Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

МИТКО ЧАВКОВ ВО ПРИТВОР

Go down

МИТКО ЧАВКОВ ВО ПРИТВОР Empty МИТКО ЧАВКОВ ВО ПРИТВОР

Пишување by osa on Сре Мар 13, 2019 12:44 am

Калајџиев: Изненаден сум од притворот за Чавков пред објавување на пресудата


Професорот Гордан Калајџиев во вечерашното гостување на телевизија 24 рече дека е изненаден од вечерашното притворање на Митко Чавков на неколку дена пред објавување на пресудата за 27 април.

-Јас бев изненаден со денешната одлука. Ваков преседан досега не сме имале, притвор пред објавување на пресудата. Она што ги плаши луѓето е дека е веќе падната одлуката и дека се спрема тешка казна. Морам да признаам дека сум изненаден од оваа одлука, рече Калајџиев.

fokus.mk/kalajdhiev-iznenaden-sum-od-pritvorot-za-chavkov-pred-objavuvane-na-presudata/

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15991
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МИТКО ЧАВКОВ ВО ПРИТВОР Empty Re: МИТКО ЧАВКОВ ВО ПРИТВОР

Пишување by osa on Сре Мар 13, 2019 12:46 am

Чавков притворен во Шутка, ОЈО тврди дека планирал бегство
Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков е пренесен во истражниот затвор во Шутка откако Основното јавно обвинителство побара притвор поради добиени сознанија дека подготвувал бегство.

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе Предлог за определување мерка – притвор према Митко Чавков. По добиени сознанија и поради страв дека обвинетиот ќе се даде во бегство и ќе се крие со цел да ја избегне кривичната одговорност, обвинителството побара од Основниот суд Скопје 1 – Скопје да му биде определена мерка притвор.

Чавков е еден од обвинетите во предметот што се води за настаните во Собранието од 27 април 2017 година, за кој главната расправа е завршена и е закажано рочиште за објавување на пресудата.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15991
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МИТКО ЧАВКОВ ВО ПРИТВОР Empty Re: МИТКО ЧАВКОВ ВО ПРИТВОР

Пишување by osa on Сре Мар 13, 2019 12:48 am

mislam deka e krajno vreme da prestanat shpekulaciite ....Kalajdziev e iznenaden i od begstvoto na grujo ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15991
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МИТКО ЧАВКОВ ВО ПРИТВОР Empty Re: МИТКО ЧАВКОВ ВО ПРИТВОР

Пишување by TRAJCHE on Сре Мар 13, 2019 12:50 am

ako e vo pritvor ,zoshto e vo pritvor ,ako ne e vo pritvor zoshto ne e vo pritvor ke izbega ,abe nemoze da vi se pogodi nikako
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 591
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

МИТКО ЧАВКОВ ВО ПРИТВОР Empty Re: МИТКО ЧАВКОВ ВО ПРИТВОР

Пишување by трендафил on Сре Мар 13, 2019 9:49 am

Според изјавите објавени по медиумите обвинителството добило оперативни сознанија за наводен план за бегство. На тие со мозок испран со соросоиден сапун тоа звучи реално. Наводно некој случаен пријател на Чавков во случаен разговор со случаен припадник на Алфите рекол дека Чавков се спрема да бега во својата вола на Халкидики, за која случајно не е утврдено дали воопшто постои. А случајно припадникот на Алфите да не добил случајна наредба од некој случаен претпоставен во случајната полиција на случајната хунта? Чавков има дадено гаранции во имот сопствен и на свои пријатели во вредност од 600 илјади евра (проценета вредност, реалната е секогаш поголема). Вака се однесувале институциите во Македонија (како дел од комунистичка Југославија) во средината на минатиот век кога се воспоставувала комунистичката диктатура.
Во случајот со Чавков е чудно што и неговиот претпоставен на 27 април нема ни политичка одговорност, туку е заменик министер за внатрешни работи. Можеби и наредбодавач за пишување на службената белешка со која Чавков повторно е лишен од слобода.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7585
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МИТКО ЧАВКОВ ВО ПРИТВОР Empty Re: МИТКО ЧАВКОВ ВО ПРИТВОР

Пишување by трендафил on Сре Мар 13, 2019 12:28 pm

Ќерката на Чавков тврди дека немаат вила на Халкидики, а изгледа дека таков доказ не е презентиран пред судот заедно со службената белешка од заевистичката полиција. Не знам ниту од каде судот и заевистите се сигурни дека доколку Чавков побегне во Грција нема да биде испорачан од таму доколку навистина е терорист. Го обвинувате ли вашиот пријател Грција дека поддржува терористи?
Се извинувам што морам да напишам дека според мене само човек со испран мозок (или доколку природно му недостасува) може да поверува во ваква приказна.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7585
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МИТКО ЧАВКОВ ВО ПРИТВОР Empty Re: МИТКО ЧАВКОВ ВО ПРИТВОР

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот