Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нови вицепремиери

2 posters

Go down

Нови вицепремиери Empty Нови вицепремиери

Пишување by defo Чет Јун 30 2016, 21:01

Министрите за надворешни работи и за здравство, Никола Попоски и Никола Тодоров, стана заменици на премиерот Емил Димитриев, по повлекувањето на министерот за финансии Зоран Ставрески, кој воедно беше и вицепремиер.

Откако дел од медиумите ја објавија оваа информација пред неколку дена, Попоски и Тодоров и на официјалниот владин сајт осамнаа како владини вицепремиери.

Инаку, тие се меѓу најблиските и најдоверливите соработници на експремиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Едноставно да не ти се верува. Човекот кој направи толку зло, кој го растури Македонскиот здравствен систем, остави болни без лекови, дотурка до вицепремиерско место. Со овај чин покажува дека уствари е џон од карактер, без чувства и душа.......
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Нови вицепремиери Empty Re: Нови вицепремиери

Пишување by трендафил Пон Jул 04 2016, 09:10

Се работи за човекот кој од еден направи во Македонија да има 18 компјутерски томографи, на пример. Кој е „одговорен“ за изградба на повеќе нови болници. Извини, не знам дали си толку млад па не се сеќаваш на „убавите“ времиња кога се чекаа редови да се земат лекови на рецепет и кој немаше да ги земе во првите неколку часа немаше шанса тоа да го направи до следниот месец. Или кога за еден преглед за кој сега се чека 2 до 3 дена се чекаше половина година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Нови вицепремиери Empty Re: Нови вицепремиери

Пишување by defo Пон Jул 04 2016, 20:17

трендафил напиша:Се работи за човекот кој од еден направи во Македонија да има 18 компјутерски томографи, на пример. Кој е „одговорен“ за изградба на повеќе нови болници. Извини, не знам дали си толку млад па не се сеќаваш на „убавите“ времиња кога се чекаа редови да се земат лекови на рецепет и кој немаше да ги земе во првите неколку часа немаше шанса тоа да го направи до следниот месец. Или кога за еден преглед за кој сега се чека 2 до 3 дена се чекаше половина година.

Значи Трендо минатото остави го таму каде што му е место......За томографите не знам дали од 18 работат 8......Сети се на бизнисот Виз Артис на Ивона Мечка(од прла дупка) Талеска и 1.000.000 евра кои легнале на сметка. Сети се на Тамара, отвори ФБ, Твитер види за колку деца се собираат средства, зошто Тодоров и она охридсконо идиотче директор на ФЗОМ Сашо Стефаноски не одобруваат средства. Оди во државните клиники и види каква е состојбата во родилиштата??? Прашај го идниот „вице премиер“ зошто неговата жена и жена му на Миле Копиле Јанакиевски се породени во приватни болници, а не во „реновираните“ државни болници????
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Нови вицепремиери Empty Re: Нови вицепремиери

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот