Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

САМО ИНТЕРВЈУ СО ЗОРАН ЗАЕВ

Go down

САМО ИНТЕРВЈУ СО ЗОРАН ЗАЕВ  Empty САМО ИНТЕРВЈУ СО ЗОРАН ЗАЕВ

Пишување by osa on Чет Апр 02, 2020 10:38 pm


PRV DEL OD INTERVJUTO


Последната промена е направена од osa на Чет Апр 02, 2020 11:12 pm. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

САМО ИНТЕРВЈУ СО ЗОРАН ЗАЕВ  Empty Re: САМО ИНТЕРВЈУ СО ЗОРАН ЗАЕВ

Пишување by osa on Чет Апр 02, 2020 10:39 pm

vredi da se izgleda i da se isslusha ....sekoja ches

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

САМО ИНТЕРВЈУ СО ЗОРАН ЗАЕВ  Empty Re: САМО ИНТЕРВЈУ СО ЗОРАН ЗАЕВ

Пишување by osa on Чет Апр 02, 2020 11:12 pm


VTOR DEL OD INTERVJUTO

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

САМО ИНТЕРВЈУ СО ЗОРАН ЗАЕВ  Empty Re: САМО ИНТЕРВЈУ СО ЗОРАН ЗАЕВ

Пишување by трендафил on Пет Апр 03, 2020 4:37 pm

Лесно е да одговараш со однапред договорени прашања.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

САМО ИНТЕРВЈУ СО ЗОРАН ЗАЕВ  Empty Re: САМО ИНТЕРВЈУ СО ЗОРАН ЗАЕВ

Пишување by Teo on Пет Апр 03, 2020 9:11 pm

I ovoj saka drzhava da vodi a se pravi pameten so odgovori na odnapred dogovoreni prashanja.

САМО ИНТЕРВЈУ СО ЗОРАН ЗАЕВ  Img_2185

Sega chekam Trendafil da se javi i da tvrdi deka samo za Zaev prashanjata se odnapred dogovoreni za da mozham da prasham kolku treba da si glup od 0 do ....... za da go tvrdish toa.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

САМО ИНТЕРВЈУ СО ЗОРАН ЗАЕВ  Empty Re: САМО ИНТЕРВЈУ СО ЗОРАН ЗАЕВ

Пишување by PRVOBOREC on Пет Апр 03, 2020 9:40 pm

Жмицко лажгото.

СДСМ: Мицкоски намерно излажа дека државата има само 100 теста, неодговорно го плаши и паничи народот
Објавено на 3 април, 2020 во 20 часот и 21 минути

Интегрално ја пренесуваме реакцијата на СДСМ:

Целата држава, институциите, граѓаните, службениците, сите бескомпромисно се борат против коронавирусот, само фрустрираниот Христијан Мицкоски очајни шири лажни вести и неоснована паника.

Со таквото однесување, со свесното ширење лажни вести, Мицкоски е опасен по здравјето на граѓаните.

Лажните вести на Мицкоски се одраз на неговата неодговорност и неспособност и ништо повеќе, граѓаните да бидат спокојни.

Не е точно дека нема тестови за коронавирус, оваа е безобразна невистина на Мицкоски која е демантирана и од надлежното Министерство за здравство.

Во државата има доволен број на тестови, над 4.500 тестови има само во Институтот за јавно здравје и дополнителни количини во приватни клиники., а со првичната набавка неделно се надополнува количина од по 2.000 теста.

Исто така не е точно дека ќе се намалат пензиите, тоа е уште една лага на Мицкоски. Со економските мерки на Владата кои се преземаат се спасуваат 250.000 работни места, се обезбедува основен приход на граѓаните и се гарантира исплата на сите пензии и социјални трансфери.

Работниците, пензионерите, граѓаните може да бидат спокојни, државата е тука за нив и помага.

Нема да дозволиме Мицкоски да ги загрози пензиите на 515.000 пензионери. Небулозните „мерки“ на Мицкоски со кои бара да се земат парите на граѓаните од вториот пензиски фонд се неприфатливи и тоа нема да се дозволи.

Не само што шири лажни вести, Мицкоски покажа дека нема никакво, ама баш никакво познавање од економија. Дури не знае да ги прочита правилно ниту усвоените Уредби од Владата. Се што кажа Мицкоски поврзано со усвоените Уредби е исто така неточно.

Ако веќе не може да помогне, Мицкоски нека не одмага.

Најдобро е своите фрустрации да престане да ги истура врз граѓаните.

Владата, институциите покажаа подготвеност и капацитетност да се справат со кризата, преземаат навремени мерки и тоа ќе продолжат да го прават и понатаму.

Заедно со граѓаните ќе се справиме со оваа здравствена и економска криза.

https://centar.mk/blog/2020/04/03/sdsm-mitskoski-namerno-izlazha-deka-drzhavata-ima-samo-100-testa-neodgovorno-go-plashi-i-panichi-narodot/

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

САМО ИНТЕРВЈУ СО ЗОРАН ЗАЕВ  Empty Re: САМО ИНТЕРВЈУ СО ЗОРАН ЗАЕВ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот