Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ????

+7
zozoti
SHARENI
Dino
Nebula
osa
Luxor
defo
11 posters

Go down

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Empty Шо правиме со МПЦ и ИВЗ????

Пишување by defo Чет Апр 09 2020, 22:50

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? EVKUFNPUcAAZHIp?format=jpg&name=smallШо правиме со МПЦ и ИВЗ???? EVLBl53UEAMS07g?format=jpg&name=small
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Empty Re: Шо правиме со МПЦ и ИВЗ????

Пишување by Luxor Пет Апр 10 2020, 00:20

Читни ја темава.

https://melnica.forummk.com/t2217-topic
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Empty Re: Шо правиме со МПЦ и ИВЗ????

Пишување by osa Вто Апр 14 2020, 17:02

a kade e toa so zakonot za finansiranje na islamskiot verski univerzitet nikako da najdam ...toa otkako se zakani Redzepi ,nikako da ja najdam temata

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16473
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Empty Re: Шо правиме со МПЦ и ИВЗ????

Пишување by Luxor Вто Апр 14 2020, 17:31

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Empty Re: Шо правиме со МПЦ и ИВЗ????

Пишување by defo Пет Мај 08 2020, 11:06

И едните и другите одат во крајности. Пази се е ок вера, религија, према Бог треба почит, ама бе човеку малце од малце некој разум да се има. Па не сме среден век, дури и исконските наследници на тој период се откажаа од глупостите. Мене реално ми ежал шо поради вакви глупости ко овие со орото, со протестите во синѓелиќ, ова во Струга, ќе страдаат луѓе. Не здравствено колку економски, ако скокне пак бројот на заразени уште еден бран економска криза ќе ни следи.  Затоа треба трезвано и одговорно.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Empty Re: Шо правиме со МПЦ и ИВЗ????

Пишување by defo Пет Мај 08 2020, 11:38

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? End10

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Empty Re: Шо правиме со МПЦ и ИВЗ????

Пишување by Nebula Пет Мај 08 2020, 11:50

Inaet e toa, ako mozat oni mozeme i nie. A i od sto da se plasat Nake neli resava koi zakoni ke se primenuvaat i kon kogo a koi ne.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Empty Re: Шо правиме со МПЦ и ИВЗ????

Пишување by Dino Пет Мај 08 2020, 11:58

A za dzamiite razocaran li ke e Bujar?Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Img_2056

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Empty Re: Шо правиме со МПЦ и ИВЗ????

Пишување by SHARENI Пет Мај 08 2020, 18:27

Bolniov stvarno misli deka moze da izlaze nekoj stavajki stari sliki duri i otkoga Nake prizna deka bilo taka i otvori istraga za odgovornite.

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Img_2197
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Empty Re: Шо правиме со МПЦ и ИВЗ????

Пишување by zozoti Пет Мај 08 2020, 19:26

Ne ne se normalni. Ami sto oravime so kriminalcite? Tie uste pozestoko reagiraat. Izgleda policijata ni e spisobna samo za plati zemanje a koga ke dojde gusto pat pod noze i begaj.

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Img_2031

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Empty Re: Шо правиме со МПЦ и ИВЗ????

Пишување by Nebula Нед Мај 10 2020, 12:15

Uste sto godini nema da izlezeme od vonredna.
Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Img_2077

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Empty Re: Шо правиме со МПЦ и ИВЗ????

Пишување by Zhane Нед Мај 10 2020, 12:19

Kaj e stadoto tamu se ovcite. I volnata.

Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Empty Re: Шо правиме со МПЦ и ИВЗ????

Пишување by Zhane Пон Мај 11 2020, 21:01

Novi klasteri na povidok.
Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Img_2051

Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Empty Re: Шо правиме со МПЦ и ИВЗ????

Пишување by defo Вто Мај 12 2020, 09:30

Дај боже да се смири се. Видите, јас немам ништо против верата, религијата, и самиот имам стравопочит према бог. ама овие подзабегаа малце.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Empty Re: Шо правиме со МПЦ и ИВЗ????

Пишување by Albatros Вто Мај 12 2020, 11:49

I posle ke ima vikotnici do nebo, te maski nema, lekarite goloraki, respiratorite kaj se, Filipce e kriv.

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Img_2063

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Empty Re: Шо правиме со МПЦ и ИВЗ????

Пишување by Nebula Вто Мај 12 2020, 12:33

Ke vidime koi se organizatorite i ke znaeme koja partija stoi zad ova. Nas narod samostojno da si pobara nekoe pravo e neverojatno.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Empty Re: Шо правиме со МПЦ и ИВЗ????

Пишување by zozoti Вто Мај 12 2020, 12:45

Nisto nema od ova da izleze osven nekolku budali mozebi.
Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Exzlo010Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Exzn0r10

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Empty Re: Шо правиме со МПЦ и ИВЗ????

Пишување by Nebula Чет Мај 21 2020, 10:27

Eve zosto ni e potrebna funkcionalna pravna drzava kade zakonot ke bide za site a ne grupa samonareceni lideri so stada blesavi poddrzuvaci da go krojat za legaliziranje na svoite kriminali i ispolnuvanje na niskite strasti za dodvoruvanje na blesavite sledbenici.


Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Img_2080

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Empty Re: Шо правиме со МПЦ и ИВЗ????

Пишување by трендафил Пет Мај 22 2020, 22:32

Што ќе прави секој од нас со МПЦ и ИВЗ е индивидуално (верско) право. Што прави власта видовме денес. Што направи државата, да не кажам Заев, видовме денеска. За Велигден јас бев под полициски час од петок во 12.00 до вторник во 5.00, 89 часа. За Бајрам полицискиот час ќе трае 52 часа. Практично има пауза од 5.00 до 11.00 за да може верниците со исламска вероисповест да одат во 5.30 во џамија и после тоа да разменат корона вирус со блиските роднини и пријатели до 11.00 часот. И во овој случај мнозинството во Македонија се граѓани од втор ред. Се повеќе личиме дека сме под окупација и дека со државата управуваат петтоколонаш.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Empty Re: Шо правиме со МПЦ и ИВЗ????

Пишување by Teo Чет Јун 04 2020, 20:10

Konechno, chestitki za obvinitelstvoto. Sega odvazhete se i ist tretman i za toj kriminalecot shto ja proglasi koronata za mrtva. Posledicite od negovata glupokja se mnogu po dalekusezhni.

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Img_2261
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Empty Re: Шо правиме со МПЦ и ИВЗ????

Пишување by трендафил Пон Јун 08 2020, 21:05

Не видов дека имаше некое прекршување на уредбите на владата во поглед на групирање или не носење на маски во храмовите на Повардарската епархија. Се надевам дека обвинителството ќе ја прекине постапката против владиката Агатангел кој поради својот патриотизам е трн во окото на СДСМ и ДУИ. Гледам дека ОЈО нема почнато постапка против СДСМ за предизборното делење на маски и флаери во кои се прогласува победа над епидемијата, ниту за ширење на епидемијата бидејќи на истото имаше и луѓе кои чекаа резултати од тестови на корона, кои кај двојца се позитивни, ниту за предвреме почната изборна кампања.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Шо правиме со МПЦ и ИВЗ???? Empty Re: Шо правиме со МПЦ и ИВЗ????

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот