Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ?

4 posters

Go down

ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ? Empty ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ?

Пишување by osa Нед Јун 28 2015, 23:20

Груевски: Заев бара нелогични работи за да избегне избори

   Печати

28.06.2015

Лидерот на опозициската СДСМ Зоран Заев ќе направи се за да пропадне договорот од 2 јуни и за да не се одржат предвремени избори, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер Никола Груевски денеска во Скопје на 24-та годишна конференција на Унијата на млади сили на партијата.

- Она што е значајно за Македонија е да не му се дозволи на овој човек и на оние околу него да смислат причини за да не се реализира договорот од 2 јуни. Заев не го интересира ни измени на законот за избори, ни странски набљудувачи, ни пречистување на гласачкиот список, ни ништо.Сето тоа му е второстепено, рече Груевски.

Знаејќи дека ќе ги загуби тие избори, Заев бара и ќе бара нелогични работи за кои народот одлучува, а не тој. Тој тоа го знае, но тој всушност бара спас од изборите,рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен премиер Никола Груевски
ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ? E6101E5B-4BBD-4013-A89B-33D4A989506E_w308_h173


Последната промена е направена од osa на Нед Јун 28 2015, 23:24. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16303
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ? Empty Re: ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ?

Пишување by osa Нед Јун 28 2015, 23:23

Vo eden moment od govorot tolku mnogu VIKA SILNO , tolku mnogu se TRESE ,i mi ZALICHI ISTO KAKO HITLER NA ONA KLIPOT KOGA GI BRKA SORABOTNICITE pred svojata smrt ...


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16303
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ? Empty Re: ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ?

Пишување by osa Нед Јун 28 2015, 23:36

eve sporedete sami ...samo shto gujo nema naochari pa da mu se tresat racete koga gi vadi ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16303
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ? Empty Re: ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ?

Пишување by osa Пон Јун 29 2015, 17:10

moze i so ovoj da go sporedite ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16303
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ? Empty Re: ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ?

Пишување by трендафил Пон Јун 29 2015, 22:26

Да беше Груевски како Хитлер или Тито, сега не ќе имаше еден куп јадачи на фекалии, комплет ЗНМ, на пример, ниту кампери пред владата. Иститре ќе беа во некој концентрационен логор од типот на Голи Оток. Да го спомнам времето по кое патрат тие од СДСМ. Кога владеева со Македонија без конкуренција. Иначе не знам дали Заев ќе го прифати барањето на опозицијата во општина Струмица и да распише предвремени избори за градоначалник. По матреријалите што се појавија на интернет во кои се гледа и слуша дека бара поткуп при продажбва на народно земјиште.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ? Empty Re: ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ?

Пишување by reiter Пон Јун 29 2015, 23:18

мене ми личе на скржавец..толку пари да ти има а да не подели...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ? Empty Re: ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ?

Пишување by osa Вто Јун 30 2015, 22:15

трендафил напиша:Да беше Груевски како Хитлер или Тито, сега не ќе имаше еден куп јадачи на фекалии, комплет ЗНМ, на пример, ниту кампери пред владата. Иститре ќе беа во некој концентрационен логор од типот на Голи Оток. Да го спомнам времето по кое патрат тие од СДСМ. Кога владеева со Македонија без конкуренција. Иначе не знам дали Заев ќе го прифати барањето на опозицијата во општина Струмица и да распише предвремени избори за градоначалник. По матреријалите што се појавија на интернет во кои се гледа и слуша дека бара поткуп при продажбва на народно земјиште.

pu sram da mu e ...on ke baral potkup ???kaj se razbira on u takvi raboti ...
za toa treba STRUCHNI LICA SO RABOTNO ISKUSTVO ....da ti nabrojam del od rabotnoto iskustvo ,ili si znaesh ...aj moze i nekoj drug ke ti podobjasni podobro od mene ...ke ti pokaze kako se steknuva iskustvo ,so koi DELA ,za potkup ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16303
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ? Empty Re: ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ?

Пишување by osa Вто Јун 30 2015, 22:20

aj videte podobro moze ke najdete slichnost ...more identichnost ....ha ha ha

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16303
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ? Empty Re: ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ?

Пишување by трендафил Сре Jул 01 2015, 21:57

Море овој Заеб како Тито. Не го признавал судот на Република Македонија. Вие па не ги признавате гласовите на ВМРО со коалиционите партнери, но ни гласовите на ДУИ и ДПА, туку само гласот на вашата коалиција и на платениците на Сорос.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ? Empty Re: ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ?

Пишување by osa Сре Jул 01 2015, 22:25

трендафил напиша:Море овој Заеб како Тито. Не го признавал судот на Република Македонија. Вие па не ги признавате гласовите на ВМРО со коалиционите партнери, но ни гласовите на ДУИ и ДПА, туку само гласот на вашата коалиција и на платениците на Сорос.

ama ne samo Zaev ,tuku sekoj normalen shto razmisluva so svoja glava treba da ne go priznava sudot na R.M. ...ti slushna zoshto ne go priznava sudstvoto ????
vidi nakratko ke ti kazam zatoa shto SITE duri i od SVETOT slushnaa kako gujo kazuva koj shto da sudi ,....vidi i onaa shto ke mu bide blagodarna na Sashe do grob ona li treba da se pochituva ...pa nejze ni mazot ne ja pochituva ,a ne Zaev da ja pochituval .....
eve ti na primer da slushnesh razgovor na zenati so shvalerot ,posle toa ke ja pochituvash ili ke ja izbrkash od doma ???

za koi glasovi zborish da gi priznaeme ???? od onie shto vika goca deka ima 100 glasachi vo stan od 50 kvadrati ,ili onie shto gi nosat za ushi na glasanje ,ili onie glasovi na mrtvite shto glasaat .....koi glasovi ???? daj jasno i precizno kazi ...da ne mislish onie glasovi od chovekot shto sam javno kaza deka mu se zakanuvaat so IN VITRO >...eejjjjjjjj trendo zamisli do kade odat ...da mu se zakanuvash deka ke zavrshi nekoj vo endek i on i zenata i deteto i toa za BANALNI KARTI ZA UTAKMICA ...i ti ova go branish ????
aj ne me zezaj ,pa ne si ti TOLKAV FANATIK ....zamisli nekoj da ti go UBIE DETETO I ZENATA PORADI KARTI ZA UTAKMICA ...i ti za ova vikash e DOBRO DE SHTO E TOLKU STRASHNO SUPER E ......
nie protestirame zoshto go ubile MArtin Neshkovski ,a ti iskachash na KONTRAPROTEST za da im kazesh na ubijcite bravo ...ti si na stranata na ubijcite ...ti im kazuvash da prodolzat da ubivaat .....e more trendo ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16303
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ? Empty Re: ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ?

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Jул 01 2015, 22:30

Osa ne se voznemiruvaj od odma, Trendoliki e samo eden obicen - Govoren avtomatski advokat na Grijoliki" dizajniran od "genijalecot" Ilce veleshanceto....... samo sto zaborava da go apdejtira pocesto!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ? Empty Re: ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ?

Пишување by osa Сре Jул 01 2015, 22:31

trendo e legenda ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16303
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ? Empty Re: ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ?

Пишување by трендафил Чет Jул 02 2015, 00:03

osa напиша:
трендафил напиша:Море овој Заеб како Тито. Не го признавал судот на Република Македонија. Вие па не ги признавате гласовите на ВМРО со коалиционите партнери, но ни гласовите на ДУИ и ДПА, туку само гласот на вашата коалиција и на платениците на Сорос.

ama ne samo Zaev ,tuku sekoj normalen shto razmisluva so svoja glava treba da ne go priznava sudot na R.M. ...ti slushna zoshto ne go priznava sudstvoto ????
vidi nakratko ke ti kazam zatoa shto SITE duri i od SVETOT slushnaa kako gujo kazuva koj shto da sudi ,....vidi i onaa shto ke mu bide blagodarna na Sashe do grob ona li treba da se pochituva ...pa nejze ni mazot ne ja pochituva ,a ne Zaev da ja pochituval .....
eve ti na primer da slushnesh razgovor na zenati so shvalerot ,posle toa ke ja pochituvash ili ke ja izbrkash od doma ???

za koi glasovi zborish da gi priznaeme ???? od onie shto vika goca deka ima 100 glasachi  vo stan od 50 kvadrati ,ili onie shto gi nosat za ushi na glasanje ,ili onie glasovi na mrtvite shto glasaat .....koi glasovi ???? daj jasno i precizno kazi ...da ne mislish onie glasovi od chovekot shto sam javno kaza deka mu se zakanuvaat so IN VITRO >...eejjjjjjjj  trendo zamisli do kade odat ...da mu se zakanuvash deka ke zavrshi nekoj vo endek i on i zenata i deteto i toa za BANALNI KARTI ZA UTAKMICA ...i ti ova go branish ????
aj ne me zezaj ,pa ne si ti TOLKAV FANATIK ....zamisli nekoj da ti go UBIE DETETO I ZENATA PORADI KARTI ZA UTAKMICA ...i ti za ova vikash e DOBRO DE SHTO E TOLKU STRASHNO SUPER E ......
nie protestirame zoshto go ubile MArtin Neshkovski ,a ti iskachash na KONTRAPROTEST za da im kazesh na ubijcite bravo ...ti si na stranata na ubijcite ...ti im kazuvash da prodolzat da ubivaat .....e more trendo ....
Нека се два стана со сто гласачи тоа е двеста. Не двеста илјади. Иначе според законот за да се пријави некој на некоја адреса му треба само согласност од сопственикот на тој објект. Пријавувањето е законско. Иначе за сите познати грешки, доколку се навистина грешки, единствено е одговорна ДИК. Без најмал сомнеж.
Иначе јас имам поголемо право да не го признавам судот отколку СДСМ. Затоа што најголем број судии се избрани токму од СДСМ. А тие судии бираат нови судии.
Што се однесува до разговори во некоја афектна состојба, или ако некој објави приватен разговор само за да покаже дека некој ги користи старите изрази за некои етнички заедници, циган или шиптар на пример, мислам дека снимањето и јавно емитирање на таков разговор е поголемо зло од користењето на старите изрази.
Што се однесува до Мартин Нешовски убиецот е осуден. Па не знам зошто протестиравте на 5 мај. Посебно не разбирам зошто сакавте да убиете или повредите некој полицаец на протести наводно против насилство.
Генерално, никогаш не викам дека е супер. Но сигурно е подобро со неколку десетици нови фабрики и стотици километри нови автопатишта, отколку без нив, Подобро изгледа и центарот на Скопје со спомениците и другите објекти отколку со буништата. На пример буништето на местото на Музејот на македонската револуционерна борба и МНТ или позади дрвата на плоштадот и МЕПСО. Нешто не можам да се сетам на некој поголем стопански објект изграден во времето на СДСМ во СКопје. Освен Рамстор. Трговски центри по 2006та имаме повеќе, Капитол. СитиМол, ВЕРО центар и Зебра. Да не заборавив некој? Дури и Глобал во Струмица беше отворен во 2008 година.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ? Empty Re: ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ?

Пишување by Гостин Чет Jул 02 2015, 10:20

Dva stana?!?!?! Imashe nepostoechki zgradi i ulici Trendafile...Ne samo dva stana...Goca brk jasno i glasno gi kazha toa...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ? Empty Re: ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ?

Пишување by osa Сре Jул 08 2015, 01:21

ajde sporedete so nekoj drug premier na druga drzava ili so nekoj od nashata drzava ...koj se ZABAVUVA VAKA NA OVA DEREDZE >>>>

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16303
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ? Empty Re: ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ?

Пишување by трендафил Чет Jул 09 2015, 11:09

Според вас само Заев и вие, затоа што се сметате дека сте убер алес, па еден ваш глас вреди повеќе од 200 илјади гласови на друга партија, имате право да му кажувате на судот како да суди. Јас мислам дека се шалите кога се правите дека не сте приметиле како вашиот лидер, а и вие овде на форумот давате инструкции на судиите. Од кои најголемиот број токму вие и ги имате избрано. СПоре вас Заев е веројатно како некоја врста обин Худ. Краде од државата и им подарува на „сиромашниот“ Вице и другите „сиромашни“ членови на семејството Заеви. Во фирмите на ова семејство сите вработени се бесмртни, добиваат огромни плати ...
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ? Empty Re: ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ?

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Jул 09 2015, 12:09

Na Trendo pastirot mu vrzal edno cetr-pet samari, onaka jaki, cim ovolku go brani!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ? Empty Re: ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ?

Пишување by трендафил Чет Jул 09 2015, 21:15

Само сакам да ве спуштам на земја. Ајде да ја споман последната анкета на ИРИ. Која покажува голема предност на ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ доколку денес би имало избори. Вашиот албански парнер, Беса, пак не се ни спомнува. Во демократијата одлучува мнозинството. Престанете еднаш да ја злоупотребувате демократијата и да се обидувате со уцени, при што во залог ја ставате Македонија, да изнудите ваше доаѓање на власт без избори. Сегфа немате доверба ни во НАТО и ЕУ. Кој според вас треба да ги набљудува изборите за да го прифатите поразот. Путин ли или Бојко Борисов. Или можеби Милчин и Заев треба да ги организираат изборите? Ни тигап не ќе можете да победите, затоа што во Макеедонија не е можно да се украдат повеќе од неколку илјади гласа. Не може да се повтори 1994 година.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ? Empty Re: ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ?

Пишување by osa Чет Jул 09 2015, 21:17

трендафил напиша:Според вас само Заев и вие, затоа што се сметате дека сте убер алес, па еден ваш глас вреди повеќе од 200 илјади гласови на друга партија, имате право да му кажувате на судот како да суди. Јас мислам дека се шалите кога се правите дека не сте приметиле како вашиот лидер, а и вие овде на форумот давате инструкции на судиите. Од кои најголемиот број токму вие и ги имате избрано. СПоре вас Заев е веројатно како некоја врста обин Худ. Краде од државата и им подарува на „сиромашниот“ Вице и другите „сиромашни“ членови на семејството Заеви. Во фирмите на ова семејство сите вработени се бесмртни, добиваат огромни плати ...


ај појасни ми што значи болдираното ???ако знаеш ,се разбира ?

тие 200 илјади гласови се РЕГУЛАРНИ ИЛИ ФАЛСИФИКАТ ????????????????????????????????????????????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16303
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ? Empty Re: ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ?

Пишување by osa Чет Jул 09 2015, 21:24

трендафил напиша:Само сакам да ве спуштам на земја. Ајде да ја споман последната анкета на ИРИ. Која покажува голема предност на ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ доколку денес би имало избори. Вашиот албански парнер, Беса, пак не се ни спомнува. Во демократијата одлучува мнозинството. Престанете еднаш да ја злоупотребувате демократијата и да се обидувате со уцени, при што во залог ја ставате Македонија, да изнудите ваше доаѓање на власт без избори. Сегфа немате доверба ни во НАТО и ЕУ. Кој според вас треба да ги набљудува изборите за да го прифатите поразот. Путин ли или Бојко Борисов. Или можеби Милчин и Заев треба да ги организираат изборите? Ни тигап не ќе можете да победите, затоа што во Макеедонија не е можно да се украдат повеќе од неколку илјади гласа. Не може да се повтори 1994 година.


те молам внимавај кога му реплицирасх на пастирот твој ...мозе да заработисх ЦРВЕН КАРТОН И ДА ТЕ ИЗБРКА ОД ИГРАТА !!!!

како тврдисх дека неможе да се украде повеке од ....сакаш да кажеш дека премиерот лаже кога вели колку и каде да се украде ...и тоа замисли го кажува гласно и јасно и СИТЕ ГО СЛИШНАВМЕ ДУРИ И СТРАНЦИТЕ СЛУШНАА ДЕКА КРАДЕЛ ГЛАСОВИ ЗАТОА КЕ ТИ ПОВТОРАМ ПРЕМИЕРОТ НЕ ЛАЌЕ КОГА ЗБОРИ КОЛКУ И КАДЕ ДА СЕ УКРАДАТ ГЛАСОВИ .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16303
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ? Empty Re: ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ?

Пишување by трендафил Чет Jул 09 2015, 21:36

Зарем Рилковски уште не ви го објаснил тоа. Дека немаше ни сомнеж за изборна кражба. Иначе во Македонија нема ербален деликт. Не се казнува ако некој зборуа за нешто, туку ако се направи нешто противзаконско. А не видовме ниту може да видиме доказ за нешто такво. Затоа што немаше изборен фалсификат. Ајде да те потсетам и дека на секое гласачко место имавте представници во избирачките одбори и набљудувачи. За кои предпоставувам дека не се ниту мутави ниту слепи и глуви. Барем така не изгледаа. Ќе има ли предвремени избори во Струмица. Бидејќи таму градоначалникот се нема појавено неколку месеци. Откако бараше 200 илјади евра поткуп за продавање на плац за половина од таа сума.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ? Empty Re: ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ?

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Jул 10 2015, 06:02

So bilo ubavo koga si prazen u glavata.......si letash taka vo oblaci kako dirizhabl..... Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ? Empty Re: ГРУЈО...НА КОГО ВИ ЛИЧИ ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот