Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

КАТОЛИЦИТЕ ГО ПРАЗНУВААТ БОЖИЌ

Go down

КАТОЛИЦИТЕ ГО ПРАЗНУВААТ БОЖИЌ Empty КАТОЛИЦИТЕ ГО ПРАЗНУВААТ БОЖИЌ

Пишување by osa Чет Дек 26, 2019 1:39 am

[size=46]Католиците го празнуваат Божиќ


 

 

 


[/size]
[size=16]Католиците го одбележуваат Божиќ, празникот на раѓањето на Исус.
Папата во божиќното обраќање порача дека конфликтите и страдањата  во светот мора да престанат.
Тој во молитвата  побара мир и помош за Јемен, Сирија и Венецуела.
[/size]

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 16042
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот