Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Свесно кршење на законот или превид

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Empty Re: Свесно кршење на законот или превид

Пишување by treta opcija on Саб Јан 18, 2020 7:59 pm

а јас мислев за Цветан пишуваш.
не гледам каде се граѓаните на Берово навредени овде.
не знаеме кој е, се потпишал како „Бабарог“
но еве, ајде, ќе го осудиме „Бабарог“ и ќе му се налутиме, добро е така?

од каде знаеме кој е овој? со какви мотиви пишува? за кои бугари пишува, претпоставувам дека сака да остави впечаток дека членовите на СДСМ треба да се нарекуваат бугари затоа што историјата им ја препуштија на бугарите. Но не е ретко да се видат и националистички навреди од албанците да кон македонците, македонците се нарекувани како „бугари“.

настрана тоа. единствено точно е дека Трипуновски снимал, ги фаќал на не-работа и дека згрешил што објавил.
тоа е факт, за факти може да зборуваме. Тоа го осудувам
а со бабароги да се губи време, мислам, крајно време е....вреди ли?

ПС: не видов на форумов некој пак Курто Дудуш да го осуди , тоа е факт со судска разрешница но доста сомнителна, со ослободителна пресуда, за нанесување на телесни повреди? тоа треба да биде тема на дискусија.
ете една позитивна работа од „Бабарог“ што не потсети.
се сложуваш?

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Empty Re: Свесно кршење на законот или превид

Пишување by luxor on Саб Јан 18, 2020 10:28 pm

Бараш член на форумот да осудува обична тепачка на ромски бал која притоа има и судска завршница додека ти браниш дпне-оФца која со говор на омраза ги навредува жителите на Берово затоа што дополнителен заменик министер (кого исто така го браниш) ги пречекорил овластувањата во обид наместо за државата да работи за неговата дпне? Навистина дремењето во опозиција лошо влијае на здравјето.
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Empty Re: Свесно кршење на законот или превид

Пишување by treta opcija on Саб Јан 18, 2020 10:50 pm

не барам јас ништо.
да сакав ќе напишев.
Никаде не е покажана навреда кон жителите на Берово. Колку и да го повторуваш ова, лага е.
Не смееме да го лажеме народот.
Доволно е да се каже дека Трипуновски се заиграл, па нека се занимаваат истражните органи со него,
доколку вработените го пријават и се пожалат затоа што ги снимал.
правење мечка од глушец ќе заврши како сагата помеѓу Наќе Чулев и Славјанка заменичката негова.
Или како антисемитските изјави на советничката од СДСМ кој Рашела Мизрахи.
Не, тоа не е ниво на СДСМ.
така не смее, да се случува, ботови и напалени типови да креираат аура околу СДСМ дека е партија на манипулации, лаги, антисемитски чуства итн.
Таквите ликови се рак рана на партијата и треба под итно да е одстранат, па нека и и по ризик да не се добие власта после 12 април. Ако ВМРО ДПМНЕ ја земе власта после 12-ти, не треба да изгорат и сировите- нека изгорат само сувите. Доволно коректно.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Empty Re: Свесно кршење на законот или превид

Пишување by luxor on Саб Јан 18, 2020 11:28 pm

Забележувам дека по втор пат се обидуваш да спинуваш со замена на ликови. И првиот пат и сега одбраната на говорот на омраза ти е многу слаба.
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Empty Re: Свесно кршење на законот или превид

Пишување by treta opcija on Нед Јан 19, 2020 6:39 am

верувај во она што го пишувам. затоа треба да се читаат коментарите. не си прави погрешни впечатоци

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Empty Re: Свесно кршење на законот или превид

Пишување by luxor on Нед Јан 19, 2020 10:41 am

Верувам во себе и здравиот разум. Не е многу тешко да се препознаат твоите спинови. Всушност многу е лесно. Исто како обидот за одбрана на говорот на омраза. И вистинска среќа е за теба што ги читам коментарите и не извлекувам погрешни заклучоци. Инаку би можел да помислам дека даваш оцеки за форумот и работата на модераторите.
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Empty Re: Свесно кршење на законот или превид

Пишување by treta opcija on Нед Јан 19, 2020 1:48 pm

Можеш да помислиш што сакаш. Во мислата и гревот е доблест, а небото не е граница.
Ако е вистинска среќа и мило ми е што си среќен и што ги читаш моите коментари, тогаш, само што наговести дека моите лесно препознатливи спинови всушност не се никакви спинови. Затоа што ако се лесно препознатливи, нема ни да ги читаш, по утрото денот се познава, велат.
Обидот за „говор на омраза“ не е мој туку на некој си твитераш „Бабарога„. Немам јас проблем ако некој ја гледа чашата полупразна додека јас ја гледам половина полна. Тоа се различни ставови за една иста работа.
Но нелогично е да се расправам кога некој ме убедува дека не гледам чаша со вода туку лубеница.
и не верувам дека сакаш да се убедиш дека тоа е сонцето на денот- лајт мотив за правец на размислување и беседење.
пак ке кажам, може да е било кој, и бот, и провокатор, и несреќен опозиционер што не знае што со себе, како оној Емил Јакимовски. Фриленсер. Одработува за вмровците на начин на кој тие со задоволство би избегале од него но има и такви кои гледаат храбар јунак, кој за волја на вистината си заслужи притвор.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Empty Re: Свесно кршење на законот или превид

Пишување by TRAJCHE on Нед Јан 19, 2020 4:03 pm

Sindikatot so reakcija za nasilstvoto nad vrabotenite od strana na Tripunovski ke gi izvestat megunarodnite sojuzi na sindikati.

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Img_2035Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Img_2036
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 566
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Empty Re: Свесно кршење на законот или превид

Пишување by PRVOBOREC on Пон Јан 20, 2020 1:04 pm

На професионалецот почнаа да му ги палат возилата и да пукаат во полицијата.

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Img_2170

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Empty Re: Свесно кршење на законот или превид

Пишување by SHARENI on Пон Јан 20, 2020 2:55 pm

Eve mu sansa na noviot minister da dokaze deka e profesionalec, ama sigurno e deka storitelite nema da gi najdat ako e tocno sto vika Stefan deka namerno e napraveno a se znae koj moze da bide.

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Img_2053
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Empty Re: Свесно кршење на законот или превид

Пишување by treta opcija on Пон Јан 20, 2020 7:28 pm

Министерот за Внатрешни работи, ниту Спасовски претходно ниту Чулев немаат смена во реонот во општина каде е инсталирано соларното дрво, ретпоставуваме дека е тоа општина Карпош.

Тоа е работа на сменските позорникари, односно ингеренција на командирот на реонската полициска станица на територија на општината .

Ова го пишувам за да не отиде работава предалеку,
читајќи ја изјавава на посподинот Богоев кој е градоначалник на споменатата општина конкретно
„ДЕСТРУКТИВНИ АКТИВНОСТИ КОИ ИМААТ ЗА ЦЕЛ ДА ПОКАЖАТ НЕФУНКЦИОНАЛНОСТ НА СИСТЕМОТ“

е избрзана и непромислена порака
што значи?
дали системот се руши за да не функционира кога министер за внатрешни е кадарот на ВМРО ДПМНЕ, Наќе Чулев? за да се покаже нефункционалност на Наќе тогаш излегува дека противниците на Наќе , ( власта) го расипува дрвото за да се покаже Наќе неспособен за ред и мир, ?
И да се натера Наќе на маки, да го бара расипувачите на инсталацијава, со цел да се покаже повторно, дека не е кадарен да биде ниту технички министер?

тука треба многу внимателно да се игра. Уништивање на околината во интерес на постигање на политички поени не е добро .

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Empty Re: Свесно кршење на законот или превид

Пишување by luxor on Пон Јан 20, 2020 7:41 pm

Па министер е Чулев нели, што е проблемот со тоа што му се дава шанса да се докаже? Но тој не е избран од дпне за да го спроведува законот туку за да им моси предизборни поени макар и со лаги и манипулации. Тоа е твојот проблем.
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Empty Re: Свесно кршење на законот или превид

Пишување by treta opcija on Пон Јан 20, 2020 7:50 pm

luxor напиша:Па министер е Чулев нели, што е проблемот со тоа што му се дава шанса да се докаже? Но тој не е избран од дпне за да го спроведува законот туку за да им моси предизборни поени макар и со лаги и манипулации. Тоа е твојот проблем.
па министер е Чулев, а сега што, според Богоев, вандалите се од власта?
тоа е проблемот, избрзаните непромислени изјави. За да се нападне Чулев, се копа дупка за сопствената партија.

Јас немам проблем, луксор.очигледно

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Empty Re: Свесно кршење на законот или превид

Пишување by luxor on Пон Јан 20, 2020 8:03 pm

За експертот Чулев не би требало да биде тешко да го докаже спротивното. Освен ако Богоев е во право. Во таков случај проблематично би било Чулев да апси активисти на сопствената партија.
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Empty Re: Свесно кршење на законот или превид

Пишување by treta opcija on Пон Јан 20, 2020 8:11 pm

Жалам што не сваќаш што сакам да покажам и по неколку обиди.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Empty Re: Свесно кршење на законот или превид

Пишување by luxor on Пон Јан 20, 2020 8:32 pm

Не се гриже сфаќаат сите неопределени што читаат.
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Empty Re: Свесно кршење на законот или превид

Пишување by SHARENI on Вто Јан 21, 2020 6:51 pm

Pak ograbile apteka, se gledaat rezultatite od ekspertot na dpmne vo MVR.

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Screen10
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Empty Re: Свесно кршење на законот или превид

Пишување by treta opcija on Вто Јан 21, 2020 8:51 pm

а ако баднитите се симпатизери или членови на СДСМ, што правиме тогаш?
ќе бидат буквиве со фонт 145 или со -9?

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Empty Re: Свесно кршење на законот или превид

Пишување by treta opcija on Вто Јан 21, 2020 9:27 pm

SHARENI напиша:Pak ograbile apteka, se gledaat rezultatite od ekspertot na dpmne vo MVR.

Емил Јакимовски како посочен симпатизер на опозицијата малтретираше луѓе во времето на Оливер Спасовски како министер на МВР.
напаѓаше на СДСМ и видни лица од власта.
Оливер СПасовски со прст не мрдна до толку беше способен, нели, при познат сторител?
аптеката е ограбена од обични крадци. Наќе Чулев за само една недела министерување му покажа на Оливер Спасовски како се апсат криминалци, без разлика дали навиваат за твојата партија.
Мислам, може и понатаму да копиране твитови од непознати автори ама ценам дека ова што го напишав за паметните е доволни.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Empty Re: Свесно кршење на законот или превид

Пишување by luxor on Вто Јан 21, 2020 9:33 pm

Ако ја следам твојата логика сега би требало да се бунам зошто во тема за Чулев пишуваш за Спасовски.
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Empty Re: Свесно кршење на законот или превид

Пишување by treta opcija on Вто Јан 21, 2020 10:02 pm

пријателе, тоа не е логика туку, обид за компарација, за жал несреќна и лошо запакувана.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Empty Re: Свесно кршење на законот или превид

Пишување by luxor on Сре Јан 22, 2020 9:10 am

Одлично, штом и самиот тврдиш дека твоето барање во темата што си ја отворил да се пишува само зошто СДСМ треба да ги изгуби изборите а не и зошто треба да ги добие е нелогично, тогаш проблемот е решен. Членовите можат своите аргументи зошто СДСМ не треба да изгуби слободно да ги постираат.
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Empty Re: Свесно кршење на законот или превид

Пишување by OPOZICIONER on Сре Јан 22, 2020 1:08 pm

Svesno i namerno go krsat zskonot i zloupotrebuvaat funkciite. Mizrahi naznacila apla partiski kadri za direktori na socijalni centri sakajki da gi partizira. Srekja vkadata reagirase navremeno. Koi se partiski vojnici sakala Mizrahi da gi naznaci za direktori na socijalnite centri na linkot.

https://a1on.mk/macedonia/rodnina-na-sonja-tarchulovska-i-partiski-kadri-od-vmro-dpmne-kogo-naznachila-mizrahi-za-direktori-na-socijalnite-centri/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Empty Re: Свесно кршење на законот или превид

Пишување by luxor on Пон Фед 03, 2020 9:16 pm

Само така нека продолжат. Целата приказна на линкот.

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Img_2169

https://a1on.mk/macedonia/policiski-kadar-shmrka-kokain-vo-kafule-vo-prilep/
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Empty Re: Свесно кршење на законот или превид

Пишување by TRAJCHE on Сре Фед 05, 2020 1:10 pm

Tocno taka.

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Img_2055
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 566
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Свесно кршење на законот или превид - Page 3 Empty Re: Свесно кршење на законот или превид

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот