Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лидериште

+8
OPOZICIONER
alienmk
defo
Albatros
Luxor
Delta
трендафил
PRVOBOREC
12 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Лидериште - Page 2 Empty Re: Лидериште

Пишување by PRVOBOREC Саб Фед 04 2023, 19:54

Лидериште - Page 2 Img_1417

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 2 Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Нед Фед 05 2023, 11:41

Дека му е тешко да поверува дека во Македонија имаме власт што смета дека бугарската власт и е пријателска.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 2 Empty Re: Лидериште

Пишување by defo Пон Фед 06 2023, 16:24

Бог да го поживи Пендароски, мислам дека најзаслужен за овој шо е накиснат во фацава е токму тој. Дел од структурите во СДСМ, па и самиот Зечевиќ, незнаат што се можеше да се деси ако не одиграа вака. Ако не „паднеше системот на граничната полиција“. Овој на сликава и онај Че Геварана сосе неговите „војводи“ Масларковци сакаа крв, војна....ко кучиња се.....Ама ги пре-ебаа. И стојам на ставот дека Пендароски е мастер мајнд на целата операција.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 2 Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Пон Фед 06 2023, 21:20

Ако не беше делувањето на опозицијата пред гробот на Гоце Делчев ќе имавме реприза од чествувањето на Мара Бунева, која Бугарите ја сметаат за бугарка. Всушност така мислат за сите Македонци. Власта немаше муда да каже дека не дозволува непријатели на државата да ја поминат границата, туку измислија прекин на струја, што резултира со ново по нижување на Македонија. Бугарското МВР ќе донира на нашето агрегати. Како Македонија да не може да оддели неколку десетина илјади евра за да ги опреми сите гранични премини.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 2 Empty Re: Лидериште

Пишување by defo Вто Фед 07 2023, 08:15

трендафил напиша:Ако не беше делувањето на опозицијата пред гробот на Гоце Делчев ќе имавме реприза од чествувањето на Мара Бунева, која Бугарите ја сметаат за бугарка. Всушност така мислат за сите Македонци. Власта немаше муда да каже дека не дозволува непријатели на државата да ја поминат границата, туку измислија прекин на струја, што резултира со ново по нижување на Македонија. Бугарското МВР ќе донира на нашето агрегати. Како Македонија да не може да оддели неколку десетина илјади евра за да ги опреми сите гранични премини.

Абе ти си луд, опозицијата сакаше реприза на 27 април со меѓународен инцидент, ама почитуваниот ни прецедател не го овозможи тоа на жалост на Завиша филм.....

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 2 Empty Re: Лидериште

Пишување by Delta Вто Фед 07 2023, 11:57

*"_:mu se moca"&-(+

Лидериште - Page 2 Img_2013
Delta
Delta

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 2 Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Вто Фед 07 2023, 20:21

Говорот на телото покажува дека кидерот на опозицијата е збунет од предавствата што во континуитет ги прави власта која е одговорна за случувањата во земјата. Иако некој се обидува да протне приказна дека не е власта туку опозицијата одговорна за Преспанскиот договор и договорот со Бугарија. Тоа е како да тврди некој дека на пример за стрелањето во Ваташа не се виновни бугарските фашисти, туку партизаните затоа што не ја ослободиле Македонија во 1941 година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 2 Empty Re: Лидериште

Пишување by Luxor Пет Фед 17 2023, 12:41

Ц ц ц.

Лидериште - Page 2 Aesr10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 2 Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Пет Фед 17 2023, 20:18

Токму ваквиот однос на амбасадорите на земјите од евроатлантската меѓународна банда која садистички се изживува со Македонија и поддршката на влада за која мнозинството граѓани мисли дека ја води државата во погрешна насока е наЈдобра пропаганда за Русија, Кина или било кој друг што има нормален однос кон Македонија и Македонците и не ги поддржува сите непријатели на Македонија. Немам поданички однос кон никој и секое мешање на странски амбасадори во внатрешните работи на Македонија ми предизвикуваат чувство на гадење. А така изгледа дека е со мнозинството Македонци и мнозинството во Македонија. Едноставно ни е преку кyр од наводни пријатели со чија поддршка сменивме национален симбол, име, избришавме неколку илјади години од нашата историја и треба за крај да станеме бугари.
Лично не верувам дека амбасадорите отишле во Кавадарци поради поддршка на владата, туку за да кркаат и да се напијат на сметка на македонските граѓани, од кои мнозинството не го поддржува нивното недипломатско однесување во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 2 Empty Re: Лидериште

Пишување by PRVOBOREC Нед Фед 26 2023, 16:55

Лидериште - Page 2 Az10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 2 Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Нед Фед 26 2023, 17:51


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 2 Empty Re: Лидериште

Пишување by PRVOBOREC Нед Фед 26 2023, 20:39

Добровечер небањати.

Лидериште - Page 2 13

Лидериште - Page 2 A12

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 2 Empty Re: Лидериште

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 12 2023, 19:13

Ајдееееее.

Лидериште - Page 2 456aza10Лидериште - Page 2 14Лидериште - Page 2 I11
Лидериште - Page 2 Screen15
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 2 Empty Re: Лидериште

Пишување by PRVOBOREC Сре Мар 15 2023, 12:55

Скандаахахахаааа.

Лидериште - Page 2 15Лидериште - Page 2 A13

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 2 Empty Re: Лидериште

Пишување by PRVOBOREC Чет Мар 16 2023, 19:07

Лога му го уништи континуитетот на Мицко.

Лидериште - Page 2 A14Лидериште - Page 2 Aa10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 2 Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Пет Мар 17 2023, 09:54

Историска вистина е дека Ванчо Михајлов бил лидер на ВМРО, на чиј континуитет се повикува ВМРО-ДПМНЕ, но никој не вели дека тој бил позитивна личност (лидер). Ванчо Михајлов бил под бугарско влијание во времето кога таму владеел цар Борис III. како што денес имаме политичари што се под влијание на евроатламтската меѓународна банда, па нема реакција на македонската дипломатија по изјавата на Габриел Ескобар одговорен во американската администрација за регионот, а со самото тоа и за Македонија дека во нашата земја живеат Албанци и православен народ. Нема Македонци, Срби, Власи, Бугари, Грци туку сите се ставени во еден кош. Ајде да напишам тука и дека според Васеленската патријаршија МПЦ би требало да делува само во Република Македонија. Не и во дијаспората кај што има Македонци, Австралија и САД пред се. Друхга работа е што по добивањето на томосот тоа не мора да се почитува и не може да се казни, па формално и не е битно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 2 Empty Re: Лидериште

Пишување by alienmk Саб Мар 18 2023, 16:37

Spremete se vmrovcinja, Micko ke ve pravi bugarcinja. Vo ovoj parlamentaren sostav i pod ovie okolnosti kade Micko ima malcinstvo i e minister za opozicija ne, ama vo naredniot kade ke ima mnozinstvo i ke bide premier da. Se zaebal jako, posto vo sledniot parlamentaren soostav ke ima pomalku pratenici i od sega. Ni guskanjeto so siptarite nema da mu pomogne da bide vlast bez pratenicite na Levica. A poddrska od Levica ne dobiva se dodeka planira predavstvo.Лидериште - Page 2 Cxre10

alienmk

Број на мислења : 378
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 2 Empty Re: Лидериште

Пишување by PRVOBOREC Саб Мар 18 2023, 17:36

Лидериште - Page 2 I12

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 2 Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Нед Апр 09 2023, 11:24

Според Љубомир Гајдов постојат големи шанси со помош на САД уставните измени сепак да бидат според хрватскиот модел, односно да се почитува нормата дека секоја етничка заедница што е под половина од населението, а има поголема заедница од неа е малцинство. Негово предвидување (или информација добиена од некој негов пријател од АМерика) е дека во Македонија нема да има предвремени избори но големи се шансите за широка владина коалиција.

https://24.mk/details/argument-plus-razgovor-so-ljubomir-gajdov-2

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 2 Empty Re: Лидериште

Пишување by OPOZICIONER Вто Мај 16 2023, 16:01

ФИЛИП ПЕТРОВСКИ : МИЦКОСКИ ГО ЛАЖЕ ЧЛЕНСТВОТО НА ВМРО-ДПМНЕ ДЕКА Е БЛИЗОК СО САД И ДЕКА СО НИВ ПРАВИ ТАЈНИ СРЕДБИ

https://narodenglas.com/%d1%84%d0%b8%d0%bb%d0%b8%d0%bf-%d0%bf%d0%b5%d1%82%d1%80%d0%be%d0%b2%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%bc%d0%b8%d1%86%d0%ba%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%b3%d0%be-%d0%bb%d0%b0%d0%b6%d0%b5-%d1%87%d0%bb%d0%b5%d0%bd/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 2 Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Вто Мај 16 2023, 19:55

А кога дал таква изјава Мицкоски? Реално ниту администрацијата на Бајден во САД нема висок рејтинг, па евентуална нивна поддршка не значи ништо на подолг период. Инаку не знам зошто Филип Петровски и Инфомакс станаа дек од тие што за случувањата во Македонија за одговорна ја сметаат опозицијата, а не власта. Нешто во стилот дека партизаните, а не бугарските фашисти се виновни за холокаустот на Евреите во Македонија, затоа што не го победиле фашизмот пред тоа да се случи? Да не е трагично би било смешно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 2 Empty Re: Лидериште

Пишување by Bosonoga Сре Мај 17 2023, 03:49

трендафил напиша:А кога дал таква изјава Мицкоски? Реално ниту администрацијата на Бајден во САД нема висок рејтинг, па евентуална нивна поддршка не значи ништо на подолг период. Инаку не знам зошто Филип Петровски и Инфомакс станаа дек од тие што за случувањата во Македонија за одговорна ја сметаат опозицијата, а не власта. Нешто во стилот дека партизаните, а не бугарските фашисти се виновни за холокаустот на Евреите во Македонија, затоа што не го победиле фашизмот пред тоа да се случи? Да не е трагично би било смешно.
ne dal izjava za ti da ja slushnesh ,nooo TAKA ZBORUVA NA SOSTANOCITE NA IZVRSHEN ...DA TE POTSETAM I KOPUKOT TONI E CHLEN NA IZVRSHEN PA ZATOA ZNAE ...
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 2 Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Сре Мај 17 2023, 20:21

Фикип Петровски не е Тони сигурно. Инаку имаше на некои избори своја партија, па откако имаше катастрофално мал број на гласови наводно се помири со ВМРО, а откако нема некоја функција повторно работи во полза на непријателите на ВМРО. И од Македонија и од странство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 2 Empty Re: Лидериште

Пишување by zozoti Пет Мај 19 2023, 09:36

Imate li mozok vie vo vmro bre? Fides na Orban ja isfrlija od EPP i otide vo krajno desnite fasisticki partii na Le Pen, Salvini, Meloni. Od kade sega sestrinska? I vmro otide vo fasisti? Ke pravite fasisticka izborna programa? Ke voveduvate fasizam vo Makedonija?

МАКЕДОНИЈАМицкоски се сретна со Орбан, барал помош за составување изборна програмаОбјавено пред 1 час  - 19 мај, 2023Од Макфакс

https://makfax.com.mk/makedonija/%D0%BC%D0%B8%D1%86%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%B5-%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%BE-%D0%BE%D1%80%D0%B1%D0%B0%D0%BD-%D0%B1%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BB-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE/

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 2 Empty Re: Лидериште

Пишување by Albatros Пет Мај 19 2023, 11:41

Ni Orban ne im pomaga. Levica e faktorot za sostavuvanje vlada.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 2 Empty Re: Лидериште

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот