Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Политички вработувања

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Политички вработувања - Page 2 Empty Re: Политички вработувања

Пишување by Teo on Вто Фед 19, 2019 3:39 pm

Ne zaludno e kazhano, eden vmrovec komita, dvajca vmrovci komita i vojvoda, trojca vmrovci komita, vojvoda i kodosh. Takvi ste vie od pamtivek za razlika od ostanatiot narod koj gi poddrzhuvashe i se boreshe zaedno so partizanite za slobodna, nezavisna i suverena Makedonija.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања - Page 2 Empty Re: Политички вработувања

Пишување by трендафил on Вто Фед 19, 2019 3:55 pm

8-те пратеници од ВМРО што гласаа за менување на името, кастрирање на македонскиот идентитет и историја и додавка на јазикот не се една третина од вкупниот број на пратеници. Очигледно е дека има напредок од времето за кое зборуваш па бројот на кодоши не е секој трет туку многу помалку.
Зошто стално се враќаш во минатото наместо да гледаш во сегашноста и иднината?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања - Page 2 Empty Re: Политички вработувања

Пишување by Teo on Вто Фед 19, 2019 4:06 pm

Tie bea odluchuvachki faktor shto ovozmozhija promena na imeto i Ustavot i toa odi na dusha na site dpsmne-ofci zatoa shto vie gi predlozhivte i izbravte za pratenici. za ostatokot od vashite predavnici shto pravea kvorum vo parlamentot ne sakam ni da zboruvam.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања - Page 2 Empty Re: Политички вработувања

Пишување by трендафил on Сре Фед 20, 2019 10:11 am

А што правиме со другите 73 пратеници од кои мнозинството 49 се директен избор на Заев. По тебе изгледа 73 (или 49) е помало од 8. Не знам од кои причини имаш некој проблем со логиката. Лично мислам дека си заслепен од омраза кон тие што не го сакаат амнестираниот криминалец и предавник Заев или си заслепен од политичка љубов кон него, но тоа не ти дава право да тресеш од ракав нелогични работи на форумов. Ајде да ти напишам и дека тие 8 забегани пратеници се санкционирани од ВМРО и исклучени од партијата, а се наградени со амнестија и(ли) парично од СДСМ.


Ајде да се вратам на темата. СДСМ очигледно призна дека има партиски вработувања и ги принудува партиски вработените да си дадат откази. Но нема ништо од политичката одговорност за сторителите, односно функционерите што ја злоупотребиле функцијата. Уште нема ни политичка одговорност за автобуската несреќа кај Карпалак. Во Бугарија за слична автобуска несреќа тројца министри заминаа на барање од премиерот Борисов.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања - Page 2 Empty Re: Политички вработувања

Пишување by Teo on Сре Фед 20, 2019 10:33 am

Ti lichno ne mislish nishto, chekash mislenjeto da ti go kazhat od shtab. No, dosta za tebe na tvojot lik i delo kje se navratime drugpat sega ja razgleduvame predavnichkata uloga na VSMRO DPSMNE  vo promenata na Ustavot i imetro. Pratenicite od SDSM bez izbrani tochno za toa, da se reshat problemite so Grcija i Bugarija. Znachi niv mozham da gi razberam, ama za licemeri kako vas dpsmne-ofcite koi se promovirate kako najpatriotska partija a pri toa licemerno aktivno ucestvuvate vo promena na Ustavot proshka nema. Zostho i pokraj povicite da go napushtite parlamentot vednash po referendumot ostanavte i mu obezbedivte i kvorum i dvotretinsko mnozinstvo na SDSM? Zoshto so samoto neizleguvanje dozvolivte da se vrsji neviden pritisok (toa spored vas dpsmne-ofcite) na del od vashite pratenici? Zoshto ne gi zashtitivte tuku tvojot ofchar Zhmicko odrzhuvashe sredbi vo Sviripichino dodeka se reshavashe sudbinata na drzhavata a drugite pratenici sedea vo parlamentot i obezbeduvaa legitimitet na promenite? Ti nesakash da odgovorish, zatoa jas kje ti kazham, zatoa shto ste predavnici i rabotite za strancite od koi ochekuvate da ve vratat na vlast za da mozhete da prodolzhite da kradete. Toa vi e edinstvenata cel, vashata ideologija e kriminalot i negovo uspeshno sproveduvanje a ne ineteresite na Makedonija i makedonskiot narod.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања - Page 2 Empty Re: Политички вработувања

Пишување by luxor on Сре Фед 20, 2019 10:05 pm

И овој зборува за непотизам а дпсмне-офците му веруваат и блеат во хор иако ги дупи во здрав мозок. Тоа што Жмицко беше асистент на татко му воопшто да не го споменувам. И на такви треба да им верува народот дека чесно ќе водат држава.

Политички вработувања - Page 2 Dz4eqo10
luxor
luxor

Број на мислења : 5583
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања - Page 2 Empty Re: Политички вработувања

Пишување by трендафил on Чет Фед 21, 2019 8:46 pm


_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања - Page 2 Empty Re: Политички вработувања

Пишување by luxor on Пет Фед 22, 2019 4:27 pm

Треба да се провери и секој близок роднина на политичар вработен во времето кога овој бил на власт да се отпуштат. Така ќе биде задоволена правдата.
luxor
luxor

Број на мислења : 5583
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања - Page 2 Empty Re: Политички вработувања

Пишување by трендафил on Саб Фед 23, 2019 12:24 pm

Не е морална одговорност ако роднините дадат оставки, туку ако функционерот кој ја злоупотребил функцијата си даде оставка, без тоа да го побара премиерот или некој друг што може да ги разреши. На пример директорот на Шутка не покажува морална одговорност за нападот на притвореници од страна на осудени терористи во Шутка, туку е уценет дека ќе добие отказ и ќе остане на улица ако не послуша.
Гледам и дека колку повеќе роднини на функционери се вработуваат на наш трошок, толку е поголема просечната плата во Македонија, што значи дека добиваат високи плати.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички вработувања - Page 2 Empty Re: Политички вработувања

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот