Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА

+5
alienmk
Albatros
Nebula
трендафил
Teo
9 posters

Go down

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Empty ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА

Пишување by Teo Пон Апр 06 2020, 10:27

Пишувам на кирилица бидејки од досега покажаното се сомневам во вашите капацитети од било која сфера со исклучок на министерот Венко Филипче, нему секоја чест за досегашното менаџирање на кризата но и голем минус за молчењето пред ова.

ПРЕСТАНЕТЕ ДА СЕ ПУПИТЕ И ДА МУ ГО БАКНУВАТЕ ГАЗОТ НА ДЕБЕЛАТА СВИЊА СТЕФАН И ВЕДНАШ СПРЕЧЕТЕ ГО НЕГО И НЕГОВАТА БРАДОСАНА КРИМИНАЛНА БРАТИЈА ДА ПОТТИКНУВААТ ГРАЃАНСКА НЕПОСЛУШНОСТ И ШИРЕЊЕ НА ВИРУСОТ ВО ВРЕМЕ КОГА ПИКОТ НА БОЛЕСТА ШТОТУКУ ПОЧНУВА.

МЕ ЗАБОЛЕ КУР ЗА ВАС И БРАДОСАНИТЕ СВИЊИ ВО ЏИПОВИ СПЕЧАЛЕНИ НА МАКАТА НА НАРОДОТ И КРИМИНАЛНИ ЗДЕЛКИ СО СИТЕ ДОСЕГАШНИ ВЛАСТИ НО НЕ МОЖАМ ДА ГЛЕДАМ МИРНО КАКО ЗАЕДНО ГО ТУРКАТЕ НАРОДОТ ВО ПРОПАСТ.

ВИНАТА ЌЕ БИДЕ И ВАША ДОКОЛКУ НЕ ГО СПРЕЧИТЕ ОВА НАМЕРНО ШИРЕЊЕ НА КОРОНАТА ОД КОЕ ЌЕ ПРОИЗЛЕЗЕ МАСОВНО ЗАБОЛУВАЊЕ И УМИРАЊЕ НА НАРОДОТ СО ОГЛЕД НА ТОА ДЕКА ЗДРАВСТВЕНИТЕ КАПАЦИТЕТИ НИ СЕ ДАЛЕКУ ОД СПРЕМНИ ЗА НЕКОНТРОЛИРАНО ШИРЕЊЕ НА ВИРУСОТ.

ЗАТОА ВЕ ПОВИКУВАМ ДА ГО СПРЕЧИТЕ ОВА НЕЧОВЕЧКО ПРОФИТЕРСТВО ЗА ПОЛНЕЊЕ НА ЏЕБОВИТЕ НА ДЕБЕЛИТЕ БРАДОСАНИ НЕПРИЈАТЕЛИ НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД КОИ САКААТ ДА СЕ ЗБОГАТАТ ПО ЦЕНА НА ЗДРАВЈЕТО И ЖИВОТОТ НА МАКЕДОНЦИТЕ.


ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Eu36zg10

https://www.facebook.com/504482872909123/photos/a.1067414109949327/3125268147497236/?type=3&theater
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Empty Re: ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА

Пишување by трендафил Пон Апр 06 2020, 11:26

Ако добро те разбирам мислиш дека зад никот Света Троица стои архиепископт Стефан, па си напишал серија гадости против него. Не си размислил ли дека има луже што ќе се налутат на ист начин како што се лутиш ти кога некој ќе го навреди твојот лидер, инаку црпнат од нива во село Муртино по негово сопствено верување.
Се разбира дека најголемиот број на верници ќе се однесува според изреката помогни си сам ако сакаш и Господ да ти помогне и нема да оди во време на полициски час во црква. Тука е Наќе Чулев и полицијата да ги спречи сите што ќе се обидат да ги прекршат уредбите на владата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Empty Re: ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА

Пишување by Teo Пон Апр 06 2020, 11:46

Teshko si glup ako mislish deka ne stoi. Me zabole dali nekoj kje se naluti ili ne. Pravi razlika pomegju vera i religija kako i nejzinata zloupotreba. Ne mi prechi shto ima glupaci koi veruvaat deka odzite, popovite ili shto ti znam se kako se narekuvaat kriminalcite shto se zbogatuvaat na sueverieto na narodot se pretstavnici na bog na zemjata. Mi prechi koga glupacite zaslepeni od alchnite kriminalci go doveduvaat vo opasnost zdravjeto i zhivotot na golem del od narodot. I bidejki si dovolno glup vo ova da vnesesh i politika si zaboravil da dodadesh deka do skoro mu go baknuvavte gazot na Gruevski i go narekuvavte vash pastir dragi moi dpsmne ovci.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Empty Re: ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА

Пишување by Nebula Пон Апр 06 2020, 12:13

Logicno e vladata da izleze so stav na vakvite povici i jasno da predupredi deka zabranata za masovni sobiri i policiskiot cas mora da se pocituvaat bez ogled na bilo koj povod ili pricina. Mozno e prezemanje na poostri merki i toa za kratko vreme.

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Img_2057

https://iportal.mk/makedonija/spasovski-mozhni-se-novi-restriktivni-merki-ushte-deneska/

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Empty Re: ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА

Пишување by трендафил Пон Апр 06 2020, 12:56

Еве го ставот на црквата.

Црковните литургии и богослужби со најмногу петмина верници!

Светиот Архијерејски Синод на МПЦ – ОА во пресрет на најголемиот христијански празник – Велигден, упати повик до парохиското свештенство, монаштвото и верниците, за почитување на веќе утврдените владини мерки, со цел за да се намали ширењето на заразата од Ковид-19 и да се заштити здравјето на населението. САС на МПЦ-ОА во соопштението ја истакнува потребата од продолжување на вонредната мерка за јавните собири, која прецизно го ограничува движењето и групирањето на луѓето, а која ќе важи како за овие денови, така и за периодот на претстојните Велигденски празници.
САС подвлекува дека МПЦ – ОА нема да го прекиние литургискиот богослужбен живот, затоа што тоа е нејзиниот идентитет и суштина на нејзиното постоење, но сепак таа ќе се прилагоди на новонастанатите услови и ќе се сообрази на вонредната ситуација, почитувајќи ги донесените мерки за заштита.
Храмовите на МПЦ – ОА, за лична молитва на верниците, ќе бидат отворени, но притоа се апелира одговорно да се почитува наложеното правило од државните власти во јавниот простор, во дозволените часови за јавно движење, времено да престојуваат исклучиво до пет луѓе на одредено растојание.
– Од таа причина САС на МПЦ – ОА повторно упатува апел за реално да се гледа опасноста од раширениот корона-вирус, кој веруваме, со Божја помош, ќе биде победен, доколку еднодушно и од страна на сите се почитуваат и следниве насоки:
Светите Литургии и сите богослужби да се одржуваат со неколкумина сослужители, со најмногу петмина верници, водејќи грижа да не се наруши веќе наложената мерка за јавен собир.
2. Со благослов на надлежниот епархиски архијереј, во своите парохиски храмови, верниците да пристапат кон Светата Причест, на начин што е веќе востановен и утврден.
3. На повозрасните, изнемоштените и имунослабите лица, како и на децата, им препорачува да останат во своите домови. Доколку имаат духовна потреба, истите да се најават кај своите парохиски свештеници за да бидат причестени во домашни услови.
4. Во оваа вонредна состојба го благословува и го смета за полезно медиумското пренесување на црковните богослужби од националните и локалните медиуми, како и на интернет ресурсите.
5. Оние, пак, кои во претстојниов период се одлучиле за самоизолацијата, или, пак, на кои истата им е наложена како превентива против заразата, ги охрабрува во нивната самопожртвуваност, затоа што таа ги штити и нив, но и другите околу нив.
6. Со своето однесување, никој не смее да биде причина за нарушување на востановените безбедносни регулативи и постоечките здравствени норми.
7. Евентуалните прекршители на вонредните владини мерки треба да понесат сопствена одговорност.
Упатува апел за внимателен однос кон корона-позитивните лица, препорачувајќи да се избегнуваат обвинувања врз таа основа.
8. Доколку се констатира остварен контакт со позитивен носител на овој вирус, во црковно-административен објект, парохиски храм или манастир, да се следи протоколот предвиден од надлежните здравствени власти и веднаш да се пристапи кон карантински услови, дезинфекција и самоизолација.
9. Припадниците на клирот да ја следат личната здравствена состојба и при секој изразен симптом, познат за оваа болест, да го известат својот матичен лекар.
10. Погребите да се извршуваат на отворен простор, а крштевките, доколку е неопходно, во кругот на најтесното семејство., се наведува во соопштението од САС на МПЦ-ОА.
Синодот упатува благодарност кон, како што посочува, сите трудољубиви работници во здравствените, безбедносните, транспортните, енергетските, медиумските и другите служби од јавен карактер, кои му овозможуваат на населението, во овие вонредни околности, непречен тек на животот, а со својот труд придонесуваат за општото здравје и за заедничката безбедност.
– Црквата, во своите литургиски соборни молитви, секогаш се моли и за оние нејзини чеда коишто од оправдани причини отсуствуваат од богослужбите. Распнатиот и Воскреснат Господ Исус Христос – Лечителот од сите болести, нека биде со сите! Амин!, порачува САС на МПЦ – ОА.

https://www.vecer.press/црковните-литургии-и-богослужби-со-на/


Ме изненадува што на нашиов форум изгледа е нормално за архиепископот да се користи изразот „ДЕБЕЛАТА СВИЊА СТЕФАН“ како што е напишано во воведот на темава проследено со други гадости кон МПЦ-ОА. Не исклучувам критика кон никој, па и кон црковните великодостојници, но во критика кон било кого треба да има барем минимална култура и достоинство. Не е ли навреда за било кој од нас кога на нашиот форум ќе видиме толку гадости собрани во еден пост.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Empty Re: ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА

Пишување by Teo Чет Апр 09 2020, 11:25

ГО ПОВИКУВАМ ОЛИВЕР СПАСОВСКИ И МИНИСТРИТЕ ОД ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА ВО НИКОЈ СЛУЧАЈ ДА НЕ ПОДЛЕГНАТ НА УЦЕНИТЕ НА ГЛУПИОТ НАЦИОНАЛИСТ И ФУНДАМЕНТАЛИСТ СУЛЕЈМАН РЕЏЕПИ.

АКО ГО НАПРАВИТЕ ТОА ЌЕ ГО ПОНИЖИТЕ ЦЕЛИОТ МАКЕДОНСКИ НАРОД. ОВА ЖИВОТНО КОЕ МАКЕДОНЦИТЕ ГИ НАРЕКУВА ПЛЕМЕ ТРЕБА ДА БИДЕ ВЕДНАШ УАПСЕНО И НАМЕСТО ВО ЗАТВОР ДА СЕ СМЕСТИ ВО ЗООЛОШКА ГРАДИНА. ЗАТОА ШТО СТОКАТА Е СПРЕМЕН ЗА ПАРИ ДА ГИ ЖРТВУВА ЖИВОТИТЕ НА СВОИТЕ СОГРАЃАНИ И СОНАРОДНИЦИ.

АЛБАНЦИТЕ СЕ ТИЕ ШТО ЌЕ ОДАТ ВО ЏАМИИТЕ, ТИЕ ЌЕ СЕ ИСПОРАЗБОЛАТ И ЌЕ ПОЧНАТ МАСОВНО ДА УМИРААТ.
СИТЕ ЗНАЕМЕ ДЕКА ЛЕК НЕМА, КАПАЦИТЕТИТЕ СЕ ОГРАНИЧЕНИ И ГЛУПАКОТ ПРАКТИЧНО ПОВИКУВА АЛБАНЦИТЕ САМИ НА СЕБЕ ДА СИ ИЗВРШАТ ГЕНОЦИД.

ОВА ЖИВОТНО МИСЛИ ДЕКА КАКО И СЕКОГАШ ЌЕ МОЖАТ ДА УЦЕНУВААТ ЗАКАНУВАЈКИ СЕ СО ВОЈНИ И ПОДЕЛБА НА МАКЕДОНИЈА. КРЕАТУРАВА НЕ СФАЌА СО СВОЈОТ МАЛОУМЕН МОЗОК ДЕКА ТОА ВРЕМЕ ОДАМНА Е ЗАД НАС.

СПАСОВСКИ И МИНИСТРИТЕ НЕКА СЕ СЕТАТ ДЕКА ОВА Е ТЕХНИЧКА ВЛАДА ПА НЕ ЗАВИСИ ОД КОАЛИЦИЈА НА НИТУ ЕДНА АЛБАНСКА ПАРТИЈА И ЗА ИСПОЛНУВАЊЕ НА ЖЕЛБИТЕ НА ГЛУПИОТ ИСЛАМСКИ ФУНДАМЕНТАЛИСТ ЌЕ НЕМААТ НИТУ ЕДНО ОПРАВДУВАЊЕ.

МАКЕДОНЦИТЕ ЌЕ ПАМТАТ И ЌЕ ДОЈДАТ ПО СВОЕТО НА ИЗБОРИТЕ. ГЛУПИТЕ ОЏИ, ИМАМИ И ЖИВОТНОТО ШТО УЦЕНУВА И Е СПРЕМНО ДА ГАЗИ ДУРИ И ПРЕКУ АЛБАНСКИ ЛЕШОВИ ЗА ПАРИ НЕМА ДА ИМ ПОМОГНАТ.


АЛБАНСКИТЕ ПОЛИТИЧАРИ СЕ СВЕСНИ ЗА ОВА И ГИ ПОВИКУВАМ ДА РЕАГИРААТ. ЌЕ УМИРААТ НИВНИ СОНАРОДНИЦИ И АКО МАКЕДОНЦИТЕ СЕ ПАМЕТНИ И ОСТАНАТ ВО ИЗОЛАЦИЈА МНОГУ БРЗО РАМКОВНИОТ ДОГОВОР И ЗАКОНИТЕ ШТО ПРОИЗЛЕГУВААТ ОД НЕГО ЌЕ СТАНАТ БЕСПРЕДМЕТНИ.

ЌЕ СЕ СЛУЧИ БАНГЛАДЕШ НО САМО ЗА АЛБАНЦИТЕ. ЗАТОА ШТО ОСВЕН МАСОВНОТО УМИРАЊЕ НА АЛБАНЦИ ОД ВИРУСОТ И ПРОПАСТ НА АЛБАНСКИТЕ БИЗНИСМЕНИ КАКО И ДРАСТИЧНО НАМАЛУВАЊЕ НА ГЛАСАЧИТЕ НА АЛБАНСКИТЕ ПАРТИИ НИШТО ДРУГО НАМА ДА СЕ СЛУЧИ.

ТЕРИТОРИЈАЛНИОТ ИНТЕГРИТЕТ И СУВЕРЕНИТЕТ НА МАКЕДОНИЈА СЕ ГАРАНТИРАНИ И СЕКОЈ ШТО ИМА МАКАР МАЛКУ МОЗОК СФАЌА ДЕКА ГЛУПАТА КРЕАТУРА СУЛЕЈМАН РЕЏЕПИ ВСУШНОСТ ПЛАШИ МЕЧКА СО РЕШЕТО.

ВЕРУВАМ ДЕКА СИТЕ СЕ СВЕСНИ ЗА ОВА ВКЛУЧИТЕЛНО И НЕВЕРОЈАТНО ГЛУПАТА КРЕАТУРА КОЈА УЦЕНУВА. СЕ НАДЕВАМ ДЕКА АЛБАНСКИТЕ ГРАЃАНИ, ИНТЕЛЕКТУАЛЦИ И ПОЛИТИЧАРИ ЌЕ БИДАТ ДОВОЛНО СВЕСНИ ДА ЈА ПРОЦЕНАТ ОПАСНОСТА И ДА РЕАГИРААТ ИСПРАВНО.


ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Img_2198
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Empty Re: ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА

Пишување by Albatros Чет Апр 09 2020, 14:40

Dobro e sto toa go uvidele i albanskite politicari koi se del od sdsm. Mora da se priznae deka sdsm vo momentov se vistinskata progresivna sila vo Makedonija. Ne e iznenaduvanje reakcijata na dui, poznato e deka tie preku ivz ke lobiraat kaj albanskoto glasacko telo.

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Img_2049

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Empty Re: ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА

Пишување by alienmk Чет Апр 09 2020, 15:06

Eden od drug gledaat, popovite i odzite ne mozat bez bogata trpeza ama za trpezata na narodot nikoj ne misli.

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Evkv6l10

alienmk

Број на мислења : 373
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Empty Re: ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА

Пишување by SHARENI Чет Апр 09 2020, 20:30

Taka treba da se odgovara na zakani.

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Img_2171
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Empty Re: ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА

Пишување by PRVOBOREC Нед Апр 12 2020, 22:20

Имам и јас порака до техничката влада. ИТНО обезбедувајте психијатри за небањатите ШИЗНАА НАЧИСТО.ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Img_2414

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Empty Re: ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА

Пишување by трендафил Пон Апр 13 2020, 20:36

Ако на некого му е испран мозокот не значи дека е бањат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Empty Re: ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА

Пишување by Teo Пон Апр 13 2020, 21:07

So ova samo go potvrduvas faktot deka PRVOBOREC e vo pravo koga ve narekuva nebanjati. Zatoa shto edinstveno na chlenovite na dpsmne im e ispran mozokot za da ne se sekjavaat deka nivnite pratenici glasaa za promena na imeto na Makedonija i deka toa se sluchi vo vremeto na Mickoski.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Empty Re: ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА

Пишување by Teo Вто Апр 14 2020, 15:22

ЈАВНО МУ СЕ ИЗВИНУВАМ НА АРХИЕПИСКОПОТ НА МПЦ ОА И МУ ОДДАВАМ ПРИЗНАНИЕ НЕМУ И НА СИТЕ ОНИЕ СВЕШТЕНИЦИ КОИ ГО ПОДДРЖАЛЕ НЕГОВИОТ ПОВИК И КАЈ КОИ ШТО ВО ОВИЕ КРИТИЧНИ МОМЕНТИ ЗА НАЦИЈАТА ПРЕОВЛАДАЛ РАЗУМОТ А НЕ АЛЧНОСТА.

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Img_2204

ЦЕЛИОТ АПЕЛ НА АРХИЕПИСКОПОТ  СТЕФАН  ОВДЕ.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Empty Re: ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА

Пишување by Teo Сре Апр 15 2020, 16:44

Oliver e najgolemiot glipak koj nekogash bil premier. Za teshkite kriminalci od mpc koi vernicite gi gledaat kako dvizhechki parichnici vekje nemam zborovi.

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Img_2208
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Empty Re: ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА

Пишување by Zhane Сре Апр 15 2020, 19:54

Matematicki precizno, kako sto bi rekol eden nas upravitel na bankrotirana partija.

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Img_2047ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Img_2048

Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Empty Re: ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА

Пишување by трендафил Чет Апр 16 2020, 18:27

Zhane напиша:Matematicki precizno, kako sto bi rekol eden nas upravitel na bankrotirana partija.

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Img_2047ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Img_2048
За викендов никој не може да оди во црква затоа што ќе имаме полициски час, ние постарите од 67 години од петок во 12 часот до вторник во 10 часот. Не се сеќавам на толку долг полициски час во време на комунистичката диктатура. Што безбедност ни донесе влегувањето во НАТО, Бог да чува.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Empty Re: ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА

Пишување by Luxor Чет Апр 16 2020, 18:39

Можеби Македонија не била или само делумно била зафатена.

https://www.slobodenpecat.mk/poslednata-epidemija-vo-jugoslavija-misterioznata-variola-vera/

А тоа што опозицското лудило масовно се шири и НАТО ви е виновен за вирус кој се појави во Кина која ја величате значи само дека после епидемијата ќе ни требаат сите капацитети во специјализираните установи и сите расположиви психијатри за да можете свесно да го дочекате поразот на изборите што кога тогаш мора да се одржат.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Empty Re: ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА

Пишување by трендафил Чет Апр 16 2020, 19:14

Зборувам за факти. Пред да ја ратификуваме спогодбата за членство во НАТО, релативно слободно се движевме. Во време на ВМРО повеќе прекршувања на слободата на движење имаше од опозицијата, пред се од куртон револуционерите, отколку од власта. Пишувам за фактичка состојба, не навлегувајќи во причината, дали НАТО ја донесе болеста вистински или само ни е баксуз. Ни во времето на комунистичката диктатура немало полициски час преку ден. Само ноќе. А имаше и голема епидемија од тогаш големи сипаници која релативно брзо и со малку жртви се разреши. Болеста и дојде од НАТО земји (и од ЕУ), од Италија и Бугарија.
Кина покажа дека е голема и во борбата со вирусот. Ја стабилизира ситуацијата и здравствено и економски за исклучително кусо време. Кина која е многу поголема земја од Македонија има 46 ново заболени, Македонија 107 (Куманово само е со скоро ист број заболени како Кина), и да не должам, Кина има двојца починати на милион жители, Македонија 22.
Во моментов слушам дека градоначалникот на Куманово дал брис за тест во минатата недела, пет дена пред средбата со премиерот, вице премиерот и министерот за здравство вчера, а резултатите се дојдени дури денес. За тест требаат нај повеќе 4 часа.
Да му пожелам на градоначалникот Максим Димитриевски да оздрави без да почувствува симптоми на вирусот. Со лесно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА Empty Re: ПОРАКА ЗА ТЕХНИЧКИОТ ПРЕМИЕР И МИНИСТРИТЕ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот