Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Саше Иваноски Политико.......

+4
Пат
osa
Hamad bim Khalifa
defo
8 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Саше Иваноски Политико....... Empty Саше Иваноски Политико.......

Пишување by defo Чет Јун 04 2015, 22:27
Јас сум опозиционер, но не сум СДСМ-овец, јас сум ЛИБЕРАЛ!


Јас сум против оваа власт, односно режим. Некои работи кај нив сум ги пофалил, но генерално се работи за забегана банда лудаци и клептомани.

Јас и давам голема поддршка на опозицијата, со се што можам и како новинар и како човек работам таа да успее да го смени режимот.

Но јас сум политички либерал, и на покана на лидерот на Либерална Партија, Ивон Величковски, овие денови најверојатно ќе се зачленам во оваа партија и ќе се обидам да добијам некоја позиција во оваа партија која ќе ми овозможи организирано да делувам меѓу народот со цел промовирање на либералните вредности во земјава.

Јас сметам дека ова што ни се случува во земјава е последица на левичарските политики на ДПМНЕ. Во таа насока, јас ќе водам тешки битки со СДСМ кога тие наскоро ќе дојдат на власт. Јас не се сомневам дека овој СДСМ ќе биде драстично подобра власт од сегашната власт. Само принципиелно сметам дека Македонија ќе биде навистина убава и успешна земја кога во земјава ќе завладеат либералните вредности кои што се покажале многу успешни во многу земји.

Оние земји кои на прво место ги ставиле слободите на граѓаните, и тоа слободи во секоја смисла, економска, социјална, религиска, морална, културна, сексуална итн итн, тие општества кои сепак не се анархија затоа што има јаки и ефикасни институции, тие општества силно грабаат напред во секоја смисла, Европа и САД и генерално целиот запад имаа силни либерални партии и либерални општества.

Политичари кои вовеле многу либерални вредности во економијата се Маргарет Тачер и Роналд Реган. Политичари кои вовеле големи либерални вредности во социјалниот живот се Обама и Клинтон. Либералите се микс на двете, либералност и во социјалниот живот и во економијата. Либералноста во политичка смисла е најдоброто од левицата и десницата, отфрлајќи ги слабостите на двете, кај левицата тоа е економската небулоза и ригидност околу оданочувањето и големите буџети и државен апарат, кај десницата тоа е ригидноста по основ на правата на ЛГБТ групите, односот кон жените, улогата на црквата, националистичката реторика...

Затоа, јас сум ЛИБЕРАЛ! Штета е што Македонија има слаби либерални партии, затоа си патиме сите овие 25 години!

Како новинар ќе се борам за либералните вредности да добијат широко признавање меѓу народот. Како политичар доколку некогаш станам пратеник ќе се борам од собранието да бидат носени закони кои ќе бидат либерални, ќе ги остават парите во џебовите на оние кои ги заработиле, државата нема да им се меша на граѓаните во тоа како ги водат своите фирми и како ги живеат своите животи, дали и каде пушат, кога и дали пијат, па дали се и дрогираат и проституираат. Тоа е право и одговорност на секој поединец!

Праќам апел со сите граѓани на кои личната слобода во секоја смисла им е императив да се зачленат во некоја од двете либерални партии во земјава
после ова ги повлекувам сите лоши коментари за дечково.....мислев дека е класика идиот сум згрешил.....го кажа она во што и јас верувам.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Јун 04 2015, 22:38

Beshe za Vmro, trcashe po shtabovi na SDSM, pa kaj onoj dzandaron - brzozborko Bacev a sega najnovo kaj Velickovski....?!?!?!?!?
Inace, u globala, mi se dopagja sto ima petlja,i nema dlaka na jazik! za kopucive na vlast samo ovakvi ni trebaat. Da moze da uvezeme uste edno 10-20 ke gi shahardisaat!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by defo Чет Јун 04 2015, 22:54

Калифе не се секавам на ДПМНЕ....ама чуден лик во секој случај........али ме изненади неговиот став..........уште повеке што е близок до мојот став....Јас сум против Грујо и ДПМНЕ.......што не значи дека ако се појави некое ново ВМРО, со нови и свежи лица прогресивно не, дека не би го подржал....јас 4-5 години живеам со став дека ДПМНЕ и неговото раководство треба да си одат (најново се залагам да си одат во затвор). А после оваа прва битка , да продолжиме да ја биеме наредната битка, која се вика нормален живот, да ја исправиме кичмата.  Да имаме држава без партизирано судство, модерни автопати а не ѓубриште наречено Скопје 2014.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by osa Чет Јун 04 2015, 23:04

zoshto go trgnaa videoto od internet tokmu na "ovaa tema"

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by osa Чет Јун 04 2015, 23:07

da ne sluchajno go imash videoto od parlament denes ,kako se rasprava sashe politiko so vlatko djorchev

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by defo Чет Јун 04 2015, 23:27На ова мислеше ОСА.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Јун 05 2015, 00:39

Ova e dobro, ama Osa miusleshe na deneshen incident, pretpostavuvam,,,ne sum vo tek za sto bilo sluckata!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by defo Саб Јун 06 2015, 01:25

Ја имам решение за кризата, ова е мојот совет до Зоран Заев и тимот на СДСМ!


Ја не знам што се збори и како издледаат состаноците на Заев со ЕУ амбасадорите и со амбасадорот на САД и разните комесари у пратеници од ЕУ, но тука нешто мора драстично да се промени пошто очигледно е дека на овие битанги не им е јасно што се случува во Македонија.

Мојот предлог, моето решение како да ја решиме кризата е СДСМ да упати една јавна покана да сите амбасадори кои нешто значат, откако ќе влезат во СДСМ на Бихачка, да се затворат вратите и да се врзат амбасадорите за столчиња, и повторно сите бомби да се пуштат ама со превод симултан на сите јазици, и откако ќе се ислушаат сите бомби, испрашување кој што чул, и после пак уште еднаш сите бомби за да легне материјалот.

Додека идат бомбите да одат и испрекинато стории од реалноста кои совршено се поклопуваат со бомбите.

И откако ќе трае ова добро 16-18 саата, амбасадорите да бидат пуштени да си одат дома.

Кризата после ќе се реши за 24 часа. Грујо ќе си даде оставка пред камери со наведната глава.

Епа ајде, Петре куцај тоа поканата, спремајте сендвичи и сокчиња, лисици има у подрумот кај Верушевски во вилата, пратете некого...

Се слагам со Саше втор пат во два дена..не додуша со се..со врзувањево не.....ама Шилегов , Заев и раководството на СДСМ треба да ги поканат на кафе амбасадорите и да им пуштата по некоја бомба........

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by osa Саб Јун 06 2015, 10:08

defo напиша:

На ова мислеше ОСА.

ne ne defo ,ova e staro ,jas mislev na najnoviot incident kade Sashe go jade vlatko djorchev ....go imashe na net no ekspresno go simnaa i go nema ....Kalifot znae za shto zboruvam ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by defo Вто Јун 09 2015, 21:28

Демократијата на Груески на дело.......

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by defo Нед Јун 14 2015, 14:21Браво Саше....иако можда не е образован новинар, има муда и тоа големи ...го убива режимот во поим.........

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by osa Нед Јун 14 2015, 15:59

ova e idniot direktor na mtv ....bravo sashe ......
so ogled na toa kakvi crepovi dosega bea na visoki pozicii i vo mtv i vo sovet za radiodifuzija i vo transport i toa so "fakultet " mislam deka ovoj ko da ima doktorat ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Гостин Вто Јун 16 2015, 18:38

Со моронски постапки и бедни обиди за лична промоција не се унапредува демократијата во Македонија.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Пат Вто Јун 16 2015, 21:34

osa напиша:ova e idniot direktor na mtv ....bravo sashe ......
so ogled na toa kakvi crepovi dosega bea na visoki pozicii i vo mtv i vo sovet za radiodifuzija i vo transport i toa so "fakultet " mislam deka ovoj ko da ima doktorat ....

Македонија се претвора во интелектуален прчварник...
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by defo Вто Јун 16 2015, 23:28

Саше Иваноски Политико....... Goran_petreski


Ако така викаш Пат, тогаш си во право.....

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Пат Сре Јун 17 2015, 11:03

Имаш право, интелектуалното милје во Македонија веќе одамна е претворено во бара, во која живеат крокодили, алигатори, змии, жаби, комарци....ју гет д пикчр. Е, среќа што ја има Телма, па и 24 и Алсат, и што некои доајени на македонското новинарство, како Чом, се вратија, па се уште можеме да видиме пример за новинарска култура.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Гостин Пет Јун 19 2015, 18:45


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by defo Пет Јун 19 2015, 19:24


Хахаха типов е луд, браво мајсторе ...до земја ...царе
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Јун 19 2015, 23:24

SASHE E OTROV ZA GLUVCI ! Twisted Evil
KE GO SASHARDISA GVUJCOTA!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by defo Пон Јун 22 2015, 14:43


_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by reiter Пон Јун 22 2015, 18:59

В.Божиновска..вистинска ВМРО -вска лавица,зошто ли го предаде Љубчо?Што виде кај Груевски???Изгледа никогаш нема да разберам...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Гостин Чет Јун 25 2015, 11:32

Sashe pak trgna po Grujo...I pokraj bodigardite, grujo sepak go slushna nezgodnoto prashanje...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Јун 25 2015, 12:07

reiter напиша:В.Божиновска..вистинска ВМРО -вска лавица,зошто ли го предаде Љубчо?Што виде кај Груевски???Изгледа никогаш нема да разберам...

Najverojatno od usti pricini Ljubco ke mu se prikloni na Grujo!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот