Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лидериште

+8
OPOZICIONER
alienmk
defo
Albatros
Luxor
Delta
трендафил
PRVOBOREC
12 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Лидериште Empty Лидериште

Пишување by PRVOBOREC Чет Дек 01 2022, 19:06

Лидериште Img_1347
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Пет Дек 02 2022, 08:57

Круша под круша паѓа, вели една народна поговорка. Не е исклучок никаде во светот дете нод банкарско семејство да биде банкар или од лекарско семејство да биде лекар. На Википедија нема податоци за другите тврдења на т.н. Солеимани што си го цитирал, но лидерот на најголемата политичка партија во Македонија не докторирал кај татко му туку пред комисијата во состав Даме Коруноски, Кочо Анѓушев, Емилија Ветаџокоска, Владимир Дуковски и Атанаско Тунески.
Татко му на Мицкоски немал некоја политичка функција како Талат Џафери, поради кој луѓе ќе лежат во затвор скоро 2 века откако на криминален начин (уште нема записник во архивата на Собранието за ивој избор) стана претседател на Собранието и кој ќерката ја вработи во електростопанство, а синот го запиша на академијата за судии и обвинители на криминален начин, со фалсификувана потврда дека дипломирал. Дотичното дете положочо правосуден испит не дипломирано, а како недипломиран не можел ни да стажира една година што е минимум за да го стекне ова право. Криминалната власт се прави мутава и мисли дека народот е блесав па верува дека не може да се утврди на кој датум криминалецот што треба да стане судија и обвинител положил правосуден, а на кој датум дипломирал. За жал мислам дека власта ќе потврди дека е криминална со тоа што нема да го разреши случајот. Исто така дека нема да се разреши ни случајот со синот на заменикот министер за внатрешни работи Буши ни за бркотницата со полицијата, а да не зборувам за тоа што барало неговото возило пред фирмата 7 летерс кога од таму е украдено масло од марихуана.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште Empty Re: Лидериште

Пишување by PRVOBOREC Саб Дек 17 2022, 15:41

Лидериште Fkcuba11

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Нед Дек 18 2022, 17:38

Во ситуација кога имаме хибридна власт не верувам дека ќе имаме предвремени избори. Намесѕо како симпатизер на власта да успееш да пронајдеш нешто добро што направила за народот се бавиш со опозицијата. Колку што јас се сеќавам власта има исполнето само еднио единствено ветување. Ја укина радиодифузната такса. Другото е катастрофа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште Empty Re: Лидериште

Пишување by PRVOBOREC Сре Дек 21 2022, 17:08

Ајдеееее.

Лидериште Img_1351

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Чет Дек 22 2022, 10:26

Што има чудно во ова. Ова е како мекој да ги обвини гласачите што гласаа за Заев дека се бугарофили што сметаат дека Македонците се Бугари. Не е виновен излажаниот туку лажгото кога ќе дојде до измама.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште Empty Re: Лидериште

Пишување by PRVOBOREC Саб Дек 24 2022, 17:10

У меѓувреме научил дека има континуитет со Ванчо Михајлов.

Лидериште Img_1362

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Саб Дек 24 2022, 20:34

Факт е дека Ванчо Михајчпв бил лидер на ВМРО во еден несреќен период, како што Заев е несреќен антимакедонски лидер со слични политички ставови лалп Михајлов. Разликата е само во тоа што Михајлов не ги зимал во обзир Албанците како втор народ во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште Empty Re: Лидериште

Пишување by PRVOBOREC Сре Јан 18 2023, 17:32

Затоа време е да ви ја расипам. Од шпицен премиер и градоначалник, до : "знам дека ќе ги изгубам изборите па барем шпицен пратеник да бидам".

Лидериште Img_1385Лидериште Img_1386Лидериште Img_1387Лидериште Img_1388

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Сре Јан 18 2023, 18:17

Треба ли како Ковачевски да му е срам за тоа што го прават градоначалниците од неговата партија. На пример тој во Крива Паланка што во алкохолизирана состојба нападнал полицаец (јиј за волја на вистината во моментот не бил на должност). Но нема одговор зошто во полицискиот билтен градоначалникот е заведен како непознат сторител (Н.Н.) и зошто уште не е повикан на одговорност.

https://republika.mk/vesti/crna-hronika/kovachevski-prizna-deka-nivniot-gradonachalnik-od-kriva-palanka-napadnal-politsaets-ama-seushte-nema-odgovornosАко

Ковачевски се однесува како да е лидер на сите Македонци, а Али Ахмети на сите Албанци, а двојцата заедно како лидери на Македонија, па затоа што тие договориле на пример дека дедо ми и татко ми биле Бугари, треба тоа да го прифатам и јас и да лажам дека тоа биле и моите преци, иако тоа е гнаска лага, зошто да не може лидер на партија да најави што ќе прави градоначалник избор на таа партија потврдена од граѓаните на избори. Мицкоски треба да се критикува ако ветеното не се исполни, односно ако лаже како Заев и Ковачевски за работи што ги ветиле, а исполнуваат работа, бугаризација на Македонците што ја немаат спомнато во предизборните програми. Нема ништо лошо ако градоначалник има поддршка од лидерот на својата партија или било кој друг за добро на граѓаните.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште Empty Re: Лидериште

Пишување by PRVOBOREC Саб Јан 21 2023, 08:55

Ќе се изјасни ли војводата?

Лидериште Img_1393
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Саб Јан 21 2023, 09:37

Веста на АП и пропратната фотографија е од јуни 2018 година (пак не си го погледал датумот). Време во кое Таравари беше министер за здравство, а не разговараше со странски амбасадор дали да влезе во владата или не. Веројатно тогаш детево не користело ниту продавало кокаин. Претпоставувам дека дрогата допринела тој од Македонец да стане Бугарин. Ќе видиме по неговото лечење во Бугарија, затоа што колку што знам ова е прв случај во светот влада на една земја да испрати свој авион за да однесе некого на лечење од нарко зависност. Обично тоа се случува кога некој е животно загрозен, а во овој случај не е така. Се надевам дека и истрагата кај нас ќе утврди дали остепаниот должел пари само за дрога за своја употреба или за поголема количина доколу истата ја препродавал. Во моментов единствено е сигурно дека тепачите му давале дрога на вересија сметакќи дека Бугарите довонно го плаќаат за да може да си ги подмири долговите, но се потврдува дека тие што имаат пари потешко се одделуваат од нив.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште Empty Re: Лидериште

Пишување by PRVOBOREC Саб Јан 21 2023, 10:48

Лидериште Img_1399

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Саб Јан 21 2023, 11:07

Што да кажам, исвен дека се работи за многу интересна конструкција. Дека Христијан Мицкоски и Бранко Црвенковски пијат заедно и пукаат со пиштол кога ќе се опијат, а полицијата на Оливер Спасовски, АНБ и другите безбедносни структури во државата и новинарите (и платени порано од Сорос, а сега од СДСМ со народни пари) тоа не го документирале ниту еднаш. Живееме во време кога како што гледаш на претходниот пост на оваа тема ома фотографија на која сектертарот на бугарскиот нацистички клуб во Охрид пред да го навлечат на кокаин бил Македонец што протестирал против бугарофилската власт, а тогаш бил без никаква функција, а нема фотографија или видео на кое Христијан и Бранко се заедно, а да не зборувам дека пијат и пукаат.
Дали сакаш да кажеш дека напаѓачите на овој што со помош на кокаин станал Бугарин се од СДСМ? Ова поради тоа што кога е фатен со кокаин не бил притворен, а се притвора и за марихуана. Се разбира ако не си поддржувач на СДСМ, како што беше случај со поранешниот пратеник и учесник во шарената антимакедонска револуција Павле Богоевски.
На сликата од црквата е очигледно дека додека лидерот на најголемата политичка партија во Македонија пали свечи, бугарските нацисти се наместени за сликање. Не знам само кој ги наместил таму. Дали СДСМ или некоја бугарска партија, или служба. Јасно е дека за влегување на Бугарите во Уставот како народ што допринел за формирање на македонска држава се залагаат само северџанските партии, СДСМ и партиите на Албанците. Јас не знам каков е доприносот на Бугарите за Македонија. Колку што знам нашата држава е формирана со борба во најголем дел против бугарските нацисти и италијанските фашисти (да не кажам балисти).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште Empty Re: Лидериште

Пишување by PRVOBOREC Нед Јан 22 2023, 16:45

Лидериште Img_1406

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Нед Јан 22 2023, 18:47

Оригиналната фотографија е од 2019 година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште Empty Re: Лидериште

Пишување by Luxor Нед Јан 22 2023, 20:03

Овој за Мицкоски збори?

Лидериште Img_2635
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Саб Јан 28 2023, 17:21

Еве фотографија од времето кога Мицкоски ја бранеше државата од албанските терористи во 2001 година.

Лидериште Mickoski-vojnik2

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште Empty Re: Лидериште

Пишување by Albatros Саб Јан 28 2023, 18:23

Slikite se od 2003 koga Mickoski bil na otsluzuvanje na voeniot rok. Prodolzete so crnata kampanja protiv Levica i ke vidite vlast 3024.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Саб Јан 28 2023, 18:49

Нема потреба да ми се обраќаш со второ лице множина. Не знам каде виде кампања од најголемата политичка партија против Левица. Имаме злоупотреба на Левица од страна на СДСМ која ја обвинува партијата на Апасиев дека вовела диктатура во најголемата политичка партија во Македонија и дека Левица е терористичка партија што го држи во заложништво ВМРО, односно најголемиот број на Македонци не само во земјата, туку и во светот. Левица и ВМРО се идеолошки различни партии, едната лева, другата десна, но единствени се во одбраната на Македнија и Македонците. Едноставно се насополнуваат како комотите и партизаните кога заедно се бореле против бугарските и албанските фашисти во Втората светска војна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште Empty Re: Лидериште

Пишување by PRVOBOREC Пон Јан 30 2023, 17:49

Известете го војводата Мицко.

Лидериште Img_1409
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Пон Јан 30 2023, 19:48

За да се сруши бугарофилската власт помалку штета е ако се почека на избори отколку тоа да се прави насилно. Очигледно е дека по изборите ќе дојдат нормални луѓе на власт и дека актуелната власт нема мнозинство за да направи непоправлива штета на македонскиот идентитет.
Не знам дали прв пат по ослободувањето на Македонија од фашистичката окупација на роденденот на Гоце Делчев ќе има бугарска полиција во нашата држава, но не би ме изненадило тоа да го договорил денес Спасовски со неговиот колега.
Чудно е и како македонскиот гр аѓанин претепан од бугарску државјанин во Охрид замина на лечење во Бугарија со нивни владин авион. И зошто Македонија коленичеше пред бугарите затоа што Бугарин со бугарско државјанство претепал новопечен Бугарин од Македонија. Тоа прашање го постави бугарски пратеник, поранешен министер, додека пробугарските македонски функционери молчеа како педери и се понижуваа и себе си и државата, И зошто Бугарија и прети на Македонија со вето ако Бугарин се степал со Бугарин.

https://alfa.mk/%d1%81%d0%bb%d1%83%d1%87%d0%b0%d1%98-%d0%bf%d0%b5%d0%bd%d0%b4%d0%b8%d0%ba%d0%be%d0%b2-%d0%b1%d1%83%d0%b3%d0%b0%d1%80%d0%b8%d0%bd-%d1%82%d0%b5%d0%bf%d0%b0%d0%bb-%d0%b1%d1%83%d0%b3/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште Empty Re: Лидериште

Пишување by PRVOBOREC Пон Јан 30 2023, 20:07

Лидериште Img_1410Лидериште Img_1411

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Пон Јан 30 2023, 20:25

Интересен пропаганден фалсифификат, да не кажам обид на политичари што со лаги дојдоа на власт со лаги да се одржат што поодолго затоа што секој ден им носи пари. Народни паро.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште Empty Re: Лидериште

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот