Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Грујо во ќелија или не???

+8
Luxor
SHARENI
Teo
трендафил
TRAJCHE
nino
osa
defo
12 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Грујо во ќелија или не??? Empty Грујо во ќелија или не???

Пишување by defo Нед Ное 11 2018, 22:17

Ваша прогноза, ќе влезе, ќе избега, ќе го бараат со години, какви се вашите прогнози. Јас реално сакам да киден во странство и со тоа по автоматизам да ја докаже својата вина.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Грујо во ќелија или не??? Empty Re: Грујо во ќелија или не???

Пишување by osa Нед Ное 11 2018, 22:47

jas sakam da se obide da kidne ,ama da go fatat i da si lezi ...mnogu jaka misla kaza zatoa sakam da lezi ...parafraziram :kolku treba da zgazish za da se izdignesh sebesi ....e toa i jas sakam da go prasham moze li da izbroi kolku NAROD ZGAZI ZA DA SE IZDIGNE SEBESI ,PA ZA SEKOJ DA LEZI APSAANA

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16247
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Грујо во ќелија или не??? Empty Re: Грујо во ќелија или не???

Пишување by nino Пон Ное 12 2018, 01:59

заминат е на Белизе

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Грујо во ќелија или не??? Empty Re: Грујо во ќелија или не???

Пишување by TRAJCHE Пон Ное 12 2018, 10:55

Ke go priveduvaat ako ne go najdat i deneska.

Последен обид за Груевски да го прими решението- следно е приведување

https://novatv.mk/posleden-obid-za-gruevski-da-go-primi-reshenieto-sledno-e-priveduvane/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 658
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Грујо во ќелија или не??? Empty Re: Грујо во ќелија или не???

Пишување by трендафил Пон Ное 12 2018, 17:24

Аналитичарот Чкатроски пак мисли дека е во Будимпешта и дека таму треба да формира влада во егзил, а да се врати во Македонија по падот на оваа власт. Да не кажам по ослободувањето на Македонија.

http://expres.mk/aludira-li-chkatroski-deka-gruevski-e-vo-budimpeshta/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Грујо во ќелија или не??? Empty Re: Грујо во ќелија или не???

Пишување by Teo Пон Ное 12 2018, 19:01

Zabegani ste, i ti i Dame i site ostanati shto seushte se zamajuvate so Grujokio...
Teo
Teo

Број на мислења : 5073
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Грујо во ќелија или не??? Empty Re: Грујо во ќелија или не???

Пишување by SHARENI Пон Ное 12 2018, 19:14

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 821
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Грујо во ќелија или не??? Empty Re: Грујо во ќелија или не???

Пишување by Luxor Пон Ное 12 2018, 19:55

Убаво излегол на сликата. Грујо во ќелија или не??? Happy0035

Грујо во ќелија или не??? Potern10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6473
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Грујо во ќелија или не??? Empty Re: Грујо во ќелија или не???

Пишување by трендафил Вто Ное 13 2018, 11:22

Кој има полза од наводното бегство на Груевски. Ова наводното е доколку СДСМ или некоја пријателска служба од пријателска земја не го убила поранешниот лидер на ВМРО. Токму тие што се залагаат за укинување на македонскиот народ и создавање на нов народ со истото име. Наместо да се зборува за бруталното кршење на меѓународното право и човековите права на Македонците со насилната промена на Уставот по налог на странци, зборува за бегство на еден криминалец. Како да е единствениот криминалец што побегнал од македонските правосудни органи и полицијата. Наместо да се прашаме на пример зошто Грција (и Бугарија) инсистира на промена на Уставот на Македонија со тоа што ќе не спречи да се грижиме за македонското малцинство во соседните земји кога тврдат дека таму нема македонско малцинство. Ако нема Македонци, како што тврдат, нели нема за што да се грижиме?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Грујо во ќелија или не??? Empty Re: Грујо во ќелија или не???

Пишување by defo Вто Ное 13 2018, 22:24

Поранешниот Министер за транспорт и врски Миле Јанакиески ексклузивно за ТВ 21 вели дека најостро го осудува бегството на Никола Груевски.

„Најостро го осудувам ваквиот чин, бидејќи ќе влијае негативно на судските предмети во целост, а посебно во оние предмети каде сме заедно обвинети“.

Јанакиески додава дека не планира да бега од Македонија и дека моментално е во Скопје, најави и појавување на утрешното судско рочиште за предметот „Титаник“.

Тој бара од медиумите да информираат објективно и повика да се престане лицитирањето за идни притвори и притисок врз судот.

Екс премиерот и екс Министерот за транспорт и врски се обвинети во неколку предмети од Специјалното јавно обвинителство.


Јанакиески за ТВ21: Најостро го осудувам бегството на Никола Груевски

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Грујо во ќелија или не??? Empty Re: Грујо во ќелија или не???

Пишување by трендафил Сре Ное 14 2018, 09:41

Бадијала Миле Јанакиевски ја даде оваа изјава. Вазалскиот режим на Заев му одреди притвор и веќе е во притвор. Неспособноста на државните органи да обезбедат контрола врз тие што се во домашен притвор (на пример со алки што ја покажуваат нивната локација) сега ќе допринесе за зголемување на теророт. До сега двојца обвинети, Грујовски и Бошковски, добија азил поради политизираното судство во земја од ЕУ, во Грција. Ако сега Груевски добие азил во Унгарија, тоа ќе биде трет прогонуван од СЈО што ќе добие азил во ЕУ. Веројатно симпатизерите на аболицираниот криминалец Заев очекуваа бегство во Русија, а не во земја од ЕУ. Можеби во Унгарија ќе бидат пристрасни затоа што истата банда преку Сорос сакаше да му го направи истото што му го направи на Груевски и на Орбан. Груевски одбра живот во егзил, а можеше да гласа за укинување на македонскиот народ и формирање на нов со истото име и да си живее среќно во Северна Македонија. Ако тоа го направеше порано, ќе си беше уште премиер. Толку за евроатлантското почитување на правото. Кој следен ќе биде притворен? Било кој што сака да остане Македонец во сегашниот облик без за тоа да одлучуваат Грци или Бугари во заедничките комисии.
Додека дискутираме за Груевски престануваме да постоиме како Македонци со корен, со историја, а умираме и во вистинска смисла на зборот од загадување невидено во Европа, Америка или Африка. Да не кажам врз нас се врши и етноцид и геноцид. Тајмингот тешко дека е случаен.
Врховниот суд во исто време ја поништи и пресудата на Бучковски и компанија за тенковските делови вредни колку 3,5 мерцедеса и кои се предадени во отпад како непотребни затоа што во отпад отидоа и тенковите. Сака ли некој да се обложиме дека во повторената постапка тие ќе бидат ослободени од независното Кацарска судство?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Грујо во ќелија или не??? Empty Re: Грујо во ќелија или не???

Пишување by PRVOBOREC Сре Ное 14 2018, 12:28

Небањат џабе глупостите што ги тресеш. СДСМ знаеше само сакаше да му покаже на народот дека сте обични лопужи и кукавици. Затоа го пуштија пастирот ваш да избега, да покаже и докаже дека не сте никакви патриоти и херои туку багра криминална. Замисли да се појавеше сам на издржување на казната? Ќе имавте почесен претседател херој, жртва за Македонија и македонскиот народ а сега вие дпмне-офците имате почесен претседател токму какви што и самите сте, бандити и кукавици згора на тоа.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2345
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Грујо во ќелија или не??? Empty Re: Грујо во ќелија или не???

Пишување by трендафил Сре Ное 14 2018, 12:44

Да се обложиме и дека Сашо Мијалков нема да добие притвор затоа што веројатно соработува со странските служби уште во времето на создавање на аферата прислушкување. Притвор нема да добијат ниту пратениците што ќе гласаат за промена на Уставот.
Груевски има и домашен документ за дискриминација на судењето, што веројатно ќе му помогне за добивање азил. ЕУтаназаторите на Македонија сигурно ќе збеснат, иако не им пречат воените злосторници од Косово на пример Рамуш Харадинај кој не беше испорачан на Србија. Не навлегувам во тоа дали еден криминалец ќе биде на слобода. Не е ни прв ни последен. Едно Косово не ни ги испорачува убијците од Смилковското Езеро, па сега треба да се секираме дека на слобода е купен тој што иницирал купување на блиндиран мерцедес во кој се возат странските лидери што не посетуваат. Поточно кажано не посетуваа пред референдумот, па не заборавија.
На Првоборец прво да му порачам дека по интернет не се пренесува мирис па треба да провери да не мириса тој самиот или некој друг од неговата околина. Потоа да прашам дали некој што има трошка ум во главата не требало да помисли дека никој доброволно не влегува во затвор. Посебно не во земја во која странци бираат власт и менуваат Устав. СДСМ има полза од префрлањето на Груевски на слободна територија, слободна од соросоидите и нивните наредбодаватели. Барем ќе загуби помалку гласачи по обидот за Еутаназија на македонскиот народ, затоа што вие повеќе го мразите Груевски отколку што ја сакате Македонија. По твое изгледа и партизаните и комитите биле кукавици затоа што ако имале можност бегале од занданите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Грујо во ќелија или не??? Empty Re: Грујо во ќелија или не???

Пишување by nino Сре Ное 14 2018, 13:50

сдсм си бара спонзори. Затоа и ги заплашува поранешните спонзори на дпмне. Јанчев е веќе во нивни редови, сега работат и Камчев да го придобијат.
Не бараат сдсм правда, сдсм како и секогаш бараат пари.

Со Грујо направиле некаков дил и го пуштите да оде во Унгарија да си ги троши таму парите. Во затвор никој не оди ако има што на владава да и понуди.

а ти трендафил оди изгуби се некаде, не го прави Грујо некаков херој, не го споредувај со партизани или комити. Тежок арамија ќе прави народен херој. Ви се мочам на тоа паметот дпмне-овски што го немате.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Грујо во ќелија или не??? Empty Re: Грујо во ќелија или не???

Пишување by трендафил Сре Ное 14 2018, 18:20

Тоа го пишувам од една единствена причина. Да беше Груевски премиер ќе бевме Република Македонија без додавка Северна на неодредено време. И за тие што го сметаат за најголем криминалец, а воопшто не се лути и не бараат одговорност од функционерите во власта што му дозволија да побегне. Што можам да очекувам во иднина. Повеќе притвори за тие што не се дел од режимот и јадење на живи луѓе во администрацијата. Додека трае(ше) потерата по Груевски поминаа амандманите на октроираниот Устав во оваа фаза, Бучковски е ослободен за тенковските делови што се продадоа како старо железо во вредност од 1,5 милион евра ( 2,5 блиндирани мерцедеса), се носи буџетот без поврат на ДДВ, намалени субвенции за земјоделците, минимално покачување на плати селективно, на одредени категории ..., а со зголемени даноци, се состануваат комисиите за бришење на нашата историја по желба на Грција и Бугарија...

http://expres.mk/ustav-gi-bolelo-pishuva-robert-dimitrievski/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Грујо во ќелија или не??? Empty Re: Грујо во ќелија или не???

Пишување by Teo Сре Ное 14 2018, 19:02

Shto e Trendafile izgubi ushte eden idol...Posle drugarot Tito sega i pastirot Gruevski...Iako seushte si vo faza na negiranje...Ne ochajuvaj...Odamna ti imam pishano...Ti ostanuvaat Orban, Erdogan, Putin...Sekogash kje ima kriminalci diktatori koi kje se krijat zad patriotizam i nacionalizam...Lichno kako i porano ti go preporachuvam Putin kako tvoj nov idol...Najblisku e do ideologijata na tvojata prva ljubov Josip Broz...
Teo
Teo

Број на мислења : 5073
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Грујо во ќелија или не??? Empty Re: Грујо во ќелија или не???

Пишување by Luxor Сре Ное 14 2018, 19:37

Јунак дпмнеофски. Грујо во ќелија или не??? Rolling

Грујо во ќелија или не??? Untitl20
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6473
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Грујо во ќелија или не??? Empty Re: Грујо во ќелија или не???

Пишување by nino Сре Ное 14 2018, 19:54

трендафил напиша:Тоа го пишувам од една единствена причина. Да беше Груевски премиер ќе бевме Република Македонија без додавка Северна на неодредено време. И за тие што го сметаат за најголем криминалец, а воопшто не се лути и не бараат одговорност од функционерите во власта што му дозволија да побегне. Што можам да очекувам во иднина. Повеќе притвори за тие што не се дел од режимот и јадење на живи луѓе во администрацијата. Додека трае(ше) потерата по Груевски поминаа амандманите на октроираниот Устав во оваа фаза, Бучковски е ослободен за тенковските делови што се продадоа како старо железо во вредност од 1,5 милион евра ( 2,5 блиндирани мерцедеса), се носи буџетот без поврат на ДДВ, намалени субвенции за земјоделците, минимално покачување на плати селективно, на одредени категории ..., а со зголемени даноци, се состануваат комисиите за бришење на нашата историја по желба на Грција и Бугарија...

http://expres.mk/ustav-gi-bolelo-pishuva-robert-dimitrievski/
Како ќе гарантираш за тоа дека Грујо немаше уште еднаш да се продаде и да прифати промена на име. Грујо да бил премиер ова ќе било она ќе било, економија ќе цвета, ледери во регионот и што уште не.
Вас дпмне гајле ви е и за име и за држава, само вие на власт да сте, вие пари да имате. Гајле ви е за се друго.
Е па истото тоа и на сдсм им е важно па сега они ќе го ограбуваат македонскиот народ.
Ќе дојде ден само членовите на партиите ќе останат да живеат во државава. Тогаш нема да треба избори, може да земете палки, ножеви и да се испотепате едни со друг.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Грујо во ќелија или не??? Empty Re: Грујо во ќелија или не???

Пишување by defo Сре Ное 14 2018, 20:39

Илиевски, сопругот на Јанкулоска за ,,Фокус”:Попрво земјата ќе престане да се врти, отколку Горде да го остави Петар!

Во разговор за ,,Фокус” тој открива дека раѓањето на нивниот син Петар, кој има околу пет месеци, за нив е единствената смисла во животот, и за ништо на светот не би го оставила.


_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Грујо во ќелија или не??? Empty Re: Грујо во ќелија или не???

Пишување by трендафил Сре Ное 14 2018, 20:43

Од омраза кон ВМРО-ДПМНЕ не сакаш да видиш изгледа дека ништо не е подобро во Македонија сега, отколку што беше пред да почне Заев да ја руши државата за да дојде на власт во 2014 година, со претходно обемна припрема и поддршка која ја има до денес од платениците на Сорос и странски амбасади. Да сакаш или да мразиш е твое право. И јас не го сакам СДСМ уште од времето кога беше СКМ. Но тоа се лични работи што немаат врска со темата. Овде можеме да дискутираме дали судот имаше ист третман кон Груевски и Заев на пример. И во времето кога Заев беше во опозиција. Дали врз судот притисок врши нашата власт или меѓународната „заедница“. На пример амбасадата на САД преку вработената Македонка која се мота по судовите. И за кршењето на човекови права. Ќе повторам дека и криминалците имаат права. На пример од денеска притворените не смеева да бидат нелегално прислушкувани.

http://expres.mk/sjo-bara-pritvor-vrz-osnova-na-nezakonsko-prislushuvanje-od-ubk/

Да го повторам и прашањето. Треба ли Заев или некој од владата да одговара за бегството на Груевски. Оливер Спасовски на пример. Или и тој е амнестиран, да не кажам амнезиран како неговиот претходник (сега негов заменик, Нухиу) за настаните на 27 април лани. Тука мислам и на нелегалниот избор со помалку од 61 глас на Талат Џафери и за претседател, а не само на насилството потоа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Грујо во ќелија или не??? Empty Re: Грујо во ќелија или не???

Пишување by defo Сре Ное 14 2018, 20:43

Свашта, пи*чка раѓа...https://pbs.twimg.com/media/Dr9L_sPW4AAE8GZ.jpg:large

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Грујо во ќелија или не??? Empty Re: Грујо во ќелија или не???

Пишување by defo Сре Ное 14 2018, 20:47

Трендо, Нихиу е тој што ги спопика Чавков и ко во притвор за тоа што планираа да го направат.
Да Спасовски треба да одговри, како успеа да му избега ваков озогласен криминалец.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Грујо во ќелија или не??? Empty Re: Грујо во ќелија или не???

Пишување by трендафил Чет Ное 15 2018, 16:34

Кога првите двојца бегалци обвинети од СЈО, поранешниот началник на петтата управа Горан Грујовски и вработениот во УБК Никола Бошковски добија азил во Грција, земја членка на НАТО и ЕУ, немаше никакви коментари во Македонија дека наводно е сигурна земја со добро судство, па не би требало нивни граѓани да добиваат азил. Сега веројатно истото ќе се повтори по трет пат, сега во друга земја Унгарија и наместо да разговараме за тоа дали нормален обвинител воопшто би пднел обвинение за случај каков што е набавката на блиндирано возило, ние дискутираме за последиците. Наместо да биде Груевски гонет за некој нормален случај, во кој има криминал, само за политичка пропаганда и задоволување на ниските страсти на хејтерите одгледани на писанијата финансирани од Џорџ Сорос се пумпаше случајот Тенк во кој најсмешно беше пртставувањето на наводно изгребаното од мачки возило. Поради таа глупост Груевски ќе добие азил скоро сигурно, а секое наредно обвинение во демократскиот свет ќе се гледа како дополнително загрозување на слободата на поранешниот премиер. Како во приказната со овчарчето што викало дека божем волк му го нападнал стадото, па селаните трчале да му помогнат, а кога волкот навистина дошол, никој не помогнал сметајќи дека повторно лаже.

Еве го мислењето на АЛександар Тортевски, адвокат од СКопје.

https://kurir.mk/makedonija/vesti/tortevski-obvinenieto-vo-sluchajot-tenk-e-epten-tenko-duri-i-diskutabilno-istoto-moze-da-se-ospori/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Грујо во ќелија или не??? Empty Re: Грујо во ќелија или не???

Пишување by трендафил Чет Ное 15 2018, 20:29Сега сериозно. Груевски како прозападен политичар побегнал од Македонија на запад, прво влегол во Албанија. Таму побарал азил во амбасадата на Унгарија. Патот го продолжил преку Црна Гора. Но во тоа време МВР нема распишано меѓународна потерница, па и да сакале во овие држави не можеле да го апсат.

https://kurir.mk/makedonija/vesti/oficijalno-potvrdeno-deka-gruevski-preku-albanija-zaminal-za-ungarija/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Грујо во ќелија или не??? Empty Re: Грујо во ќелија или не???

Пишување by defo Чет Ное 15 2018, 20:34

Заебете ај да ја опрајме држава, Груески е мртов политички. А физички зомби кое ќе шпарта по светово како проколнат дух, дома нема шо да бара. Толку е од него. Се заврши а и ние со него треба да окончаме.
Другиот дел, МВР треба да остане одговорна институција, не кур -ташак институција ко до сега. Таму треба градење од 0, не реформа. МВР е слаба алка. После нејзе доаѓа корумпираното и црвливо судство. После може да идеме на втор чекор. За почеток може една оставка од Оливер Спасовски, пример.
И под итно собирање на останатите обвинети од СЈО на топло и НАЈИТНО, СЕКУНДАРЕН ИМПИЧМЕНТ на ХОРХЕ.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Грујо во ќелија или не??? Empty Re: Грујо во ќелија или не???

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот