Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лидериште

+8
OPOZICIONER
alienmk
defo
Albatros
Luxor
Delta
трендафил
PRVOBOREC
12 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Лидериште - Page 3 Empty Re: Лидериште

Пишување by defo Пет Мај 19 2023, 12:22

Е тоа ќе е проблем. Нас ни требаат луѓе од реалниот сектор кој доагаат, кои имаат направено бекгроуд. Вакви уличари ни не донесо до овде до кај шо сме???

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 3 Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Саб Мај 20 2023, 15:54

Според најновите случувања во врска со автопатот ВМРО е проевропска партија, затоа што како ЕУ смета дека европското знаменце се злоупотребува за закони што немаат врска со ЕУ, а СДСМ и ДУИ се проамерикански, затоа што работат во интерес на американска компанија наместо за својот народ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 3 Empty Re: Лидериште

Пишување by SHARENI Сре Мај 31 2023, 17:09

Лидериште - Page 3 09ooo10
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 3 Empty Re: Лидериште

Пишување by SHARENI Чет Јун 01 2023, 16:53

Zoran Bozinovski
19h ·
ТОЛКУ ОД МИЦКОСКИ ИЛИ ШИФРА ,,КОЗАРА 42,,...

Од завчера е подготвена кривична пријава против ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ, која опфаќа докази за противправно стекната имотна корист, несфатлива за обичен граѓанин кој едвај преживува...

Покрај овие докази, тука е и неговото мрачно минато, замаглено од татко му, навидум избришано, ама грижливо забележано од страна на тајната полиција.

Соочен е со доказите и извесно заминување во притвор. Ама, прво од страна на амбасадорите кои притискаат за уставни промени е притиснато копчето ЌУРКА, дадена е му е инструкција на го прими МИЦКОСКИ на ,,лидерска средба,, на која божем ќе се договорат трговската фирма ДПМНЕ да даде поддршка на уставните промени и впишувањето на Бугари во конституцијата на Северна Македонија...

Вака уценет, под страв дека ќе легне во притвор заради доказите со кои е соочен, ХРИСТИЈАН МИЦКОВСКИ ќе мора да испорача тоа што се бара од него, неговата фирма ДПМНЕ да гласа во Собрание за уставните промени...

Откако ќе ја заврши оваа валкана работа, на Мицкоски ќе му биде дозволено со оставка од ,,здравствени причини,, да се повлече и да троши од противпарвно стекнатото...

Шифрата со која го играат е ,,КОЗАРА 42,,...

https://www.facebook.com/zoran.bozinovski11/posts/1729006384220327
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 3 Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Чет Јун 01 2023, 20:35

Ова почнува да личи на времето на бугарската фашистичка окупација. Тазликата е само што тогаш власта вршела и егзекуции без пресуда. А има ли некаква истрага за тоа што сопругата на премиерот ковачевски метар квадратен државна земја има купено поевтино отколку што граѓаните плаќаат за четвртинка бурек. Изгледа евроатлантската меѓународна банда и домашните предавници посакуваат реприза на гласањето за Преспанскиот договор.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 3 Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Чет Јун 01 2023, 21:49


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 3 Empty Re: Лидериште

Пишување by PRVOBOREC Саб Јун 03 2023, 17:52

Добар ден небањати.

Лидериште - Page 3 S10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 3 Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Саб Јун 03 2023, 19:20

Заев бараше коалиција за виткање на македонската кичма. Коалиција за нејзино исправање би требало да посакува секој Македонец. Мислам дека полза од ДУИ немаат ниту АЛбанците што не се членови на партијата која 20 години е на власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 3 Empty Re: Лидериште

Пишување by PRVOBOREC Нед Јун 04 2023, 16:54


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 3 Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Пон Јун 05 2023, 20:34

Сите знаеме дека амбасадорите вршеле протисок за прифаќање на предавството што го озврши вчаста и дека јасно им е дадено до знаење дека тоа нема да се случи во условите кога добрососедството ни се продава како муда за бубрези од сосед непријател поддржан од западните земји кои во последните 150 години никогаш не покажале пријателство кон Македонија и Македонците, туку ги поддржувале нашите непријатели.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 3 Empty Re: Лидериште

Пишување by PRVOBOREC Пон Јун 05 2023, 21:37

Лидериште - Page 3 Screen17

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 3 Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Вто Јун 06 2023, 19:43

Да не е случајно улицата под ингеренции на градското јавно претпријатие каде директор е од коалицијата ДУИ-СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 3 Empty Re: Лидериште

Пишување by OPOZICIONER Сре Јун 07 2023, 10:17

Ne e.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 3 Empty Re: Лидериште

Пишување by defo Сре Јун 07 2023, 12:31

Абе Мицика си пушкал трава а???
И ако сум за тоа, ама пошо е кај нас е нелегално ке му го залепат. И оп ке ги внесеме бугариве. А уставри Аце Николоски се надева на тоа. Пошо вујко му Славе копиљак, милионер се напрај на сметка, на продажба на Бугарски пасоши.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 3 Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Чет Јун 08 2023, 20:53

Во Уставот за жал не е напишано колку треба да има припадници на некое малцинство, туку запишувањето оди од политички причини. Интересно е што на пример има 6 олади граѓани што на пописот се изјасниле како Торбеши, но експерите од СДСМ и ДУИ во предлогот на комисијата не предвидуваат нивно запишување, а бројот на тие што се во предлогот заедно е помал од тој број. Предлогот на ВМРО е всушност одложена важност на измената на Уставот која би ваѓела кога ЕУ ќе донесе одлука дека сме ги исполниле условите за прием на Советот на ЕУ, односно сме ги затвориле сите поглавја. Ако Бугарите продолжат со уцени и не запрат на тој пат или процесот трае долго, па стане поинтересно влегување во друга заедница, нема да има Бугари во Уставот. За жал нема да има ни Хрвати што ги имаат Македонците во својот Устав.
Се спомнува дека Германсика ќе донесе декларација во Бундестагот со признавање на нашиот идентитет и јазик. Но за потсетување АНгела Мњеркел како канцелар и Урсула фон дер Лајен како министерка за одбрана на Германија пред Преспанскиот договор лажеа дека тоа ќе биде последна пречка на Македонија кон евроатлантските интеграции. Лажеа и претставниците на сите наши стратешки партнери.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 3 Empty Re: Лидериште

Пишување by Luxor Пет Јун 09 2023, 11:33

Ц ц ц.

Лидериште - Page 3 09876510
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 3 Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Саб Јун 10 2023, 16:02

Во врска со бугарскиот предлог пласиран како француски нема ништо ново по лидерската средба. ВМРО се обидува да направи некаков компромис да го продолжиме патот кон ЕУ, а да не биде загрозен македонскиот идентитет како што прифати ДУИ поддржан од СДСМ. Да потсетам и дека преговорите ги водеше доктор кој учи допломатија на стари години, Бујар Османи. Не е јасно ниту кој би ги преземал министерствата што ги води ДУИ, ако ВМРО добие 5 министри што сега се водени од членови на СДСМ. Интересни написи во врска со ова има на медиумите.

https://plusinfo.mk/liderska-ili-bleferska/

https://www.expres.mk/ludiot-plan-na-kovachevski-so-koj-malcinstvoto-kje-vladee-so-makedonija-infografika/

https://www.expres.mk/zlatev-kovachevski-lazhe-kako-koga-gruevski-go-razbija-vo-przhino/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 3 Empty Re: Лидериште

Пишување by PRVOBOREC Саб Јун 10 2023, 16:19

Небањатите го издаваат дпмне, ѕвездата од Вергина, просторијата?!?!?! и за тие што деремат таму не е јасно дали се издаваат?!?!?!

Лидериште - Page 3 I16

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 3 Empty Re: Лидериште

Пишување by osa Саб Јун 10 2023, 16:26

PRVOBOREC напиша:Небањатите го издаваат дпмне, ѕвездата од Вергина, просторијата?!?!?! и за тие што деремат таму не е јасно дали се издаваат?!?!?!

Лидериште - Page 3 I16
mi prechi ona znameto so morkovi ..inaku ke go zemev ...hahahaaa

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16473
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 3 Empty Re: Лидериште

Пишување by трендафил Саб Јун 10 2023, 18:17

Мене популарно ми е бришење мислења кои ги кршат правилата на форумот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лидериште - Page 3 Empty Re: Лидериште

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот