Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Саше Иваноски Политико.......

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 2 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by tmoro on Вто Јун 30, 2015 11:02 pm


tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 2 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by osa on Сре Jул 01, 2015 7:56 pm

mi izbega del od novinarskata vest shto odeshe na tv 24 vesti na emisijata treta porta a se odnesuvashe na Sashe politiko ...nekoj pishuva na netot deka toa shto go pravi SAshe bilo NEKULTURNO ...rechnikot mu bil nedolichen ....
pa jas javno ke go prasham TOJ gospodin :kako treba da im se obrakame na lopovite koi so falsifikat vladeat so drzavata ...kon kogo treba da imame RESPEKT I KULTURNO
ODNESUVANJE????????????????????????????????????????????
dali i na niv ke im se obratish so ovoj ton gospodine ,dali i na niv ke im najdesh maana kako se odnesuvale nekulturno kon SITE GRAGANI VO DRZAVATA .....
odnesuvanjeto na SAshe vo sporedba so nivnoto e kako kapka vo more ,zatoa povlechete gi kritikite i uchete od Sashe kako treba da postavuvate prashanja direktni i bez respekt za da dojdete do objektivno izvestuvanje ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 2 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by defo on Сре Jул 01, 2015 9:10 pm

Значи..Сашо не го почитував, ама после неколку мислења и колумни негови се промени мојот став према него многу........Човекот е њус појава на едно забегано општество во кое не смееш ништо да прашаш , ништо да искоментираш..зради тоа и храброста да се спротистави на една психичка диктатура и тортура , му симнувам капа....а до тие што мислат дека е некултурно неговто однесување, нека одат да го прашаат премиерот нешто надвор од договорени прашања за самореклама.

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 2 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by трендафил on Сре Jул 01, 2015 9:20 pm

Доколку во Македонија имаше изборен фалсификат, немаше кај СДСМ да постои изборофобија. Ќе баравте предремени избори што поскоро. Со примена на постоечкиот закон. ака сте во филмот дека народот ве сака. Наводно поради рекламите на владата не гласа за вас. Поточно е дека поради тоа што го прави владата, народот гласа за владината коалиција. И очигледно ќе гласа и на следните избори. И покрај бомбите.

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 2 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by defo on Сре Jул 01, 2015 9:52 pm

трендафил напиша:Доколку во Македонија имаше изборен фалсификат, немаше кај СДСМ да постои изборофобија. Ќе баравте предремени избори што поскоро. Со примена на постоечкиот закон. ака сте во филмот дека народот ве сака. Наводно поради рекламите на владата не гласа за вас. Поточно е дека поради тоа што го прави владата, народот гласа за владината коалиција. И очигледно ќе гласа и на следните избори. И покрај бомбите.


Ова сериозно....или комиќе е од партија......:)v jocolor jocolor jocolor jocolor

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 2 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by трендафил on Сре Jул 01, 2015 10:19 pm

Сети се или ако си бил дете во 1998 година распрашај се колку опозициони медиуми имаше во 1998 година. Или во 2006та. Па ќе ти стане јасно дека новинарите не одлучуваат за победата на изборите. Пред се` мал е процентот на тие што им веруваат. Во секој случај не е ВМРО тоа што бара избори што подоцна, туку СДСМ е партијата што бега од избори. И за избор на пратеници и од локални избори за градоначалник на Струмица.

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 2 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Гостин on Чет Jул 02, 2015 9:52 am

A1, kanalizacija 5, shitel i ogromen broj na internet i pishani mediumi bea na stranata na pastirot tvoj vo 2006 godina...SDSM ja imashe samo MTV...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 2 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by osa on Сре Jул 08, 2015 7:17 pm

aj da vidime shto pravi sashe so ivo ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 2 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Гостин on Пон Jул 13, 2015 12:15 pm

Sashe pochna da postavuva navistina nezgodni prashanja...Prvo za Horhe...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 2 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Гостин on Пон Jул 13, 2015 12:16 pm

A potoa i za Veljanovski...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 2 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Jул 13, 2015 1:24 pm

Ajde Sashe navali so prashanja! Uste malku pa nezgodni prashanja ke im postavuvaat istrazni sudski i policiski organi!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 2 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by трендафил on Вто Jул 14, 2015 8:39 am

Интересно е кога некој се воодушевува на еден забеган човек. Навистина ли сметате дека Саше ќе ви донесе изборна победа со глупостите што ги прави. Јас мислам дека и тој и сите новинари платеници на Сорос имаат заслуга за тоа што СДСМ е во толку подредена состојба на македонската политичка сцена, па во очај се воодушевува на тероризам. Во случајов новинарски. Доколку самонаречениот Политико е воопшто новинар.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 2 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Jул 14, 2015 8:45 am

трендафил напиша:Интересно е кога некој се воодушевува на еден забеган човек. Навистина ли сметате дека Саше ќе ви донесе изборна победа со глупостите што ги прави. Јас мислам дека и тој и сите новинари платеници на Сорос имаат заслуга за тоа што СДСМ е во толку подредена состојба на македонската политичка сцена, па во очај се воодушевува на тероризам. Во случајов новинарски. Доколку самонаречениот Политико е воопшто новинар.

Саше Иваноски Политико....... - Page 2 2Q==
Ova mora na sebe da mislish. A toj zabeganiot da pogodam koj e?od prva ili....?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 2 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by трендафил on Вто Jул 14, 2015 8:04 pm

Вака се исфрлаат битанги од рангот на Саше кога се обидуваат да попречуваат јавен настап во САД. Сакате ли примери од други земји?


_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 2 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by reiter on Сре Jул 15, 2015 7:28 am

еден шамар и МАЈНА Very Happy


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 2 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Jул 15, 2015 11:16 am

Ajjjjjj, Vidi go ti Sarma tepaciste! Pa so cigarceno ...epten shizik stanal !?!!
Sega ova dupacive na Caci neka se podrazmislat malku ! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 2 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by трендафил on Сре Jул 15, 2015 7:27 pm

Чудно не објавивте дека Политико имал инцидент и со потпретседателот на нашата влада Пешевски. Иако на снимката се гледа дека министерот иако замавнува не го удри човекот што не е новинар, туку така лажно се представува. Очигледно е дека постојат две решенија. Или да се елиминира причината или секоја јавна личност да има обезбедување што ќе ја штити од вакви пробисвети.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 2 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Гостин on Сре Jул 15, 2015 7:48 pm

трендафил напиша:човекот што не е новинар, туку така лажно се представува.  

Ajde pak...LAZHESH TRENDAFILE...I koga jas kje go napisham toa, togash toa e chista vistina...Ako ne e novinar, zoshto togash tvoite dpmne-ovci mu dale akreditacija...

PS. Zarem ne ti dosadi da te fakjam so spushteni gakji...Ajde za promena napishi neshti shto e vistina...

Новинарот Саше Политико денеска не беше пуштен да присуствува на лидерската средба во клубот на пратеници. Тој иако имаше акредитација и прес карта, не беше пуштен на средбата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 2 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by defo on Сре Jул 15, 2015 9:00 pm

Од кога тврдам, дека во Македонија на сите кои се против Груески им е загросена личната безбедност???Трендо пред некој ден поставив прашање кое не го одговараш-дали потписот не е дирекна закана врз сите кои не мислат како тебе и Груески.

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 2 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by defo on Сре Jул 15, 2015 9:14 pm


defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 2 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by трендафил on Сре Jул 15, 2015 9:19 pm

Дефо, прво се извинувам што сум бил површен и не сум го забележал прашањето, потоа благодарност што го повторуваш без да го искористиш мојоѕ пропуст за да ме обвиниш дека бегам од одговор.
Не е закана кон сите што не мислат како мене, туку само закана против странските платеници кои сакаат да ја разнебитат Македонија. Во моменѕов последиците на работатаљ на соросоидите ги чувствува најповеќе СДСМ како партија, но и цела Македонија затоа што нема сериозна опозиција како баласт на власта.
Кога сме кај Пешевски и Политико тр3еба да се земе во обзир дека ова е трет инцидент што газдата на ТВ Нова му го приредува на вицепремиерот. Првиот бил во болницата во Битола, каде што Пешевски бил приватно поради здравствени проблеми на член на семејството. Кога Политико низ отворениот прозор на возилото влегол со горниот дел од телото.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 2 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by defo on Сре Jул 15, 2015 10:16 pm

трендафил напиша:
Не е закана кон сите што не мислат како мене, туку само закана против странските платеници кои сакаат да ја разнебитат Македонија. Во моменѕов последиците на работатаљ на соросоидите ги чувствува најповеќе СДСМ како партија, но и цела Македонија затоа што нема сериозна опозиција како баласт на власта.

ОК...е значи полека полека ги пушташ твоите низ вода.......

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Саше Иваноски Политико....... - Page 2 Empty Re: Саше Иваноски Политико.......

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот