi vistinskiot izbor i ke izleze na referendum glasajki ZA dogovorot ke vlezeme kako 30 zemja chlenka vo NATO pa nema da ne interesira poveke koi i kako granici ke se menuvaat ...zatoa izlezi i glasaj ZA na referendumot

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Можни ли се нови граници на балканот Empty Re: Можни ли се нови граници на балканот

Пишување by Albatros on Нед Aвг 26, 2018 10:27 am

Prasuvas za Makedonija ili voopsto za balkanot pa i posiroko?

Albatros

Број на мислења : 552
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Можни ли се нови граници на балканот Empty Re: Можни ли се нови граници на балканот

Пишување by misterija on Нед Aвг 26, 2018 10:33 am

Воопшто за балканот, Европа ќе биде балкан..а мислам дека границата на екс Југославија ќе се прекрши...
Така да нема да одам на референдум, барем мојата совест и образ ќе бидат чисти...нејкам да учествувам во продажба и предавство на мојата земја и на сите оние кои се бореле за неа.

Големите сили одамна не сошија.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Можни ли се нови граници на балканот Empty Re: Можни ли се нови граници на балканот

Пишување by Albatros on Нед Aвг 26, 2018 10:43 am

Neverojtno e prekrojuvanje na evropskite granici pa duri i na balkanskite, no ako dojde do toa toagas refendumot kako takov voopsto nema nikakvo vlijanie na toa tuku promenite bi nastanale samo kako debalans na geopolitickata stabilnost.

Albatros

Број на мислења : 552
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Можни ли се нови граници на балканот Empty Re: Можни ли се нови граници на балканот

Пишување by Teo on Нед Aвг 26, 2018 10:50 am

misterija напиша:Воопшто за балканот, Европа ќе биде балкан..а мислам дека границата на екс Југославија ќе се прекрши...
Така да нема да одам на референдум, барем мојата совест и образ ќе бидат чисти...нејкам да учествувам во продажба и предавство на мојата земја и на сите оние кои се бореле за неа.

Големите сили одамна не сошија.

Da, da, Evropa kje propadne, rusite kje gi sotrat na amerikancite a na Balkanot kje pochne apokalipsata shto kje oznachi kraj na svetot...Seto toa mozhe da se sprechi samo so bojkot na referendumot i nov upad vo parlamentot koga pratenicite od mnozinstvoto i desetinata platenici od dpne kje gi glasaat ustavnite promeni...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Можни ли се нови граници на балканот Empty Re: Можни ли се нови граници на балканот

Пишување by Albatros on Нед Aвг 26, 2018 10:56 am

Ako se zezame moze i taka inaku mi e neverojatno pri set rizik od oruzjeto za masovno unistuvanje nekoj da se vpusti vo takva avantura.

Albatros

Број на мислења : 552
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Можни ли се нови граници на балканот Empty Re: Можни ли се нови граници на балканот

Пишување by misterija on Нед Aвг 26, 2018 2:58 pm


_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Можни ли се нови граници на балканот Empty Re: Можни ли се нови граници на балканот

Пишување by delta on Нед Aвг 26, 2018 4:17 pm

rusite barem vodka imaat ubava.//.,,>
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Можни ли се нови граници на балканот Empty Re: Можни ли се нови граници на балканот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот