Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НОВИ БОМБИ ?????

+3
defo
Hamad bim Khalifa
osa
7 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Гостин Саб Окт 31 2015, 11:43

Прашањето е како постојат толку глупави дпмне-оФци за кои двојниот аршин е морална вредност. За Заев требало да важат некакви криминално објавени снимки, (од шител телевизија) за кои не се знае како стигнале до нив, но за нивниот пастир Грујошески, снимките од бомбите се тоалет хартија.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by D'Macedonian Саб Окт 31 2015, 12:14

mumley напиша:Прашањето е како постојат толку глупави дпмне-оФци за кои двојниот аршин е морална вредност. За Заев требало да важат некакви криминално објавени снимки, (од шител телевизија) за кои не се знае како стигнале до нив,  но за нивниот пастир Грујошески, снимките од бомбите се тоалет хартија.

Зборуваш за некаков двоен аршин? Видовме во струмичкиот суд дека снимките не се прифатени како доказ, а истиот тој човек бара снимки да бидат прифатени во друг судски процес??? тоа е дефиниција и теоретски и практично за двојни аршини.

D'Macedonian

Број на мислења : 13
Join date : 2015-10-27

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by osa Саб Окт 31 2015, 12:28

D'Macedonian напиша:
mumley напиша:Прашањето е како постојат толку глупави дпмне-оФци за кои двојниот аршин е морална вредност. За Заев требало да важат некакви криминално објавени снимки, (од шител телевизија) за кои не се знае како стигнале до нив,  но за нивниот пастир Грујошески, снимките од бомбите се тоалет хартија.

Зборуваш за некаков двоен аршин? Видовме во струмичкиот суд дека снимките не се прифатени како доказ, а истиот тој човек бара снимки да бидат прифатени во друг судски процес??? тоа е дефиниција и теоретски и практично за двојни аршини.
da te potsetam deka sudot vo Strumica e pod DIREKTNI INGERENCII na tvojot pastir ...za zal se naoga vo Srumica ...da ti pojasnam sudot vo strumica e partiski sud na tvojot pastir ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by D'Macedonian Саб Окт 31 2015, 12:35

osa напиша:
D'Macedonian напиша:
mumley напиша:Прашањето е како постојат толку глупави дпмне-оФци за кои двојниот аршин е морална вредност. За Заев требало да важат некакви криминално објавени снимки, (од шител телевизија) за кои не се знае како стигнале до нив,  но за нивниот пастир Грујошески, снимките од бомбите се тоалет хартија.

Зборуваш за некаков двоен аршин? Видовме во струмичкиот суд дека снимките не се прифатени како доказ, а истиот тој човек бара снимки да бидат прифатени во друг судски процес??? тоа е дефиниција и теоретски и практично за двојни аршини.
da te potsetam deka sudot vo Strumica e pod DIREKTNI INGERENCII na tvojot pastir ...za zal se naoga vo Srumica ...da ti pojasnam sudot vo strumica e partiski sud na tvojot pastir ...

Да те потсетам дека судијката и нејзината поширока фамилија се под ДИРЕКТНИ ИНГЕРЕНЦИИ на твојот лажов, криминалец, рекетар и лопов. Ни сам не си веруваш дека ако беше под директни ингеренции на пастирот ќе пресудеше во корист на заев, или пак од друга страна доколку, хипотетички, навистина е судот под негови ингеренции, тогаш потврдуваш дека судот пресудил правично и си ја сработил работата професионално...како и да пробаш да ја свртиш работата, не ти иде у прилог

D'Macedonian

Број на мислења : 13
Join date : 2015-10-27

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by osa Саб Окт 31 2015, 12:51

D'Macedonian напиша:
osa напиша:
D'Macedonian напиша:
mumley напиша:Прашањето е како постојат толку глупави дпмне-оФци за кои двојниот аршин е морална вредност. За Заев требало да важат некакви криминално објавени снимки, (од шител телевизија) за кои не се знае како стигнале до нив,  но за нивниот пастир Грујошески, снимките од бомбите се тоалет хартија.

Зборуваш за некаков двоен аршин? Видовме во струмичкиот суд дека снимките не се прифатени како доказ, а истиот тој човек бара снимки да бидат прифатени во друг судски процес??? тоа е дефиниција и теоретски и практично за двојни аршини.
da te potsetam deka sudot vo Strumica e pod DIREKTNI INGERENCII na tvojot pastir ...za zal se naoga vo Srumica ...da ti pojasnam sudot vo strumica e partiski sud na tvojot pastir ...

Да те потсетам дека судијката и нејзината поширока фамилија се под ДИРЕКТНИ ИНГЕРЕНЦИИ на твојот лажов, криминалец, рекетар и лопов. Ни сам не си веруваш дека ако беше под директни ингеренции на пастирот ќе пресудеше во корист на заев, или пак од друга страна доколку, хипотетички, навистина е судот под негови ингеренции, тогаш потврдуваш дека судот пресудил правично и си ја сработил работата професионално...како и да пробаш да ја свртиш работата, не ти иде у прилог
SUDIITE GI BIRA SUDSKIOT SOVET  za koj sigurno znaeme od bombite deka e pod direktna kontrola na tvojot pastir ...a presudata za neprifakanje na snimkata kako dokaz e obid da se opravda otfrlanjeto na bombite vo sluchajot protiv pastirot ....vprochem zatoa i e IZMISLEN OVOJ SLUCHAJ ....
TOA SIGURNO NEMA DA POMINE KAJ SPECIJALNATA OBVINITELKA ,PA GUJO KE SI GI DOBIE I LANECOT I KUGLATA OKOLU NOGA

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by D'Macedonian Саб Окт 31 2015, 13:04

osa напиша:
D'Macedonian напиша:
osa напиша:
D'Macedonian напиша:
mumley напиша:Прашањето е како постојат толку глупави дпмне-оФци за кои двојниот аршин е морална вредност. За Заев требало да важат некакви криминално објавени снимки, (од шител телевизија) за кои не се знае како стигнале до нив,  но за нивниот пастир Грујошески, снимките од бомбите се тоалет хартија.

Зборуваш за некаков двоен аршин? Видовме во струмичкиот суд дека снимките не се прифатени како доказ, а истиот тој човек бара снимки да бидат прифатени во друг судски процес??? тоа е дефиниција и теоретски и практично за двојни аршини.
da te potsetam deka sudot vo Strumica e pod DIREKTNI INGERENCII na tvojot pastir ...za zal se naoga vo Srumica ...da ti pojasnam sudot vo strumica e partiski sud na tvojot pastir ...

Да те потсетам дека судијката и нејзината поширока фамилија се под ДИРЕКТНИ ИНГЕРЕНЦИИ на твојот лажов, криминалец, рекетар и лопов. Ни сам не си веруваш дека ако беше под директни ингеренции на пастирот ќе пресудеше во корист на заев, или пак од друга страна доколку, хипотетички, навистина е судот под негови ингеренции, тогаш потврдуваш дека судот пресудил правично и си ја сработил работата професионално...како и да пробаш да ја свртиш работата, не ти иде у прилог
SUDIITE GI BIRA SUDSKIOT SOVET  za koj sigurno znaeme od bombite deka e pod direktna kontrola na tvojot pastir ...a presudata za neprifakanje na snimkata kako dokaz e obid da se opravda otfrlanjeto na bombite vo sluchajot protiv pastirot ....vprochem zatoa i e IZMISLEN OVOJ SLUCHAJ ....
TOA SIGURNO NEMA DA POMINE KAJ SPECIJALNATA OBVINITELKA ,PA GUJO KE SI GI DOBIE I LANECOT I KUGLATA OKOLU NOGA

Мхм, значи ти викаш дека вмро свесно му помага на заев да не биде осуден за криминал кој што цела Македонија, особено Струмица знае дека го направил, го правел (аболициран) и ќе го прави доколку уопште опстане на политичката сцена после 24-ти, со цел да не се прифатат нелегалните „бомби“ за кои што и самиот велиш дека тоа нема да пројде кај специјалната обвинителка? Малце нема логика, бидејќи во таа теорија на заговор што ја презентираш не гледам како вмро би бил во ќар, а знаеме дека не се лаици како заев кога станува збор за планирање и стратегија.

Значи повторно, не идат во прилог теориите кои ги прикажуваш бидејќи знаејќи дека улогата на Јанева е само почитичка и предизборна, со цел да се обиде да го намали рејтингот на вмро, вмро би ја искористиле секоја шанса да му „вратат“ на заев со иста мерка односно би влијаеле на судот да пресуди контра заев, што не е случај како што глеаме, и од самото тоа можеш да си заклучиш и самиот дека таа судијка во Струмица е под директно влијание на Заев. Ако сакаш да бидеш објективен нели...

D'Macedonian

Број на мислења : 13
Join date : 2015-10-27

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by osa Саб Окт 31 2015, 13:18

D'Macedonian напиша:
osa напиша:
D'Macedonian напиша:
osa напиша:
D'Macedonian напиша:
mumley напиша:Прашањето е како постојат толку глупави дпмне-оФци за кои двојниот аршин е морална вредност. За Заев требало да важат некакви криминално објавени снимки, (од шител телевизија) за кои не се знае како стигнале до нив,  но за нивниот пастир Грујошески, снимките од бомбите се тоалет хартија.

Зборуваш за некаков двоен аршин? Видовме во струмичкиот суд дека снимките не се прифатени како доказ, а истиот тој човек бара снимки да бидат прифатени во друг судски процес??? тоа е дефиниција и теоретски и практично за двојни аршини.
da te potsetam deka sudot vo Strumica e pod DIREKTNI INGERENCII na tvojot pastir ...za zal se naoga vo Srumica ...da ti pojasnam sudot vo strumica e partiski sud na tvojot pastir ...

Да те потсетам дека судијката и нејзината поширока фамилија се под ДИРЕКТНИ ИНГЕРЕНЦИИ на твојот лажов, криминалец, рекетар и лопов. Ни сам не си веруваш дека ако беше под директни ингеренции на пастирот ќе пресудеше во корист на заев, или пак од друга страна доколку, хипотетички, навистина е судот под негови ингеренции, тогаш потврдуваш дека судот пресудил правично и си ја сработил работата професионално...како и да пробаш да ја свртиш работата, не ти иде у прилог
SUDIITE GI BIRA SUDSKIOT SOVET  za koj sigurno znaeme od bombite deka e pod direktna kontrola na tvojot pastir ...a presudata za neprifakanje na snimkata kako dokaz e obid da se opravda otfrlanjeto na bombite vo sluchajot protiv pastirot ....vprochem zatoa i e IZMISLEN OVOJ SLUCHAJ ....
TOA SIGURNO NEMA DA POMINE KAJ SPECIJALNATA OBVINITELKA ,PA GUJO KE SI GI DOBIE I LANECOT I KUGLATA OKOLU NOGA

Мхм, значи ти викаш дека вмро свесно му помага на заев да не биде осуден за криминал кој што цела Македонија, особено Струмица знае дека го направил, го правел (аболициран) и ќе го прави доколку уопште опстане на политичката сцена после 24-ти, со цел да не се прифатат нелегалните „бомби“ за кои што и самиот велиш дека тоа нема да пројде кај специјалната обвинителка? Малце нема логика, бидејќи во таа теорија на заговор што ја презентираш не гледам како вмро би бил во ќар, а знаеме дека не се лаици како заев кога станува збор за планирање и стратегија.

Значи повторно, не идат во прилог теориите кои ги прикажуваш бидејќи знаејќи дека улогата на Јанева е само почитичка и предизборна, со цел да се обиде да го намали рејтингот на вмро, вмро би ја искористиле секоја шанса да му „вратат“ на заев со иста мерка односно би влијаеле на судот да пресуди контра заев, што не е случај како што глеаме, и од самото тоа можеш да си заклучиш и самиот дека таа судијка во Струмица е под директно влијание на Заев. Ако сакаш да бидеш објективен нели...
odgovorot moj ti e vo mojot POTPIS ....
sepak i pokraj toa ke ti dadam malo objasnuvanje (neli ne site imaat visoko IQ  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil) sudijkata vo strumica gi otfrli snimkite kako nevalidni (odglumi realnost ) ,za da moze pastirot da bara i SNIMKITE OD BOMBITE DA GI OTFRLI specijalniot obvinitel (a bombite imaat pechat VALIDNO od svetski veshtaci ,ne zaboravaj )
zatoa i go otvorija (go iskreiraa ,smislija) ovoj sluchaj za da kazat : eve ne se prifakaat snimkite za Zaev ,pa netreba da se prifatat i snimkite za gujo po aftomatizam dpmneovski ...no za ovakvo SCENARIO Treba da ima GLUPI konsumenti(chitaj poddrzuvachi na lopovot nad lopovite) ,a specijalnata obvinitelka ich ne e glupa pa da go konsumira (prifati ) ova dpmneovsko scenario ...ili kako shto miluvash da kazesh planiranje i strategija ,i zatoa ti velam ke si go dobie i lanecot i kuglata

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by reiter Саб Окт 31 2015, 13:22

Very Happy
НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 41tj5EYSEpL._AC_UL320_SR188,320_

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Окт 31 2015, 14:47

D'Macedonian напиша:
osa напиша:
D'Macedonian напиша:
mumley напиша:Прашањето е како постојат толку глупави дпмне-оФци за кои двојниот аршин е морална вредност. За Заев требало да важат некакви криминално објавени снимки, (од шител телевизија) за кои не се знае како стигнале до нив,  но за нивниот пастир Грујошески, снимките од бомбите се тоалет хартија.

Зборуваш за некаков двоен аршин? Видовме во струмичкиот суд дека снимките не се прифатени како доказ, а истиот тој човек бара снимки да бидат прифатени во друг судски процес??? тоа е дефиниција и теоретски и практично за двојни аршини.
da te potsetam deka sudot vo Strumica e pod DIREKTNI INGERENCII na tvojot pastir ...za zal se naoga vo Srumica ...da ti pojasnam sudot vo strumica e partiski sud na tvojot pastir ...

Да те потсетам дека судијката и нејзината поширока фамилија се под ДИРЕКТНИ ИНГЕРЕНЦИИ на твојот лажов, криминалец, рекетар и лопов. Ни сам не си веруваш дека ако беше под директни ингеренции на пастирот ќе пресудеше во корист на заев, или пак од друга страна доколку, хипотетички, навистина е судот под негови ингеренции, тогаш потврдуваш дека судот пресудил правично и си ја сработил работата професионално...како и да пробаш да ја свртиш работата, не ти иде у прилог

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcTGgURDQGC2fVa_UvvYikG3LY36b-qM23npyWS1rXPLpEnZFjHxZg
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by osa Саб Окт 31 2015, 15:36

Kalifu ovoj e toj shto MU GO LIZESHE VISTINSKIOT sladoled CHOKOLADEN NA gujo ...ili samo mi lichi ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Окт 31 2015, 16:13

Mu se smee na Macedonian d"grejt! Duri i ovoj razbral koj e Grujokakis,
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Гостин Саб Окт 31 2015, 16:40

Честитам Оса. Одлично си ја разобличила криминалната улога на партизираното судство во Македонија, а и солидно си го разголила обидот за замена на тези на нашето форумско другарче.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by D'Macedonian Саб Окт 31 2015, 17:01

osa напиша:
D'Macedonian напиша:
osa напиша:
D'Macedonian напиша:
osa напиша:
D'Macedonian напиша:
mumley напиша:Прашањето е како постојат толку глупави дпмне-оФци за кои двојниот аршин е морална вредност. За Заев требало да важат некакви криминално објавени снимки, (од шител телевизија) за кои не се знае како стигнале до нив,  но за нивниот пастир Грујошески, снимките од бомбите се тоалет хартија.

Зборуваш за некаков двоен аршин? Видовме во струмичкиот суд дека снимките не се прифатени како доказ, а истиот тој човек бара снимки да бидат прифатени во друг судски процес??? тоа е дефиниција и теоретски и практично за двојни аршини.
da te potsetam deka sudot vo Strumica e pod DIREKTNI INGERENCII na tvojot pastir ...za zal se naoga vo Srumica ...da ti pojasnam sudot vo strumica e partiski sud na tvojot pastir ...

Да те потсетам дека судијката и нејзината поширока фамилија се под ДИРЕКТНИ ИНГЕРЕНЦИИ на твојот лажов, криминалец, рекетар и лопов. Ни сам не си веруваш дека ако беше под директни ингеренции на пастирот ќе пресудеше во корист на заев, или пак од друга страна доколку, хипотетички, навистина е судот под негови ингеренции, тогаш потврдуваш дека судот пресудил правично и си ја сработил работата професионално...како и да пробаш да ја свртиш работата, не ти иде у прилог
SUDIITE GI BIRA SUDSKIOT SOVET  za koj sigurno znaeme od bombite deka e pod direktna kontrola na tvojot pastir ...a presudata za neprifakanje na snimkata kako dokaz e obid da se opravda otfrlanjeto na bombite vo sluchajot protiv pastirot ....vprochem zatoa i e IZMISLEN OVOJ SLUCHAJ ....
TOA SIGURNO NEMA DA POMINE KAJ SPECIJALNATA OBVINITELKA ,PA GUJO KE SI GI DOBIE I LANECOT I KUGLATA OKOLU NOGA

Мхм, значи ти викаш дека вмро свесно му помага на заев да не биде осуден за криминал кој што цела Македонија, особено Струмица знае дека го направил, го правел (аболициран) и ќе го прави доколку уопште опстане на политичката сцена после 24-ти, со цел да не се прифатат нелегалните „бомби“ за кои што и самиот велиш дека тоа нема да пројде кај специјалната обвинителка? Малце нема логика, бидејќи во таа теорија на заговор што ја презентираш не гледам како вмро би бил во ќар, а знаеме дека не се лаици како заев кога станува збор за планирање и стратегија.

Значи повторно, не идат во прилог теориите кои ги прикажуваш бидејќи знаејќи дека улогата на Јанева е само почитичка и предизборна, со цел да се обиде да го намали рејтингот на вмро, вмро би ја искористиле секоја шанса да му „вратат“ на заев со иста мерка односно би влијаеле на судот да пресуди контра заев, што не е случај како што глеаме, и од самото тоа можеш да си заклучиш и самиот дека таа судијка во Струмица е под директно влијание на Заев. Ако сакаш да бидеш објективен нели...
odgovorot moj ti e vo mojot POTPIS ....
sepak i pokraj toa ke ti dadam malo objasnuvanje (neli ne site imaat visoko IQ  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil) sudijkata vo strumica gi otfrli snimkite kako nevalidni (odglumi realnost ) ,za da moze pastirot da bara i SNIMKITE OD BOMBITE DA GI OTFRLI specijalniot obvinitel (a bombite imaat pechat VALIDNO od svetski veshtaci ,ne zaboravaj )
zatoa i go otvorija (go iskreiraa ,smislija) ovoj sluchaj za da kazat : eve ne se prifakaat snimkite za Zaev ,pa netreba da se prifatat i snimkite za gujo po aftomatizam dpmneovski ...no za ovakvo SCENARIO Treba da ima GLUPI konsumenti(chitaj poddrzuvachi na lopovot nad lopovite) ,a specijalnata obvinitelka ich ne e glupa pa da go konsumira (prifati ) ova dpmneovsko scenario ...ili kako shto miluvash da kazesh planiranje i strategija ,i zatoa ti velam ke si go dobie i lanecot i kuglata

Пак не ти иде некако у прилог ова што го напиша...ради три работи:
1. Велиш специјалната обвинителка не е глупа да го консумира ова дпмнеовско сценарио, што значи дека вмро доколку го направиле целиот случај по теоријата на заговор што ја форсираш, направиле страшен кикс бидејќи ни ќе го обвинат Заев нит ќе им ги прифати Јанева аргументите за неважење на снимките...со еден збор кажуваш дека вмро си упукале у нога два пати и тоа со еден куршум. Од искуство си знаеш дека они не прават такви киксови, тоа си е патентирано за сдсм.

2. Доколку беше барем малце вистинито твоето теорииче, валда не е Заев толку мутав и неинформирам (да се разбереме, човекот не знае кај тера али сепак...) или пак не си ти многу поупатена од него за он да не го примтел тоа сценарио, па така сите знаеме дека доколку тоа беше играта, Заев досега заедно со сите тие криминалците од сдс ќе правеа пресови, емисии, протести, пленуми, по амбасади ќе се рашетаа...но нема ништо од тоа.

3. Ова е најбитно, доколку беше така како што теоретизираш, зашто Заев го признава судот во Струмица (кој според тебе бил под ингеренции на вмро, а не го признава судот/обвинителството во Скопје каде што он се терети за кривични дела? Всушност, доколку имаше и самиот он и најмал сомнеж дека тоа е игра на вмро, следниот минут ќе излезеше и ќе кажеше дека не го признава судот ко што нели ништо он не признава, се за него специјално треба што е и нормално за лица со специјални потреби, но нејсе, него нигде го нема да каже нешто против пресудата ниту да го признае/непризнае судот...

Види, многу е тешко да браниш невистини, затоа постојано ќе ти фали нешто и нема да ти одат во прилог фактите, колку и да се обидуваш многу е тешко дури и невозможно за твојот коеф. на интелегенција да успееш во такво нешто...но се надевам ќе почнеш да ја прифаќаш вистината колку и да не ти одговара, полесно ќе ти биде да ја докажеш

D'Macedonian

Број на мислења : 13
Join date : 2015-10-27

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Гостин Саб Окт 31 2015, 17:22

D'Macedonian напиша:
Пак не ти иде некако у прилог ова што го напиша...ради три работи:
1. Велиш специјалната обвинителка не е глупа да го консумира ова дпмнеовско сценарио, што значи дека вмро доколку го направиле целиот случај по теоријата на заговор што ја форсираш, направиле страшен кикс бидејќи ни ќе го обвинат Заев нит ќе им ги прифати Јанева аргументите за неважење на снимките...со еден збор кажуваш дека вмро си упукале у нога два пати и тоа со еден куршум.


Точно. Гледаш како си знаеш.

D'Macedonian напиша: Од искуство си знаеш дека они не прават такви киксови, тоа си е патентирано за сдсм.


Скината зелена. Го прочита во филџан кафе искуството на Оса со дпмне-оФците?

D'Macedonian напиша:2. Доколку беше барем малце вистинито твоето теорииче, валда не е Заев толку мутав и неинформирам

D'Macedonian напиша:(да се разбереме, човекот не знае кај тера али сепак...)


Ајде одлучи се, или на конструкциите читај лагите, им се кратки нозете?

D'Macedonian напиша: или пак не си ти многу поупатена од него за он да не го примтел тоа сценарио, па така сите знаеме дека доколку тоа беше играта, Заев досега заедно со сите тие криминалците од сдс ќе правеа пресови, емисии, протести, пленуми, по амбасади ќе се рашетаа...но нема ништо од тоа.


Правеа пресови и надолго и нашироко го објаснуваа тоа. Свесно лажеш и манипулираш со информациите.

D'Macedonian напиша: 3. Ова е најбитно, доколку беше така како што теоретизираш, зашто Заев го признава судот во Струмица (кој според тебе бил под ингеренции на вмро, а не го признава судот/обвинителството во Скопје каде што он се терети за кривични дела?


Уште една лага. Изјавата на Заев беше јасна. Не го признава партизираното судство на дпмне во Македонија.

D'Macedonian напиша:Всушност, доколку имаше и самиот он и најмал сомнеж дека тоа е игра на вмро, следниот минут ќе излезеше и ќе кажеше дека не го признава судот ко што нели ништо он не признава, се за него специјално треба што е и нормално за лица со специјални потреби, но нејсе, него нигде го нема да каже нешто против пресудата ниту да го признае/непризнае судот...


Добро бре, до кога ќе те фаќам, во лаги? Не ти е малку срам?

D'Macedonian напиша:Види, многу е тешко да браниш невистини, затоа постојано ќе ти фали нешто и нема да ти одат во прилог фактите, колку и да се обидуваш многу е тешко дури и невозможно за твојот коеф. на интелегенција да успееш во такво нешто...но се надевам ќе почнеш да ја прифаќаш вистината колку и да не ти одговара, полесно ќе ти биде да ја докажеш

Одлично си напишал. Останува само да си го прифатиш и примениш нсопствениот совет. Инаку ќе ми досади постојано да те фаќам со спуштени гаќи.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by D'Macedonian Саб Окт 31 2015, 21:00
Точно. Гледаш како си знаеш.

- Јас знам дека вмро не прават киксови, ама и ти си знаеш Very Happy

Скината зелена. Го прочита во филџан кафе искуството на Оса со дпмне-оФците?

Хах, искуството не е само на Оса, него на сите симпатизери-напатеници на сдсм. Не на филаџан сине, само гледај ги фактите (колку избори по ред ве работат веќе?)

Ајде одлучи се, или на конструкциите читај лагите, им се кратки нозете?

Ако е лага дека Заев е мутав и неинформиран и дека незнае кај тера, ондак имаш проблем, веројатно живееш во виртуелна реалност или не збориме за истиот грев

Правеа пресови и надолго и нашироко го објаснуваа тоа. Свесно лажеш и манипулираш со информациите
.

Заев не направил прес за да ја оспори пресудата на Струмичкиот суд, поточно судијката Аризанова која пресудила во негова корист неприфаќајќи ги снимките кај што е жив фатен по којзнае кој пат како прави рекет и криминал. Надолго и нашироко објаснуваше дека не го признава судството, ама сега овој суд што го има тој под контрола и што му судат по негова желба, го признава. КОј лаже и манипулира сега? Хинт: ТИ! Very Happy

Уште една лага. Изјавата на Заев беше јасна. Не го признава партизираното судство на дпмне во Македонија.
Пак не ти иде математиката и фактите...не го признава партизираносто судство во Македонија велиш, а судството кое пресудува во негова корист го признава. Чисто информативно, судот за кој станува збор е во Струмица, а Струмица е во Македонија и знаејќи го тоа спаѓа под „партизирано судство во Македонија“. Ама ова не му смета а? Ова го признава а? Смешен си ми Very Happy

Добро бре, до кога ќе те фаќам, во лаги? Не ти е малку срам?
Сеуште чекам да видам што тоа јас лажам...не јас, туку фактите...нема ништо што не може веднаш да се провери. Еве пак ке ти го повторам накратко тоа што си ми го цитирал па кажи ми што точно не ти се допаѓа (лага нема да најдеш), доколку имал сомнеж дека вмро му го местат случајот он да го добие со цел да не се прифатат снимките, ќе излезеше на прес токму за тој случај во струмичкиот суд и ќе повтореше дека не го признава судот и немаше да ја прифати пресудата. Тоа не се случи како што знаеш.


Одлично си напишал. Останува само да си го прифатиш и примениш нсопствениот совет. Инаку ќе ми досади постојано да те фаќам со спуштени гаќи.
[/quote]
Знам дека одлично сум напишал, само така знам за разлика од тебе Very Happy инаку тоа за со гаќите веројатно ти останало у потсвест бидејќи така те фаќаат нон стоп...исто како и твојот лопов, криминалец, рекетар, лажго на милениумот итн итн Very Happy

D'Macedonian

Број на мислења : 13
Join date : 2015-10-27

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Окт 31 2015, 21:30

"лажго на милениумот итн итн" !!!!!!!
Abe, ovoj Macedonien d" grejt bil navistina shegobiec!НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Z
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by osa Саб Окт 31 2015, 21:50

toa shto D'Macedonian gi povtoruva istite lagi kako zombiran papagal nema da mu pomogne nitu nemu nitu na negoviot pastir ...vreme e da mu ja aploudiraat mp3 vo shtabot ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Гостин Нед Ное 01 2015, 09:00

D'Macedonian напиша:
mumley напиша:Прашањето е како постојат толку глупави дпмне-оФци за кои двојниот аршин е морална вредност. За Заев требало да важат некакви криминално објавени снимки, (од шител телевизија) за кои не се знае како стигнале до нив,  но за нивниот пастир Грујошески, снимките од бомбите се тоалет хартија.

Зборуваш за некаков двоен аршин? Видовме во струмичкиот суд дека снимките не се прифатени како доказ, а истиот тој човек бара снимки да бидат прифатени во друг судски процес??? тоа е дефиниција и теоретски и практично за двојни аршини.

Наредниот пат кога ќе се обидеш да манипулираш и да лажеш немој да заборавиш дека постојат луѓе кои прават разлика помеѓу фалсификуваното ѓубре од шител и криминалните прислушувања од страна на ДБК. Не е прифатена снимката објавена на јутјуб за која нема никакви докази докази дека е вистинита а не само беден фалсификат и обид да му се наштети на лидерот на опозицијата. Тоа што ти се обидуваш да ни продадеш лаги дека се работи за истите, или барем со еднаква вредност снимки оди продавај им го на твоите кога ќе се соберете на политичката задушница на твојата партија. Посебно затоа што лагите дека Заев бара да се прифатат некакви снимки се ноторна глупост. Опозицијата со Заев на чело бара истрага по повод тие снимки, па затоа и не е формиран специјален суд туку специјално обвинителство. За признавање или не на снимките од бомбите одлучува судот доколку обвинителот воопшто поднесе кривични пријави за криминални дела кои произлегуваат од прислушуваните материјали. Изгледа судскиот совет одлично ја воочил разликата и мисли дека судиката постапила според законот па затоа и не покрена барање ниту за проценка на нејзината работа, ниту за нејзино разрешување. Посебно индикативно е тоа што токму оние на кои се продадовте и кои ја имаат контролата над судството молчат. Тоа јасно зборува дека сте пуштени по вода.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Гостин Нед Ное 01 2015, 09:40

D'Macedonian напиша:
- Јас знам дека вмро не прават киксови, ама и ти си знаеш  Very Happy

Не мислиш дека е кикс тоа што ве пуштаат по вода? Изгледа не сте доволно добри во задоволувањето на потребите на пастирот.


D'Macedonian напиша:Хах, искуството не е само на Оса, него на сите симпатизери-напатеници на сдсм. Не на филаџан сине, само гледај ги фактите (колку избори по ред ве работат веќе?)

Навистина имаш проблем со перцепцијата. Ве работат вас што ги гласате, а потоа ве дупат во ваше име. Ние ниту сме дале ниту ќе дадеме легитимет на криминалци.D'Macedonian напиша:Ако е лага дека Заев е мутав и неинформиран и дека незнае кај тера, ондак имаш проблем, веројатно живееш во виртуелна реалност или не збориме за истиот грев

Не би рекол дека јас имам проблем затоа што ти лажеш. Кога ќе излезеш од твојот свет на лагите во реалноста ќе сфатиш.


D'Macedonian напиша: Заев не направил прес за да ја оспори пресудата на Струмичкиот суд, поточно судијката Аризанова која пресудила во негова корист неприфаќајќи ги снимките кај што е жив фатен по којзнае кој пат како прави рекет и криминал. Надолго и нашироко објаснуваше дека не го признава судството, ама сега овој суд што го има тој под контрола и што му судат по негова желба, го признава. КОј лаже и манипулира сега? Хинт: ТИ! Very Happy

Тоа дека е жив фатен е твоја лага. Фалсификати од шител не се доказ за криминал освен што докажуваат дека е лесно да се замајуваат глупаците за да не сфатат дека пастирот ги дупи. Освен тоа, папагалското повторување дека Заев има некакогв суд под контрола нема да ти помогне. Се знае кој во Македонија има контрола над судството. Кој ги избира и разрешува судиите.


D'Macedonian напиша:Пак не ти иде математиката и фактите...не го признава партизираносто судство во Македонија велиш, а судството кое пресудува во негова корист го признава. Чисто информативно, судот за кој станува збор е во Струмица, а Струмица е во Македонија и знаејќи го тоа спаѓа под „партизирано судство во Македонија“. Ама ова не му смета а? Ова го признава а? Смешен си ми  Very Happy

Убаво што признаваш дека судот во Струмица е дел од партизираното дпмне-овско судство. Смешни се твоите лижења таму кај што си плукал, затоа што еден пост погоре според тебе тоа беше судот на Заев.


D'Macedonian напиша:Сеуште чекам да видам што тоа јас лажам...не јас, туку фактите...нема ништо што не може веднаш да се провери. Еве пак ке ти го повторам накратко тоа што си ми го цитирал па кажи ми што точно не ти се допаѓа (лага нема да најдеш), доколку имал сомнеж дека вмро му го местат случајот он да го добие со цел да не се прифатат снимките, ќе излезеше на прес токму за тој случај во струмичкиот суд и ќе повтореше дека не го признава судот и немаше да ја прифати пресудата. Тоа не се случи како што знаеш.

Мамли одлично објаснил што лажеш. За сите кои имаат IQ поголемо од бројот на нивните чевли е јасно.D'Macedonian напиша:Знам дека одлично сум напишал, само така знам за разлика од тебе Very Happy инаку тоа за со гаќите веројатно ти останало у потсвест бидејќи така те фаќаат нон стоп...исто како и твојот лопов, криминалец, рекетар, лажго на милениумот итн итн Very Happy

Па кога знаеш зошто не си го прифатиш сопствениот совет. Глуп си, се правиш со сила глуп, или едноставно си го препишал од некаде и немаш капацитет да го сфатиш?

Инаку, ако веќе зборуваме за спуштените гаќи и потвеста јасно е дека потсвесно ти се допаѓа кога те фаќаат разгологазен па затоа и продолжуваш упорно да лажеш. Те фатив јас, те фати мамли, а прва те фати Оса кога убаво ти одржа лекција од висока политика. Со тоа ти стана единствениот на форумот кој во една тема е фатен со спуштени гаќи од тројца различни членови па сега убедливо го држиш првото место. Не верувам дека некој ќе успее да ти ја преземе лидерската позиција бидејки засега немаме член кој толку успешно се самозакопува.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by D'Macedonian Нед Ное 01 2015, 20:28

ОК, види, не е поентата овде да се докажуваме кој бил глуп или да се вреѓаме, и мислам дека веќе застарена форумска шема е да кажуваш дека другиот лажел за било кое мислење или став кој не се совпаѓа со твојот. Тоа се мои видувања и секако не мора и не очекувам сите да се сложат.

Он топик: Она што се обидудам да ти го доловам во дискусијава е дека не можам да ги поврзам фактите со оноа што ти ми го кажуваш. Судот во Струмица дека бил под ингеренции на вмро а тој да ти пресудил во корист на заев со цел да не се прифателе „бомбите“ во услови кога сите знаеме дека се формира тоа политичко обвинителство баш за истражување на бомбите...ми нема логика. Сигурно и у вмро се свесни дека такво нешто нема да помине, па затоа единствен логичен заклучок ми е дека Заев бил ставен во незгодна ситуација каде морал да избере помеѓу две зла, едното да го изгуби судскиот спор и да си биде обвинет и осуден за криминалот од снимките (кои се легално стекнати преку ПИ-мерки), или другото зло да не биде обвинет али со образложение дека снимките неможат да се употребат во судски спор поради тоа што биле јавно објавени.

Но сепак, како и да е, повторно ќе те прашам, зашто го признава судот и пресудата на тој суд во Струмица каде тој победил во судски спор а не го признава другото судство у МК? Многу е симптоматично нели? Или го признаваш или не го признаваш, без разлика дали пресудил во твоја корист или не.

И за крај, тотално е смешно да збориме дали некој признавал или не признавал суд, мислам дај не ме јеби...кој е па он да не признава суд или било која институција.

D'Macedonian

Број на мислења : 13
Join date : 2015-10-27

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by osa Нед Ное 01 2015, 20:52

Kako mozesh da povtoruvash gluposti i da mislish ako gi povtoruvash ke bidat vistina

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Ное 01 2015, 20:55

Ostaj go .... na sila probuva da se napravi od glup poglup, ama i za toa ne go biva!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by D'Macedonian Нед Ное 01 2015, 22:26

Аман бе луѓе, форум е, коментирајте, дајте мислење, факт, аргумент. Не е само на се што ќе се каже да пишувате нешто во стил - глупости, лаже, глуп е, незнае...итн. Мое мислење е, вие дајте си свое, не коментирајте јас каков сум, коментирајте за Заев за Грујо за вмро за сдс и другите...

D'Macedonian

Број на мислења : 13
Join date : 2015-10-27

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by osa Нед Ное 01 2015, 22:45

E AJDE KOMENTIRAJ KOLKU ZIVOTI ODZEDE TVOJOT PASTIR.. OSTAJ PARITE GI UKRADE ,AMA I ZIVOTITE.. EVE JAS KE POCHNAM DA NABROJUVAM TI PRODOLZI : NIKOLA MLADENOV ,BEBETO NA TRUDNICATA OD A1 ,ONOJ NOVINAROT U KOFA SHTO SE UDAVI,MARTIN NESHKOVSKI I NEGOVIOT TATKO(OVIE SE 100%MRTVI) TI PRODOLZI . PONATAMU...A IMA I ONIE KOI GI UNISHTI ZA CEL ZIVOT ZATVORAJKI GI NEVINI ,I POSLE KE GI OSLOBODI AMA BADIJALA TIE SE ZA CEL ZIVOT BELEZANI I ONI NO I NIVNITE DECA ,BRAKA,SESTRI I CELI SEMEJSTVA ....CHEKAM DA NABROISH

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Ное 01 2015, 22:54

DOSTA BESHE KOMENTIRANJE!!!! KRIMINALCI SE ZA U ZATVOR NE ZA KOMENTIRANJE! JBLVUGZ!!!
Ubavo ti pisha Osa, sto ima da se komentira i dava mislenje za hohstapleraj belosvetski ?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ БОМБИ ????? - Page 2 Empty Re: НОВИ БОМБИ ?????

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот