Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛЕВИЦАА

+3
zozoti
трендафил
defo
7 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

ЛЕВИЦАА - Page 2 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by трендафил Саб Апр 09 2022, 00:28

Само пренесов ставови од земја членка на ЕУ, на Унгарија. Не верувам дека ќе дојде до војна во брутален смисол помеѓу двете соседни земји, но веројатно Унгарија ќе го користи правото на вето и покрај желбите на евроатлантската меѓународна банда да ја внесе Украина по скратена постапка иако нема абер од исполнување на условите. Јасно е дека исполнувањето на човековите права не се битни за ЕУ, инаку Грција и Бугарија не ќе беа членки. Не знам дали не си знаел дека Украина ги укина правата што ги имаа малцинствата во таа земја и во времето на комунистичката диктатура, а фашистите во таа земја како паравојска на најбрутален начин се трудеа тоа да се спроведе. Јас само не гледам еднострано на работите сметајќи ги едни за Богови, а други за робови. Посебно кога некои лудаци сакаат од мене да направат роб кој ги нема основните човекови права. Една Грција или Бугарија да ме множат со нула, па кој и да сака да стои зад нив. Очекувам промена на светското лидерство и се надевам дека новиот светски поредок ќе биде поправеден.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА - Page 2 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by defo Саб Апр 09 2022, 08:31

трендафил напиша:Само пренесов ставови од земја членка на ЕУ, на Унгарија. Не верувам дека ќе дојде до војна во брутален смисол помеѓу двете соседни земји, но веројатно Унгарија ќе го користи правото на вето и покрај желбите на евроатлантската меѓународна банда да ја внесе Украина по скратена постапка иако нема абер од исполнување на условите. Јасно е дека исполнувањето на човековите права не се битни за ЕУ, инаку Грција и Бугарија не ќе беа членки. Не знам дали не си знаел дека Украина ги укина правата што ги имаа малцинствата во таа земја и во времето на комунистичката диктатура, а фашистите во таа земја како паравојска на најбрутален начин се трудеа тоа да се спроведе. Јас само не гледам еднострано на работите сметајќи ги едни за Богови, а други за робови. Посебно кога некои лудаци сакаат од мене да направат роб кој ги нема основните човекови права. Една Грција или Бугарија да ме множат со нула, па кој и да сака да стои зад нив. Очекувам промена на светското лидерство и се надевам дека новиот светски поредок ќе биде поправеден.

Унгарија ти е помила од Македонија,колку можамда сватам. Новиот Белград, сега ви е Будимпешта.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА - Page 2 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by трендафил Саб Апр 09 2022, 14:01

Напротив, повеќе ги жалам жртвите на воените злосторства направени врз Македонци, а подеднакво ги жалам сите други. Не им давам предност на тие што не знам дали ги жалат Украинците, дали ги злоупотребуваат и дали воопшто има жртви или се работи за претстава што ја имам гледано повеќе пати во својот живот.
Да почнам по ред. Во војната во Македонија во која ДУИ, тогаш УЧК, се бореше за да обезбеди привилегии за себе и своите сонародници, имаше воени злосторства и врз ранети полицајци и војници кои се убиени наместо да им се пружи помош и врз цивили (на пример 12те киднапирани). Според договорот требаше да ги гони меѓународен суд за воени злосторства, а тој не го стори тоа. Во таа војна, за разлика од Украинската, кога Македонија со свои пари купи авиони и хеликоптери, бевме ставени под ембарго за оружје. ДУИ добиваше оружје од нашите западни пријатели, а имаше и инструктори што беа пред уништување во Арачиново на пример. Едноставно, во оптек беше сценариото за едно друго злосторство, бришење на Македонците како народ што сега е во завршна фаза во „преговорите“ со Бугарија.
Атомската бомба фрлена во Хирошима е најголемо поединечно воено злосторство против цивили на сите времиња. Ако ги собереме сите цивили загинати во бомбардирањата на сојузниците во Јапонија и Германија, бројот на жртви е поголем од тој во холокаустот. Не велам дека меѓу тие цивили немало и поддржувачи на фашистите, но за жал така е и во Украина.
Да не ги набројувам жртвите од евроатлантската меѓународна банда во Азија и Африка.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА - Page 2 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by alienmk Пон Апр 11 2022, 23:17

Nema sto da se komentira. Se e jasno. Noviot lider na opozicijata e Apasiev.

ЛЕВИЦАА - Page 2 Fqf3j210

alienmk

Број на мислења : 373
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА - Page 2 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by defo Пон Апр 11 2022, 23:52

Не се глупирај. И јас го гледав, курево со години не е нигде појавено, изиграно намерно да дојде до оваа бројка. Се појави неколку пати на само вистина, и после отиде кај Јанко голтарко. Му фрли изгледа некоја рубља и рамноземјашиве и антиваксериве си го искинаа од дркање пред тв, на глупостите од курево, или Че Гевара од Али експрес. Се разфрлаше со латински поим, и национализам и оправдување на војната во Русија. Ги верглаше истите глупости ко ти овде а форумов.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА - Page 2 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by alienmk Вто Апр 12 2022, 07:47

Odis opozicija laziras anketi za popularnost. Stanes vlast odma seceno lepeno montirano. Vmro sdsm dve strani na ista paricka.

alienmk

Број на мислења : 373
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА - Page 2 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by defo Вто Апр 12 2022, 09:32

alienmk напиша:Odis opozicija laziras anketi za popularnost. Stanes vlast odma seceno lepeno montirano. Vmro sdsm dve strani na ista paricka.

Шо збориш бе???  Не  сфаќам,  кај  спомнав сечено и монтирано,  нигде нишо такво неспомнав, кажав кратка  анализа на лигавењето на Јанко и Апасиев, и хипи модот во кој беа уклучени. Кај шо има хипици ништо добро нема да се деси.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА - Page 2 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by alienmk Вто Апр 12 2022, 11:00

Novoto seceno lepeno montirano.

изиграно намерно да дојде до оваа бројка

alienmk

Број на мислења : 373
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА - Page 2 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by defo Вто Апр 12 2022, 11:13

alienmk напиша:Novoto seceno lepeno montirano.

изиграно намерно да дојде до оваа бројка

Добро не сум кажал ништо лошо, дел од ПР стратегијата. Некој го поучил да направи така. Зошто Грујо беше ценет меѓу своите и тогаш кога беше на власт и денес. ПР-от прави чуда. Ама јас на овој ПР непаѓам. Тоа ми е зборот. Имало сигурно доста ко мене шо сакале да чујат што оваа проРуска будалетинка ќе каже. Па јас бе кога дупам, ебам некоја  јака  риба,  толкава екстаза немам ко тој за Русија кога збореше.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА - Page 2 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by defo Вто Апр 12 2022, 14:18

ЛЕВИЦАА - Page 2 Pb10

И Павле е во право.На рубља се.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА - Page 2 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by трендафил Вто Апр 12 2022, 19:56

Македонци има толку колку што има. Ако сите не се попишани, тоа е пропуст на попишувачот. Исто така и како резиденти се попишани луѓе што живеат во странство. Сето тоа може да се исправи, но не гледам дека постои желба за нешто такво кај власта. На Македонија и е потребен попис како тој во Словенија. Без попишувачи туку онлајн со ажурирање и објавување на резултатите на 3 месеци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА - Page 2 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by alienmk Сре Апр 20 2022, 17:22

Normalno deka Levica zosto nikoj drug ne se grizi za narodot.

Со 20 гласа ЗА и 17 ВОЗДРЖАНИ, дел од градското мнозинство со поддршка од опозицијата, ги прифати амандманите на Левица кои се однесуваат на измена на програмата за субвенционирање на велосипеди на Град Скопје со што се предвидува приоритетизирање на социјално ранливите категории при доделувањето на субвенциите.

https://kanal5.com.mk/levica-ranlivite-kategorii-prioritet-pri-subvencioniranjeto-velosipedi-po-zasluga-na-levica/a526528

alienmk

Број на мислења : 373
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА - Page 2 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by defo Вто Апр 26 2022, 09:48

Христо Узунов  Левичари внимателно прочитајте што направил Христо Узунов.

A прочитајте  што направи вашата „секретарка“,  куртизана, Јована Мојсоска.
Кривична пријава за стружанка која со спреј испишала пароли на куќата на Христо Узунов
ЛЕВИЦАА - Page 2 Slika_46ЛЕВИЦАА - Page 2 Slika_47_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА - Page 2 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by трендафил Сре Апр 27 2022, 18:59

Се работи за протести во мај 2016 година. За напишани графити, а не за некое физичко оштетување. Во тоа време и Заев и Шеќеринска „оштетуваа“ ибјекти, на пример Собранието, споменикот на АСНОМ оло Министерството за култура кое како објект е под заштита, Да не зборуваме за палењето на канцеларијата на последниот Претседател на Република Македонија (без наметната додавка во името на државата и неговата функција), кога за среча пожарот не се прошири на горните спратови. Кај чистокрвните левичарски партии секогаш има и трагови на анархизам. Кај либералните партии пак криминални (лоповски) нанифестации.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА - Page 2 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by defo Пет Aвг 26 2022, 14:26Ние, Бивши и сегашни членови на ЛО Левица Охрид, симпатизери, гласачи и Активни членови, членови на КТ на ЛО Левица Охрид, членови од почетоците и основањето на ЛО Левица Охрид уште кога ЛО немаше ни канцеларија, членови кои беа жртви за ЛО и го направија тоа што беше до пред нецела година, Членови кои беа изложени на секакви политички притисоци но сепак истрајуваа само огранокот да се развива во тоа што беше, Членови кои денови и ноќи работеа на терен за Охрид и за ЛО и безусловно и несебично повикуваа на сплотување и растење на ЛО се оградуваме заради недостаток на внатрепартиска демократија дискриминација и негативна селекција од сите политики и дејствувања или недејствувања и пасивност на ЛО на Левица Охрид на чело со ВД Модераторот и уште многу мал број на членови пред се деца кои се изманипулирани и сеуште несвесни на неговата неспособност.

(ВИДЕО) Основачи и активни членови се оградуваат од Левица Охрид: Таму владее диктатура која ја нема во ниту една друга партија

То ми се допаѓа Левица пропаѓа.........

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА - Page 2 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by трендафил Пет Aвг 26 2022, 16:39

А во која партија во Македонија не одлучува лидерот туку членството? Да има демократија не би гласале сите пратеници од една партија исто во сите случаи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА - Page 2 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by defo Пет Aвг 26 2022, 22:45

Зато сме овде до кај шо сме.....како каже фирерот, така сите повторуваат.....

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА - Page 2 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by трендафил Саб Сеп 17 2022, 10:16

Интересно, власта ја обвинува Левица дека е проруска партија и добива пари од Русија, а не превзема ништо. Можеби уште се во филмот кога го поддржуваа Љубе Бошковски во времето кога беше уапсен поради лапање на грчки пари. Никој пак не прашува кои партии лапаат американски, холанндски и други странски пари. Колку што знам, кај нас е забрането финансирање на партии со странски пари од сите земји. Без разлика дали имаат непријателски однос кон Македонија како што е случај со најголемиот дел на земји членки на ЕУ и НАТО или неутрален (на дела, пријателски на зборови) како што е случај со Русија. ЗБорувам за времето кога не го помагавме со оружје непријателот на Русија, а за нашите економски санкции мислам дека и не размислуваат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА - Page 2 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by defo Пон Сеп 19 2022, 10:52

трендафил напиша:Интересно, власта ја обвинува Левица дека е проруска партија и добива пари од Русија, а не превзема ништо. Можеби уште се во филмот кога го поддржуваа Љубе Бошковски во времето кога беше уапсен поради лапање на грчки пари. Никој пак не прашува кои партии лапаат американски, холанндски и други странски пари. Колку што знам, кај нас е забрането финансирање на партии со странски пари од сите земји. Без разлика дали имаат непријателски однос кон Македонија како што е случај со најголемиот дел на земји членки на ЕУ и НАТО или неутрален (на дела, пријателски на зборови) како што е случај со Русија. ЗБорувам за времето кога не го помагавме со оружје непријателот на Русија, а за нашите економски санкции мислам дека и не размислуваат.


Чек чек мешаш баби и жаби......кој зема Амерички и Холандски пари, значи луѓе околу СДСМ и други партии да работат потенцирам работат на проекти, објавени преку разно разни програми, со точна цел, точна вредност јавно објавена, куртонов Левичарски Апасиев, Бачев и дел од т.н „патриотско“ крило до ДПМНЕ, зема пари непријавени од Руски извори....непозната сума, за позната цел дестабилизација на Македонија, и одалечување од ЕУ.
Куртон, твоите внуци оти не одат бе во Русија да рабоат него во Германија?!?
Се надевам немаш пошо ваков имбецил, тешко нас ако се размножува.....

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА - Page 2 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by трендафил Пон Сеп 19 2022, 19:46

Холандски пари земашр Артан Груби на пример, а сите порано невладини организации кои се сега владини добиваа пари од Џорџ Сорос, кој пак е финансиран од американски државни агенции, некои мислат со црни пари од продажба на дрога. Потрошени се неколку стотици милиони евра за да дојде Заев на власт, а претходно и за Ахмети.

П.С.: Претпоставувам дека нашиов е единствен форум на светот на кој роп темите се во врска со опозицијата. Нормално е да се пишува за грешките на власта. Не може партија на власт да дава изјави за на пример корупциски скандал во врска со прочистелната станица, а никој до сега да не е повикан ни на информативен разговор во врска со тоа. Од власта не се очекува озборување, туку дела.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА - Page 2 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by defo Вто Сеп 20 2022, 09:58

трендафил напиша:

П.С.: Претпоставувам дека нашиов е единствен форум на светот на кој роп темите се во врска со опозицијата. Нормално е да се пишува за грешките на власта. Не може партија на власт да дава изјави за на пример корупциски скандал во врска со прочистелната станица, а никој до сега да не е повикан ни на информативен разговор во врска со тоа. Од власта не се очекува озборување, туку дела.

Ова ти е ретките паметни работи шо си ги кажал, од два форуми шо те знам. Јас пишувам и против власта, ама СДСМ не една мана, 100 мани, ама никогаш нема да го заборавам она што одредени ДПМНЕ-оски структури го вршеа врз мојата потесна фамилија. Не им го заборавам. ЈАс и ДПМНЕ сме различни светови. А Левица е засебен случај.......

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА - Page 2 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by Nebula Вто Сеп 20 2022, 10:51

Stavi znak na ravenstvo pomegu vmro i levica sto e apsolutno realno i ke vidis deka alternativata e katastrofa za drzavata. Kritika na vlasta e od vitalno znacenje za kvalitetot na vladeenje dokolku vlasta ima sluh za toa, no zanemaruvanje na nadvisnata opasnost koja realno se zakanuva da se sluci e biranje na pogolemoto zlo.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА - Page 2 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by defo Вто Сеп 20 2022, 12:26

ЛЕВИЦАА - Page 2 Fdftzx11

Ова не ти личи познато, ко веќе виден потпис........ко да имаат ментор од северо-исток.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА - Page 2 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by Nebula Вто Сеп 20 2022, 13:25

Gruevski licno go vovede terminot uste pred 6 godini. Sega, ne znam dali toj kopiral od nekogo, Orban ili Putin, ili go ima avtorskoto pravo no sustinata i celta se isti. Prodolzenata raka na vmro za sobiranje glasovi od radikalnoto clenstvo nezadovolno od relativnata umerenost na vmro, levica, samo ja sledi vizijata na liderot.

https://www.dw.com/mk/%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D1%98%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%98-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B6%D0%B8%D0%BD%D0%BE-%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D1%81%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0/a-36814223?

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА - Page 2 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by трендафил Вто Сеп 20 2022, 18:08

Сорос, поточно кажане преку неговата невладина, САД имаат инвестирано повече од 100 милиони долари за да се инсталира актулната власт. Што во медиумите што за платеници на протестите во куртон револуцијата. Практично Сорос го уништи македонскиот невладин простор и скоро и да нема невладина организација која не беше под негова капа, а сега не добива пари од власта. На сите до една поважни им се правата на етнички сексуални и други врасти на малцинства, а ни една не ја заболе за правата на Македонците кои се мнозинство во државата. На пример поравото да си ја именуваат државата и сами да си го создаваат својот идентитет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕВИЦАА - Page 2 Empty Re: ЛЕВИЦАА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот