Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НОВИ БОМБИ ?????

+3
defo
Hamad bim Khalifa
osa
7 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by D'Macedonian Пон Ное 02 2015, 00:42

osa напиша:E AJDE KOMENTIRAJ KOLKU ZIVOTI ODZEDE TVOJOT PASTIR.. OSTAJ PARITE GI UKRADE ,AMA I ZIVOTITE.. EVE JAS KE POCHNAM DA NABROJUVAM TI  PRODOLZI : NIKOLA MLADENOV ,BEBETO NA TRUDNICATA OD A1 ,ONOJ NOVINAROT U KOFA SHTO SE UDAVI,MARTIN NESHKOVSKI I NEGOVIOT TATKO(OVIE SE 100%MRTVI) TI PRODOLZI .   PONATAMU...A IMA I ONIE KOI GI UNISHTI ZA CEL ZIVOT ZATVORAJKI GI NEVINI ,I POSLE KE GI OSLOBODI AMA BADIJALA TIE SE ZA CEL ZIVOT BELEZANI I ONI NO I NIVNITE DECA ,BRAKA,SESTRI I CELI SEMEJSTVA ....CHEKAM DA NABROISH

Можеме да дискутираме на оваа тема ама мислам дека овде за друго зборевме...нема да навлегувам многу длабоко, али од почит и да ти покажам добра воља, да не ме гледаш како душман, на твојот коментар би кажал дека несериозно е да се става на одговорност на еден човек (у овој случај Грујо) секоја несакана или трагична последица од нешто. За Младенов нема што да се дискутира,со бомбите се докажа дека се работи за сообраќајна незгода (разговорот Мијалков-Латас го потврдува тоа). За трудницата не сум сигурен дали паметам убаво за што се работеше, не сакам да грешам душа, али мислам дека беше нешто дека го изгубила детето од спонтан абортус поради стрес? (ако се работи за нешто друго, ќе повторам, не ми текнува убаво). Но ако беше тој случајот, тогаш не можеме да му ставеме на некој човек на одговорност, тоа што особа А била умешана у криминали, ја фатиле со докази со се, и во тоа време била трудна, па и дошло као стрес зашо и како ја фатиле у криминал и стресот си го направил своето, сепак се сложувам дека можеби постоеле малку поблаги начини да се постапи со неа, според закон нормално. Дури мислам дека она беше единствената од тој случај што беше у домашен притвор, но може грешам...Новинарот у кофа, немам некои информации и неможам ни да потврдам ни да негирам, али сепак дека иде на душа на еден човек неможам да кажам, никогаш не е така црно и бело. Мартин Нешковски - нека почива во мир, и ќе го удостојам со тоа што нема да ја коментирам неговата и несреќата на неговата фамилија во политички контекст, тоа доволно го направи сдс, нека им служи на чест. И продолжуваат истото да го прават, што навистина само болни умови може да си дозволат смрт да користат за да замараат пред влада. АЛООО луѓе кои имале трагичен настан, сдс им ја користи несреќата за да протестира пред влада. Еј, многу ми е трагикомично, Грујо или било кој да е, да е виновен за тоа што клошарана возат ко куртони. Неможе така, премногу е болно да се употрбуваат такви несреќи и многу е нечовечно да му се припишуваат на некој човек кој што нема никаква приближна ни директна ни индиректна поврзаност со самиот настан.

Но ова е друга тема можеби на друг топик може да објаснуваме и за ова, али на оваа тема јас нема да пишувам, ќе коментирам за муабетот од пред тоа, за судот и судскиот процес, признавање на суд, за бомбите итн...

D'Macedonian

Број на мислења : 13
Join date : 2015-10-27

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by трендафил Пон Ное 02 2015, 09:07

Дали големата победа на Ердоган во Турција, и покрај огромната подршка на тие што требаше да го урнат со огромна подршка на истите тие сили што го подржуваат СДСМ во Македонија е наравоучение и за странците и за тие што сакаат да дојдат на власт без подршка од народот. Слично се случи и во Грција со Ципрас. Интрересни работи се случуваат и кај нас. Кирил Ефремовски, платеник на Сорос, се жали дека на тезга во Буњаковец, во друштво со Оливера Трајковска, не му продавале на една тезга затоа што е „предавник и соросоид“.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Гостин Пон Ное 02 2015, 10:11

D'Macedonian напиша:Аман бе луѓе, форум е, коментирајте, дајте мислење, факт, аргумент. Не е само на се што ќе се каже да пишувате нешто во стил - глупости, лаже, глуп е, незнае...итн. Мое мислење е, вие дајте си свое, не коментирајте јас каков сум, коментирајте за Заев за Грујо за вмро за сдс и другите...

Poleka Beti, poleka...Shto e problemot??? Ne mu se kreva na Sasheto otkoga sudot go repna pet iljadarki pa ne mozhete so tetka Stefka da pravite trojka??? Navistina bezobrazno od sudot shto ne gi zel vo predvid tvoite potrebi za dabl penetrejshn...НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Smiley-laughing021 НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Smiley-laughing021

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Гостин Пон Ное 02 2015, 10:23

трендафил напиша:Дали големата победа на Ердоган во Турција, и покрај огромната подршка на тие што требаше да го урнат со огромна подршка на  истите тие сили што го подржуваат СДСМ во Македонија е наравоучение и за странците и за тие што сакаат да дојдат на власт без подршка од народот. Слично се случи и во Грција со Ципрас. Интрересни работи се случуваат и кај нас. Кирил Ефремовски, платеник на Сорос, се жали дека на тезга во Буњаковец, во друштво со Оливера Трајковска, не му продавале на една тезга затоа што е „предавник и соросоид“.

Ako toa navistina se sluchilo, a ne se sluchilo, togash toa bi bil opasen presedan. Gledash Trendafiole toa bi bilo isto kako koga jas bi te baniral zatoa shto sme od razlichna politichka proviniencija, ili zatoa shto si spremen da ubivash sorosoidi. Toa shto go smeni potpisot ne znachi deka si ja promenil i zhelbata da gi ubiesh sorosoidite... No, jas duri i ne sum te predupredil za tvoite pishuvanja polni so omraza i povici za nasilstvo, a kamo li da te baniram...Toa Trendafile se narekuva sloboda...No shto mozhe da znae za slobodata nekoj koj cel zhivot bil vo sluzhba na diktatori...Bez diktatura tvojot zhivot bi nemal smisla...Sepak kako shto napishav toa ne se sluchilo, prochepkaj niz netot. Makedonskiot narod, osven nekoi devijantni lichnosti ne e poddrzhuvach na diktatori...Pobedite na Erdogan i Cipras ne mozhesh da gi stavish vo isti kosh so pobedite na tvojot mal diktator, zatoa shto za niv glasaa zhivi lugje a ne mrtovci i fantomi na falsifikuvani izbori shto e dokazhano vo sluchajot na tvojot pastir...Zatoa Trendafile ochekuvaj vo najskoro vreme da ja izgubish tvojata zhivotna cel...Koja se sveduva na edno...Sluzhenje na diktatorot...Bez ogled koj e, shto e, kolkava shteta im nanesuva na makedonskiot narod i drzhava i od koja politichka proviniencija e...Toa kje ti bide dovolna kazna...I shansa za sloboden i perspektiven zhivot na tvoite potomci... НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Smilie_frech_046

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Ное 02 2015, 17:03

Aha....sto ubavo mu kaza! (Uste da ima kapacitet za da razbere sto mu napish.
Bdv....Ebati pobedata na ErdoGanot so 50i kusur %. Abe koga ke napravi razlika kako nash Grujokakis po 70-80 pa i 95 % vodstvo ke mu simnam kapa!~
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by D'Macedonian Пон Ное 02 2015, 19:58

Тео напиша:
D'Macedonian напиша:Аман бе луѓе, форум е, коментирајте, дајте мислење, факт, аргумент. Не е само на се што ќе се каже да пишувате нешто во стил - глупости, лаже, глуп е, незнае...итн. Мое мислење е, вие дајте си свое, не коментирајте јас каков сум, коментирајте за Заев за Грујо за вмро за сдс и другите...

Poleka Beti, poleka...Shto e problemot??? Ne mu se kreva na Sasheto otkoga sudot go repna pet iljadarki pa ne mozhete so tetka Stefka da pravite trojka??? Navistina bezobrazno od sudot shto ne gi zel vo predvid tvoite potrebi za dabl penetrejshn...НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Smiley-laughing021 НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Smiley-laughing021

Смиренооо сине, не се напрегај, не се труди толку да ги скриеш сопствените проблеми со тоа што ќе кажеш дека некој друг имал такви проблеми Very Happy Very Happy

D'Macedonian

Број на мислења : 13
Join date : 2015-10-27

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by D'Macedonian Пон Ное 02 2015, 20:04

Тео напиша:
трендафил напиша:Дали големата победа на Ердоган во Турција, и покрај огромната подршка на тие што требаше да го урнат со огромна подршка на  истите тие сили што го подржуваат СДСМ во Македонија е наравоучение и за странците и за тие што сакаат да дојдат на власт без подршка од народот. Слично се случи и во Грција со Ципрас. Интрересни работи се случуваат и кај нас. Кирил Ефремовски, платеник на Сорос, се жали дека на тезга во Буњаковец, во друштво со Оливера Трајковска, не му продавале на една тезга затоа што е „предавник и соросоид“.

Ako toa navistina se sluchilo, a ne se sluchilo, togash toa bi bil opasen presedan. Gledash Trendafiole toa bi bilo isto kako koga jas bi te baniral zatoa shto sme od razlichna politichka proviniencija, ili zatoa shto si spremen da ubivash sorosoidi. Toa shto go smeni potpisot ne znachi deka si ja promenil i zhelbata da gi ubiesh sorosoidite... No, jas duri i ne sum te predupredil za tvoite pishuvanja polni so omraza i povici za nasilstvo, a kamo li da te baniram...Toa Trendafile se narekuva sloboda...No shto mozhe da znae za slobodata nekoj koj cel zhivot bil vo sluzhba na diktatori...Bez diktatura tvojot zhivot bi nemal smisla...Sepak kako shto napishav toa ne se sluchilo, prochepkaj niz netot. Makedonskiot narod, osven nekoi devijantni lichnosti ne e poddrzhuvach na diktatori...Pobedite na Erdogan i Cipras ne mozhesh da gi stavish vo isti kosh so pobedite na tvojot mal diktator, zatoa shto za niv glasaa zhivi lugje a ne mrtovci i fantomi na falsifikuvani izbori shto e dokazhano vo sluchajot na tvojot pastir...Zatoa Trendafile ochekuvaj vo najskoro vreme da ja izgubish tvojata zhivotna cel...Koja se sveduva na edno...Sluzhenje na diktatorot...Bez ogled koj e, shto e, kolkava shteta im nanesuva na makedonskiot narod i drzhava i od koja politichka proviniencija e...Toa kje ti bide dovolna kazna...I shansa za sloboden i perspektiven zhivot na tvoite potomci... НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Smilie_frech_046

Фантоми, фалсификувани избори, докажано? Дечко, излези од штаб бе, прошетај малце наоколу Very Happy

1. Ако имало фантоми сдс ќе инсистираа да има активно регистрирање на гласачи, ама ништо ...
2. Сите набљудувачи ги прогласија изборите за фер и демократски, освен сдс, кој после 19 му текна дена не биле фер резултатие, никој не ги сакал...види ти чудо Very Happy
3. Докажано? Од кој? Од Заев? Не бе другар, не идат така тие работи, да не не ти кажале у штаб дека 10 пати по ред губите избори? Тоа е само докажано Very Happy

D'Macedonian

Број на мислења : 13
Join date : 2015-10-27

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Гостин Пон Ное 02 2015, 22:32

D'Macedonian напиша:

Смиренооо сине, не се напрегај, не се труди толку да ги скриеш сопствените проблеми со тоа што ќе кажеш дека некој друг имал такви проблеми Very Happy  Very Happy

Si utnala Beti. Ovde ne stanuva zabor za moi problemi tuku za problemite na tetka Stefka i Sasheto koi se nefunkcionalni, blagodarenie na sudot na dpmne i genijalnosta na Zoran Zaev...A najmnogu  za tvojata potreba za dabl penetrejshn...Ti preporachuvam preku Prendzov da se obratish do ciganskata Amdi-kola-Bajram da go prashash dali mozhe da ti najde nekoi nadareni da te usluzhat...Vo megjuvreme dodeka chekash vrski kaj Amdi-kola mozhesh da se konsultirash i so chetnikot so pechat...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Гостин Пон Ное 02 2015, 22:38

D'Macedonian напиша:
Фантоми, фалсификувани избори, докажано? Дечко, излези од штаб бе, прошетај малце наоколу Very Happy
1. Ако имало фантоми сдс ќе инсистираа да има активно регистрирање на гласачи, ама ништо ...
2. Сите набљудувачи ги прогласија изборите за фер и демократски, освен сдс, кој после 19 му текна дена не биле фер резултатие, никој не ги сакал...види ти чудо Very Happy
3. Докажано? Од кој? Од Заев? Не бе другар, не идат така тие работи, да не не ти кажале у штаб дека 10 пати по ред губите избори? Тоа е само докажано Very Happy

SDSM insistirashe na aktivna registracija...Placiputkite od dpmne bea iledziite...Edinstvenite nabljuduvachi koi gi proglasile izborite za fer i demokratski se onie od tvoite koshmari...Bi bilo fer da ni kazhesh na shto droga si...Go dokazhaa bombite...Posebno Goca so nejzinoto mvro-vmro...Zatoa sega kje naebete...A za tebe kje bide predocna da se izvlechesh od shupakot na pastirot...A mozhebi i ne sakash da se izvlechesh...Mozhebi ti se dopagja dlaboko potonat vo pastirovoto dupe...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Ное 02 2015, 22:45

Intimna - temna, topla, mirisliva atmosfera !? kako da iskoci nadvor i da si go narushi komoditetot? Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by D'Macedonian Вто Ное 03 2015, 00:42

Тео напиша:
D'Macedonian напиша:
Фантоми, фалсификувани избори, докажано? Дечко, излези од штаб бе, прошетај малце наоколу Very Happy
1. Ако имало фантоми сдс ќе инсистираа да има активно регистрирање на гласачи, ама ништо ...
2. Сите набљудувачи ги прогласија изборите за фер и демократски, освен сдс, кој после 19 му текна дена не биле фер резултатие, никој не ги сакал...види ти чудо Very Happy
3. Докажано? Од кој? Од Заев?  Не бе другар, не идат така тие работи, да не не ти кажале у штаб дека 10 пати по ред губите избори? Тоа е само докажано Very Happy

SDSM insistirashe na aktivna registracija...Placiputkite od dpmne bea iledziite...Edinstvenite nabljuduvachi koi gi proglasile izborite za fer i demokratski se onie od tvoite koshmari...Bi bilo fer da ni kazhesh na shto droga si...Go dokazhaa bombite...Posebno Goca so nejzinoto mvro-vmro...Zatoa sega kje naebete...A za tebe kje bide predocna da se izvlechesh od shupakot na pastirot...A mozhebi i ne sakash da se izvlechesh...Mozhebi ti se dopagja dlaboko potonat vo pastirovoto dupe...

Дај биди посериозен, сдсм инсистирале, вмро се инаетеле...ова игра у маало е па вмро илеџеле Very Happy не бе брат, сдс не им одговара да има активна регистрација, ќе немаат после за што да замараат дека не било регуларно. ОБСЕ/ОДИХР дадоа оцена дека изборите биле фер и демократски, биле ефикасно спроведени со одредени недостатоци. Тука завршува таа дискусија, џабе е што и да кажеш, разликата во поддршка а и во гласови е толку на страната на вмро што комичен е секој муабет за непризнавање на изборите.

Али тоа у болдот ми е фејворит кај вас bounce Секогаш ме расположувате уште толку коа ќе ве прочитам или слушнам нешто во тој стил. Најпријателски ти кажувам, ако си подолго време симпатизер на сдс, врати си го филмот и потсети се колку пати досега пред избори си го кажал тоа, дека готово е, тепа сдс, ќе наебат вмровците...и потсети се потоа по изборните резултати колку си го изел немиен. Зашто повторно истото? Не гледаш, не слушаш колкави се разликите во поддршка? Или пак мислиш дека се нарачани анкети од вмро? Иста приказна секоја избори, незнам кога ќе научите дека луѓето едноставно повеќе го поддржуваат врмо од сдс, тоа е тоа. Ако си помлад, наместо да се бориш таму у партија да дојдат нови сили, помладите да превземат малце, али да не се индоктринирани ко оноа детенцено што ви го палат у штаб, мислам Стефан Богоев се вика, да ве резили таму сите и наместо да привлекува нови членови нови гласачи од групите на млади луѓе, тој успеа уште толку да ја намали платената поддршка што ја добивавте на сите смешни протести.

Не ви иде работата на арно, само на сила ако го донесат странци гревот на власт, што искрено се надевам и посакувам да се случи, така само ќе ни помогнат на нацијата и државата да се види кои се и што се сдс, и народот веднаш како и секогаш ќе ги казни, али тогаш ќе биде казна за сета беда што и ја нанеле на Македонија, и толку, ќе си се распадне партиичето, и ќе можеме конечно да си дочекаме нормална опозиција или пак уште подобра власт.

D'Macedonian

Број на мислења : 13
Join date : 2015-10-27

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by osa Вто Ное 03 2015, 01:20

D'Macedonian напиша:
osa напиша:E AJDE KOMENTIRAJ KOLKU ZIVOTI ODZEDE TVOJOT PASTIR.. OSTAJ PARITE GI UKRADE ,AMA I ZIVOTITE.. EVE JAS KE POCHNAM DA NABROJUVAM TI  PRODOLZI : NIKOLA MLADENOV ,BEBETO NA TRUDNICATA OD A1 ,ONOJ NOVINAROT U KOFA SHTO SE UDAVI,MARTIN NESHKOVSKI I NEGOVIOT TATKO(OVIE SE 100%MRTVI) TI PRODOLZI .   PONATAMU...A IMA I ONIE KOI GI UNISHTI ZA CEL ZIVOT ZATVORAJKI GI NEVINI ,I POSLE KE GI OSLOBODI AMA BADIJALA TIE SE ZA CEL ZIVOT BELEZANI I ONI NO I NIVNITE DECA ,BRAKA,SESTRI I CELI SEMEJSTVA ....CHEKAM DA NABROISH

Можеме да дискутираме на оваа тема ама мислам дека овде за друго зборевме...нема да навлегувам многу длабоко, али од почит и да ти покажам добра воља, да не ме гледаш како душман, на твојот коментар би кажал дека несериозно е да се става на одговорност на еден човек (у овој случај Грујо) секоја несакана или трагична последица од нешто. За Младенов нема што да се дискутира,со бомбите се докажа дека се работи за сообраќајна незгода (разговорот Мијалков-Латас го потврдува тоа). За трудницата не сум сигурен дали паметам убаво за што се работеше, не сакам да грешам душа, али мислам дека беше нешто дека го изгубила детето од спонтан абортус поради стрес? (ако се работи за нешто друго, ќе повторам, не ми текнува убаво). Но ако беше тој случајот, тогаш не можеме да му ставеме на некој човек на одговорност, тоа што особа А била умешана у криминали, ја фатиле со докази со се, и во тоа време била трудна, па и дошло као стрес зашо и како ја фатиле у криминал и стресот си го направил своето, сепак се сложувам дека можеби постоеле малку поблаги начини да се постапи со неа, според закон нормално. Дури мислам дека она беше единствената од тој случај што беше у домашен притвор, но може грешам...Новинарот у кофа, немам некои информации и неможам ни да потврдам ни да негирам, али сепак дека иде на душа на еден човек неможам да кажам, никогаш не е така црно и бело. Мартин Нешковски - нека почива во мир, и ќе го удостојам со тоа што нема да ја коментирам неговата и несреќата на неговата фамилија во политички контекст, тоа доволно го направи сдс, нека им служи на чест. И продолжуваат истото да го прават, што навистина само болни умови може да си дозволат смрт да користат за да замараат пред влада. АЛООО луѓе кои имале трагичен настан, сдс им ја користи несреќата за да протестира пред влада. Еј, многу ми е трагикомично, Грујо или било кој да е, да е виновен за тоа што клошарана возат ко куртони. Неможе така, премногу е болно да се употрбуваат такви несреќи и многу е нечовечно да му се припишуваат на некој човек кој што нема никаква приближна ни директна ни индиректна поврзаност со самиот настан.

Но ова е друга тема можеби на друг топик може да објаснуваме и за ова, али на оваа тема јас нема да пишувам, ќе коментирам за муабетот од пред тоа, за судот и судскиот процес, признавање на суд, за бомбите итн...
ete znaev ....kade toa jas te prashuvam dali se ova zrtvi na dusha na pastirot????? nema shto ti da mi kazuvash tochno ili netochno ...jas si znam ,si slusham ...se se kaza vo bombite ...
jas ti kazav da prodolzish so nabrojuvanje na zrtvite od vladeenjeto na gujo za da bidesh realen ...no gledam ne te biva ich ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by трендафил Вто Ное 03 2015, 19:33

Тео напиша:
трендафил напиша:Дали големата победа на Ердоган во Турција, и покрај огромната подршка на тие што требаше да го урнат со огромна подршка на  истите тие сили што го подржуваат СДСМ во Македонија е наравоучение и за странците и за тие што сакаат да дојдат на власт без подршка од народот. Слично се случи и во Грција со Ципрас. Интрересни работи се случуваат и кај нас. Кирил Ефремовски, платеник на Сорос, се жали дека на тезга во Буњаковец, во друштво со Оливера Трајковска, не му продавале на една тезга затоа што е „предавник и соросоид“.

Ako toa navistina se sluchilo, a ne se sluchilo, togash toa bi bil opasen presedan. Gledash Trendafiole toa bi bilo isto kako koga jas bi te baniral zatoa shto sme od razlichna politichka proviniencija, ili zatoa shto si spremen da ubivash sorosoidi. Toa shto go smeni potpisot ne znachi deka si ja promenil i zhelbata da gi ubiesh sorosoidite... No, jas duri i ne sum te predupredil za tvoite pishuvanja polni so omraza i povici za nasilstvo, a kamo li da te baniram...Toa Trendafile se narekuva sloboda...No shto mozhe da znae za slobodata nekoj koj cel zhivot bil vo sluzhba na diktatori...Bez diktatura tvojot zhivot bi nemal smisla...Sepak kako shto napishav toa ne se sluchilo, prochepkaj niz netot. Makedonskiot narod, osven nekoi devijantni lichnosti ne e poddrzhuvach na diktatori...Pobedite na Erdogan i Cipras ne mozhesh da gi stavish vo isti kosh so pobedite na tvojot mal diktator, zatoa shto za niv glasaa zhivi lugje a ne mrtovci i fantomi na falsifikuvani izbori shto e dokazhano vo sluchajot na tvojot pastir...Zatoa Trendafile ochekuvaj vo najskoro vreme da ja izgubish tvojata zhivotna cel...Koja se sveduva na edno...Sluzhenje na diktatorot...Bez ogled koj e, shto e, kolkava shteta im nanesuva na makedonskiot narod i drzhava i od koja politichka proviniencija e...Toa kje ti bide dovolna kazna...I shansa za sloboden i perspektiven zhivot na tvoite potomci... НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Smilie_frech_046

Нешто не се сеќавам дека било каде освен општата фраза дека имало мртви или фантоми што гласале, дека било кој и било каде навел барем еден таков конкретен случај. Со име и презиме. А СДСМ го има добиено гласачкиот список и има членови и симпатизери низ целата држава. Колку што ми е познато конкретен пример имавме само со Македонците од Мала Преспа, кои како македонски државјани имаат право да гласаат. Патем, не верувам ниту дека струмичани симпатизери на СДСМ ќе имаат нешто против тоа што ВМРОвска влада им носи 1.500 вработувања, во фабрика на Џонсон Контролс. Што се однсесува до Груевски, тој и неговата партија даваат прецизна предизборна програма и истата ја исполнуваат откако ќе победат. Вклучувајќи го тука и проектот Скопје 2014, кој најповеќе им пречи на непријателите на Македонија. Тој што победува на избори и го исполнува ветеното не се нарекува диктатор. Делумна диктатура ќе имаме со влегувањето на СДСМ во власта. Затоа што за тоа нема добиено мандат од гласачите. Диктатура е и кога странски амбасадори наметнуваат решенија. По мое мислење. Доколку го оспорувате, напишете зошто, па да дебатираме.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Гостин Вто Ное 03 2015, 23:25

Vetivte deka kje ja opljachkate Makedonija??? Deka kje gi zadolzhite i pravnucite??? Deka kje go unishtite zdravstvoto??? Kje go partizirate sudstvoto??? Deka kje gi izbrkate mladite da baraat parche leb po beliot svet??? Zatoa shto toa se edinstvenite vashi ostvaruvanja Trendafile...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Гостин Вто Ное 03 2015, 23:28

D'Macedonian напиша:

Дај биди посериозен, сдсм инсистирале, вмро се инаетеле...ова игра у маало е па вмро илеџеле Very Happy не бе брат, сдс не им одговара да има активна регистрација, ќе немаат после за што да замараат дека не било регуларно. ОБСЕ/ОДИХР дадоа оцена дека изборите биле фер и демократски, биле ефикасно спроведени со одредени недостатоци. Тука завршува таа дискусија, џабе е што и да кажеш, разликата во поддршка а и во гласови е толку на страната на вмро што комичен е секој муабет за непризнавање на изборите.

Али тоа у болдот ми е фејворит кај вас bounce Секогаш ме расположувате уште толку коа ќе ве прочитам или слушнам нешто во тој стил. Најпријателски ти кажувам, ако си подолго време симпатизер на сдс, врати си го филмот и потсети се колку пати досега пред избори си го кажал тоа, дека готово е, тепа сдс, ќе наебат вмровците...и потсети се потоа по изборните резултати колку си го изел немиен. Зашто повторно истото? Не гледаш, не слушаш колкави се разликите во поддршка? Или пак мислиш дека се нарачани анкети од вмро? Иста приказна секоја избори, незнам кога ќе научите дека луѓето едноставно повеќе го поддржуваат врмо од сдс, тоа е тоа. Ако си помлад, наместо да се бориш таму у партија да дојдат нови сили, помладите да превземат малце, али да не се индоктринирани ко оноа детенцено што ви го палат у штаб, мислам Стефан Богоев се вика, да ве резили таму сите и наместо да привлекува нови членови нови гласачи од групите на млади луѓе, тој успеа уште толку да ја намали платената поддршка што ја добивавте на сите смешни протести.

Не ви иде работата на арно, само на сила ако го донесат странци гревот на власт, што искрено се надевам и посакувам да се случи, така само ќе ни помогнат на нацијата и државата да се види кои се и што се сдс, и народот веднаш како и секогаш ќе ги казни, али тогаш ќе биде казна за сета беда што и ја нанеле на Македонија, и толку, ќе си се распадне партиичето, и ќе можеме конечно да си дочекаме нормална опозиција или пак уште подобра власт.

Ushte ve hranat so tie crvenite bobinki u shtab??? Ili mozhebi nabavile neshto pojako?!?!?! Zatoa shto takvi halucinacii se retki i kaj dpmne-ovcite...Tetka Sefka mora da ima nekoj nov snabduvach...Mozhebi nekoja srpsko-chetnichka vrska...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Гостин Сре Ное 04 2015, 22:07

Очигледно дека центарот за лаги и манипулации е во длабока криза штом небањатите на форумов почнаа да трескаат рандом глупости. Стравот и несигурноста, а посебно криминалот за кој ќе мора да одговараат го прават своето.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by трендафил Саб Мај 21 2016, 21:53

Дали ви е јасно дека се лажевте самите себе си дека народот ве сака, а дека ВМРО победува затоа што наводно имало фантоми. Добро, точно е дека ДИК пронајде два, да повторам, два гласача кои се запишани два пати со различен матичен број, но во двата случаја се работи за очигледна административна грешка. Фантомите останаа во болната фантазија на Бејли, Заев, Ванхауте и нивните поддржувачи. Нели ви е срам што подржувавте таква безобразна лага за својата татковина.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Гостин Пет Мај 27 2016, 10:08

Stopati kazhana laga vo Makedonija ne stanuva vistina...Samo te vbrojuva vo redot na zombirani papagali so neaploudirana MP trojka...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by reiter Пон Мај 30 2016, 20:09

mi sepnaa deka od sreda ke ima novi bombi..mnogu posilni,najsilni...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 3 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот