Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонски политички шарлантани

+3
трендафил
Nebula
defo
7 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Македонски политички шарлантани Empty Македонски политички шарлантани

Пишување by defo Чет Jул 22 2021, 08:20

Еве една тема во која би влегле сите Македонски политички шарланатни и од оние ветриштата шо опрашуваат цвекиња, а припаѓаат на амргинални политички субјекти. Еве една голема глупост.......https://twitter.com/i/status/1418087926806818816
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by Nebula Чет Jул 22 2021, 12:48

Koja e ovaa blesava individua?

Nebula

Број на мислења : 943
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by defo Чет Jул 22 2021, 16:06

Родина и томче ширков.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by трендафил Пет Jул 23 2021, 11:33

За жал не е вака само во Македонија туку низ целиот свет. Кај нас е добро што уште немало протести, но ние сме народ што протестира само кога некој мисли дека му закинале пари, за субвенции на пример. Албанците протестираат и за да добијат некоја привилегија во однос на другите народи. Здравјето не е толку важно.
Не знам што да кажам. Србија почна пред нас со вакцинирање, има право на избор на вакцина, но сепак бројот на вакцинирани не е многу поголем отколку кај нас. Јас сум вакциниран. За жал изгледа сепак ќе мора да се врши притисок за вакцинирање, со изолирање на тие што немаат сертификат. Во Грција гледам дека кој не е вакциниран нема да може да оди ни на работа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by defo Пет Jул 23 2021, 12:48

Трендо, да точно ние протестираме и „подржуваме“ масовно протести за глупости се слагам. Ете имаше протест на луѓето со специјални потреби, некако помина незабележано. А нив треба да им се даде најголема поткрепа, пошо немаат никаква.
А колку вакцинирањето, во Србија има разлика од тука до Белград, од Белград нагоре, долу биле турци османлии башибозук, агоре Австро-Унгарци, друга приказна. Па така и днес југов е никаков, лош, без култура, а за разлика од северот каде се осеќаат поинакви ветришта. Инаку од извори, и пред некоја година и заразата со морбили ни се прошири од јужна србија.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by трендафил Пет Jул 23 2021, 13:50

И варичелата (големи сипаници) пред 50 години почна од тогаш јужна Србија, сега Косово. Но Србија си остана Србија, а ние изгледа бадијала станавме северна.
Ајде тука да одбележам дека падна обвинението со коден назив „Тортура“ и Сашо Мијалков и Алфите се ослободени. Претпоставувам дека судијката и некој од судскиот совет што ги ослободи не цели да стане ни судија, а како ли претседател на Уставниот суд, па оценувале слободно. Лично не ми е мило што Мијалков е ослободен затоа што тој е човекот што обезбеди со помош на Заев мнозинство за промена на Уставот во северен. 
Ако Грците му дале на Љубе Бошковски 100 илјади евра само во времето на апсење (веројатно добил нешто и порано), можам да си замислам колку добиле Заев и Ахмети за северизацијата на Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by Albatros Вто Ное 02 2021, 17:35Македонски политички шарлантани Media_11

Albatros

Број на мислења : 811
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by трендафил Вто Ное 02 2021, 18:46

Ова важеше до сега и на државно и на локално ниво. Да се надеваме дека ќе престане.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by defo Вто Мар 01 2022, 09:30

Македонски политички шарлантани Lambe10

Нека си сејт со Пенда во Св.Софија и нека си празни шишиња, тој ќе мудруел.
Уставри ме потсеќа на народната, кој се јавува неповикан?!?!(магарето)

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by трендафил Вто Мар 01 2022, 15:27

Да не треба дозвола од владата да си го каже некој своето мислење? Ова откако Таче и Али воведоа цензура во Македонија со укинувањето на руските канали од кабловските телевизии. А дозволени се бугарските кои шорат антимакедонска пропаганда. А и така западните земји се толку добро обучени за лажење што било кој друг нема шанси да ги надлаже.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by defo Сре Мар 02 2022, 09:46

А не е проблем Ацо Пејович да го возиме на реклами на автобуси. Србите ни се најголеми пријатели. ДПМНЕ и нивните поданици увек глеале према Белград.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by трендафил Сре Мар 02 2022, 18:54

Не е ВМРО тој што ја внесе Македонија во Отворен Балкан туку СДСМ со Заев на чело. Тоа што сега најголеми пријатели ни се Бугарија и Грција е новина вопартијата што ја донесе Заев со политиката на свиткана кичма, која изгледа и Таче ја продолжува.
Во секој случај поддршката на Украина веќе иди во ненормален правец. Веќе има ембарго на делата на Чајковски на пример во музиката или на Толстој или Достоевски во литературата, што за мене е идиотизам од највисок ранг. Исто како мислењето на некои Албанци дека не треба да се почитува Украина атоа што во 2001 година и испорача оружје на Македонија, за разлика од САД, ЕУ и НАТО кои ги поддржуваа терористита на Ахмети кои сега се најценетиот дел од власта.
Да потсетам и дека санкциите кон Југославија на Милошевич се кршеа кога СДСМ беше на власт.
Во ситуација кога Македонија 14 години со исполнети услови за почеток на преговорите уште не ги почнува, а Украина по неколку дека војна без исполнети услови веќе е предложена за директен прием, меѓу другите и од Бугарија која своитре ментални фрустрации почна да ги лечи со наше малтретирање, не знам веќе кој е полуд. Дали Путин што не сака непријател на своите граници или тие што не знаат како да и ветат нешто на Украина за да гинат повеќе.
За крај едно прашање. Дали ако санкциите ја загрозат Русија и нивното население не е оправдување да се загрозат и непријателите со сето оружје вклучувајќи го тука и нуклеарното, не дај Боѓе. Дали евроатлантската банда мора да остане единствената што користела нуклеарно оружје во војна и тоа против цивили. 100% цивили ако војниците на отсуство се сметаат за цивили.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by трендафил Сре Мар 02 2022, 19:49

Кога сме кај Србите, на наше барање Србија ќе ни испорача од нивните стокови резерви неколку десетини милиона килограни пшеница (мислам 25 милиона) и 15 милиони килограми пченка. И покрај одлуката за забрана на извоз на стратешки артикли за нас е направен исклучок. Ова е веројатно пријателство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by трендафил Сре Мар 02 2022, 20:33

Претседателот Пендаровски вели дека се работи за 50 милиони килограми пшеница и 25 милиони килограми пченка.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by трендафил Чет Мар 03 2022, 16:43

Треба ли да ви дадам доказ дека прд помалку од една недела владата тврдеше дека имаме доволна количина на стокови резерви. Со нарачката од Србија се надевам дека разбирате дека со нарачката од Србија значи дека лажеле. Веќе не можам да се сетам кога последен пат владата на ДУИ и СДСМ кажала нешто вистинито. Традиција за владата стана вакцини, јаглен, мазут и други важни артикли да набавува отпосле, па никој не прашува за цената. Важно е дека е набавено. Можно ли е победникот на тендерот да ги набавил знаејќи однапред кои ќе бидат условите пред тој да се распише?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by alienmk Чет Мар 03 2022, 16:47

Sto ubavo sorabotuvaat kriminalcite od vmro i sdsm so kurot gromovski.

https://fokus.mk/karposh-go-izglasa-dup-ot-za-benziska-na-putsko-protiv-bea-nezavisnite-i-levitsa/

alienmk

Број на мислења : 362
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by трендафил Чет Мар 03 2022, 19:52

Проблемот е што врз основа на во тоа време важечкиот ДУП е издадена дозвола за градба на бензинската. Така пишува во веста што е цитирана. Ако не се дозволи градењето општината треба да плати 15 милиони евра на човекот што го купил плацот за да гради на него. Ѓешкиот костен го оставил претходниот градоначалнички тим од општина Карпош и градот Скопје, двојцата од тимот на Заев. Не верувам дека во интерес на граѓаните е општината да исплати одштета во вредност од тригодишен ипштински буџет. Но јас не живеам во Карпош и немам право да се мешам во одлучувањето. Можеби референдум е вистинската работа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by трендафил Пет Мар 04 2022, 08:51

За жал декларацијата за Украина што ја изгласа македонското Собране со само 3 гласа против е еднострана и само покажува понизност кон евроатлантската меѓународна банда. Според неа виновник за настаните е само Русија. Ниту збор на подбуцнувачите на т.н. Портокалова револуција, за обидите на Украина да ги асимилира Русите што живеат како малцинство, за злосторствата против Русите потоа. Ако Крим беше вратен кон Русија од стратешки воени причини, Донбас и Луганск се вратени поради притисоците врз Русите што таму се мнозинство вклучувајќи и забрана да го користат својот јазиј. (Како што „демократска“ Грција им правеше на Македонците). Има и злосторства против цивилното население. Да го споменам палењето на повеќе десетици во Одеса. Не се спомнува ни злоупотребата во војната кога врз војници се пука од цивилни згради, со што објектот автоматски станува воен.
Не верувам ниту дека некој политичар во Македонија ќе се обиде да блокира некоја одлука на НАТО во врска со Украина (Да го искористи правото на вето) со поставување на услов дека ќе го симнеме ветото кога тоа ќе го стори нашиот непријател Бугарија за нашиот прием во ЕУ. И така горе долу во двете организации членуваат или раководат од надвор истите членки.
Во декларацијата не се предлагаат решенијата што западниот свет како решение ни го наметна со сила на нас - Рамковната спогодба за внатрешното уредување, а Преспанскиот договор за односите меѓу Украина и Русија. Нели тоа беа генијални решенија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by PRVOBOREC Пон Мар 07 2022, 19:29

Добро вечер небањати политички шарлатани.


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by трендафил Пон Мар 07 2022, 20:20

Веројатно се работи за лапсус, но од него нема штета, за разлика од денешното поскапување на горивата од 5,5 денара за бензините и 10 денари за дизелот. Имаме власт која од 5 ноември знаела за војната помеѓу Русија и Украина, а нема преземено ништо да ги зголеми резервите на гориво и други неопходни артикли со што би ги ублажило последиците. Ниту во буџетот нема предвидено средства за таа намена. Инфлацијата од фрбруари минатата во однос на истиот месец оваа година е 7,6%.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by alienmk Чет Мар 10 2022, 22:51


alienmk

Број на мислења : 362
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by defo Пет Мар 11 2022, 09:59Српче, кои патем со брат му на Игор Ивановски Шема, ја помогнаа победата на Даниелка. Ете го синџирот. А фирмата купувач е „коалиција“ СДСМ,ДУИ,ДПМНЕ.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by PRVOBOREC Сре Мар 16 2022, 16:50

Што е небањати шарлатани, на крај и ќе му го испушите на Петре. Багро неспособна, кај не знаете еден проект да направите па и направеното сакате да го уништите. Ве вози кметицата бесплатно морони едни.

Македонски политички шарлантани Img_1168Македонски политички шарлантани Img_1169
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by трендафил Вто Мај 03 2022, 18:04

СДСМ обично одговара доколку некој изјави нешто против нивните пријатели од Бугарија и од земјава. Чуден е молкот, нема партиско соопштение откако ДУИ подигна споменик во Слупчане на нивните загинати членови во војната во 2001 година. Кај нас се случуваат оригинални работи. Терористите од УЧК го сменија името во ДУИ и влегоа во Собрание, а Македонците што влегиоа во Собранието низ отворена врата по нелегалниот избор на Талат Џафери за претседател на Собранието се прогласени за терористи од судот во кој веруваат само 8% граѓани .
Прашање е кој управува со државата, дали ДУИ или СДСМ и Алтернатива. Во секој случај традицијата СДСМ да се бори со сите сили против Македонците со идентитет од праисторијата до денес со намера да го пренесат на следните поколенија, се предава пред своите пријатели од Бугарија и едно етничко малцинство од Македонија што сака да се прогласи за државотворен народ, односно народ со право на отцепување од државата. Реално историјата вели дека имало Албанци антифашисти, секоја им чест, но бројот на балисти бил многу поголем и извршиле грозни злосторства. Исто и во 2001 година кога киднапираа на пример 12 цивили кои никаде ги нема (веројатно им се продадени органита), кога Куманово беше оставено без вода и слично. И тоа според Ахмети треба да биде обединувачко. Изгледа тој во последно време од македонските партии се дружи само со СДСМ, па смета дека колку повеќе злосторства извршил некој врз Македонците, толку повеќе заедничка историја имаме. Да не беше војната во 2001 година ќе бевме членка на НАТО и ЕУ со блесавата референца (не име) БЈРМ пред или заедно со Бугарија и веќе ќе немавме уцени. За жал војната го закочи тој процес.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10956
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by alienmk Сре Мај 04 2022, 17:55

Ocaj.

Македонски политички шарлантани Img_2063

alienmk

Број на мислења : 362
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот