Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонски дилетализам

Go down

Македонски дилетализам Empty Македонски дилетализам

Пишување by defo Вто Мај 10 2022, 16:42

Една ваква тема за „Македонските курназлаци“ кои се движат до стадиум на дилетализам. До моменти на психијатриски случаеви.

НИ ПРАВАТ САБОТАЖИ, УПАЃААТ ВО ЗООЛОШКА И ГИ КРШАТ КАТАНЦИТЕ ОД КАФЕЗИТЕ ЗА ДА ИЗБЕГААТ ЖИВОТНИТЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ СТАМЕНОВ


„На 28 април од службите во Зоолошката градина е направен увид во живеалиштата на животните и е констатирано дека се пресечени неколку катанци, по што биле пуштени неколку животни, во рамки на просторот во зоолошката градина. Истото е пријавено и констатирано рано утрото од страна на негувателите кои дошле на работа дека се работи за видливо и намерно пуштање на неколку животни од нивните живеалишта“, вели директорот Стаменов

Требале лавот да го пуштат, ама ако не бил гладен џабе. Само гладен да е да го пуштат и само коски да останат морони.


_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Македонски дилетализам Empty Re: Македонски дилетализам

Пишување by defo Сре Jул 13 2022, 09:43

Македонски дилетализам Slika_52

Гарант авторот е некој кој  чека  унапредување или вработување, кога  Левица/ДПМНЕ ќе дојдат на  власт.  
Друго, шо овај пат IT лицата не ви дадоа подршка на глупочата. Пази ај јас не сум го прочитал  договорот,мој другар го прочита, и кажа сум против, ама па и неќам на протести, да ме изпостоветуваат со Левичари и ДПМНЕ-овци. А сум против. Така да терај Мишко.
И сосема за крај , оти се држиме до Македонскиот синдром,да му цркне козата на комшијата, и она, зошто само околу  Македоскиот казан во пеколот нема чувар, пошо еден да изплива, 3 го туркаат назад, наместо тие да одат по него.

П.С Дел од анализава е правена после темелна проверка на профилот на дотичниов,
Левичар, Русофил,се е кажано.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот