Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПРИТВОР ЗА .....

4 posters

Go down

ПРИТВОР ЗА ..... Empty ПРИТВОР ЗА .....

Пишување by osa Саб Ное 10 2018, 09:15

30 дена притвор за Орце Камчев

ПО 30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА ОРЦЕ КАМЧЕВ И УШТЕ ЧЕТВОРИЦА ОД ОСОМНИЧЕНИТЕ ЗА СЛУЧАЈОТ “ИМПЕРИЈА“

Судија на претходна постапка утринава околу 2 часот им одреди мерка притвор во траење од по 30 дена на Орце Камчев, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ, Зорица Арсовска и Тодор Мирчевски од вкупно 12 осомничени во најновата истрага на Специјалното јавно обвинителство “Империја”. Мирчевски е директор на контроверзната оф-шор компанија „Ексико“, Панделески е директор на земјоделскиот комбинат „Пелагонија“ и сопственик на „Пелистерка“, Јосифовски е соработник на Камчев, а Арсовска е сметководителка во неговите фирми.

Вчера СЈО соопшти дека отвори истрага под кодно име „Империја“ против Јордан (Орце) Камчев, Сашо Мијалков, Ненад Јосифовиќ, Цветан Панделески, Ратка Куноска Камчева, Христина Камчева Стојческа, Зорица Арсовска, Лилјана Гајдовска, Владислав Стајковиќ, Тодор Мирчевски, Дејан Јанев, Ванче Мијалчев и Јованче Тасковски, поради постоење на основано сомнение за сторени кривични дела Злосторничко здружување, Оштетување или повластување на доверители, Злоупотреба на службената положба и овластување, Измама и Перење пари и други приноси од казниво дело.

По извршен претрес во Орка холдинг, Стопанска банка Битола и други фирми на Камчев, но и во Пелистерка на Цветан Панделески, СЈО заплени доказен материјал и петтемина од осомничените ги донесе пред судија на претходна постапка во Основниот суд Скопје 1.

Во тек е спроведувањето на осомничените во затворот во Шутка.

ОРЦЕ КАМЧЕВ И САШО МИЈАЛКОВ СЕ МЕЃУ 13-МИНАТА ОСОМНИЧЕНИ ВО ИСТРАГАТА НА СЈО „ИМПЕРИЈА“ ЗА ЗЛОСТОРНИЧКО ЗДРУЖУВАЊЕ, ИЗМАМА И ПЕРЕЊЕ ПАРИ, ПЕТМИНА СЕ ПРИВЕДЕНИ

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРИТВОР ЗА ..... Empty Re: ПРИТВОР ЗА .....

Пишување by трендафил Саб Ное 17 2018, 21:39

Зошто за второобвинетиот Сашо Мијалков нема притвор. Да не поминал на северномакедонска страна? Ако сте прозападни барем да ја нарековте државата западна наместо северна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРИТВОР ЗА ..... Empty Re: ПРИТВОР ЗА .....

Пишување by трендафил Пон Ное 19 2018, 16:30

Вратете ме во Шутка. Во вакво време чест е да бидете во затвор или убиен, рече Јане Ченто, на денешната јавна седница на Апелациониот суд откако од режимскиот кацаросан судија беше повеќе пати оневозможен да зборува.

https://fokus.mk/rchento-vratete-me-vo-pritvor-vo-vakvo-vreme-chest-e-da-bidete-vo-zatvor-ili-ubien/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРИТВОР ЗА ..... Empty Re: ПРИТВОР ЗА .....

Пишување by PRVOBOREC Вто Ное 20 2018, 10:48

Јаде говна затоа што чавките веќе знаат дека се спрема закон за амнестија после гласањето на небањатите за уставните промени во парламентот на конечната седница, пред тоа плачеше како пичка по социјалните мрежи барајки да го пуштат од притвор.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРИТВОР ЗА ..... Empty Re: ПРИТВОР ЗА .....

Пишување by osa Вто Ное 20 2018, 17:15

ej stvarno se gadovi ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРИТВОР ЗА ..... Empty Re: ПРИТВОР ЗА .....

Пишување by Kalinda Вто Ное 20 2018, 17:28

Ах бре Зајко
се посра !!!!!!
После овие политички
случувања ,се ти е
бадијала .
Се посра Зајко
со амнестијата за
27 април
Жалам .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 493
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

ПРИТВОР ЗА ..... Empty Re: ПРИТВОР ЗА .....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот