Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Referendum

+6
Пат
Kalinda
ЧеГиВара
kiBik
tmoro
Hamad bim Khalifa
10 posters

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Referendum - Page 3 Empty Re: Referendum

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Апр 26 2015, 18:18

Ne palamudi tuku idi glasaj, makar i za barok......ebatebeljaebate....
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 3 Empty Re: Referendum

Пишување by reiter Нед Апр 26 2015, 18:23

..иди гласај Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 3 Empty Re: Referendum

Пишување by ЧеГиВара Нед Апр 26 2015, 18:28

Ја реков - почнете да работите ко шо треба, па ќе го имате мојот глас.
До тогаш...можете да рачунате на вашите партиски војници и на тие шо ќе ги излажете...
Мене тешко дека пак ќе ме смувате...вие паметни луѓе...

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 3 Empty Re: Referendum

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Апр 26 2015, 18:33

Ako ne otides za maximum 30 minuti, gubish pravo na abolicija! Pa sega ti vidi! Smile
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 3 Empty Re: Referendum

Пишување by ЧеГиВара Нед Апр 26 2015, 18:35

Hamad bim Khalifa напиша:Ako ne otides za maximum 30 minuti, gubish pravo na abolicija! Pa sega ti vidi! Smile
Ни еден криминал немам направено.
Затоа и мирно си спијам. Вие мислете му ја. Ја сум си cool as a cucumber. (еве да се помислиш што значи тоа на Bantu)

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 3 Empty Re: Referendum

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Апр 26 2015, 18:45

Pak zavleckues, a vremeto ti odminuva! Ne tuku ne nerviraj tuku iskacaj! Ako ti treba prevoz, resheno ti e, i sendvic so sokce ke dobiesh patem! I toa vistinski od kaj Vili ne kako onie za pomeni!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 3 Empty Re: Referendum

Пишување by ЧеГиВара Нед Апр 26 2015, 18:49

Шо ќе ми превоз, живеам у Центар...ха ха ха...ве пратиле вас од ОК Злокуќани да не учите нас Центарци како да гласаме за нашава општина. Јасно, срам им е на тие од Центар да агитираат, знаат дека ќе гласа тој со книшка, а се алудира на ГРАЃАНСКА свест...

Али, фала ви за упаљачите и пенкалата...до сега три ми донесоа директно на врата. Не морам ни до трафика да идам. Идниот пут кажи им цигари да делат...чисто да ги зголемат шансите...

Пффф...сокче и сендвич...сигурно функционира у Злокуќани али ова е Центар друже...овде треба креатива малце...

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 3 Empty Re: Referendum

Пишување by ЧеГиВара Нед Апр 26 2015, 18:53

Али најискрено - земете СРАБОТЕТЕ НЕШТО - па да видите како ќе се свртат работите!
Ја ти ГАРАНТИРАМ!

И не само тоа, ти ветувам дека и ја за вас ќе агитирам. И многу луѓе ќе убедам.
Ама прво, средете некои работи. Вака срам ми е да се бламирам. Тоа шо сте бољи од ВМРО-вциве не е некој кредит. Од нив е бољи и Ахмети и Џафери. И помакедонци се и двајцата!

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 3 Empty Re: Referendum

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Апр 26 2015, 18:55

6,55 PM !!!!! ALOOO
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 3 Empty Re: Referendum

Пишување by ЧеГиВара Нед Апр 26 2015, 18:59

Hamad bim Khalifa напиша:6,55 PM !!!!! ALOOO
6,55?! π=3.14?!
Чек, Bantu кратенки за време почна да користиш?!
Оти ние велиме "претпладне" и "попладне".
LOL Very Happy
Вие од партија сте суперкул! You smart people, you...

шес-кома-пеес-пет
суперкул!

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 3 Empty Re: Referendum

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Апр 26 2015, 19:05

PM e kratenka za PI..U MATER!
Zavrshi glasanjeto a ti doma u papuci ?!?!? Pa posle bokserot ni e kriv!?! E bre makedonce so malo m!.....
..... Zernovski ne gi sredil parkinzite ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!? of mori majko
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 3 Empty Re: Referendum

Пишување by ЧеГиВара Нед Апр 26 2015, 19:08

Е сеа замисли шо ќе беше да ги средеше паркинзиве?!
Од мене ќе имаше БАРЕМ 10 гласа!!!
Пред 15мин жена ми ме праша кога ќе одиме да гласаме. Ја реков дека ја не гласам, одлучи и она да не гласа. И сетстра ми и брат ми и сестра и. Татко ми е ултра СДС и сигурно гласал, ама ќе проверам, па ќе ти кажам. Мајка ми исто ради мене не гласаше.
И дечкото на сестра ми и дечкото на сетстрата на жена ми и девојката на брат ми.

Ти викам, да ги средеше Андреј паркинзиве, досега ќе имаше плус десет гласа од тие што сме собрани тука на ручек.

Арно ама...

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 3 Empty Re: Referendum

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Апр 26 2015, 19:21

Ama ste se sparile, se centarci ?! Svaka cast, ne pustate nie od zlokucani da zbrkame nesto centarsko ! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 3 Empty Re: Referendum

Пишување by ЧеГиВара Нед Апр 26 2015, 19:29

Абе центарски деца. Very Happy
Слушај искрено друже (и ова се надевам дека ќе го пренесеш у партија):

Неможам да му верувам на Андреј за покрупни работи, кога наједноставните неможе (поточно не сака) да ги реши. Он не реши паркинг, зеленило, звучно загадување и слично...ама НЕЕЕ - да изгласам КРУПНИВЕ работи прво, па онда он ќе ми ги реши "ситнициве". Епа он е градоначалник за да ги решава овие проблеми, а куќа се гради од темелите!
Нека реши ова, па не само што ќе го има мојов глас, туку НАЈИСКРЕНО ќе агитирам за вас.

Вака јок.

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 3 Empty Re: Referendum

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Апр 26 2015, 19:32

Zosto ne si gi skratish makite i dzentmenski ne priznaesh deka se zaeba so postot vo koj si naogjash "opravduvanje" za neglasanje ?
Od mene tolku...
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 3 Empty Re: Referendum

Пишување by ЧеГиВара Нед Апр 26 2015, 19:35

ОК - колку толку Very Happy
Немам маки иначе...освен што немам градоначалник што ги застапува моите интереси.
И кога треба ГЛАСАМ и не гледам на партија.
Гласав за СДСМ, сум гласал и за ВМРО. И на референдумот одговорив иако "некои прашања не заслужуваа одговор"...
Оправдувањето е тоа дека сум разочаран. А кој сака да сфати нека сфати...мислам дека со толку постови на темава доволно образложив...и најџентлменски (што би текле овие Банту народиве).... Laughing

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 3 Empty Re: Referendum

Пишување by Гостин Нед Апр 26 2015, 20:24

Chestitki za centarci...Denes, odnesoa ushte edna golema pobeda nad rezhimot...Probata pomina odlichno...ostanuva da se izvede ushte zavrshnata pretstava...Fer i demokratski izbori organizirani od tehnichka vlada...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 3 Empty Re: Referendum

Пишување by defo Нед Апр 26 2015, 21:55

Жоро побарал оставка од Жерновски..кој куртон...............значи какви лепешкари има во нашава ни мила Македонија тоа е чудо..........
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 3 Empty Re: Referendum

Пишување by ЧеГиВара Нед Апр 26 2015, 23:15

Teo напиша:Chestitki za centarci...Denes, odnesoa ushte edna golema pobeda nad rezhimot...Probata pomina odlichno...ostanuva da se izvede ushte zavrshnata pretstava...Fer i demokratski izbori organizirani od tehnichka vlada...
Ја би сакал техничка влада...и би гласал ако е поставено референдумско прашање.

defo напиша:Жоро побарал  оставка од Жерновски..кој куртон...............значи какви лепешкари има во нашава ни мила Македонија тоа е чудо..........
Кој е тој Жоро бе?
И каква власт има он да бара оставка? Да не му важи гласот за 25.000 луѓе случајно?!

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 3 Empty Re: Referendum

Пишување by ЧеГиВара Нед Апр 26 2015, 23:22

ОК, сеа видов на TIME.mk дека референдумот бил неуспешен.
И се согласувам - ова е голема победа на "центарци"...
Ако сработеше нешто Жерновски референдумов ќе пројдеше ГЛАТКО!
Ама ГЛАТКО!
Можда сега ќе размисли за нашите проблеми?
Се надевам. Ако ја сака нашата поддршка, би требало.

Иначе, другаров што гп спомнав (ВМРО-вецов) гласал на референдумов...сеа од кај него идам..ха ха ха..се сврти членството против вемеро-то... Laughing

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 3 Empty Re: Referendum

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Апр 27 2015, 06:37

Zoro e obicna orospija! Toj uste na Vodenicata bese staven u Keles-tefter!
Misleshe deka so davanje podrshka na Kezo narodot ke mu gi prosti grevovite ?!
Nema prostuvanje!!!! Mozese samo da dobie ublazuvanje na kaznata, sega povtorno se tresna od zemja - ebati KURTONOT izdupen!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 3 Empty Re: Referendum

Пишување by ЧеГиВара Пон Апр 27 2015, 08:28

Извинете излажав...
Сестра ми гласала пред да дојде кај мене на ручек. Сите други (како што реков) не гласаа.
Ама и објаснив некои работи, па се покаја што гласала.

Се надевам дека ова ќе биде поука за СДСМ.

П.С.
Синоќа пак немав паркинг...Андреј реагирај...

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 3 Empty Re: Referendum

Пишување by Гостин Пон Апр 27 2015, 11:16

Џабе ти е радоста. Не само што Жерновски и опцијата за ГТЦ победија, туку резултатите беа далеку подобри од тоа што ти се обидуваш да го претставиш. Ако вчера се бираше градоначалник, Жерновски ќе беше реизбран со повеќе гласови отколку оние со кои дојде на власт во Центар. Резултатите, т.е. гласовите кои вчера беа дадени беа дури повеќе и од оние што СДСМ ги доби на парламентарните избори. Ако на сето тоа додадеме дека на избирачкиот список сеуште се водат "човечињата" од Пустец, мртовците, фантомите од непостоечките катови и станови, за што имаме сигурни докази, тогаш гласачкото тело во Центар се намалува за неколку илјади гласови, што пак гарантира сигурна успешност на референдумот ако се одржи во нормални услови и со прочистен избирачки список. Тоа ќе биде уште поизразено ако ги вкалкулираме вчерашните неправилности, кога голем број граѓани не можеа да се пронајдат во избирачкиот список. Ти можеш да спинуваш и да продаваш демагогија колку сакаш, но бројките се јасни. Уште долго ќе ја трпиш власта на СДСМ и Жерновски во Центар, а за кратко време и во целата Македонија.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 3 Empty Re: Referendum

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Апр 27 2015, 11:49

mumley напиша:Џабе ти е радоста. Не само што Жерновски и опцијата за ГТЦ победија, туку резултатите беа далеку подобри од тоа што ти се обидуваш да го претставиш. Ако вчера се бираше градоначалник, Жерновски ќе беше реизбран со повеќе гласови отколку оние со кои дојде на власт во Центар. Резултатите, т.е. гласовите кои вчера беа дадени беа дури повеќе и од оние што СДСМ ги доби на парламентарните избори. Ако на сето тоа додадеме дека на избирачкиот список сеуште се водат "човечињата" од Пустец, мртовците, фантомите од непостоечките катови и станови, за што имаме сигурни докази, тогаш гласачкото тело во Центар се намалува за неколку илјади гласови, што пак гарантира сигурна успешност на референдумот ако се одржи во нормални услови и со прочистен избирачки список. Тоа ќе биде уште поизразено ако ги вкалкулираме вчерашните неправилности, кога голем број граѓани не можеа да се пронајдат во избирачкиот список. Ти можеш да спинуваш и да продаваш демагогија колку сакаш, но бројките се јасни. Уште долго ќе ја трпиш власта на СДСМ и Жерновски во Центар, а за кратко време и  во целата Македонија.

XXX

Za parkiranje neka dojdi kaj nas u Zlokukjani - na niva! Laughing (?!...kaj mu tekna -Zlokukjani ? Ovie od Centar, Zlokukjani go mislat deka e nakaj Dolno dupeni-resensko! Evil or Very Mad )
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 3 Empty Re: Referendum

Пишување by ЧеГиВара Пон Апр 27 2015, 12:32

Терајте си вие у партија со овие говори.
Башка незнам каде ја најде "радоста"?! Пак импутирате, така?!
Ако не сум у ваша партија, мора да сум против!

А со реалните проблеми на ГРАЃАНИТЕ се завркавате, нели?!

Ако друштво, терајте со истово понашање и очекувајте различни резултати, тоа е дефиниција за "интелигенција"...
Мореее културава на народот е на високо ниво, партиите го покажуваат пресекот...

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

Referendum - Page 3 Empty Re: Referendum

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот