Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кладилница

4 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Кладилница Empty Кладилница

Пишување by tmoro Нед Фед 15 2015, 01:10

Ево нешто за тие што одат во кладилници.
ракомет ЛШ
ЧеховскиМедведи - РНЛ---2
Алингсос------------ Висла--2
Аалборг--------------Мотор 1
Парис СГ ------------брест 1
Веспрем ------------целје 1
барцелона----------колдинг 1
фудбал
Валенција----гетафе 1
Италија
рома ---Парма --------------1

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кладилница Empty Re: Кладилница

Пишување by reiter Нед Фед 15 2015, 22:15

тука ќе се читаме..но немој некој преозбинло да си сфати па со последните пари да игра на кладилница..Да бидеме јасни околу тоа..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Кладилница Empty Re: Кладилница

Пишување by Гостин Вто Фед 17 2015, 09:28

Tmoro, shto predlagash kako dobra kombinacija za uplata za vecherva...Pocnuvaat natprevarite od Ligata na shampioni...A i Reiter bi mozhel da stavi nekoj predlog...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кладилница Empty Re: Кладилница

Пишување by tmoro Вто Фед 17 2015, 09:51

Teo напиша:Tmoro, shto predlagash kako dobra kombinacija za uplata za vecherva...Pocnuvaat natprevarite od Ligata na shampioni...A i Reiter bi mozhel da stavi nekoj predlog...

Парис- Челзи --х2
Шалке--Реал -- 1х
Виллареал--ред бул 1
рома --феенорд-------1
Ливерпол------------1
севилја------------ 1
тотенхем-------------1х
Волфсбург-----------1
Селтик----------------х2
Торино --------------1х

Сите се тешки ако играш додај уште 2 ама играј со пари шо се за 1 кутија цигари.....или батали ги овие ке ти пишам за сабота ракомет и некоја фудбал.....за ниедна не ми факјат око оссвен за првата.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кладилница Empty Re: Кладилница

Пишување by reiter Вто Фед 17 2015, 10:08

Rotherham - Derby....2
Bristol City - Peterborough...1
Reading - Wigan...1
Schalke - Real Madrid..gg&3+(утре)
PSG - Chelsea...gg&3+
Shakhtar Donetsk - Bayern Munich..Минхен дава I и II полувреме
како што кажа и тморо..50-100 денари.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Кладилница Empty Re: Кладилница

Пишување by Гостин Вто Фед 17 2015, 11:02

tmoro напиша:
Teo напиша:Tmoro, shto predlagash kako dobra kombinacija za uplata za vecherva...Pocnuvaat natprevarite od Ligata na shampioni...A i Reiter bi mozhel da stavi nekoj predlog...

Парис-  Челзи        --х2
Шалке--Реал         -- 1х
Виллареал--ред бул   1
рома --феенорд-------1
Ливерпол------------1
севилја------------   1
тотенхем-------------1х
Волфсбург-----------1
Селтик----------------х2
Торино  --------------1х

Сите се тешки ако играш додај уште 2 ама играј со пари шо се за 1 кутија цигари.....или батали ги овие ке ти пишам за сабота ракомет и некоја фудбал.....за ниедна не ми факјат око оссвен за првата.

Ke se obidam po tvojata preporaka, so sitnish...Inaku sekako sekako stavi za sabota...Mislam deka kje ima i drugi zainteresirani...Patem da te prasham, igrash li loto???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кладилница Empty Re: Кладилница

Пишување by tmoro Вто Фед 17 2015, 12:46

играв порано и имав и една добра книга и разработена шема за лото ама баталив лото незнам зошто и како дали исфрлив све или ?.....сега само 90 ракомет и тоа ЛШ..ЕП и СП,и додавам некоја фудбал ,само во фудбалов последниве два месеци дури и фаворитиве се тешки затоа ако запримети ги појачав со х...
-потсетиме петок да напишам нешто за саб-нед

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кладилница Empty Re: Кладилница

Пишување by tmoro Вто Фед 17 2015, 12:52


Накратко
---ракомет играм затоа што многу утакмици гледам и многу од нив знам како играат дома и во гости
--Фудбал ми беше број 1 ЛШ ама немам многу време и треба исто да ги гледам и дома и гости ,имат екипи шо се добри дома во гости боза,,,
---лото треба да пратиш исто ако си редовен уплакач некои бројки не излегуваа по 6 месеци,имаше нешто чудно

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кладилница Empty Re: Кладилница

Пишување by reiter Вто Фед 17 2015, 13:17

tmoro напиша:
Накратко
---ракомет играм затоа што многу утакмици гледам и многу од нив  знам како играат дома  и во гости
--Фудбал ми беше број 1 ЛШ  ама немам многу време и треба исто да ги гледам и дома и гости ,имат екипи шо се добри дома во гости боза,,,
---лото треба да пратиш исто ако си редовен уплакач некои бројки не излегуваа по 6 месеци,имаше нешто чудно

па пред година-две можеби сега не се сеќавам најдобро имаше еден неверојатен случај на лото,кога лото-девојката го кажа бројот 6 а бројот не беше излезен од барабанот.Ја прашуваа тогаш како го 'погодила' но немаше одговор ниту од неа ниту од лото организаторите.Исто така гледав и филм кој е базиран на вистина каде топчињата ги полнеа со течност да бидат потешки како би излегле оние кои тие типувале.
Да,и јас мислам дека има нешто чудно во нашето лото.Ги пратам и некои лото игри од други земји каде дво-број или три-број многу ретко излеваат заедно или некој број да излези две-три последователни извлекувања,а погледни го последното извлекување од саботата..(2,3),(21,22) 27,(32,33) 11.

[img]Кладилница 5fpxn7[/img]

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Кладилница Empty Re: Кладилница

Пишување by Гостин Вто Фед 17 2015, 14:03

tmoro напиша:играв порано и имав и една добра книга и разработена шема за лото ама баталив лото незнам зошто и како дали исфрлив све или ?.....сега само 90 ракомет и тоа ЛШ..ЕП и СП,и додавам некоја фудбал ,само во фудбалов последниве два месеци  дури и фаворитиве се тешки затоа ако запримети ги појачав со х...
-потсетиме петок да напишам нешто за саб-нед

Nie ovde na forumov za zabava pochnavme da pishuvame brojki za loto...Dosega uchestvuvame jas, Osa, Reiter, Kalifot, kiBik, Esther, Boko, i luxor...Mislev mozhebi sakash da uchestvuvash...Brojkite gi pishuvame vo meanata...Sekoj kazhuva po sedum, Osa gi uplakja, i posle, ako nishto drugo terame seir...Denes vekje se uplateni za sreda, a od chetvrtok, kje pochneme da pishuvame brojki za sabota....

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кладилница Empty Re: Кладилница

Пишување by reiter Сре Фед 18 2015, 00:16

reiter напиша:Rotherham  - Derby....2......KOMPIR
Bristol City - Peterborough...1 ....................POGODOK
Reading - Wigan...1..................................KOMPIR
Schalke - Real Madrid..gg&3+(утре)
PSG - Chelsea...gg&3+...............................KOMPIR
Shakhtar Donetsk - Bayern Munich..Минхен дава I и II полувреме..KOMPIR
како што кажа и тморо..50-100 денари.
да не ве чуди..малер сум жив..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Кладилница Empty Re: Кладилница

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Фед 18 2015, 06:29

Teo напиша:
tmoro напиша:играв порано и имав и една добра книга и разработена шема за лото ама баталив лото незнам зошто и како дали исфрлив све или ?.....сега само 90 ракомет и тоа ЛШ..ЕП и СП,и додавам некоја фудбал ,само во фудбалов последниве два месеци  дури и фаворитиве се тешки затоа ако запримети ги појачав со х...
-потсетиме петок да напишам нешто за саб-нед

Nie ovde na forumov za zabava pochnavme da pishuvame brojki za loto...Dosega uchestvuvame jas, Osa, Reiter, Kalifot, kiBik, Esther, Boko, i luxor...Mislev mozhebi sakash da uchestvuvash...Brojkite gi pishuvame vo meanata...Sekoj kazhuva po sedum, Osa gi uplakja, i posle, ako nishto drugo terame seir...Denes vekje se uplateni za sreda, a od chetvrtok, kje pochneme da pishuvame brojki za sabota....

Evil or Very Mad Ja pa celo vreme isprakjam brojki za trip do Rim!?!?!?!?! Mad Mad Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Кладилница Empty Re: Кладилница

Пишување by Гостин Сре Фед 18 2015, 09:29

Hamad bim Khalifa напиша:
Teo напиша:
tmoro напиша:играв порано и имав и една добра книга и разработена шема за лото ама баталив лото незнам зошто и како дали исфрлив све или ?.....сега само 90 ракомет и тоа ЛШ..ЕП и СП,и додавам некоја фудбал ,само во фудбалов последниве два месеци  дури и фаворитиве се тешки затоа ако запримети ги појачав со х...
-потсетиме петок да напишам нешто за саб-нед

Nie ovde na forumov za zabava pochnavme da pishuvame brojki za loto...Dosega uchestvuvame jas, Osa, Reiter, Kalifot, kiBik, Esther, Boko, i luxor...Mislev mozhebi sakash da uchestvuvash...Brojkite gi pishuvame vo meanata...Sekoj kazhuva po sedum, Osa gi uplakja, i posle, ako nishto drugo terame seir...Denes vekje se uplateni za sreda, a od chetvrtok, kje pochneme da pishuvame brojki za sabota....

Evil or Very Mad Ja pa celo vreme isprakjam brojki za trip do Rim!?!?!?!?! Mad Mad Mad

Jas pa celo vreme mislev odime vo Rim da se zabavuvame...Кладилница Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кладилница Empty Re: Кладилница

Пишување by tmoro Сре Фед 18 2015, 23:33

Утре имат само една ЛШ ракомет КИЕЛ-БРЕСТ МЕШКОВ ...1

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кладилница Empty Re: Кладилница

Пишување by osa Сре Фед 18 2015, 23:38

tmoro напиша:Утре имат само една ЛШ ракомет КИЕЛ-БРЕСТ МЕШКОВ ...1
kolku e koeficientot za 1 ...
ne se razbiram mnogu ,pa ako ne ti e teshko pishi da podnaucham ...
samo poishe od 50 denari ne uplakam ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Кладилница Empty Re: Кладилница

Пишување by tmoro Сре Фед 18 2015, 23:54

osa напиша:
tmoro напиша:Утре имат само една ЛШ ракомет КИЕЛ-БРЕСТ МЕШКОВ ...1
kolku e koeficientot za 1 ...
ne se razbiram mnogu ,pa ako ne ti e teshko pishi da podnaucham ...
samo poishe od 50 denari ne uplakam ...

коеф ке да е 1,20 ама најдиш уште 2 од англиска лига 2 од шпанска 2 од германска и 2 од француска----све тоа за сабота и недела

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кладилница Empty Re: Кладилница

Пишување by Гостин Пет Фед 20 2015, 10:08

Tmoro, nema da e losho da postavish nekoi kombinacii za uplata za ovoj vikend...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кладилница Empty Re: Кладилница

Пишување by tmoro Пет Фед 20 2015, 12:28

Teo напиша:Tmoro, nema da e losho da postavish nekoi kombinacii za uplata za ovoj vikend...

Француска лига Парис дома 1
Шпанска
-Барса 1
-Атлитико мадрид 1
- Реал мадрид играт во гости 2

Германска
Волфсбург дома 1

Англиска
Челзи 1
М,сити 1
Евертон 1
и сега идат на ред ракомет ЛШ
Ако ја уплатит некој Вардар 2 и да победит коеф е околу 7 само од Вардар утакмицата
Пик сегед 1
Висла 1
Само фудбалските утакмици се околу 6 коеф е сега тој шо сакат некат опнит некоја од ракометните кои ке се неизвесни(на тој што му факат око)


tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кладилница Empty Re: Кладилница

Пишување by Гостин Вто Фед 24 2015, 17:25

Tmoro, ima li nekoi interesni utakmici za tipuvanje?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кладилница Empty Re: Кладилница

Пишување by tmoro Вто Фед 24 2015, 21:41

Teo напиша:Tmoro, ima li nekoi interesni utakmici za tipuvanje?

пауза да напрајме ,ке видиме нешто за викендов

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кладилница Empty Re: Кладилница

Пишување by reiter Вто Фед 24 2015, 21:57

еве денеска што уплатив..
[img]Кладилница B46y6v[/img]
досега добро оди,но да го почекаме крајот

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Кладилница Empty Re: Кладилница

Пишување by tmoro Вто Фед 24 2015, 22:15

reiter напиша:еве денеска што уплатив..
Кладилница <img src=" />
досега добро оди,но да го почекаме крајот

sekoja cest majstor si

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кладилница Empty Re: Кладилница

Пишување by reiter Вто Фед 24 2015, 22:16

далеко од мајстор..ман.сити неќе да мрдне..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Кладилница Empty Re: Кладилница

Пишување by reiter Вто Фед 24 2015, 22:38

reiter напиша:еве денеска што уплатив..
Кладилница <img src=" />
досега добро оди,но да го почекаме крајот


како и обично..ПАДНАХ Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Кладилница Empty Re: Кладилница

Пишување by osa Чет Фед 26 2015, 17:30

reiter напиша:
reiter напиша:еве денеска што уплатив..
Кладилница <img src=" />
досега добро оди,но да го почекаме крајот


како и обично..ПАДНАХ Very Happy
me preseche ..jas mislev si dobil i zatoa te nema ,koga eve ti si pishal deka si padnal.....da ne ne sakash da ne pochastish ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Кладилница Empty Re: Кладилница

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот