Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Во каков свет живееме - на жените или на мажите

+2
Естир
kiBik
6 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Гостин Саб Јун 20 2015, 11:17

Vo kakov li svet zhiveeme nie mazhite...Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley17 Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by kiBik Саб Јун 20 2015, 11:21

Ne pitaj, bratche, ne pitaj...potisnuvani i ponizhuvani sekoj Bozhi den. Ne znam do koga kje oceleeme vaka...
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Гостин Саб Јун 20 2015, 11:25

Navistina kiBik, kako ne zabelezhavme deka matrijarhatot se vrakja na golema vrata...kade li ni beshe umot...Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley17 Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by kiBik Саб Јун 20 2015, 11:43

Бе яс уще го оддржувам фронтот. Не знам на пример како се пуща пералната, садомиялната... правосмукачката знам и печката знам. Ма докога ке ме трпат вака да не прогресирам во домакинската уметност....
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Empty Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Гостин Саб Јун 20 2015, 11:45

Bravo kiBik...Drzhi se hrabro, osvetli go obrazot na mazhite... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Empty Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by kiBik Саб Јун 20 2015, 11:58

Имав потреба, Тео, од малце мажка солидарност. Фала! Твоето гайле какво е? Оплачи се, брат, ке ти олекне. Па може и да сформираме некой клуб на онеправданите мажи...
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Гостин Саб Јун 20 2015, 11:59

Ајде јунаци, очекувам да продолжите со дискусијата и да им покажете на жените дека си ги бараме правата. Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley21 Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley21 Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Естир Саб Јун 20 2015, 12:05

luхor напиша:Ајде јунаци, очекувам да продолжите со дискусијата и да им покажете на жените дека си ги бараме правата.  Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley21 Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley21 Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley21

Правата за какво? Very Happy
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by kiBik Саб Јун 20 2015, 12:06

Ех бе, Луксоре, ти нема да плачеш заедно со нас? Предал си се веке? Долу еманципацията! Секоя жаба да си го знае гьоло!!! Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Гостин Саб Јун 20 2015, 12:06

Естир напиша:
Правата за какво? Very Happy

Пааа, не сум сигурен баш. Очекував Тео и киБик да ми го кажат тоа. Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Гостин Саб Јун 20 2015, 12:08

kiBik напиша:Ех бе, Луксоре, ти нема да плачеш заедно со нас? Предал си се веке? Долу еманципацията! Секоя жаба да си го знае гьоло!!! Very Happy

Јас мислев ќе барате права. А вие сте се собрале за да плачете. affraid

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Гостин Саб Јун 20 2015, 12:11

kiBik напиша: Долу еманципацията! Секоя жаба да си го знае гьоло!!! Very Happy

Plus sakame den na mazhite...Ne mozhe samo zhenite da imaat nivni den... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Гостин Саб Јун 20 2015, 12:25

Ајде мажи, доаѓајте на темата и бранете си ги правата, или ја заклучувам истата, додека не ја видела жена ми. Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley21 Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley21 Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by kiBik Саб Јун 20 2015, 12:28

А подароци ке бараме?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Гостин Саб Јун 20 2015, 12:29

Pa ne mozhe bez podaroci...Za pochetok jas bi baral doruchek vo krevet... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by kiBik Саб Јун 20 2015, 12:33

Естир напиша:
luхor напиша:Ајде јунаци, очекувам да продолжите со дискусијата и да им покажете на жените дека си ги бараме правата.  Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley21 Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley21 Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley21

Правата за какво? Very Happy
Ти що шпионираш тука, а? Марш веднага да шиеш копчета и гоблени!!! Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by kiBik Саб Јун 20 2015, 12:35

Тео напиша:Pa ne mozhe bez podaroci...Za pochetok jas bi baral doruchek vo krevet... Twisted Evil
И да биде поднесен во сески црвено бельо или без!!!
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by kiBik Саб Јун 20 2015, 12:37

luхor напиша:Ајде мажи, доаѓајте на темата и бранете си ги правата, или ја заклучувам истата, додека не ја видела жена ми. Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley21 Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley21 Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley21
Еве види докаде веке си стигнал! Мора да бараме и слобода на словото!
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Гостин Саб Јун 20 2015, 12:40

Mozhe da bide oblechena vo pandelka... Twisted Evil

Во каков свет живееме - на жените или на мажите D1b81be957653333377bc8a8c40d0bbc


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by kiBik Саб Јун 20 2015, 12:42

И яс дозволувам. Laughing
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Гостин Саб Јун 20 2015, 12:49

kiBik напиша:
Ти що шпионираш тука, а? Марш веднага да шиеш копчета и гоблени!!! Twisted Evil

Море молчи да не те чујат. Ќе завршиш како овој. Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley21 Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley21

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Images?q=tbn:ANd9GcRh1qR4vvWrtvwZgNhmVRsQ3u0oNBtiznBPmn8FkXmDiNA7DcBd

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Естир Саб Јун 20 2015, 12:52

kiBik напиша:
Естир напиша:
luхor напиша:Ајде јунаци, очекувам да продолжите со дискусијата и да им покажете на жените дека си ги бараме правата.  Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley21 Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley21 Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley21

Правата за какво? Very Happy
Ти що шпионираш тука, а? Марш веднага да шиеш копчета и гоблени!!! Twisted Evil

Ама за такивата ли права се борите? Жените да шият копчета и гоблени? Very HappyЕстир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by kiBik Саб Јун 20 2015, 12:55

Абе, Луксоре, примиренец еден! Ке се бориме ли или ке се плашиме еден друг?!!
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by kiBik Саб Јун 20 2015, 13:00

Естир напиша:
kiBik напиша:
Естир напиша:
luхor напиша:Ајде јунаци, очекувам да продолжите со дискусијата и да им покажете на жените дека си ги бараме правата.  Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley21 Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley21 Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley21

Правата за какво? Very Happy
Ти що шпионираш тука, а? Марш веднага да шиеш копчета и гоблени!!! Twisted Evil

Ама за такивата ли права се борите? Жените да шият копчета и гоблени? Very HappyИ за такива! Но! Оснвните ни искания са мъжете да си останем мъже! Не някви роби!!! Отново след матриарната!!! Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Гостин Саб Јун 20 2015, 13:14

kiBik напиша:Абе, Луксоре, примиренец еден! Ке се бориме ли или ке се плашиме еден друг?!!

Пааа, не знам. Ти што мислиш. Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley21 Во каков свет живееме - на жените или на мажите Happy-smiley21

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Woman_and_rolling_pin

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Во каков свет живееме - на жените или на мажите Empty Re: Во каков свет живееме - на жените или на мажите

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот