Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

+18
zozoti
PRVOBOREC
Zhane
Luxor
Bosonoga
Nebula
osa
EVITA
nino
Dino
Teo
OPOZICIONER
SHARENI
Kalinda
Delta
defo
Комита
TRAJCHE
22 posters

Страна 35 of 37 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37  Next

Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by cvetka Пон Апр 06 2020, 21:34

Kopita.
ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Eu8bpr10

cvetka

Број на мислења : 248
Join date : 2019-05-30

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пон Апр 06 2020, 23:53Makedonija50

@Makedonija50Replying to
@Mrchatina
Драги твитерџии. Како здравствените работници така и сите вработени во МВР се оставени на ветрометина. Дојде време спасувај се кој може. БРУКИ невидени. Па ова ова го нема во Етиопија.


zlatko

@zlatkothegoldy

Replying to
@Mrchatina
Па како ќе има тестови за партиски доктори, директори швалери мамицата нивна расипана
dobro nekoj ima shto ke im go dotera pametot na ovie

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Вто Апр 07 2020, 00:01

Gorast Stankovski@goraststan34m
Луѓе Заев е отиден! ЌЕ ЗИМАЛ ПАРИ ОД СМЕТКИТЕ НА ФИРМИТЕ! (видео)
Дајте бре некој нека поднесе кривична,закана од лидер на партија дека ќе национализира и ќе зима пари директ од сметки!
Рекет во вонредна состојба а на калето му чуе!
ЛИЦЕМЕРИ ВО @USAmbNMacedonia ја срамите АМЕРИКА https://t.co/SaI4SjKktX

7RETWEETS12FAVORITES
stvarno mnogu e ...ovakvi se znae kade im e mestoto

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Вто Апр 07 2020, 01:16

Владимир Панчевски / Vladimir Panchevski
@VladimirPanche6
·
1h
Replying to
@1VidiVidi
Видете го како замавнува со раката ... одраз на симптоми ба неонацизам???


da zavrshi krizata mislam lichno ke se potrudam da "platish" za site navredi koi si gi napishal ,veruvajmi

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Вто Апр 07 2020, 12:23

Yoko@jordantscho17h
Еве Александар Пандов вика кој му дал право на Спасовки да одлучува кој да добива пари и како да се делат? Нека му каже некој како функционира политика, влада, инситуции, функции и слични основни работи пред да влезе у студио и да се бламира.
7RETWEETS36FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Вто Апр 07 2020, 14:51


Зоран Кардула

@ZKardulaЕдинствено што не стигнаа да украдат вмро дур беа на власт се парите од вториот пензиски столб па вајда затоа толку им боде очи
12:38 PM · Apr 6, 2020·Twitter Web App

37
Retweets

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Вто Апр 07 2020, 14:59


[size=15]zovi me koki

@ZoviMe


·
18h

[/size]
Replying to
@ZKardula
and
@YokioTo
Тие не знаат дека сад су скупе паре, сад је оскудација, што ќе рече: нема за нив од пензиски фонд ни денар. Видат ли пара ќе ја исушат. Крадеа, се изнакрадоа, доста им беше, пауза!
Тајм аут лопужи!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Teo Чет Апр 09 2020, 15:24

Tanje bidejki ti kako univerzitetski profesor ne znaesh ili se pravish deka ne znaesh eve jas kje ti objasnam. Fakultetot za islamski nauki e formiran vo 1995 godina, pochnuva so rabota od 2008 i delumno se finansira od budzetot na Makedonija isto kako i Pravoslavniot bogoslovski fakultet. Isplatenite sredstva se za negovo tekovno rabotenje. Ovie sredstva gi isplakjala sekoja vlada pochnuvajki od onaa shto tebe te smesti i ti davashe honorari od sedum upravni odbori.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Img_2199
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Teo Чет Апр 09 2020, 15:32

Za se shto i ponatamu kje ti bide nejasno slobodno informiraj se na linkot.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Img_2200ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Img_2201

https://www.akt.mk/закон-за-високообразовните-установи-2/
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Dino Пет Апр 10 2020, 20:08

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Img_2048

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пет Апр 10 2020, 23:38

Teo напиша:Za se shto i ponatamu kje ti bide nejasno slobodno informiraj se na linkot.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Img_2200ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Img_2201

https://www.akt.mk/закон-за-високообразовните-установи-2/
ova kako sumamed protiv korona si i go dal ....ama neveruvam da razbere

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Апр 11 2020, 23:31

Гордана Сиљановска Давкова@gogamkd2h
Асоцијалната преодна Влада, уште еднаш заборави на народот. Со зголемувањето на акцизата за нафтените деривати, ја фати страната на олигарсите, односно неколкуте конзули. Министерката за финансии, во улога на alter ego на првиот конзул, г-дин Заев, заличи на Марија Антоанета!
6RETWEETS29FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by PRVOBOREC Нед Апр 12 2020, 19:25

Ајдеее мрднативе небањати сакаат Наќе да изврши ритуално самоубиство.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Img_2413

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by TRAJCHE Пон Апр 13 2020, 12:12

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Img_2129
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 681
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by OPOZICIONER Сре Апр 15 2020, 13:10

Nake so sansa pak da se slika. Ne treba nisto da pravi samo da izlaze deka Micko se javil.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Img_2139
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by OPOZICIONER Сре Апр 15 2020, 17:23

Mnogu pametna ideja.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Img_2140
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by SHARENI Чет Апр 16 2020, 14:34

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Img_2178
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Luxor Чет Апр 16 2020, 21:08

Незапирлива епидемија на опозициско лудило.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Img_2299
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by SHARENI Чет Апр 16 2020, 21:12

Bolni se.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by трендафил Вто Апр 21 2020, 21:47

cvetka напиша:Kopita.
ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Eu8bpr10
Да не беше ВМРО и Илинденското востание сега не ќе имаше Македонија и Македонци. Изненаден сум што никој не реагирал на ова писание што не сакам да го именувам затоа што не сакам да пишувам простачки зборови. Бидете горди на тоа што Гоце Делчев, Даме Груев и други ги сметате за копита.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by трендафил Вто Апр 21 2020, 21:49

TRAJCHE напиша:ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Img_2129
Во ТВ дуелот поради кој лидерот на најголемата политичка партија во Македонија Христијан Мицковски и лидерот на втората по големина СДСМ Зоран Заев беа едно време во самоизилација, очигледно беше дека лидерот на опозицијата има повеќе ум.
На разочарување на безбожниците хејтери, што ги мразат тие што веруваат дека има и друг Бог освен Зоран Заев, МПЦ достоинствено без прекршување на уредбите на владата го одбележа Велигден.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by PRVOBOREC Вто Апр 21 2020, 23:35

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Img_2427

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Albatros Сре Апр 22 2020, 17:09

трендафил напиша:
На разочарување на безбожниците хејтери, што ги мразат тие што веруваат дека има и друг Бог освен Зоран Заев, МПЦ достоинствено без прекршување на уредбите на владата го одбележа Велигден.

Vaka napisano ispaga deka hejterite bezboznici gi mrazat vernicite koi veruvaat deka postoi i drug bog osven Zoran Zaev. Poprecizno vernicite go priznavaat Zoran Zaev za bog no veruvaat deka ima uste eden bog osven Zaev. Dodeka pak hejterite se bezboznici sto znaci deka ne veruvaat nitu deka Zaev e bog nitu pak deka postoi i drug bog osven Zaev.  Veruvam deka pisatelot mislel nesto sosema drugo no koga ne pisuvas so ladna glava a vo isto vreme sakas i da opravdas, i da obvinis i da navredis  doaga do takvi greski.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by TRAJCHE Сре Апр 29 2020, 17:30

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Img_2135
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 681
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by TRAJCHE Чет Апр 30 2020, 13:56

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Img_2137

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Img_2139
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 681
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 35 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 35 of 37 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот