Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонски политички шарлантани

4 posters

Go down

Македонски политички шарлантани Empty Македонски политички шарлантани

Пишување by defo Чет Jул 22, 2021 8:20 am

Еве една тема во која би влегле сите Македонски политички шарланатни и од оние ветриштата шо опрашуваат цвекиња, а припаѓаат на амргинални политички субјекти. Еве една голема глупост.......https://twitter.com/i/status/1418087926806818816

defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by Nebula Чет Jул 22, 2021 12:48 pm

Koja e ovaa blesava individua?

Nebula

Број на мислења : 854
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by defo Чет Jул 22, 2021 4:06 pm

Родина и томче ширков.

defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by трендафил Пет Jул 23, 2021 11:33 am

За жал не е вака само во Македонија туку низ целиот свет. Кај нас е добро што уште немало протести, но ние сме народ што протестира само кога некој мисли дека му закинале пари, за субвенции на пример. Албанците протестираат и за да добијат некоја привилегија во однос на другите народи. Здравјето не е толку важно.
Не знам што да кажам. Србија почна пред нас со вакцинирање, има право на избор на вакцина, но сепак бројот на вакцинирани не е многу поголем отколку кај нас. Јас сум вакциниран. За жал изгледа сепак ќе мора да се врши притисок за вакцинирање, со изолирање на тие што немаат сертификат. Во Грција гледам дека кој не е вакциниран нема да може да оди ни на работа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by defo Пет Jул 23, 2021 12:48 pm

Трендо, да точно ние протестираме и „подржуваме“ масовно протести за глупости се слагам. Ете имаше протест на луѓето со специјални потреби, некако помина незабележано. А нив треба да им се даде најголема поткрепа, пошо немаат никаква.
А колку вакцинирањето, во Србија има разлика од тука до Белград, од Белград нагоре, долу биле турци османлии башибозук, агоре Австро-Унгарци, друга приказна. Па така и днес југов е никаков, лош, без култура, а за разлика од северот каде се осеќаат поинакви ветришта. Инаку од извори, и пред некоја година и заразата со морбили ни се прошири од јужна србија.

defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by трендафил Пет Jул 23, 2021 1:50 pm

И варичелата (големи сипаници) пред 50 години почна од тогаш јужна Србија, сега Косово. Но Србија си остана Србија, а ние изгледа бадијала станавме северна.
Ајде тука да одбележам дека падна обвинението со коден назив „Тортура“ и Сашо Мијалков и Алфите се ослободени. Претпоставувам дека судијката и некој од судскиот совет што ги ослободи не цели да стане ни судија, а како ли претседател на Уставниот суд, па оценувале слободно. Лично не ми е мило што Мијалков е ослободен затоа што тој е човекот што обезбеди со помош на Заев мнозинство за промена на Уставот во северен. 
Ако Грците му дале на Љубе Бошковски 100 илјади евра само во времето на апсење (веројатно добил нешто и порано), можам да си замислам колку добиле Заев и Ахмети за северизацијата на Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by Albatros Вто Ное 02, 2021 5:35 pmМакедонски политички шарлантани Media_11

Albatros

Број на мислења : 720
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by трендафил Вто Ное 02, 2021 6:46 pm

Ова важеше до сега и на државно и на локално ниво. Да се надеваме дека ќе престане.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Македонски политички шарлантани Empty Re: Македонски политички шарлантани

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот