Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

+5
Bosonoga
Albatros
zozoti
трендафил
defo
9 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 3 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Сре Апр 12 2023, 15:16

Не знам што и требаше ова на Левица освен ако не сака да превземе гласови од гласачите на ДУИ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 3 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by defo Сре Апр 12 2023, 15:24

Кловнови.......

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 3 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Сре Апр 12 2023, 16:22

Како да играат во полза на ВМРО. Може ќе го посетат и гробот на Ким Ил Јунг, таткото на сегашниот лидер на Северна Кореја.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 3 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Сре Апр 12 2023, 19:21

Еве го одговорот на Апасиев во врска со посетата на гробот на Енвер Хоџа.

https://denesen.mk/apasiev-za-adzilakot-na-grobot-na-enver-hodza-sakamae-da-gi-privlecheme-mladite-albanci-nam-siromashniot-albanec-ni-e-poblizok-od-bogatiot-makedonec/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 3 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by PRVOBOREC Сре Апр 12 2023, 19:21

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 3 I13

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 3 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Сре Апр 12 2023, 19:36

Да не мисли на СДСМ и ДУИ кои за најобична рабиота , смрзнување на цени не издржаа ни три дена пред да ги одмрзнат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 3 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by defo Чет Апр 13 2023, 08:43

трендафил напиша:Да не мисли на СДСМ и ДУИ кои за најобична рабиота , смрзнување на цени не издржаа ни три дена пред да ги одмрзнат.

Доблесно признаа дека згрешиле. Без разлика на тоа што очигледно има т.н „зелена мафија“ во државава, која и те како го оштетува буџетото на Македонија. Јас се размислувам веќе да не стапнам на пазар.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 3 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Чет Апр 13 2023, 09:17

За жал штетата ќе ја платат граѓаните. Мислам дека кај нас сите сакаат да заработат енормно многу, па кај нас се поскапи и храната и лековите и апаратите за домаќинство и автомобилите и да не набројувам. Секој продавач сака да го заколе купувачот. Не мислам само сега, туку тоа се случува одамна. Само сега ситуацијата е почувствителна поради инфлацијата о падот на стандардот на граѓаните. За мене и понатаму е чудно зошто во ЕУ економските последици од санкциите врз Русија се посилни отколку во земјата што е под санкции. Русија има и големи трошоци со војната. Еден војник платеник го плаќаат 2.700 долари плус се троши муниција, ракети и страда опрема што мора да се замени. За жал во Македонија последиците од војната во Украина се чувствуваат скоро најсилно од сите земји во светот. Такви последици немаше и кога имавме војна во нашата земја кога бевме нападнати од Косово, српска покраина под евроатланска администрација (да употребам бугарски израз поради договорот за пријателство).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 3 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by defo Чет Апр 13 2023, 11:19

трендафил напиша: Еден војник платеник го плаќаат 2.700 долари плус се троши муниција, ракети и страда опрема што мора да се замени. За жал во Македонија последиците од војната во Украина се чувствуваат скоро најсилно од сите земји во светот. Такви последици немаше и кога имавме војна во нашата земја кога бевме нападнати од Косово, српска покраина под евроатланска администрација (да употребам бугарски израз поради договорот за пријателство).

Свака ви част и ти го подржуваш ова. За овие пари можда ќе можеше да открија некој лек, и да се спаси некој живот. Кретени кретенски.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 3 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Чет Апр 13 2023, 12:08

Не поддржувам ниту една војна. Понатаму ќе одговорам зошто, но прво да напишам дека изразив чудење зошто последиците од војната се поголеми за ЕУ, најголеми за нас, а најмали за Русија. Не се радувам за убиството на некој Украинец, но ни на Рус. И секогаш гледам кој ги почнал работите. И кој ги поттикнал. Русија не ја организираше портокаловата револуција во Украина ниту шарената кај нас, туку земјата што „државата тоа сум јас“ на Луј 14 го трансформира во „светот тоа сум јас“ Во Украина изгледа очекуваа дека Русија нема да има храброст да влезе во војна со западната цивилизација, но таа го стори тоа и има поддршка од повеќето од светското население од Азија, Јужна Америка и Африка. Очигледно е дека Русија не е спремна да прифати садистичко изживување врз Руси како што прифаќа Македонија садистичко изживување врз Македонци порано во соседните земји, а сега и во Македонија. Што изгубиле Албанците или некое друго малцинство (користам прифатен збор на светско ниво) кога САД и ЕУ го прифаќааат изживувањето на Грција, Косово или Бугарија (до сега) врз Македонија и Македонците. Секогаш сме губеле само ние со секои уставни промени.
Во принцип сум противник на либерализмот каков што е реално. Зошто морам да мислам дека ако некој маж си замислил дека е жена е нормален, а ако си замислил дека е Наполеон на пример е ненормален. Зошто кон првиот маж според либералните правила треба да се однесувам како кон жена, а кон вториот не како да е Наполеон? Можеби поради вакви нешта, не е само во однос на полот, сум противник на се што спроведуваат либералите било каде, вклучувајќи ги и случувањата во Украина. Треба ли да се радувам ако со македонски тенк или хеликоптер се убијат многу Руси?
Се извинвам што на тема за мали лудаци пишувам за најголемите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 3 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот