Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Афера Поткуп

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Афера Поткуп Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by defo on Пет Мај 08, 2020 2:13 pm

Шо прајме сега ...Мицко фатен со спуштени гаќи...

Мицко на иста маса со Кичеец

И одговор од ДПМНЕ...
Одговор на обвинувањата

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп Empty Афера Поткуп

Пишување by defo on Пет Мај 08, 2020 2:26 pm

Во втората бомба за Охрид е се вистина. Јас како Охриганец потврдува. Охрид  Протуѓер, од петни жили се потруди да го земе и да го постави Бакрач градоначалник. Целата битка беше за 5000-10000 м2 земјиште, ама кога виде дека нема лесно да го поврати и направи урбанистички план, и изгради бензинска, се откажа и го заборави Охрид.

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by PRVOBOREC on Пет Мај 08, 2020 4:41 pm

Небањати ајде сега да објасните
Како го планиравте и организиравте Поткуп со Боки 13?
Што му ветивте на Боки 13 да лаже дека Заев е вмешан во Поткуп?
Каде завршила торбата со парите од домот на родителите на Боки 13?


_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by luxor on Пет Мај 08, 2020 4:51 pm

Кичеец ја потврдил автентичноста на снимките, тврди дека имало повеќе состаноци со Жмицко.

Афера Поткуп Img_2348

https://a1on.mk/macedonia/kicheec-za-a1on-snimkite-se-avtentichni-imav-povekje-sostanoci-so-mickoski/
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by PRVOBOREC on Пет Мај 08, 2020 5:05 pm

И нивниот потрчко Фрфље нека каже кој е Фрики. За Кики веќе знаеме дека е Жмицко.

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by OPOZICIONER on Пет Мај 08, 2020 5:12 pm

Eve Milosovski tvrdi deka bil frik za nekoi raboti. Dali on mozebi e Friki?

Афера Поткуп Img_2162
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 812
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by SHARENI on Пет Мај 08, 2020 5:18 pm

Stvarno trgna li Micko?
Афера Поткуп Screen14
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 706
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by SHARENI on Пет Мај 08, 2020 6:20 pm

Tretiot glas. Direktorka vo Sistina, pridruzba na sredba so Kiceec, stvarno kolku e Micko vmesan vo reket?

Афера Поткуп Img_2196
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 706
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by трендафил on Пет Мај 08, 2020 6:23 pm

Дали ова е цената на домашниот притвор на Зоки Кичеец иако е правосилно осуден на затворска казна од повеќе години затвор? Ако е ова вистина власта треба да подигне обвинение, а не да пласира на социјални мрежи неиндентификувани снимки на кои не се знае дали се автентични или обичен фалсификат. Да не ги повторувам можностите што ги дава современата технологија. Може да им се верува само на видео снимки, не знам по кој пат го пишувам ова, на кои се гледа устата на сторителот. За да може некој обучен да чита од усни дали изговореното одговара на снимениот тон. Како што беше со еврото за Вицето и еврото за црквата (претпоставувам за бизнис партнерот на Заев за производство на марихуана - дедо Наум, владика струмички). Плус таа снимка беше со судски налог, а обвинителството во текот на судењето ја отфрли како доказ. Во секој случај од власт се очекува наместо јадење фекалии по социјални мрежи да подига обвиненија. Веќе многупати сум напишал дека сите криминалци треба да бидат во затвор. Не може законите да важат само за една партија. Лично сум и за забрана на учество во политиката на амнестирани криминалци.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by SHARENI on Пет Мај 08, 2020 6:29 pm

Neli videa imas staveno na temata. Jasno se slusa deka Micko i Kiceec sorabotuvaat. Ili ke se pravis lud. Site go znaat glasot na Micko a ti taka licemerno ne zboruvase koga Milososki objavuvase po polovina recenica i obvinuvase za kriminal.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 706
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп Empty Афера Поткуп 2

Пишување by PRVOBOREC on Пет Мај 08, 2020 6:35 pm

Небањат не туку си се фатил за фекалиите од уста не ги вадиш и туку спинуваш и скокаш натаму наваму. Каде се парите да каже твојот офчар Жмицко, како ја планирале и извеле Поткуп и пошто он е Кики дали Милошоски е Фрики како што сам се нарекувал.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by luxor on Пет Мај 08, 2020 6:48 pm

Си заслужува нова тема, сега во ова светло работите изгледаат драстично поинаку.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by трендафил on Пет Мај 08, 2020 7:37 pm

PRVOBOREC напиша:Небањати ајде сега да објасните
Како го планиравте и организиравте Поткуп со Боки 13?
Што му ветивте на Боки 13 да лаже дека Заев е вмешан во Поткуп?
Каде завршила торбата со парите од домот на родителите на Боки 13?

Ме изненадува што за владите предводени од Заев и подоцна Оливер Спасовски, за обвинителството и за судот првпат користиш израз небањати. Наполно се согласувам со тебе дека обвинителството пред се е тоа што треба(ше) да одговори на поголемиот дел од овие прашања. Дали сметаш дека Есад Рахиќ треба да си даде оставка или да добие отказ доколку дозволил некој од надвор да поткупува притвореници во Шутка.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by PRVOBOREC on Пет Мај 08, 2020 8:39 pm

Хахахааа тотално неусоешен обид да ги извртиш моите зборови. Сите знаат кои се небањатите, сите чуја и се уверија дека Жмицко договара местење избори со Кичеец, сите знаат дека Жмицко е лажливецот Кики што тврдеше дека никогаш не се сретнал со Кичеец. Џабе ти се моронските досетки. Поткуп е ваше дело, парите се кај вас, прашање на време е кога ќе се дознаат вашите криминални шеми. Ај сега трк кај Фрфље да порачате да измисли некоја нова лажна афера за која на крај ќе излезе дека е ваше дело.

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by Teo on Пет Мај 08, 2020 8:49 pm

Apsolutno...tripati.

Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by Bosonoga on Пет Мај 08, 2020 9:12 pm

Dvajcata crepovi sto si ja imaat muvata na kapata.

Афера Поткуп Img_2081

Афера Поткуп Exgwoy10
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 878
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by PRVOBOREC on Пет Мај 08, 2020 9:15 pm

Аааа ете зошто небањатите збеснаа, цели раководство им е вмешано во криминалните шеми на Кичеец.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by трендафил on Саб Мај 09, 2020 9:06 am

Ако некој верува дека сме добиле датум за преговори со ЕУ, нормално е да верува и во приказните што ги пласира СДСМ. Каде во аудио снимките воопшто станува збор за некаков криминал. Како се наближуваат изборите мајсторите за лаги ќе работат се посилно. Проблем ќе ви биде тоа што освен тие што веруваат дека амнестираниот криминалец станал чесен и дека е црпнат од нива во Муртино друг никој повеќе не верува во приказните на СДСМ. Доволен доказ за тоа е на пример колку луѓе се откажаа од повратот на ДДВ. Очигледно само дел од државната администрација која се плаши дека може да го загуби работното место доколку не ги подари парите на власта.
Мал одговор и на Дефо. Протуѓер во времето на последниот избор на градоначалник на Охрид, за тие избори станува збор во разговорите со Кичеец, нема никаква функција во ВМРО. И прашање, колку метри квадратни доби само Нефи Усеини. Чии се дивоградбите во заштитената зона што СДСМ не сака да ги руши. Наводно ќе го убиеле градоначалникот, а власта не е во состојба да го заштити, таква ли беше приказната.
Никој не спори дека Кичеец бил во еден период близок до ВМРО преку Мијалков. Но очигледно е дека со преаѓањето на Мијалков на страната на Заев со себе го повел и својот соработник.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by PRVOBOREC on Саб Мај 09, 2020 10:10 am

Фатени сте со спуштени гаќи, лажете за поткуп, договарате местење избори, во криминал до гуша и овој беден обид за релативизација е смешен.

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by PRVOBOREC on Саб Мај 09, 2020 10:14 am

Ајде да се потсетиме како небањатите криминалци го организирале поткуп и местеле избори.


PRVOBOREC напиша:Небањати ајде сега да објасните
Како го планиравте и организиравте Поткуп со Боки 13?
Што му ветивте на Боки 13 да лаже дека Заев е вмешан во Поткуп?
Каде завршила торбата со парите од домот на родителите на Боки 13?


_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by PRVOBOREC on Саб Мај 09, 2020 10:15 am

И не бил само Жмицко вмешан туку цело раководство на небањатите.

Bosonoga напиша:Dvajcata crepovi sto si ja imaat muvata na kapata.

Афера Поткуп Img_2081

Афера Поткуп Exgwoy10

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by luxor on Сре Jул 01, 2020 11:08 am

Да ја освежиме и збогатиме темата.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by luxor on Сре Jул 01, 2020 11:10 am

luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by luxor on Сре Jул 01, 2020 11:11 am

luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by luxor on Сре Jул 01, 2020 11:13 am

luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот