Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

МТВ зошто нема снимки од нападите ,туку само од мирното протестирање

2 posters

Go down

МТВ зошто нема снимки од нападите ,туку само од мирното протестирање  Empty МТВ зошто нема снимки од нападите ,туку само од мирното протестирање

Пишување by osa Пет Апр 28 2017, 16:35

Цел свет ги има снимките со насилничкото однесување на демонстрантите ,само ги емитуваат снимките додека демонстрантите мирно стојат пред собранието ....СРАМОТА ...ЗАТОА ЛИ ВЕ ПЛАКАМЕ ...КАКО НЕ СЕ СРАМИТЕ ВИЕ СИТЕ УРЕДНИЦИ ВО МАКЕДОНСКАТА РАДИО ТЕЛЕВИЗИЈА

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МТВ зошто нема снимки од нападите ,туку само од мирното протестирање  Empty Re: МТВ зошто нема снимки од нападите ,туку само од мирното протестирање

Пишување by Bosonoga Пет Апр 28 2017, 16:43

da se sramat ovie od Makedonska Televizija ,nikogash ,samo znat da blokirat smetki ako ne platite ,a snimki nesmeat da objavat iako gi imat .
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 966
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

МТВ зошто нема снимки од нападите ,туку само од мирното протестирање  Empty Re: МТВ зошто нема снимки од нападите ,туку само од мирното протестирање

Пишување by Bosonoga Нед Апр 30 2017, 22:36

ej ne mi se veruva ovie muva ne gi lazi treba da znat deka dzabe se prat nedovetni ,svetot sepak gi ima snimkite od nasilnichki krvniot napad od chetrvrtokot
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 966
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

МТВ зошто нема снимки од нападите ,туку само од мирното протестирање  Empty Re: МТВ зошто нема снимки од нападите ,туку само од мирното протестирање

Пишување by osa Пон Мај 01 2017, 17:16

i pishanite mediumi ZABEGAA ...poglednete i sami dajte zakluchok ....sodrzinata voopshto ne soodvetstvuva so NASLOVOT ...velat Frchkovski priznal .....abre idioti Frchkovski kazal deka rechisi site ochekuvavme vakvo nasilstvo od prichini shto onie shto demonstriraa ne se NARODOT na Makedonija ,tuku se obichni KRIMINALCI ,a od obichni kriminalci moze da se ochekuva samo kriminalno odnesuvanje ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МТВ зошто нема снимки од нападите ,туку само од мирното протестирање  Empty Re: МТВ зошто нема снимки од нападите ,туку само од мирното протестирање

Пишување by osa Пон Мај 01 2017, 17:20

eve shto kazal Frchkovski i shto napishal novinarot
Фрчкоски признава дека СДСМ свесно и намерно ја испровоцирале реакцијата на граѓаните (ВИДЕО)
Во четвртокот на начин кој е против деловникот на Собранието, нелигитимно за претседател на Собранието беше избран пратеникот на ДУИ, Талат Џафери, а ваквиот начин на избор го крена гневот на граѓаните, кои влегоа во Собранието.

Многумина сметаат дека станува збор за смислено сценарио на опозициската СДСМ, која изборот го направи во 18 часот кога граѓаните беа пред Собранието, а можеа истото тоа да го направат порано.

Еден од главните стратези на политичките случувања во СДСМ, Љубомир Фрчкоски, за Ал Џезеира изјави дека ваков инцидент бил очекуван.

„Прашање на инцидентот е прашање на јачината на инцидентот, сите што нешто знаеме, очекувавме некаков вид на инцидент околу ова предавање, пренос на власта. Мислам дека ова од вторник натака ќе оди со забрзано темпо, новото мнозинство ќе ги преземе канцелариите во Собранието. И во период од 7 до 10 дена ќе се формира нова Влада, тука нема веќе назад“, вели Фрчкоски.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МТВ зошто нема снимки од нападите ,туку само од мирното протестирање  Empty Re: МТВ зошто нема снимки од нападите ,туку само од мирното протестирање

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот