Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НЕМА ПРИТВОР само одземање на патните исправи

4 posters

Go down

НЕМА ПРИТВОР само одземање на патните исправи  Empty НЕМА ПРИТВОР само одземање на патните исправи

Пишување by OPOZICIONER Пет Јун 30 2017, 22:37

Кривичен совет на Скопје 1: Нема притвори, само одземени пасоши

Кривичниот совет од одделот за кривично полнолетни при Основниот суд Скопје 1 Скопје вечерва преку соопштение информира дека донел решенија за определување мерки за обезбедување присуство и мерки за претпазливост поднесени по предлог на СЈО за пет предмети на ова обвинителство: Тифани, Тревник, Тотал, Тортура и Титаник.

Во врска со предметот „Тифани“ за осомничената И.Т. заради постоење основано сомнение дека сторила кривично дело – даночно затајување определени се мерки за претпазливост и тоа секој работен понеделеник во месецот да се јавува кај надлежно службено лице во Основниот суд Скопје 1 – Скопје, и привремено и е оздемена патна исправа и има забрана за издавање на нова патна или друга исправа за преминување на државната граница.

Истите мерки на претпазивост се и осомничениот за даночно затајување Д.П. Л. во случајот „Тотал“, за кого има и дополнителна забрана за преземање на определни работни активности кои се поврзани со кривичното дело, за осомничените З.П. и С.П. во случајот „Тревник“ за постоење основано сомнение дека сториле кривично дело – бесправно градење, и за осомничените И.А. осомничен за кривично дело – мачење и друго сурово, нечовечко или понижувачко постапување и казнување од случајот „Тортура“. За останатите осомничени од овој случај , Н.С.,Ф.А., П.М., Ј.Б. и М.Ш. Судот одреди секој работен петок во месецот да се јавува на надлежно службено лице во Основниот суд Скопје 1 – Скопје.

Барањето на СЈО за притвор за осомничените Е.А. и И.Г. осомничени за кривично дело – уништување на изборен материјал во случајот Титаник е одбиено.

Против овие решенија дозволено е право на жалба во рок од 3 дена од приемот на решението преку овој суд до Апеалциониот суд.

Во однос на предлозите од СЈО кои веќе се распоредени и се во работа пред Кривичните совети од одделението за Организиран криминал и корпуција, по писмена изработка на одлуките и нивно доставување до странките, јавноста ќе биде дополнително информирана во текот на утрешниот ден, се вели во соопштението од Кривичниот суд.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НЕМА ПРИТВОР само одземање на патните исправи  Empty Re: НЕМА ПРИТВОР само одземање на патните исправи

Пишување by Delta Саб Jул 01 2017, 11:42

so rpitvor sakas da gi ranime i otsega./,malku li bese dose3ga/,./.
Delta
Delta

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НЕМА ПРИТВОР само одземање на патните исправи  Empty Re: НЕМА ПРИТВОР само одземање на патните исправи

Пишување by defo Саб Jул 01 2017, 12:15

A за Грујо и Мијалков утре изутрина. Зошто целава циркузијада........Се знае нема да лежат ни ден....нема ни да стапнат во притвор иако треба......Шо правна држава, некој рече нешто.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НЕМА ПРИТВОР само одземање на патните исправи  Empty Re: НЕМА ПРИТВОР само одземање на патните исправи

Пишување by defo Саб Jул 01 2017, 12:17

О, па Лаци добил мерка претпразливост, одземено пасошче, ако ако......

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НЕМА ПРИТВОР само одземање на патните исправи  Empty Re: НЕМА ПРИТВОР само одземање на патните исправи

Пишување by defo Саб Jул 01 2017, 19:55

Скроз забегале ДПМНЕ-овците, вадат документи од суд, ги објавуваат на социјални мрежи. Е ќе го јадете богами и тоа немиен за ова.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НЕМА ПРИТВОР само одземање на патните исправи  Empty Re: НЕМА ПРИТВОР само одземање на патните исправи

Пишување by defo Пон Jул 03 2017, 20:54

Човече, која будалија........онај што требаше да ги обвинува за неделата, сега ги брани. Швргоски адвокат на ѓаволот(ите).....Одложено рочиштето за „Тврдина 2“, Шврговски го брани и Горан Грујовски

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НЕМА ПРИТВОР само одземање на патните исправи  Empty Re: НЕМА ПРИТВОР само одземање на патните исправи

Пишување by IVA Пон Jул 24 2017, 00:30

nemaa sila da gi pratat vo pritvor
IVA
IVA

Број на мислења : 366
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

НЕМА ПРИТВОР само одземање на патните исправи  Empty Re: НЕМА ПРИТВОР само одземање на патните исправи

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот