Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НОВИ БОМБИ ?????

+3
defo
Hamad bim Khalifa
osa
7 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

НОВИ БОМБИ ????? Empty НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by osa Саб Окт 24 2015, 22:26

МАЛА НАЈАВА ЗА НОВИТЕ БОМБИ ...СДСМ на прес конференција денес соопшти дека ке ги преземе сите активности за да се дојде до вистината за Македонија ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by osa Саб Окт 24 2015, 22:30

Договорот на стаклени нозе, СДСМ најавува нови бомби


ВМРО-ДПМНЕ директно го крши договорот од Пржино, и се плашат од соочување со одговорноста, обвинуваат од СДСМ. Портпаролот на опозициската партија Петре Шилегов не сакаше да каже конкретно што ќе преземе СДСМ, но само метафорички најави дека доколку и конечно се прогласи договорот мртов тогаш е можно да се продолжи со емитувањето на опозициските бомби.
 
„Договорот е вон сила, сите опции се отворени... што значи дека сите средства што ни стојат на располагање ќе бидат употребени... Часовникот за Никола Груевски отчукува“, изјави Шилегов
Денеска лидерот на СДСМ Зоран Заев на својот фејсбук профил објави статус #тик так тик так, кое е неофицијално најава за објавување бомби, што предизвика големи реакции по социјалните мрежи. Но на денешната прес конференција наместо со прислушувани материјали, Шилегов дојде со дебела папка во која, како што рече се имотните листови од купени објекти на функцонери на ВМРО-ДПМНЕ во текот на минатата и дел од оваа година. Најави дека подетално ќе ги презентира деновиве.
„Во текот на 2014 и дел во 2015 година, политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, куупила огромен имот низ цела Македонија. Дури 63 објекти на различни локации со вкупна квадратура од близу 12.000 метри квадратни. Само објекти, без земјиште, најголем дел во Скопје“, изјави Шилегов
 
Реагираа од ВМРО-ДПМНЕ.
 
„ВМРО-ДПМНЕ во крајно транспарентна и законска постапка купи седишта за општинските комитети низ земјата во кои што нашите членови би имале елементарни услови за работа. Ваквиот начин на работа очигледно е непознат за СДСМ“, рече Андон Чибишев.
 
Денеска во нов обид да се предомисли владејачката партија беше одржана билатералната средба на странските претставници со работната група на ВМРО-ДПМНЕ, но детали за оваа средба не се соопштуваат. Инаку, синоќа пред лидерската средба дел од амбасадорите во земјава беа на разговори со Никола Груевски.
 
Италијанскиот амбасадор Ернесто Масимо Белели кратко изјави дека целта била да му ја пренесат пораката од Европската унија.
 
„Дојдовме да ја презентираме нашата позиција до Владата и нашите погледи.Немаме посебна изјава, дојдовме само да пренесеме дека работата е итна и да најдеме решение“, истакна италијатанскиот амбасадор Белели
 
И покрај сето ова ноќешната двoиполчасовна средба на лидерите со меѓународниот фактор и европскиот посредник Питер Ванхауте не даде резултат. Сепак тој побара уште малку трпеливост.
 
„Се договоривме да продолжиме да се договараме, Можам да оценам дека имавме корисни разговори,ќе продолжам со средбите на билатерално ниво бидејќи се покажува дека тоа е покорисно.Потоа ќе закажам и средба во полн состав.На средбата беа отворени прашањата за специјалниот јавен обвинител, изборот на министри и нивни заменици како и за законите за бомбите и за заштина на свиркачите“, изјави Ванхауте
По неуспехот на преговорите во Пржино а потоа и на работните групи, белгискиот посредник Питер Ванхауте рече дека краен рок за откочување на преговорите е крајот на викендов, по што, како што рече Македонија ќе стане Белорусија на Балканот.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by osa Саб Окт 24 2015, 22:31


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by osa Саб Окт 24 2015, 22:32

ајде овој пат повеке срека и секако повеке освестен народ кој размислува со своја глава

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Окт 24 2015, 22:41

http://a1on.mk/wordpress/archives/543065

Bez zborovi za komentar. Imashe i kaj nas ovakvi pisma, i se uste se pishuvaat...... a gnidite sami ne iskacaat - TIE EDNOSTAVNO SE TREBAT!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Гостин Пон Окт 26 2015, 22:02

Грујошеску ги прави последните грчеви пред колапс. Конечно има сила против себе која не може да ја манипулира и победи.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by defo Пон Окт 26 2015, 22:18

ОК е , се открива полека дека целава оваа циркузијада е (беше) за спасување на задници, операција која некои ги кошташе скапо (Куманово 05.05.2015)...грујо ради соствената тврдоглавост ќе не заглави и нас ...

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Гостин Пон Окт 26 2015, 22:46

Можеби ќе не заглави. А можеби конечно ќе се сетат дпмне-овците дека служат како топовско месо.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? Empty Како Миле го ,,нокаутираше,, МАЛ РИНГ!?

Пишување by Arhimed Вто Окт 27 2015, 03:04

Буревесник објавува аудио помеѓу Миле Јанакиевски и соговорник. Слушав почетните минути, не се работи за телефонски разговор. Звучи како некој соговорник да седи на кревет или тросед.
Како Миле го ,,нокаутираше,, МАЛ РИНГ!?
Буревесник напиша:Миле Јанакиески, меѓу другите сработени криминали во Македонија, во своја и во корист на Фамилијата на власт, успеал да го ,,нокаутира,, и МАЛ РИНГ, центарот на Скопје. Попатно, за себе, Мијалков и Груевски собирал и провизија. Презентирам доказна документација и аудио фајлови, поврзани со овој случај. Ова е и случај поврзан со елиминација на градба на БУРМАЛИ ЏАМИЈАТА, каде локацијата е пренаменета за изградба на хотел. Во текот на пренамената, Миле Јанакиески од функција на министер за транспорт и врски, успеал да се испазари и да им плати на раководството на ДУИ и на ИВЗ, во чие име настапува реисот Сулејман Реџепи - да не реагираат никако, да си премолчат!

Како се пазарил за себе Јанакиески и како барал провизија, слушнете од аудио фајловите кои ги имате на овој линк:


И претходно објави за шверц на кокаин со авион - БИЗНИС ЕР кокаинско ,,авионче,,
Буревесник напиша:Сашо Мијалков е приморан да лета со обични комерцијални летови затоа што не смее да лета со неговиот приватен авион Z3 DAG (Piper Seneca). Овој приватен авион 24/7 е следен од НАТО сателитите и нон стоп е под надзор од центарот Г4 во Таранто, Италија. Инаку, Z3 DAG (Piper Seneca), според документацијата е во сопственост на Емил Стојменов (ТВ КАНАЛ 5), Жарко Луковски (директор во ТЕЛЕКОМ) и Илија Малинковски (МИКЕИ и КАМНИК). ...
Приемот во содружништво и завршување на целата папирологија Мијалков, Луковски и Стојменов му го препуштиле на Илија Малинковски и тој си ја завршил работата така да овие немаат поим кого вклучил во ,,игра,,. Белградската NEW AGE, е само ќерка/фирма на мајката со исто име од Вирџинија, САД. Илија Малинковски си го послушал чичко му од Америка, YURI MONTGOMERY, алијас Јури Малинковски, па во Белград направил иста фирма со ист назив како онаа во САД. Малинковски пак веќе е на американска ,,црна листа,, поради шверц на тешки дроги, најчесто кокаин. Телото во САД кое става на ,,црна листа,, вакви персони се вика БИС и е дел од Стејт Департментот. Со спојувањето на фирмата ќерка од Белград и фирмата мајка од Вирџинија, сопствениците на приватниот авион веќе се под правна јурисдикција на САД. Како и сите оние кои имаат врска со нив. Сашо Мијалков е во тој ,,круг,,. Фактички, поради глупоста на Малинковски, сами се пријавиле за мониторинг.

Во меѓувреме, откако почнал мониторингот на авионот и на патувањата на ,,тајфата,, на терен биле пуштени и оперативци кои брзо дошле до сознанија дека во кругот на МИКЕИ во Скопје, покрај познатиот јавен ресторан пристапен за сите, постои и посебен во кој пристап имаат само ВИП персони. Во тој ресторан една од понудите е висококвалитетен кокаин за шмркање. Оперативците ги интересира од каде доаѓа тој кокаин во тој ресторан, според која рута.
...
ЗАВРШНА НАПОМЕНА: Регистарот на регистрирани авиони на територија на РМ е јавен и поставен на веб страница. Пред неколку дена беше пристапен и се читаше бројот на регистрацијата на авинот и име на NEW AGE INVESTMENT BELGRADE. Денес кога настанува овој текст не само што линкот до регистрацијата на авионот е НДОСТАПЕН туку намерно е срушена целата веб страна ...


Arhimed

Број на мислења : 82
Join date : 2015-03-22

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by трендафил Вто Окт 27 2015, 10:49

Бурмали џамијата е срушена неколку децении пред датумот што претставува пресек за денационализација. На нејзино место е изграден т.н. Офицерски дом кој беше оштетен и срушен по катастрофалниот земјотерс во Скопје. Кога повеќе градби во класичен стил беа срушени со намера Скопје, со него како главен град на Македонија веројатно и ние Македонците да бидеме прикажани како новоградби, да се изгради град во современ стил. Со што би бил избришан дел од нашиот идентитет и историја. Што веројатно и беше причина за несебичната помош на т.н. меѓународна заедница. Која збесна кога почна изградба на класични објекти во центарот на Скопје. Тука не зборувам за написи на некои архитекти модернисти, туку за реакција на странски политичари, кои немаат ама баш никакво право да ја менуваат програмата на победникот на изборите во Македонија и на државно и на локално, скопско. Јас разбирам дека странците и СДСМ се против СКопје 2014, но мнозинството Македонци не се. Да беа, сега странците и СДСМ ќе беа на власт. А според анкетите така ќе остане и по следните избори во април.
Колку што ми е познато, на црната листа на САД од Македонија има само етнички Албанци. И Мендух Тачи е еден од нив, иако е повремен гостин во амбасадата на САД. И еден од преговорачите, да не кажам „лидерите“ преку кои т.н. меѓународна заедница сака да ја наметне својата политичка волја.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Окт 27 2015, 17:42

Abe Trendo, na bombava ..... E Mile-kopile ili ne e?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by трендафил Вто Окт 27 2015, 19:43

Амбасадорите го повикаа премиерот Груевски да го овласти тимот за да го финализира договорот по нерешените прашања од договорот од Пржино и брзо да ги спроведе сите неопходни реформи за да обезбеди рамноправен терен за избори и нивно национално и меѓународно признавање како веродостојни.

- Во врска со ова очекуваме на специјалната обвинителка, едногласно избрана во Парламентот, да и се дадат сите барани ресурси за да се овозможи да почне да ја извршува оваа важна работа - се вели во изјавата.

Од СДСМ пак се бара да ги исполни обврските што произлегуваат од договорот во Пржино, вклучувајќи ја и обврската да не објавува прислушувани материјали.

- Го повикавме СДСМ, од своја страна, да продолжи да ги исполнува своите обврски кои произлегуваат од политичкиот договор, вклучувајќи ја и обврската веќе да не објавува прислушувани материјали - се нагласува во изјавата.
Договорот од Пржино бара од партиите на прво место да го стават интересот на државата и да ја потврдат нивната посветеност кон евроатлантскиот интеграциски процес и демократските принципи. Сите страни треба да дејствуваат со добра намера, да ја обноват посветеноста на договорот, да дејствуваат според договорените мерки со апсолутна итност, каква што бара ситуацијата. Неуспехот тоа да се стори ќе има влијание врз оценката на Европската комисија. Владите, и особено нивните челници, имаат специјална одговорност за време на политички кризи. Ако дејствуваат веднаш, и низ нивните акции јасно покажат дека се на тој пат, меѓународната заедница е подготвена да го поддржи тој напор", рекоа амбасадорите во заедничката изјава пред Владата.
Ајде да кажам повторно дека ова е уште едно безобразно, и уште бесрамно јавно, мешање во внатрешните работи на Република Македонија. Наше право е да одлучиме дали сакаме објавување на бомбите. Јас на пример сакам сите прислушкувани разговори што се однесуваат на политичари од четирите партии кои сметаат дека имаат право да одлучуваат во наше име, односно во наше име да ги прифатат натурените одлуки на т.н меѓународна заедница да бидат јавно објавени. И евентуалните снимени разговори на амбасадорите на земјите кои се дел од т.н. пржински договор.
Не разбирам ни каков е овој повик владата да изврши притисок и специјалното јавно обвинителство да се стави над Уставот и законите на Република Македонија.
Во изјавата нма и трагикомичен дел. Демек приемот во НАТО и ЕУ не ни зависел од промената на името и идентитетот туку од пржинскиот договор. Како што порано зависеше од рамковниот. А и најбудалиот Македонец знае дека и ако го исполниме договорот од Пржино, препораката што ќе ја добиеме од комисијата за проширување и ќе ја потврдат европските граѓани преку своите претставници, пратениците во европарламентот, лидерите на ЕУ едногласно ќе ја претворат во тоалетна хартија. Со потсетување дека за почеток на преговори треба да си го смениме името и идентитетот, односно да дозволиме кршење на нашите човекови права согласно желбите на поединци диктатори во евроатлантските земји.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Гостин Вто Окт 27 2015, 23:23

Како бре Трендафиле не ти беше проблем позитивните извештаи за работата на твојот фирер од истите тие странци да ги прифаќаш како нормална работа и немешање во внатрешните работи на Македонија, а сега кога критикуваат тогаш наеднаш се непријатели и се мешаат во внатрешните работи на државата? До кога бре Трендафиле со двојни аршини?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by reiter Сре Окт 28 2015, 22:15

доколку заев поседува како што вели бомби со по силни содржини а не ги објави тоа значи дека и тој станува соучесник затоа што прикрива информации за криминали.Без разлика за ветеното кон странските амбасади дека нема да објавува од бомбите во секој случај е кршење на законот затоа што поседува материјал од криминали а нема да ги објавува.Затоа во интерес на сите граѓани во името на демократијата како и правото на законите и целовитоста на уставот по основа на граѓанска должност Заев ВЕДНАШ да пристапи со објавување на бомбите.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by osa Сре Окт 28 2015, 22:36

reiter напиша:доколку заев поседува како што вели бомби со по силни содржини а не ги објави тоа значи дека и тој станува соучесник затоа што прикрива информации за криминали.Без разлика за ветеното кон странските амбасади дека нема да објавува од бомбите во секој случај е кршење на законот затоа што поседува материјал од криминали а нема да ги објавува.Затоа во интерес на сите граѓани во името на демократијата како и правото на законите и целовитоста на уставот по основа на граѓанска должност Заев ВЕДНАШ да пристапи со објавување на бомбите.
a shto ako " nekoj gi ukrade bombite ,i gi objavi ...Zaev ke mu zabrani? ne nemoze

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by reiter Сре Окт 28 2015, 22:41

сите бомби треба да се објават,во спротивно заев во очите на сите нас како граѓани на Македонија ќе биде ист како и нив односно по негова лична потреба може да ги активира кога нему ќе му биде потребно а тоа не е во духот на демократијата и пред се ВИСТИНАТА ЗА МАКЕДОНИЈА.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by osa Сре Окт 28 2015, 23:12

reiter напиша:сите бомби треба да се објават,во спротивно заев во очите на сите нас како граѓани на Македонија ќе биде ист како и нив односно по негова лична потреба може да ги активира кога нему ќе му биде потребно а тоа не е во духот на демократијата и пред се ВИСТИНАТА ЗА МАКЕДОНИЈА.
e tokmu za ova i jas zboruvam ...nemoze togash samo on koga sakashe da pushta bombi i narod da se sobira okolu nego ....a sega narodot bara ,on se pravi nisam odavde i nepushta ...eve pak ke prasham a shto ako nekoj drug mu skurchi ,gi ukrade i gi pushti bombite .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by reiter Сре Окт 28 2015, 23:17

тогаш нема заев да биде херојот...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by defo Пет Окт 30 2015, 21:59

reiter напиша:тогаш нема заев да биде херојот...

Види во моментов 100 пати сум рекол и ќе речам не е битка за кој да е на власт, него е битка Грујо да падне и да отиде во затвор з своите злодела.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Гостин Саб Окт 31 2015, 08:32

defo напиша:
Види во моментов 100 пати сум рекол и ќе речам не е битка за кој да е на власт, него е битка Грујо да падне и да отиде во затвор з своите злодела.

Совршено си во право. Тоа е суштината само треба да се разбере.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by reiter Саб Окт 31 2015, 10:00

заев собра храброст да ја открие криминалната власт и разоткрие 'патриотите',така да тоа што започнал треба и да го заврши без тактики затоа што времето тече за сите подеднакво само што за едните времето им одговара да работи поспоро.Дали заев ќе седне во фотелјата или не тоа мене не ми е важно,важно ми е да што побргу криминалците да завршат таму каде им е местото а Македонија да се исправи гордо и да народот не страда од лажни и алчни луѓе.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by defo Саб Окт 31 2015, 10:13

reiter напиша:заев собра храброст да ја открие криминалната власт и разоткрие 'патриотите',така да тоа што започнал треба и да го заврши без тактики затоа што времето тече за сите подеднакво само што за едните времето им одговара да работи поспоро.Дали заев ќе седне во фотелјата или не тоа мене не ми е важно,важно ми е да што побргу криминалците да завршат таму каде им е местото а Македонија да се исправи гордо и да народот не страда од  лажни и алчни луѓе.

Да ама бар според мене, мислам дека темелите на договорот од Пржино, ненапишан е Грујо да биде не чепкан за своите (не)дела. А колку за бомбите од дамна требаше некој инкогнито да ги испука, да се знае со што стока си имаме работа.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Окт 31 2015, 10:51

APSAAAAAANA! I TOCKA!
Sto drugo za lopovi, kriminalci, reketari,.....????? Kakvi pregovori kakvi dogovori !!! I za slednitre koga ke dojdat da si znaat za aramiluk sto gi ceka - ROBIJA!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by D'Macedonian Саб Окт 31 2015, 11:05

Hamad bim Khalifa напиша:APSAAAAAANA!  I TOCKA!
Sto drugo za lopovi, kriminalci, reketari,.....????? Kakvi pregovori kakvi dogovori !!! I za slednitre koga ke dojdat da si znaat za aramiluk  sto gi ceka - ROBIJA!

Се сложувам, за лопов, криминалец и рекетар како Заев и сите такви треба само робија, никакви преговори и договори. Човекот еднаш е амнестиран за огромен криминал, значи имал правислна пресуда, па сеа пак глеаме од некои снимки како продавал државно земјиште па и рекетирал сопстевени граѓани...ги исполнува сите твои услови- лопов, криминалец и рекетарD'Macedonian

Број на мислења : 13
Join date : 2015-10-27

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Окт 31 2015, 11:37

Gjule 15 kg na nozni clank i eden metar lanec, crno bel dres Juventus - u vodoravno, i pijuk na rame ...pravec Banjani! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот