Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛЕВИЦАА

+3
zozoti
трендафил
defo
7 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

ЛЕВИЦАА Empty ЛЕВИЦАА

Пишување by defo Пет Jул 16 2021, 15:50

defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by трендафил Пет Jул 16 2021, 20:29

Требаше да каже тие градеа споменици и улици, овие на крај на мандатот  завршија неколку улици проектирани од претходната градска власт. Да не заборавиме и дека сегашната локална власт (не само во Скопје) ги зголеми даноците на недвижности, а Скопје со продажба на градската куќа во изградба (поранешен Офицерски дом од пред земјотресот) има екстра приход од 12,5 милиони евра, плус зема кредити. Не знам од каде е приказната дека претходната власт градела само споменици, а не и објекти од културата (повеќе театри на пример), болници кои за жал не ги заврши поради тоа што си замина по странскиот изборен инженеринг за носење на непатриот на власт (не е ли непоатриот предавник) кој потпиша договори со кои го загрозува мојот идентитет, во Скопје се градеа и булевари, кружни текови и да не набројувам повеќе.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by defo Пон Jул 19 2021, 09:32

трендафил напиша:Требаше да каже тие градеа споменици и улици, овие на крај на мандатот  завршија неколку улици проектирани од претходната градска власт. Да не заборавиме и дека сегашната локална власт (не само во Скопје) ги зголеми даноците на недвижности, а Скопје со продажба на градската куќа во изградба (поранешен Офицерски дом од пред земјотресот) има екстра приход од 12,5 милиони евра, плус зема кредити. Не знам од каде е приказната дека претходната власт градела само споменици, а не и објекти од културата (повеќе театри на пример), болници кои за жал не ги заврши поради тоа што си замина по странскиот изборен инженеринг за носење на непатриот на власт (не е ли непоатриот предавник) кој потпиша договори со кои го загрозува мојот идентитет, во Скопје се градеа и булевари, кружни текови и да не набројувам повеќе.


ИИИ адвокат (дрвен) и на Левица си станал. Ај честито.


Седи кец
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by трендафил Пон Jул 19 2021, 19:46

За да можам да одговорам треба да напишеш што сметаш дека не е точно во тоа што сум го напишал. Дали на пример сметаш дека обратно од патриот не е предавник, па наместо да се каже дека на една наша партија не и личи да биде патриотска значи дека и личи да биде предавничка? Јас мислам така и ги подржувам сите што се борат против тие што ги сметам за предавници. Не лажам ниту кога пишувам дека во Скопје зградите на Македонскиот народен театар (реставрирана зградата срушена во земјотресот), зградите на филхармонијата, министерството за надворешни работи, обвинителството, спортскиот центар Борис Трајковски, министерството за финансии, гинеколошката клиника во клиничкиот центар и да не набројувам објекти што не се споменици не ги изгради СДСМ. Има мал допринос, на пример на Археолошкиот музеј на Република Македонија му додаде северна, но зградата и опремувањето е дело на ВМРО-ДПМНЕ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by defo Вто Aвг 24 2021, 09:05

Тепачка во Левиот - Десен чошак
ЛЕВИЦАА Latas10

Хахахаха........
ЛЕВИЦАА Mm10

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by defo Вто Aвг 24 2021, 14:55

ЛЕВИЦАА Dimce10

Војна мегафони ДПМНЕ V.S ДИМЧЕ АПАШИЕВ

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by zozoti Сре Aвг 25 2021, 12:23

Go videle rejtingot na Apasiev vs Micko i na Levica vs vmro. Sega ke mu bacuvaat gz na Zaev da im pusti nekoj malecok falsifikat ili otidoa na otpad.

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by defo Сре Aвг 25 2021, 12:31

Викаш толку силна стана Левица?
П.С Ви текнува на филот UPSIDE-DOWN, превртено, имаше некое предвидување дека ова че се деси, немоѓам да ги најдам клиповите само.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by zozoti Сре Aвг 25 2021, 15:03

Stom Latas go krenale od mrtvite i Milenko go platile da ne go dupi Micko tuku da trgnat na Levica jasno e kolku e casot.

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by Albatros Сре Aвг 25 2021, 17:39

Levica vo momentov nema potencijal da izbie pred vmro. No deka ke mu odzeme golem broj glasovi toa e mislam sigurno. Pred se zaradi licemerieto na vmro od edna strana da kritikuvaat se sto doaga od vlasta a od druga da napravat se toa sto vlasta go prezema da i ovozmozat i da go napravi. Plus podloznosta na instrukciite od zapad i flertuvanjeto so albanskite partii koi promoviraat otvorena golemoalbanska kauza ke bide motiv poveke del od dosegasnite glasaci na vmro da glasaat za levica.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by трендафил Сре Aвг 25 2021, 19:23

Сега барем знам дека ти е важно да остане СДСМ на власт, а ме да победи Левица. Апсолутно тоа е твое право, но на форум би било добро да напишеш и зошто мислиш така. Што мислиш дека во нов мандат би направил Шилегов кога ќе нема што да продаде од изграденото од ВМРО. Јас лично не мислам да гласам во прв круг, а доколку Перо Камиказа од групата Меморија биде евентуално противник на Шилегов ќе гласам во втор круг за него. Ако кандидати бидат Даниела и Камиказа нема да излезам на гласање. Нема да има потреба.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by defo Чет Сеп 16 2021, 17:32

ЛЕВИЦАА Krmak10

Крмаков е во очај, ќе одат дотаму шо преку лажни и монтирани пораки ќе го проблематизираат пописот. Лудаци, тотални.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by трендафил Чет Сеп 16 2021, 18:53

За волја на вистината власта, а и опозицијата ги има матичните броеви на сите граѓани, преку избирачкиот список што го добиваат пред избори. Па не е потребно собирање преку социјалните мрежи. Во Македонија има база на населението и кој е надвор од земјата и пописот може да се смета само како проверка на истата. По сите показатели по завршувањето на пописот ќе имаме поголем бДП по глава на жител, а повеќе починати од корона на милион жители. Во моментов се води дека имаме 2 милиона 83 илјади жители, а се зборува за неколку стотици илјади помалку. Ако ова се покаже како точно Филипче, доколку има минимум морал требаше да си замине многу порано.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by defo Сре Сеп 29 2021, 17:18

ЛЕВИЦАА Slika_25 clown clown clown clown clown clown clown clown clown ЛЕВИЦАА 1f631 ЛЕВИЦАА 1f631 ЛЕВИЦАА 1f631 ЛЕВИЦАА 1f631 ЛЕВИЦАА 1f631

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by PRVOBOREC Сре Ное 03 2021, 11:01

Абе компири леванкини, кој е моронов кој го ретвитнал ова. Мислам еден идиот беше што секој втор збор му е "јас сум професор по право".

ЛЕВИЦАА Img_1112

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by defo Сре Ное 03 2021, 11:13

хехе...појачаа со ДПМНЕ-оски финти. Ако. Супер испадна сега 60.000 гласа на наредните ќе се сведат на 15.000

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by трендафил Саб Ное 06 2021, 19:22

Каков ќе им биде резултатот на следните избори ќе зависи од тоа како ќе се однесуваат како власт. Претпоставувам дека идејата на се уште опозицијата е да се формира влада, па да се формира техничка влада по Пржински терк во која министрите за внатрешни работи и труд и социјала ќе бидат од СДСМ и ДУИ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by трендафил Нед Ное 07 2021, 09:46

Не сум напишал и дека ќе се избере нов претседател на Собранието на Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by zozoti Нед Ное 07 2021, 14:30

Cekaj prvo da ja srusime vladata. Posle doaga ostanatoto.

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by трендафил Нед Ное 07 2021, 19:18

Очекувам и разрешување на Шкодране Дрлишта, претставник на владата во Управниот одмор на Телеком, која со својот демократски капацитет запрети со војна ако се избере нова влада. Старата изгледа живее во филмот дека тие имаат мандат од 4 години, а не дека ги бираат пратениците кои го имаат мандатот. Телеком се огради од ставот на својата директорка и ја префрли топката кај владата што ја има именувано, но откако на социјалните мрежо масовно корисници на Телеком запретија дека не сакаат со нивни пари дебело да се плаќа некој што уценува со војна. На тоа нема реакција од премиерот во заминување и од СДСМ.

Македонски Телеком се огради од директорката која се закани со војна откако се соочи со губење претплатници - Expres.mk

Хајредини: Нека се објави колкава плата зема Дардишта во Телеком и ќе стане јасно за „нејзините чизми на таван“ и борбата за ДУИ – Kurir.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by PRVOBOREC Пон Ное 08 2021, 19:55

Леверџанот Апашиев ќе рушел џамии. Изгледа сега Сеља ќе биде тепан од неговите.

https://m.facebook.com/kriminalitenavmrodpmne/videos/303188178135062/?_rdr

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by alienmk Сре Апр 06 2022, 17:50


alienmk

Број на мислења : 378
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by defo Чет Апр 07 2022, 12:18

Точно,  и на страна на воените злосторници,  сте нашле преку кого да си перете совест. Не ви е срам. А во Украина нема деца  со специјални  потреби, нема деца кои требаа да примат цистостатици или било што друго. Затоа куртону Левичарски требаше да потпишете декларацијата за осуда на Русија, и да гласате за. Не против. Ама тоа е „Левичарите“ (ултра десничари) сте уствари само еден обичен доказ, дека  секој  сперматозоид кој е доволнно брз, може и на среќа да стане човек.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by трендафил Чет Апр 07 2022, 20:55

Во Украина и пред почетокот на војната имаше деца што не смеат да говорат на својот мајчин јазик и чии татковци беа подложувани на тортура и убивани. На пример 150 илјади Унгарци во западна Украина. Тоа е и причина за не многу пријателскиот однос на Унгарија кон Украина. Тоа што Орбан е популиста, односно работи во интерес на Унгарците во Унгарија и во светот, а не е демократ како некои педери како карактер на Балканот (ајде да не ги споменувам, не заслужуваат).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by defo Пет Апр 08 2022, 09:29

Левица велес обвинува на FB ПРАТЕНИКОТ НЕНАД КОЦИЌ ОД СДСМ ПРОТИВ НАМАЛУВАЊЕ НА ПАТАРИНИТЕ ВО ИЗНОС ОД 50%
ЛЕВИЦАА Slika_45
И на тоа добиваат коментар  лично од Ненад, конкретен и култирен. И после долу се јавува некој мањак, идиот, брз сперматозоид, без ДНК нишка за памет, и го обвиуваат, со разно разни навреди.
Видите „ванземјалци“ како да ви кажам логично е припеид, наплата унапред да е поефтино  од други видови наплата. И е фер понуда. Ние другиве шетачи, ќе си плаќаме по ред и редоселд. Ес да мојата идеја е за винетки секое регистрирано возило винетка + зелен картон годишен. Ама ќе е проблем пак, ќе се јави куроглавиве остатоци а ДПМНЕ,службби  а УДБА и Руски експозитури и ќе се  жали дека не секој патува во странство и излегува од својот град.

трендафил напиша:Во Украина и пред почетокот на војната имаше деца што не смеат да говорат на својот мајчин јазик и чии татковци беа подложувани на тортура и убивани. На пример 150 илјади Унгарци во западна Украина. Тоа е и причина за не многу пријателскиот однос на Унгарија кон Украина. Тоа што Орбан е популиста, односно работи во интерес на Унгарците во Унгарија и во светот, а не е демократ како некои педери како карактер на Балканот (ајде да не ги споменувам, не заслужуваат).

Ова е напис кој подржува војна, оправдува војна. Ако си маж, а не си(си педер од најнизок ранг, педер во душа, пичка, немаш пенис), стај си во потпис име и презиме, за полесно да те собере МВР. Или немораш овде на форумов, јавно на FB пиши го. Ама не можеш, немаш г'з.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот