Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

+5
Bosonoga
Albatros
zozoti
трендафил
defo
9 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Саб Апр 16 2022, 16:56

Да дополнам дека премиерот и шефот на неговиот кабинет се затруле во Грција, на собирот Делфи. Од сите учесници последици има само за нив двојца. Не знам за што од напишаното сметаш дека е посакување на нечија смрт. Не постои такво нешто. Кај нас не постои смртна казна, освен ако доаѓа од горе, од Господ. Немам амбиции да се прогласувам за црпнат како еден наш поранешен политичар, кој заедно со друг поранешен политичар беа на конгресот на Сириза. Барем да го викнаа Димитров, кој го потпиша договоррот, а не Филипче.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by defo Пон Jул 11 2022, 15:40

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Cingo10

Охрид пред се си ко покажа своето лице, Владе Чинго, си го покажа своето „курвинско лице“. Многу жално. Рук ги заболе нив за Охрид.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by alienmk Сре Jул 13 2022, 10:32

Ludacite se tie sto glasaat za sds dpne.

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Img_2065

alienmk

Број на мислења : 362
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by defo Сре Jул 13 2022, 13:53

Сега сте со ДПМНЕ или не?!?
Друго, со Апасиев подобро ќе се живее?!?! clown clown clown clown clown clown clown

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by Albatros Сре Jул 13 2022, 16:39

Ni clenstvoto ne e so dpne, samo so vmro i levica. Apasiev e liderot na opozicijata. Micko i dpne kolaboratori.

Членството удри по Мицкоски: Каква пифтија од човек

Откако Христијан Мицкоски на Фејсбук напиша дека францускиот предлог ќе помине во Собранието, моментално се случува лавина од реакции на социјалните мрежи.

https://infomax.mk/%d1%87%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%be%d1%82%d0%be-%d1%83%d0%b4%d1%80%d0%b8-%d0%bf%d0%be-%d0%bc%d0%b8%d1%86%d0%ba%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%ba%d0%b0%d0%ba%d0%b2%d0%b0-%d0%bf%d0%b8%d1%84/


Albatros

Број на мислења : 811
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by PRVOBOREC Сре Jул 13 2022, 20:56

Ахахахахааааааааа, забегаа начисто.

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Fxkkiw10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by defo Чет Jул 14 2022, 08:28

Факт 1. на Грујо и Бата Саша им требаше ваков идиот за лидер на ДПМНЕ. Нивна продолжена рака. Не е лошо само за опозицијата, лошо е и за државата. Пошо држава без  јака  опозиција  тури му рукот.
Факт 2. Левица, нема да донесе позитивни промени, ќе водат само Дон Кихотски битки, и нема да има нешо позитивно од нив. Тие уствари сакаат да изиграваат социјалисти,со десничарски „квази патриотски“ примеси.
https://melnica.forummk.com/t2366-topic#86542 -еве ти еден просечен левичар, налик на браќата „несфатени“ Пука козметика. Жив циркуз, чим плукате на успехот на луѓе ви се намочам во „доктрината“.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Саб Jул 16 2022, 10:43

Сашо Мијалков е исклучен од ВМРО. Не е член на партијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by defo Сре Aвг 24 2022, 22:03

Луѓе од претходната влада ги контролираат врвот на обвинителството и МВР, вели Тортевски


Еј баш од овој сакав мислење...........
 Луѓето од поранешната влада се уште ги контролираат врвот на обвинителство и Министерството за внатрешни работи, вели долгогодишниот адвокат, Александар Тортевски.

-Вилма изјави дека од претходната влада имала сериозни притисоци за одредени луѓе и предмети. Ако никој не презема ништо, а ова го изјавува шефот на одделот за организиран криминал, тоа значи дека луѓето од поранешната влада се уште ги контролираат врвот на обвинителство и МВР, пишува Тортевски на „Твитер“.

Раководителката на Обвинителството за гонење на организиран криминал, Вилма Русковска е суспендирана поради пропусти коишто ги констатираше Јавниот обвинител, а потоа ги потврди и Советот на јавните обвинители при претресот во Финансиската полиција. Кога поднесуваше жалба за нејзината суспензија на прашањето кој стои зад нејзината суспензија, таа кажа дека актуелната влада, не, но дека можно е тоа да била претходна влада.

Пред изборот на владата на чело со Ковачевски и претходеше владата на чело со премиерот Зоран Заев.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by OPOZICIONER Чет Aвг 25 2022, 13:52

Kolku e relevanten so ogled na sudirot na interesi. Bese kandidat ili barem sam se promovirase vo kandidat na SJO, sorabotuvase vo eden period so niv, plus lider e na registrirana politicja partija koja se deklarira kako opozicija.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 953
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Чет Aвг 25 2022, 20:02

Да не бевме хибриден режом на ова прашање ќе требаше да одговорат институциите во кои диверба има само 8% од македонците. А тие молчат по наредба на власта.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Чет Сеп 08 2022, 09:12

Еве еден лудак од партија на власт. Претседателот на СОбранието Талат Џафери во својата честитка напиша
Нека е вечна Република Северна Македонија!
Мислам дека секој што е за независна Македонија посакува наметнатото Северна да се избрише што побрзо.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by Luxor Чет Сеп 08 2022, 11:18

Еве уште еден „лудак" според тебе кој јасно кажува дека цела партија на која и припаѓа се „лудаци".

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Чет Сеп 08 2022, 16:08

И тука одговорот е дека Македонија е заложник на Албанците како најголемо малцинство без кое е невозможно да се смени Уставот. На тоа и сметаа нашите западни пријатели од евроатлантската меѓународна банда кога ја почнаа војната во 2001 година, не стабвија под ембарго за купување на оружје и ни го наметнаа Охридскиот договор кој стана дел ос Уставот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by Luxor Чет Сеп 08 2022, 20:07

Да, да, албанци од Серава блиски до СДСМ ги терале челниците на дпне да го признаат договорот од Преспа.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Чет Сеп 08 2022, 20:11

За жал без бадинтерово мнозинство кое реално го прават Албанците не може да се смени Уставот и ако за тоа гласаат 100 пратеника. Едноставно малцинството, реално најголемото, има право на вето.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Чет Сеп 29 2022, 20:01

Водовод пред некој ден не ги продолжи договорите со 100 вработени со образложение дека немало потреба од нив, а сега во Советот на градот се бара вработување на 120.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by defo Сре Дек 14 2022, 15:31

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Budalu10

И шо им кажал, како Карпош ќе го направи некое предградије на Пекинг. Fucking idiot's.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Чет Дек 15 2022, 15:30

Дали посетата на Јакимовски е причина што Јахја Ќемал не добива закани за поставена бомба. Такви закани денес на пример има во средни училишта во Скопје и Куманово и во основни најповеќе во Аеродром. Што би рекле во единици на локалната самоуправа кај што на власт е опозицијата кон СДСМ и ДУИ.
Кога сме кај политичките лудаци да ги споменеме и тие од НАТО и ЕУ (од евроатланската меќународна банда, односно меѓународната заедница како што сами се нарекуваат). Наместо да одат на психијатар да им помогне, се лечат со садистичко изживување врз Македонија и Македонците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by zozoti Сре Мар 22 2023, 18:13


zozoti

Број на мислења : 349
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by defo Сре Мар 22 2023, 18:51

Хм....говедо......и овој ќе си ја уништи кариерата ко Села. Од човек кој означуваше жртва, стана најтежок националист, што и неговите го неќат. А овој идиот нека почне бар малку од малку да го средува Тетово, место да се јачи со вакви ултра-националистички чекори.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Сре Мар 22 2023, 20:09

Слушнав реакции од повеќе македонски партии, но од ниту една партија на македонските Албанци. Ниту на владините ДУИ и АА.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by defo Сре Апр 12 2023, 09:13

Апасиев оддаде почит на гробот на Eнвер Хоџа

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 34104011
Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Apasie12Господ здравје.....на курево и овај му е идол?!?!

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

трендафил likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by трендафил Сре Апр 12 2023, 09:32

И за мене е изненадување ова. Енвер Хоџа водеше големоалбанска политика. Повеќе би очекувал да му оддаде почит Али Ахмети, поранешен член на т.н. Марксисти и Ленинисти чиј член бил во времето на социјализмот. Движење поддржано од албанските тајни служби под команда на Хоџа. Инаку во негово време Албанија беше сојузник со Кина, земја што остана социјалистичка, а е иден светски лидер.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by defo Сре Апр 12 2023, 10:00

трендафил напиша: беше сојузник со Кина, земја што остана социјалистичка, а е (иден) еден од светските лидери.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......) - Page 2 Empty Re: Политички лудаци.....(од помалите партии, движења......)

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот