Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Афера Поткуп

+6
трендафил
SHARENI
OPOZICIONER
Luxor
PRVOBOREC
defo
10 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Афера Поткуп - Page 2 Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by Luxor Сре Jул 01 2020, 11:15

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6589
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп - Page 2 Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by Luxor Сре Jул 01 2020, 11:15

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6589
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп - Page 2 Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by Luxor Сре Jул 01 2020, 11:22

Жмици се борел сам да ја уништи правдата ама најтешко му паѓа што него го плукале а во Заев се вљубуваље.

На Јутјуб се појавија нови разговори меѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, оосудениот во случајот „Рекет“ Зоран Милески-Кичеец и Слободанка Алексовска.

Тие зборуваат за судбината на Специјалното јавно обвинителство и предметот „Империја“.

-Не бе ова, повеќе зборувам за Сашовци-машовци. Сега, тој пишуваше писма, фејсбуци, ме плукаше... правеше театар за јавноста претходните две недели, испадоци од типот на Геровски и слични, Сашо Ордановски. И сега јас се борам ваквото СЈО да не помине, автоматски и неговиот најголем предмет, тој „Империја“, вели Мицкоски во разговорот кој е објавен.

Во следното видео, насловено како „Рекет-6“ Мицкоску му се жали на Кичеец и вели дека тој е единствениот што се бори, а него го тепаат и се вљубуваат во Зоран Заев.

-Првично, ние имам многу принципиелни позиции, многу цврсти аргументи. И единствен кој што се бори за сите случаи сум јас, вели Мицкоски.

На тоа се надврзува Кичеец, кој вели: „Реално во вас се сите џокери“.

Потоа продолжува Мицкоски.

-Да, ама знаеш, ова помалку делува мазохистички. Ем ме тепаат, ем имаат очекувања од мене. Од друга страна, ваму има Стокхолмски синдром, се вљуби жртвата во киднаперот. Се вљубија во Зоран Заев... сега тој е добриот. А тој сака вака да помине за да ги уценува и понатаму, вели Мицкоски

https://press24.mk/nova-bomba-objaven-nov-razgovor-megju-mickoski-i-kicheec-video
.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6589
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп - Page 2 Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by трендафил Сре Jул 01 2020, 15:24

И што е поентата во овој разговор? Требало ли и Мицковски да го поддржи рекетот што режимот го направи за лична материјална полза и за да обезбеди доволно гласови за да се посера врз гробовите на илјадници Македонци кои се бореа за Македонија и за човековите права на Македонците. Не знам дека Камчев или Мијалков се осудени, по пукнувањето на аферата Рекет мислам дека нема ни да продолжи постапката против нив, па со самото тоа оправдано се сомневам дека се работи за измислено обвинение. При тоа не мислам дека парите ги заработиле чесно, но и едниот и другиот ги имаат исползувано законите и почетните пари ги имаат заработено во времето на СДСМ. После тоа пара на пара си оди, нели според народната. А се суди за криминал (кршење на законите), а не за нечесност. Да беше другачие Заев ќе требаше да биде осуден за изборните лаги. Ајде сега ќе споменам една од помалите, се надевам се сеќавате дека вети изградба на студентски град во Скопје.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11146
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп - Page 2 Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by Teo Сре Jул 01 2020, 16:25

Prmnogu si glup za da stignesh do poentata.

„Како што изминува времето се појасно е кој се борел за правда и правна држава, а кој штител криминал. Разговорите кои јавно се објавуваат меѓу Мицкоски и Зоран Милески-Кичевскиот покажуваат кој гласал во Собрание по сопствено убедување, а кој бил платен и имал лична корист за да го прави тоа. Сега ни е јасно зошто Мицкоски ни ветуваше: ‘Со мене ќе ви биде подобро’, а всушност, причината била предметот ‘Империја’. Очигледно е дека без срам, Мицкоски ги лажеше и нашите сопартијци на кои им велеше дека главниот интерес е да ги заштити нив од прогон. Но, нам, државата ни беше пред неговите закани. Дволичноста и лицемерието на Христијан Мицкоски сега ги слушна и јавноста“, велат независните од ВМРО-ДПМНЕ.

https://sdk.mk/index.php/makedonija/mitskoski-lazheshe-deka-shtiti-sopartijtsi-koga-go-kocheshe-zakonot-za-obvinitelstvo-a-vsushnost-prichinata-bila-imperija-obvinija-nezavisnite-pratenitsi-od-vmro-dpmne/
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп - Page 2 Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by Albatros Сре Jул 01 2020, 17:40

Kolku poveke botovite na vmro se obiduvaat da nametnuvaat obratni tezi tolku poloso za vmro. Barem eden cesen da se javese. Zatoa ne se isti. I ednite i drugite se partiski vojnici ama tie na sdsm ne ja potcenuvaat inteligencijata na graganite. I da ne saka covek mora da izleze da glasa, ne za Zaev tuku protiv vmro za nikogas poveke da si igraat so ineligencijata na graganite.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп - Page 2 Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by Nebula Сре Jул 01 2020, 17:54

Blesata botovska misli nikoj ne znae deka zakonot za JO se glasase posle ratifikacijata na prespanskiot. I nema nikakva vrska so bilo sto osven kolku tolku da se oslobodat instituciite od apsolutnata partizacija. Sigurno e zakacen na cicka pa mora da se bruka javno.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп - Page 2 Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by PRVOBOREC Сре Jул 01 2020, 18:08

Небањати зошто бе така у трошок ја ставате државата, сега наместо болници и школи ќе мора затвори да градиме за да ве собере сите небањати правосилно осудени криминалци

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2452
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера Поткуп - Page 2 Empty Re: Афера Поткуп

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот