Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Политички вработувања

3 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Политички вработувања Empty Политички вработувања

Пишување by трендафил Пон Фед 11 2019, 09:35

Очигледно е дека навиодната борба против партиски вработувања од страна на Куртонската револуција на шарените и заевистите било само обично јадење на фекалии. Сведоци сме на масовно вработување на партиски војници и роднини на функционери и во време кога законски (три месеци пред избори) не би требало да ги има. Еве како оди шемата за партиски вработувања.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања Empty Re: Политички вработувања

Пишување by трендафил Вто Фед 12 2019, 20:28

Сопругата на Зекир Рамчиловиќ, еден од пратениците бегалци од ВМРИО-ДПМНЕ што гласаа за убивање на Република Македонија и формирање на нова држава Република Северна Македонија на истата територија е вработена во МВР. Излегува дека со наши пари ги плаќаме убијците на нашата татковина.

https://a1on.mk/archives/1013727

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања Empty Re: Политички вработувања

Пишување by Teo Вто Фед 12 2019, 21:17

Edinaeset godini ve plakjavme vas glupite grujovisti chija edinstvena cel beshe da ja donesete drzhavata do kolaps, ne gledam prichina da ne bidat nagradeni onie shto ja izvlekoa od ambisot vo koj ja turnavte.
Teo
Teo

Број на мислења : 5065
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања Empty Re: Политички вработувања

Пишување by Luxor Вто Фед 12 2019, 21:41

Непотизмот цветаше во грујовизмот ама тогаш офците молчеа затоа што се надеваа како и сите неспособни да се напикаат на државни јасли.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6429
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања Empty Re: Политички вработувања

Пишување by трендафил Сре Фед 13 2019, 10:36

Сигурно е дека никој не е само добар или само лош. СДСМ ги презема сите лоши работи што се провлекуваат со години низ општеството, и во груевизмот и ви бучковизмот и во црвенковизмот, а најдолг период ахметизмот. Затоа повеќе од 1/3 од извозот е од фабрики изградени во времето на тие 10 години иако бројката е помала затоа што во тој период и вие бевте на власт. Другите 2/3 извоз се од фабриките изградени во останатиот период од 65 години на македонската држава што за да ја понижите ја преименувавте во северна и во периодот на ропство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања Empty Re: Политички вработувања

Пишување by Luxor Сре Фед 13 2019, 11:50

Пак си тресел зелени, па нели Бранко ги затвори  останатите фабрики?  А сега наеднаш две третини од извозот е од нив. Од лудило веќе не знаете што да излажете исто како што е лага дека третина од извозот е од фабрики изградени во грујовизмот посебно затоа што секоја фабрика изградена во тоа време е во бесцаринските зони што змначи не плаќа царина на узозот на репроматеријали. Плус пет години се ослободени од давачките за здравство, пензиско и персонален данок што доведе до зголемување на дупката во пензискиот фонд, што значи дека од нивното производство и извоз Македонија е во добивка само тоа што вработените платите ги трошат овде додека целата добивка излегува надвор и оди во земјите од кои фабриките потекнуваат, а ако подобро пресметаме сеќавајки се дека ги криевте субвенциите кои ги дававте за да странците отворат фабрика во Македонија ќе излезе и дека од вашите инвестиции сме во загуба. Се прашувам дали за уште десетина години додека сте во опозиција ќе остане дпсмне-офца што нема да биде психички болна.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6429
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања Empty Re: Политички вработувања

Пишување by трендафил Сре Фед 13 2019, 13:32

Предноста на фирмите во бесцаринската зона е само во тоа што не плаќаат аконтативно царина при увозот. На сите фирми им се врача царината ако со репроматеријалите направат извоз на готов производ.
Да се вратам на серијалот Мира Дизел. Нејзиниот сопруг стана командир на шумската полиција во Делчево. Ајде ќе ви дадам линк до Плусинфо бидејќи ваљда му верувате на Геровски.
https://plusinfo.mk/сопругот-на-мира-стојчевска-стана-ком/

Серијалот Кирацовски во последните епизоди на серијалот ги вработува бабата во ДУД Мирка Гинова. Зетот е секретар на СДСМ, бабата на домот. Дедо му пак е вработен каде ако не во ЕЛЕМ. Предност од еден месец имала бабата, а дедото чекал да мине со гужвата за вработувања пред претседателските избори. Помогнете ми да го дополниме списокот на Кирацовски. Се сеќавам за неговата фризерка, само не знам дали работи во ЕЛЕМ или во МЕПСО.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања Empty Re: Политички вработувања

Пишување by Teo Сре Фед 13 2019, 13:48

Bravo za SDSM, kje ja popolnat administracijata so nivni lugje i kje vospostavat kompletna kontrola nad site procesi, odi posle pobedi gi na izbori.
Teo
Teo

Број на мислења : 5065
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања Empty Re: Политички вработувања

Пишување by трендафил Сре Фед 13 2019, 14:14

Да не заборавите да отворите концентрациони логори за тие што ја сакаат Република Македонија и ќе се обидуваат да ја воскрснат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања Empty Re: Политички вработувања

Пишување by Teo Сре Фед 13 2019, 16:05

A koi se tie glupaci shto sopstvenata drzhava ja proglasuvaat za mrtva pa zamisluvaat deka se bozhji pratenici koi imaat mokj da voskresnuvaat? Ne ti se chini deka vakvi tvrdenja mozhat da doagjaat samo od psihopati a ne i od normalni lugje? Posebno shto drzhavata za koja stanuva zbor shtotuku pochna da ja zgolemuva svojata mokj so chlenstvo vo najmokjnata voena alijansa.
Teo
Teo

Број на мислења : 5065
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања Empty Re: Политички вработувања

Пишување by трендафил Сре Фед 13 2019, 16:11

Ако во Водовод е тргнат тепихот со Сонцето од Кутлеш (или од Вагина, како што велите вие) сигурно е дека не постои Република Македонија, а дека Северна Македонија не е демократска земја. Во сите други земји во светот нема пречки Македонците да го користат симболот на Македонија од античко време до денес. А канцеларијата на директорот на водовод Скопје сигурно не е јавна површина, па се прекршува и Преспанскиот договор односно се проширува како дополнително понижување.

Синот на пратеничката на СДСМ од Радовиш Милева Ѓорѓиева го има вработено синот Стојче во МВР како инспектор по јавна безбедност без објавен оглас. Момчето инаку е фармацевтски техничар.
Во ЕЛЕМ е вработен и претседателот на СДСМ Гостивар Зоран Ангелов.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања Empty Re: Политички вработувања

Пишување by Teo Сре Фед 13 2019, 16:29

Pomiri se so toa shto tvojata VSMRO DPSMNE go prifati novoto ime na drzhavata i vredno sorabotuva na negovata primena dodeka nekoi psihopati zamisluvaat deka se Isus, i Grujo taka misleshe pa vidovme do kade stigna. A za SDSM ushte ednash bravo shto vrabotuva svoi kadri za konechno da vospostavi kontrola i ja napravi funkcionalna administracijata.
Teo
Teo

Број на мислења : 5065
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања Empty Re: Политички вработувања

Пишување by трендафил Нед Фед 17 2019, 21:25

Ако добро те разбирам викаш браво за заробување на државата од страна на СДСМ. Безобразно е и да додаваш С во името на ВМРО, затоа што се работи за историско име, а сите Македонци што треба да се обединат не се државјани на с. Македонија, туку ги има и родени во Јужна (Егејска) Македонија и во дијаспората. За жал Северна Македонија со амнестираниот криминалец Заев на чело не е повеќе матична држава на сите Македонци, туку само на тие што во српско биле Срби, во бугарско Бугари, во југословенско и македонско (да ме разбереш да ти го напишам и името што вие го наметнавте фиромско) Македонци, а сега во евроатлантска с, Македонија сте северни Македонци, односно македонци граѓани на с. Македонија, да го напишам целото име.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања Empty Re: Политички вработувања

Пишување by Teo Нед Фед 17 2019, 21:57

Kolku mizerno od tebe shto se plashish duri i da ja spomnesh Pirinska Makedonija. Blagonadezhno blgarche si ti, znaat bugarite komu mu izavaat pasoshi. I od koga toa VSMRO DPSMNE ima bilo kakva vrska so istoriskoto VMRO na Vanche Mihajlov?
Teo
Teo

Број на мислења : 5065
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања Empty Re: Политички вработувања

Пишување by трендафил Нед Фед 17 2019, 22:04

Не само Пиринска (Источна) Македонија. Не ја спомнав ни западна, која за жал нема едно име па ќе ги наведам Мала Преспа, Голо Брдо и Гора во Албанија и Косово. Кога веќе го спомна Ванчо Михајлов, не мислиш ли дека Зоран Заев ја спроведува неговата политика во Македонија, како земја што има територија но е збирштина од народи. Разликата е само во тоа што Михајлов не предвидувал дво или повеќе јазичност на официјално ниво.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања Empty Re: Политички вработувања

Пишување by Teo Нед Фед 17 2019, 22:09

Naprotiv vie pretendirate da bidete naslednici na Vanchevoto VMRO, i sega e mnogu pojasno zoshto podlo odrabotivte na poddrshka za promena na imeto i prifakjanje na dogovorot so Bugarija. Osven toa dvojazichnosta shto vie ja zapochnavte во 2011 e zacrtana vo Vanchevata Shvajcarija na Balkanite. Nauchi barem neshto za vodachot na partijata na koja pretendirate deka ste direktni naslednici.
Teo
Teo

Број на мислења : 5065
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања Empty Re: Политички вработувања

Пишување by трендафил Пон Фед 18 2019, 17:27

Двојазичноста е дел од сега веќе стариот Устав што под притисок на олеснувачите на Рамковниот договор со ДУИ, тогаш УЧК е потпишан во 2001 година во Охрид, со тоа што е дозволена употреба на јазик што го говорат најмалку 20% во општините во кои ја има таа бројка. Не на целата територија на државата како што неуставно ви нареди да донесете закон Еди Рама, премиерот на Албанија со Тиранската платформа.
Бидејќи темата не е историја туку за актуелни политички вработувања, еве едно мислење на шарениот револуционер Александар Тортевски.
“Триесет години се борам за еднаквост на граѓаните во сите сфери што е основна претпоставка за правна држава.
Епилогот на крајот е што постигнавме премиерот треба да одлучи дали некој законски се вработил и дали треба да остане на работа.“

Што би рекле лидерот на една партија ќе одлучува сам, како да е Диктатор.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања Empty Re: Политички вработувања

Пишување by Luxor Пон Фед 18 2019, 17:36

Браво за Зоран Заев.

Заев најави повлекување на дел од роднините на функционерите кои добија работни места по линија на непотизам

https://sitel.com.mk/zaev-najavi-povlekuvanje-na-del-od-rodninite-na-funkcionerite-koi-dobija-rabotni-mesta-po-linija-na
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6429
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања Empty Re: Политички вработувања

Пишување by трендафил Пон Фед 18 2019, 18:02

Заев може политички да ги казни тие што ја обрукаа неговата партија, првенствено да го смени министерот за информатичко општество и администрација. но сега работите треба да ги земе во раце антикорупциската комисија што треба да го разгледа секој случај посебно. Имаме и нов случај по моделот Мира Дизел. Пратеничката на кого ако не на СДСМ Милева Ѓорѓиева си ја вработила снаата во Општина Радовиш, но тоа не е се. Претходно нејзиниот син се вработил во МВР како инспектор за јавна безбедност. Нејзиниот брат, Петре Партиков, пак, со несоодветно образование бил вработен како педагог во ОУ „Атанас Нивичански“ во Радовиш.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања Empty Re: Политички вработувања

Пишување by Luxor Пон Фед 18 2019, 19:12

Уште еднаш браво за Заев, за разлика од твојот бивш пастир Грујошеску и сегашниот ти офчар Жмицко кои не само што не осудија непотизам за времето додека владееја туку Жмицко му беше асистент на татко му на факултат максимално користејки го непотизмот во грујовизмот за личи интереси.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6429
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања Empty Re: Политички вработувања

Пишување by трендафил Вто Фед 19 2019, 08:57

Ајде прво да почекаме да видиме што ќе направи. Да потсетам само дека се колнеше во децата дека нема да се смени уставното име на нашата држава, а после со уцени и корупција собираше пратенички гласови за да ни го опогани името.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања Empty Re: Политички вработувања

Пишување by Luxor Вто Фед 19 2019, 11:10

Само институција за вас такви кукавици што одбирате да ги кршите правата на сопствениот народ и да му ги менувате името и идентитетот наместо јуначки да си одлежите за криминалите.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6429
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања Empty Re: Политички вработувања

Пишување by трендафил Вто Фед 19 2019, 13:59

Не те разбирам за што пишуваш. Ниту еднаш во време кога ВМРО било на власт не е сменето името.Вие ја менувавте додавката прво Демократска Федерална Македонија, па Народна Република Македонија, па Социјалистичка Република Македонија, со консензус Република Македонија и без консензус со уцена и корупција на пратеници Република с.Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања Empty Re: Политички вработувања

Пишување by Luxor Вто Фед 19 2019, 14:14

Вие од ВСМРО ДПСМНЕ одработивте за смена на името затоа што сте преголеми кукавици да си одлежите за криминалот. Без вашите пратеници во парламентот промената беше невозможна.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6429
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања Empty Re: Политички вработувања

Пишување by трендафил Вто Фед 19 2019, 15:26

Сироти вие од СДСМ, ВМРО ви го смени името иако вие и Албанците тоа не го сакавте.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања Empty Re: Политички вработувања

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот