Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НОВ ЗАКОН ЗА ПЕНЗИОНИРАЊЕ

3 posters

Go down

НОВ ЗАКОН ЗА ПЕНЗИОНИРАЊЕ Empty НОВ ЗАКОН ЗА ПЕНЗИОНИРАЊЕ

Пишување by osa Нед Окт 13 2019, 11:16

[size=30]НОВ ЗАКОН НА ПОТЕГ: Ќе има ли промени во годините за пензионирање?[/size]

НОВ ЗАКОН ЗА ПЕНЗИОНИРАЊЕ 20191013083811
Објавено во: Економија13 Октомври, 2019
НОВ ЗАКОН ЗА ПЕНЗИОНИРАЊЕ Lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=28&loc=https%3A%2F%2Ffaktor
  
[size=11]Share[/size]

Во пензија со 64 години. Нема продолжување до 67 години со избор како досега туку ќе се ослободува место на младите да работат.
Ова е најавата на премиерот Зоран Заев кој посочи дека се носи нов закон, пренесоа дел од медиумите повикувајќи се на изјава од претседателот на Владата дадена за време на трибина во Куманово.
Законот, како што потенцирал Заев е пуштен во процедура а тоа значи дека наместо досега со избор до 67 години, пуштиле закон со кој ќе се оди во пензија на 64 години.
НОВ ЗАКОН ЗА ПЕНЗИОНИРАЊЕ Lg.php?bannerid=1695&campaignid=1100&zoneid=47&loc=https%3A%2F%2Ffaktor
Ова како што истакна премиерот е да се ослободат места за младите луѓе.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОВ ЗАКОН ЗА ПЕНЗИОНИРАЊЕ Empty Re: НОВ ЗАКОН ЗА ПЕНЗИОНИРАЊЕ

Пишување by IVA Нед Окт 13 2019, 20:50

bravo premiere ....taka e na opshtestvoto i napredokot mu treba mlada sila
IVA
IVA

Број на мислења : 366
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

НОВ ЗАКОН ЗА ПЕНЗИОНИРАЊЕ Empty Re: НОВ ЗАКОН ЗА ПЕНЗИОНИРАЊЕ

Пишување by SHARENI Саб Окт 26 2019, 19:35

svaka chas
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

НОВ ЗАКОН ЗА ПЕНЗИОНИРАЊЕ Empty Re: НОВ ЗАКОН ЗА ПЕНЗИОНИРАЊЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот