Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

+5
Bosonoga
Albatros
zozoti
трендафил
defo
9 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Empty Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by defo Чет Окт 07 2021, 17:37

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Solza10

Женава е незнам...
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Чет Окт 07 2021, 18:47

Ако одиме од тоа м.м.е, кој прв почна, тоа беше министерката за образование што озјави дека ќе ги казнува тие што печатат учебници за тие што сакаат хартиен учебник за своите деца, а немаат дома печатар и не знаат да укоричуваат. 
Темава е многу интересна, но не знам зошто да пишуваме само за малите лудаци, а не и за големите, пред се за најголемиот лугак во државата во последните години.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Чет Окт 07 2021, 19:23

Не се ли лудаци тие што дозволуваат инспекторатот за јазици, кој контролира дали некаде нема двојазична табла, троши 100 илјади евра годишно по вработен, а пазарниот инспекторат кој е дополнително оптеретен со пандемијата десет пати помалку, односно 10 илјади евра.

ИНСПЕКТОРАТОТ ЗА ЈАЗИЦИ ТРОШИ 100 ИЛЈАДИ ЕВРА ПО ВРАБОТЕН, А ПАЗАРНИОТ ИНСПЕКТОРАТ 10 ИЛЈАДИ ЕВРА ПО ВРАБОТЕН, НЕЛОГИЧНОСТИ ВО БУЏЕТИТЕ НА ИЗМИСЛЕНИТЕ ДРЖАВНИ ОРГАНИ - Сакам Да Кажам (sdk.mk)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by zozoti Чет Окт 07 2021, 20:21

Pa zosto vmrovci dozvoluvate togas? I namesto protiv vlasta se borite protiv opozicijata? Deka ste ludaci?

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Img_2078

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Чет Окт 07 2021, 21:17

Мислам дека тврдеше дека Левица е поголема партија од ВМРО. Николовски зборува за партии помали од неговата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by defo Вто Ное 02 2021, 08:38

Јакимовски прославува победа: За вас е само к*р громовски браво.....ептен „урбана населба" станала Карпош. Ви честитам на изборот. Алал ви вера.
П.С Ако некој го види штркот, кажете му мамата мамина в г'з.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Вто Ное 02 2021, 09:19

Поголем проблем е кога власта се заебава со народот. Со оставките на пример. Ајде на Филипче можеби му почина од корона, па не стигна до Собранието. Истото сега се случува и со оставката на Заев. Го слушам вчера Груби и се крстам. Толку се сродил со диктаторско размислување што смета дека проблемите што ги создаде оваа власт, со Бугарија, со електричната енергија и друго само таа може да ги реши. Не разбирам ниту зошто ако Заев не биде премиер ќе се распадне коалицијата. Дали се работи за договор на Заев и Ахмети како индивидуи или на СДСМ и ДУИ? Уште повеќе ме изненадува истото мислење на зелената Моричанин. Македонија не пропадна кога Борис Трајковски по несреќниот настан замина од функцијата. Не изби војна. Според лидерите на партиите и партиичките од власта тие треба да останат власт и ако ги загубат изборите. Образложенијата им важат за да нема предвремени избори или ново владеечко мнозинство, но очогледно имаме власт без морал или која не може да разбере дека оставка од морални причини е индивидуалнен чин. Човек што има морал не може да остане на власт ако ја озгубил довербата од гласачкото тело. Не може да ги прогласи тие што не гласале за него за зло, колку и да има високо мислење за себе. Заев очигледно лажеше кога си поднесе оставка, затоа што веднаш по ветувањето свикал средба на коалиционите парнери со една точка. Да го „молат“ да не си замине. Ни Хитлер или Сталин не го правеле тоа. Како диктатори не се криеле зад друг.
Наместо да се договараат како да излеземе од проблемите што ги создадоа, вчера коалиционите парнери заклучија дека без Заев (и колекцијата на прислушкувани разговори што ги поседува) коалицијата не може да опстане, па решија да не си оди.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by defo Вто Ное 02 2021, 09:29

Абе ти нормален си? И ова го релавитизираше. Немој не ме еби.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by defo Вто Ное 09 2021, 11:30

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Fdvf8q10

Ако ова не е доволно да оди во притвор незнам што. Дирекно уништува докази. Да за оваа зграда е обвинет.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Нед Ное 14 2021, 19:14

Имам впечаток дека ако Левица посака да се придруѓи на владиното малцинство за да го направи мнозинство Заев би ги прифатил со раширени раце. Друга работа е што сите бегаат од губитници.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by defo Пон Ное 15 2021, 10:29

Левица ако ја прибере СДСМ, јас никогаш во живот веќе нема да коментирам и пишувам политика. Тоа ќе е дното, ама стварно дното. Иако ние секој ден тониме, ова ќе е најниското дно. И памти ме од мене убав збор за Апасиев нема да чуеш. Ќе ќутам ако направи нешто убаво Very Happy, ама да го пофалам не.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by Albatros Пон Ное 15 2021, 10:38

"Левица ако ја прибере СДСМ,"

Politicko samoubistvo i za ednite i za drugite.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Пон Ное 15 2021, 19:18

Тешко ми е да поверувам дека Али Ахмети повеќе ја сака Македонија од Апасиев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by defo Пон Ное 15 2021, 22:54

трендафил напиша:Тешко ми е да поверувам дека Али Ахмети повеќе ја сака Македонија од Апасиев.

А шо е проблемот со Апасиев, шо те мачи па тебе. Нели е поголем Македонец и татко љуб и од Грујо.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Вто Ное 16 2021, 22:37

Приказните дека Левица е антизападна партија е измислица на либералите, односно неофашистите. Од таму доаѓа и приказната дека демократот што ги сака и христијаните и муслиманите (иако е салафист, што значи дека не ги сака ни муслиманите што не се како него) е новиот поддржувачна Заев што потпиша за негова интерпелација, а потоа учествуваше во циркусот што му ниси мир на црпнатиот. Дали во надеж дека во декември ќе добиеме датум за преговори со ЕУ или да се краде уште три месеци? Приказната е дека ДУИ бил добриот од предпретходната власт. Не е проблем кога лудаците се во малите партии. Проблем е кога се во власта. И малите и големите.
Приказните дека ако некој не го сака НАТО или ЕУ, а такви има и во САД и во Брисел се лудаци, дека на пример Британците се луди затоа што излегоа од ЕУ се приказни за мали деца. Јас мислам дека мазохизам е Македонец да го сака лидерството на НАТО и ЕУ затоа што ги кршат нашите човекови права. Ако Заев не внесе во НАТО како наводни Бугари што наводно насилно биле натерани да станат Македонци, а не дека на некои лудаци од запад им пречи тоа што сме Македонци сакаат да не обезличат, нема да добие ништо. Чувството ќе ни биде како на свадба на која невестата е забременета после силување, а стапува во брак со силувачот. Слична беше и прославата по зачленувањето во НАТО. Немаше народна веселба.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by defo Сре Ное 17 2021, 08:39

Кај да има за да има инцидент, за да не сликате и после малтретирате. Ти се рачунаш за христијанин, епа христијанството мора да сменило правила што не ги знам јас. Не биди смешен.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Сре Ное 17 2021, 20:57

Колку што знам новинарот Кржаловски бил малтретиран од истата обвинителка што го малтретира сега Камчев. По реформирањето на судството од страна на Заев. Изгледа наместо да се очистат лошите кадри тие останаа, а се додадоа нови послушници.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by defo Пет Дек 17 2021, 13:11

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) A11
Сестро златна пријави, да знаеме кој е кој. Вака незнам зошто ама не ти верувам.

Намерно во оваа тема не во другата за ДПМНЕ, пошо нели не е ДПМНЕ.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by defo Чет Фед 24 2022, 18:07

Еднаш говедо, цел живот говедо. Тоа е, дури еден Мицкоски беше воздржан и коректен во изјави. Само стокава неписмене....е на шо спадна мој Карпоше.
Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Fmxriv10
Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Fmyfex10

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by Bosonoga Чет Фед 24 2022, 18:51

Crepov dosega trebase vo Idrizovo da bide. SDSM ima uste dve godini da go smesti tamu ako saka nova sansa da ja vodi drzavata.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Чет Фед 24 2022, 21:18

Благодарение на идиотскиот однос на евроатлантската меѓународна банда 45% Македонци би поддржале Евроазиска унија на чело со Русија.
https://plusinfo.mk/45-od-makedoncite-bi-poddrzhale-evroaziska-uni-a-na-chelo-so-rusi-a-golem-pad-vo-percepci-ata-za-vli-anieto-na-eu-vo-zem-ava/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by defo Пет Фед 25 2022, 13:25

трендафил напиша:Благодарение на идиотскиот однос на евроатлантската меѓународна банда 45% Македонци би поддржале Евроазиска унија на чело со Русија.
https://plusinfo.mk/45-od-makedoncite-bi-poddrzhale-evroaziska-uni-a-na-chelo-so-rusi-a-golem-pad-vo-percepci-ata-za-vli-anieto-na-eu-vo-zem-ava/


Абе ти па си измешал апчињата, Русија заврши би свадба и помина со се Путина заедно. Ние едино треба да останеме во коректни односи со Кинезите по мое, и да воспоставиме поблиски односи, пред се да се позиционираме како нивна трговска врска со ЕУ, или барем со западниов балкан, да привлечеме нивни фирми испостави тука. Пошто тие моментално се економска велесила. Цел свет сака кај нив да продава, цел свет сака од нив да купува. Парите се кај Арапите, а економијата ја вртат Кина, Јужна Кореја, Индија. Индија во наредниве години ќе работи на политичките односи внатре, и после 2030 и таа ќе и се придружи на Кина во економско водство на светот. Русија навлече гнев, допрва таму внатрешно ќе се расклокоти лонецот, подгреан секако од „нашите“ пријатели Америте. Ама ако му га на Путин, таков ѕвер треба и да го крка стапот. Така да што од долгу зборуваниот БРИК (Бразил, Русија, Индија ,Кина) по мое остана БИК.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Пет Фед 25 2022, 19:16

Колку што гледам украинскиот лидер на вториот ден од војната разбра дека поминал како Заев за Преспанскиот договор кој според евроатлантската меѓународна банда требаше да биде последно понижување за Македонија пред зачленувањето во ЕУ. Украина имаше гаранции од НАТО за својата безбедност. Дали нормален човек после ова може да им верува на западните лидери ако е од Македонија или Украина. Добро, ние поминавме поевтино, со една војна во 2001 година, но се релативно малку штета. Зелински веќе нуди капитулација и тоа изгледа наскоро ќе се случи повторно во Белорусија. Според Пендаровски Русија има девизни резерви во висина од два буџета. Ако путин сака да стане светски лидер и да владее како либералите го делам твоето мислење дека светот ќе се обедини за да му дојде крајот, но ако ова е крај на либерализмот, кој реално повеќе заслужува да се нарече неофашизам ќе ја има мојата поддршка. И понатаму не можам да разберам зошто случувањата во Србија и насилната окупација и негово одвојување од Косово е добро, а Украина не. Дали САД и бандата околу него го патентирала насилството врз други држави, па им се повредуваат авторските права? Треба ли да пишувам за Сирија, Либија и другите земји од арапската пролет, Ирак, Вијетнам, Македонија и со шарената куртон револуција и инсталирањето на Заев и во граѓанската војна во беломорскиот дел...
Се сегласувам дека тие што успеава мене и тебе да не одвојат во два народа иако во моментот имаме исто име, македонско.
Што се однесува до Путин тој изгледа се пресметал. Русија е извозник на жито и на енергија, што значи дека ги има повеќе отколку што им треба. Не се под санкции од Кина, Индија, Бразил и практично од сите земји што не се робови на либералите. Зато и ми личи ова на антилиберална војна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Вто Апр 12 2022, 21:14

Читам дека премиерот се затрул со храна. Толку ни е безбедна храната. Не знаеме ниту дали се затрул приватно или на наша сметка.
Барем да пласираа приказна дека го затруле Русите (многу модерна приказна во западните земји). Можеби Бајден ќе залапаше на приказната како клен и ќе ја натераше ЕУ да не прими веднаш во членство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by defo Сре Апр 13 2022, 09:45

Хехе, прво темава си ја промашил? Второ за што фаќаш сеир?! И трето баш си христијанин кога посакуваш нечија смрт?!?

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот