Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korona

+15
defo
Teo
Luxor
PRVOBOREC
трендафил
Dino
Bosonoga
zozoti
alienmk
OPOZICIONER
cvetka
Zhane
Nebula
Albatros
Flora
19 posters

Страна 8 of 16 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Next

Go down

Korona - Page 8 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Нед Апр 05 2020, 17:13

Се работи за И.Ш. од Романовце, кумановско, на возраст од 56 години

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 8 Empty Re: Korona

Пишување by Nebula Пон Апр 06 2020, 09:41

Ako e tocno ova naebavme. Kojznae kolku od zabolenite imaat milenici a nekoi mozebi i gi pustile slobodno da setaat ne mozejki da se grizat za niv zaradi toa sto se razbolele ili od nedostatok na sredstva vo krizava.

Korona - Page 8 Img_2056

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 8 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Пон Апр 06 2020, 11:14

Борис Џонсон, премиерот на Велика Британија е ставен на респиратор вчера. Веројатно е првиот премиер заболен од корона вирус.
https://expres.mk/britanskiot-premier-na-respirator-javi-ria-novosti/
Денес е подобро и од болница ќе ја води владата.
https://expres.mk/britanskiot-premier-od-bolnica-kje-ja-predvodi-vladata/

За Македонија и понатаму и на сајтот на министерството за здравство и на светскиот сајт каде што се води статистика во врска со пандемијата стои лажната евиденција дека има еден починат, вкупно 18, а вистинската бројка е 2, вкупно 19. Треба да се внимава малку со бројките поради довербата на граѓаните што е битна во понатамошната борба со болеста. Треба да има целосна соработка на сите без разлика кој што работи и каква улога има во општеството. Сите сме во еднаква опасност за себе и за тие што најповеќе ги сакаме.
http://zdravstvo.gov.mk/wp-content/uploads/2020/04/info-covid-19-do-4-april.pdf


Денеска добивме 100 илјади маски и 5 илјади скафандери од Унгарија. Помошта (што ја побара опозицијата) ја донесе министерот Петер Сијарто кој дојде во работна посета на Македонија. Веројатно здравството, што е многу важно затоа што болни лекари стануваат пациенти и не лечат заболени, со последните донации е веќе солидно подготвено за шпицот што според експертите не очекува.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 8 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Пон Апр 06 2020, 18:37

Во текот на вчерашниот ден, починати се тројца пациенти, а излечени се 7 нови пациенти после 2 контролни теста. Во изминатите 24 часа се дијагностицирани 15 нови пациенти со што вкупната бројка на заболени од коронавирусот во Македонија е 570. Министерот Венко Филипче соопшти дека изминатите два дена бил намален бројот на тестирани пациенти поради тоа било викенд.
Не е објавена вкупната бројка на починати која е за жал 22, а не 21 како што стои на https://www.worldometers.info/coronavirus/country/macedonia/ по вчерашната грешка кога починатиот од кумановско Романовце во болницата 8 септември не беше евидентиран во црниот список.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 8 Empty Re: Korona

Пишување by osa Пон Апр 06 2020, 23:32

[size=54]Нови две жртви од коронавирус во Куманово[/size]
https://www.slobodnaevropa.mk/a/30536883.html

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 8 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Вто Апр 07 2020, 09:38

Уште еден од Кратово, Бог да го прости.
Борис Џонсон, премиерот на Велика Британија е префрлен на интензивна нега.
Добри вести. Во Кина нема ниту еден починат од корона прв пат по почетокот на пандемијата. Во Данска поради подобрување на состојбата децата се враќаат во градинките и училиштата. Дај Боже што побрзо да биде така и кај нас и секаде на светот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 8 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Вто Апр 07 2020, 11:28

Да го почекаме сепак званичниот извештај на прес конференцијата. Инаку во моментов по порталите ја има следната вест.

Починaa четири нови пациенти зaболени од koронавирусот.
Според информациите на телевизијата (Алсат) станува збор за пациенти од Куманово, Лабуништа (струшко), Челопек (тетовско) и еден од Штип.
Со ова вкупниот број на починaти во земјава достигна 25.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 8 Empty Re: Korona

Пишување by Nebula Вто Апр 07 2020, 15:34

Korona - Page 8 Img_2059Korona - Page 8 Img_2060Korona - Page 8 Img_2061

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 8 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Сре Апр 08 2020, 13:52

Авионот со помош е полетан од Турција.
И покрај тоа што македонската влада, да не кажам СДСМ со коалиционите партнери и ДУИ и воведоа на Турција санкции, Турција возвраќа со хуманитарна помош наменети за здравствениот сектор која се состои од 50.000 парчиња заштитни медицински маски, 1.000 заштитни скафандери и 1.000 дијагностички тестови. Претпоставувам дека Ердоган кого некои овде го сметаат за диктатор коментирал - мани ги будали.

Добра вест е и дека на второто тестирање сите вработени во центарот за јавно здравје во Гостивар покажа дека сите се негативни на корона вирус и се очекува истиот да биде отворен.

За разлика од т.н. Северна Макеонија во т.н. Северна Кореја нема ниту еден случај на заразен од корона вирус. Благодарејќи на навремен карантин.
https://infomax.mk/wp/сзо-соопшти-во-северна-кореја-нема-кoрo/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 8 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Сре Апр 08 2020, 16:00

Ме натажи веста дека почина родилката заболена од корона вирус што пред некој ден роди здраво машко дете. Бог да ја прости.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 8 Empty Re: Korona

Пишување by Flora Сре Апр 08 2020, 16:24

Vo poslednite 24 casa samo 18 zarazeni.

Korona - Page 8 Img_2040

Flora

Број на мислења : 417
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 8 Empty Re: Korona

Пишување by Flora Чет Апр 09 2020, 15:15

Korona - Page 8 Img_2041

Flora

Број на мислења : 417
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 8 Empty Re: Korona

Пишување by Flora Чет Апр 09 2020, 15:15

Korona - Page 8 Img_2042

Flora

Број на мислења : 417
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 8 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Чет Апр 09 2020, 20:37

А починатиот во притвор во Шутка кај кој короната е дијагностицирана на обдукција ќе биде ли воопшто евидентиран?
Добра вест е дека во Дебар 6 дена по ред нема новозаболен.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 8 Empty Re: Korona

Пишување by Teo Пет Апр 10 2020, 11:05

Zasega testot na Mickoski e negativen. Za Zaev rezultatite kje bidat poznati vo tekot na denot.

Korona - Page 8 Img_2202
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 8 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Пет Апр 10 2020, 12:04

Гоце Михајловски, уредник на Канал 5 е заболениот од коронавирус кој бил во контакт со лидерите на најголемата партија во Македонија и најголемата партија на власт.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 8 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Пет Апр 10 2020, 12:08

Масовни гробници за починатите од вирусот во Њујорк кој во моментов е најзагрозен град на светот. Бог да ги прости починатите.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 8 Empty Re: Korona

Пишување by Dino Пет Апр 10 2020, 12:14

Nesovesni nasekade pa koa ke se siri zarazata nekoj drug ke e kriv. Arno u Indija gi tepat so stapovi.

Korona - Page 8 Img_2047

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 8 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Пет Апр 10 2020, 17:50

Можно ли е првата жртва на корона вирусот во Македонија да е во декември минатата година?

https://www.alsat-m.tv/mk/едно-од-двете-мртви-тела-пронајдени-во/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 8 Empty Re: Korona

Пишување by Nebula Пет Апр 10 2020, 18:09

Negativni testovite i kaj Zaev i kaj Mickoski. Sega pak neka ne pocituvaat pravila i neka setaat po intervjua.

Korona - Page 8 Img_2062

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 8 Empty Re: Korona

Пишување by Flora Саб Апр 11 2020, 18:56


Flora

Број на мислења : 417
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 8 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Саб Апр 11 2020, 20:54

Korona - Page 8 Mz-novo

Во светот САД го презема првото место на црната статистика со 18.860 починати од корона вирус. Италија е сега втора со 18.849 шртви.
http://www.msn.com/en-xl/northamerica/northamerica-top-stories/us-now-has-the-worlds-deadliest-coronavirus-outbreak/ar-BB12ukhf?li=BBKxOeh&ocid=spartandhp

Една интересна мисла за состојбата кај нас од социјалните мрежи.

Не верувам дека оние што ја читаат темава се заинтересирани за малите мисли од малиот мозок на лудите дпне - оФци.

П.С. Како што гледаш имам многу начини да ја злоупотребувам оваа тема, но за разлика од тебе не го правам тоа.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 8 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Нед Апр 12 2020, 15:35

Да одбележам дека во Дебар девет дена нема новозаболен.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 8 Empty Re: Korona

Пишување by трендафил Пон Апр 13 2020, 17:33

Korona - Page 8 Viber_image_2020-04-13_15-04-18

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 8 Empty Re: Korona

Пишување by Flora Пон Апр 13 2020, 18:11

Prvata mala pobeda.
Korona - Page 8 Img_2044

Flora

Број на мислења : 417
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Korona - Page 8 Empty Re: Korona

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 16 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот