Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

КОЈ ШТО РАБОТИ

5 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by Гостин Пон Aвг 17 2015, 12:14

Po se izgleda Trichko se soglasuva so Tmoro...

Кој ќе го успие разбеснетиот крокодил!?

Цело време тврдам дека катастрофата на Македонија не е политички феномен, туку е ситуација што се случува кога некој разбеснет слон или крокодил ќе излезе од циркускиот шатор и ќе фати да прави бербат по улиците, дуќаните и домовите на луѓето во паланката што ги угостила циркузантите.

Во локалната самоуправа, како што е познато, не одат на избори на кои ќе утврдат дали паланката ќе ја управува крокодилот или луѓето, туку го замолуваат најдобриот стрелец да го успие разгневеното животно. Тоа е, дами и господа, некој треба да го успие македонскиот крокодил!

Со крокодил не се оди на избори!

Бранко Тричкоски
фејсбук статус

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by tmoro Пон Aвг 17 2015, 15:18

Dali izbornite rezultati gi pokazuvaat elektronski?

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by Гостин Пон Aвг 17 2015, 17:27

Bidi malku pojasen...Ako mislish na objavuvanje na rezultatite, da...Na sajtot na DIK, za vreme na izborite mozhe da se sledat neoficijalnite i oficijalnite rezultati...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by tmoro Пон Aвг 17 2015, 19:30

Тео напиша:Bidi malku pojasen...Ako mislish na objavuvanje na rezultatite, da...Na sajtot na DIK, za vreme na izborite mozhe da se sledat neoficijalnite i oficijalnite rezultati...

Фала за инфо ,тука лежит зајакот како НЕБАЊАНИТЕ ги лажираат изборите.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by Гостин Вто Aвг 18 2015, 13:52

Ajde kalifu..Najchevska reshila da ja svrti vodata kon tvojata vodenica...

Дајте, испорачајте им го рачунот

Еве, повторно ќе кажам јасно и гласно: македонскиот народ е составен од глуперди и цепаници неделкани.

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Najcevska

1. Зошто го мислам ова? Заради тоа што дозволува да биде краден, лажен, мамен, на грб да носи паразити кои му ја цицаат крвта, затоа што не се бори за своите права, затоа што дозволува секој кој ќе дојде на власт да го понижува и омаловажува наместо да му служи.
2. Зошто е ова подобро отколку тврдењето на политичарите дека е мудар, паметен, дека се знае и дека не греши и дека е во право дури и кога греши? Заради тоа што оној кој ти кажува дека си измамен ти мисли добро. А оној кој те мами вообичаено ќарува од твојата наивност.
3. Зошто гласноговорниците на секоја власт го посочуваат ова како мој најголем грев? Заради тоа што кога некого ќе го полиеш со ладна вода можеби ќе се разбуди и ќе разбере дека властодржците го туркаат во провалија. А тие сакаат да ги уљуљкаат граѓаните, да ги утуткаат во удобноста на ласките и да ги турнат во провалија така убаво заспани без да имаат шанси да се одбранат, да се спротистават, да пробаат да се спасат. 4. Зошто е ова контрадикторно со тврдењето дека сакам да добијам политичка функција? Заради тоа што ниту еден политичар во ниту еден момент нема да им каже на своите потенцијални гласачи што навистина мисли. Напротив, секој политичар ќе им ласка на своите потенцијални гласачи, ќе игра на нивната суета (впрочем нели суетата е еден од омилените гревови на ѓаволот) со цел да ја здобие нивната доверба. Значи, глуперди низаедни, цепаници неделкани, разбудете се пред да биде ептен доцна. Некој ве мами, краде, лаже. Дајте отворете ги очите и почнете да се соочувате со реалноста. Дајте, испорачајте им го рачунот на тие кои би требало да управуваат во ваше име и за ваш интерес.

Побарајте да одговараат за сите грешки, за лажењето, за мамењето, за крадењето. И менувајте ги и казнувајте ги се додека не научат дека кога ќе дојдат на власт тоа не значи дека го фатиле Господа за брада, туку дека се под постојан надзор на оние кои ги избрале и дека газат по јајца кои во секој момент може да им се скршат под нозете.

Мирјана Најчевска
фејсбук статус

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by Гостин Вто Aвг 18 2015, 16:03

Браво за опозицијата. Грујо веднаш да започне подготовки за подигање споменик на глупоста на опозициските лидери. Затоа што, нљ овој начин пополнет, избирачкиот список ќе има 700К гласачи.500К дпмне-овци и симпатизери, 200К албанци, и нешто ситно опозиционери.

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ ги приближуваат ставовите околу активна регистрација на гласачите

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Aвг 18 2015, 16:13

Ova go ima vo Germanija. Tamu glasanjeto e obvrska. I najbitno : Elektronski! Sekoe stiskanje - glasanje se izbacuva na ekran i e zapecaten glasot. Ne moze da dojde do zamena na kutii so glasacki materijal i snemuvanje na struja po sat dva vo prostoriite kaj se cuva materijalot i kaj sto ima kameri. Dodusaha i tamo se mozni manipulacii, normalno, ama neka go primenat iskustvoto na Germanija ( i ne samo tamu) i nema da ima problem. Em bashka - ako se napravi bilo kakva mahinacija se lezi malku opovekje odkolku da si ja opljackal Dojce banka!
(Kaj nas na manipulatorite se delea podobri rabotni mesta i pozicii)
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by osa Вто Aвг 18 2015, 16:16

taka e luxor ....od site gluposti shto gi napravi opozicijata ovaa se vbrojuva vo najgolemite ...zamisli idam i se zapishuvam i op odma dobivam TRAKA (KO NA VREMETO EVREITE )deka ne sum od dpmne ...oni si gi znaat nivnite i sega treba samo NAS DA NE ODBELEZAT ZA DA ZNAAT KOGO DA GO STRELAAT ....

AJDE BRE PORASNETE I NAJDETE EDNO SAGLAM RESHENIE ,SITE SHTO SE SOCIJALNO OSIGURANI SE GLASACHI (NORMALNO SHTO IMAAT 18 GODINI ) I GOTOVO ZAVRSHENA RABOTA ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by Гостин Вто Aвг 18 2015, 17:38

Гарантирано ќе има притисок врз членовите на опозицијата и неопределените при запишувањето во избирачкиот список. Но, ако не успееме ниту да го охрабриме народот да се запише во избирачкиот список, како тогаш ќе успееме да ги охрабриме да гласаат против Грујошеску? Напорите на опозицијата треба да се насочат во правец на обезбедување не само фер и демократски, туку и безбедни услови за изборите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Aвг 18 2015, 18:52

A onie sto ne se socijalno osigurani ???
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by Гостин Вто Aвг 18 2015, 23:18

Hamad bim Khalifa напиша:A onie sto ne se socijalno osigurani ???

Оса веројатно мисли на оние кои што се здравствено осигурани. А такви во Македонија спoред дпмне се сите. Ако некој и биде изоставен може да се пријави сам во канцелариите на изборната комисија.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by osa Вто Aвг 18 2015, 23:34

mumley напиша:Гарантирано ќе има притисок врз членовите на опозицијата и неопределените при запишувањето во избирачкиот список. Но, ако не успееме ниту да го охрабриме народот да се запише во избирачкиот список, како тогаш ќе успееме да ги охрабриме да гласаат против Грујошеску? Напорите на опозицијата треба да се насочат во правец на обезбедување не само фер и демократски, туку и безбедни услови за изборите.

eve eden predlog kako da gi ohrabrime da glasaat protiv grujoshesku: koj ke sobere hrabrost i ke izleze JAVNO da kaze deka mu se zakanuvaat od vlasta nemu ili na nekoj od negovoto semejstvo VEDNASH PO DOAGANJETO NA SDSM NA VLAST DA MU SE DODELI PARICHNA NAGRADA OD 100 EURA SEKOJ MESEC VO TRAENJE OD CHETIRI GODINI ....MOZE I KUMA DA MU BIDAM NA OVOJ PROEKT I BI GO NAREKLA "DEMOKRATSKA PENZIJA NA OPREDELENO VREME " I TOA DA JA PRIMA BEZ OGLED DALI RABOTI ,DALI E PENZIONER I SLICHNO ......
p.s. ednostavno javno site da progovorat za pritisocite i ucenite od diktatorskata vlast ,pa da vidime dali i za ova ke kazat deka e lepeno i prelepuvano ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by трендафил Сре Aвг 19 2015, 07:49

Може Најчевска да се нервира колку што сака, но македонскиот народ не е неделкана цепаница. Само недозволува да ја делкаат странски платеници, соросоиди и да го водат луѓе што ништо немаат направено. Тоа што соросоидите и нивните зависници, СДСМовците се сметаат за делкани е нивен проблем. Доколку СДСМ сака некогаш да дојде на власт, прво што треба да направи е да се ослободи од тоа да биде приврзок на невладината пирамида на која и припаѓа Најчевска. За жал, не гледам дека постојат изгледи тоа да се случи во скоро време, па нема да имаме избор. Ќе бидеме, според Мирјана неделкани затоа што нема да гласаме за опцијата за која е платена да ја пропагира.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by osa Сре Aвг 19 2015, 22:09

трендафил напиша:Може Најчевска да се нервира колку што сака, но македонскиот народ не е неделкана цепаница. Само недозволува да ја делкаат странски платеници, соросоиди и да го водат луѓе што ништо немаат направено. Тоа што соросоидите и нивните зависници, СДСМовците се сметаат за делкани е нивен проблем. Доколку СДСМ сака некогаш да дојде на власт, прво што треба да направи е да се ослободи од тоа да биде приврзок на невладината пирамида на која и припаѓа Најчевска. За жал, не гледам дека постојат изгледи тоа да се случи во скоро време, па нема да имаме избор. Ќе бидеме, според Мирјана неделкани затоа што нема да гласаме за опцијата за која е платена да ја пропагира.

veke rechisi i da nema makedonski narod vo drzavata ....ima samo ISPLASHEN ,UCENET ,OSIROMASHEN,OMALOVAZEN ,OGRABEN ,IZMANIPULIRAN MAKEDONSKI NAROD VODEN OD DIKTATORSKA VLAST ....A TAKOV NAROD ,KAKO SHTO TI GO OPISHAV ,MOZE DA GO DELKA SEKOJ KAKO SHTO KE POSAKA ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by tmoro Чет Aвг 20 2015, 08:54

ЕКСКЛУЗИВНО : Во паника дека ќе им ја преземе партијата, Груевски и Мијалков расчистуваат со кадрите на Ставревски, сменети десетици претседатели на месни и локални комитети на ВМРО-ДПМНЕ ширум земјата!

http://www.dokaz.mk/ekskluzivno-vo-panika-deka-ke-im-ja-prezeme-partijata-gruevski-i-mijalkov-raschistuvaat-so-kadrite-na-stavrevski-smeneti-desetitsi-pretsedateli-na-mesni-i-lokalni-komiteti-na-vmro-dpmne-shirum-zemjata/

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by Гостин Чет Aвг 20 2015, 10:14

Многу ме интересира, зошто СДСМ мисли дека само со стап ќе ги натера гласачите да гласаат за нив. Затоа што од другата страна дпмне го има и морковот. По се изгледа фалбите дека не се исти се точни. СДСМ никако не оди со популизам, но затоа совршено го копира дпмне во насилничкиот дел, па со закани и уцени со казни се обидува да влијае на гласачкото тело.

СДСМ бара парична казна ако не се пријавиш во Избирачкиот список пред избори

ИБРАИМОСКИ ПРЕДЛАГА КАЗНА ОД 1.000 ЕВРА ЗА СЕКОЈ КОЈ НЕМА ДА ИЗЛЕЗЕ ДА ГЛАСА

Која глупост невидена. Ако човекот не сака да гласа, тоа е негово демократско право. Со тоа што со сила заради ненормално високи казни ќе го натераш да излезе и гласа, ниту ќе гласа за тебе, ниту пак ќе имаш некаков интерес, затоа што како знак на револт, тие гласови скоро сигурно ќе одат кај противникот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Aвг 20 2015, 12:42

Kоја глупост невидена. Ако човекот не сака да гласа, тоа е негово демократско право. Со тоа што со сила заради ненормално високи казни ќе го натераш да излезе и гласа, ниту ќе гласа за тебе, ниту пак ќе имаш некаков интерес, затоа што како знак на револт, тие гласови скоро сигурно ќе одат кај противникот.

mozno e! Se e mozno. Mozno e zaev i opozicijata namerno da go provociraat narodot za povtorno da izgubat na izbori!?!?!?

Ama, mozne e i ovaa izborna moralna prijava da bide i "PREDPOPIS" ! T.e. popis namesto POPIS!
Posto e ocigledno deka ovie muljatorive - Grujos i Aca Antic, nema nikad da sprovedat popis ...... mozno e da se vidat i nekoj mnogu bitni cifri pred izborite. Togash ke bide veselo - za kogo - se znae!
A inaku lesno e da se otpovikaat takvi nebulozni kazneni zakoni - otposle! Vprocem "PUJ-PIKE NEVAZI ZAKONI" se patent na dpbne!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by трендафил Чет Aвг 20 2015, 13:55

osa напиша:
трендафил напиша:Може Најчевска да се нервира колку што сака, но македонскиот народ не е неделкана цепаница. Само недозволува да ја делкаат странски платеници, соросоиди и да го водат луѓе што ништо немаат направено. Тоа што соросоидите и нивните зависници, СДСМовците се сметаат за делкани е нивен проблем. Доколку СДСМ сака некогаш да дојде на власт, прво што треба да направи е да се ослободи од тоа да биде приврзок на невладината пирамида на која и припаѓа Најчевска. За жал, не гледам дека постојат изгледи тоа да се случи во скоро време, па нема да имаме избор. Ќе бидеме, според Мирјана неделкани затоа што нема да гласаме за опцијата за која е платена да ја пропагира.

veke rechisi i da nema makedonski narod vo drzavata ....ima samo ISPLASHEN ,UCENET ,OSIROMASHEN,OMALOVAZEN ,OGRABEN ,IZMANIPULIRAN MAKEDONSKI NAROD VODEN OD DIKTATORSKA VLAST ....A TAKOV NAROD ,KAKO SHTO TI GO OPISHAV ,MOZE DA GO DELKA SEKOJ KAKO SHTO KE POSAKA ...
Сериозно ли мислиш дека во периодите од 1992 до 1998 и од 2002 до 2006та година во Македонија се живееше подобро. Само затоа што ништо не се градеше? Што беше доброто. Дали тоа што Сител беше единствената телевизија, а неделникот Фокус (немаше опозиционо дневно издание) единствениот печатен медиум што не ја подржува власта на СДСМ. Дали убавината беше во тоа што странците и власта беа едномислени. На пример за тоа јас наместо во општина Центар да живеам во новата општина Чаир?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by Гостин Чет Aвг 20 2015, 15:03

Pa se zhiveeshe podobro i zatoa shto ne se gradeshe...ne se gradea kriminalni diznilendi, preku koi se kradeshe budzetot...Se gradea samo kapitalni objekti, kako avtopatot Skopje- Tetovo...A toa shto lazhesh za Vecher, Utrinski, Vest, Kanal 5, A1 televizija, i drugi koi go donesoa tvojot pastir na vlast, ti stana navika...Za toa pomosh nema...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by трендафил Чет Aвг 20 2015, 16:10

Поголем дел од автопатот СКопје Тетово е граден во поголем дел во времето кога премиер беше Љубчо Георгиевски. А кредитот се враќа од 2004та и ќе се враќа до 2029та година. Што би рекле во најголем дел го враќа и ќе го враќа влада предводена од ВМРО. Точно е дека го зема владата на СДСМ. Иначе дали пастир, како што велиш, ќе ни биде Груиевски или Заев одлучува народот. Не медиумите. Затоа што ако одлучуваа тие, Црвенковски ќе ни беше доживотен претседател. Имаше целосна подршка од тогаш единствениот медиумски спонзор, Џорџ Сорос.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Aвг 20 2015, 18:56

Trebdo moze li na edno prashanje da mi odgovorish....ama poshteno?
Vistina li e deka vo sekoj post mora da go spomnete Dzorge Soros, inaku ne vi se plakja postot, duri i se odzema ???
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by Гостин Чет Aвг 20 2015, 20:26

Im doagja umot na opozicionerite...Ne znam dali pomognale gospod ili postovite na chlenovite na Melnica, no konechno pochnaa da povlekuvaat vistinski potezi...

(ВИДЕО) Заев: СДСМ ќе предложи Македонија да биде една изборна единица, во интерес на демократијата


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by трендафил Чет Aвг 20 2015, 21:57

Hamad bim Khalifa напиша:Trebdo moze li na edno prashanje da mi odgovorish....ama poshteno?
Vistina li e deka vo sekoj post mora da go spomnete Dzorge Soros, inaku ne vi se plakja postot, duri i se odzema ???
ВМРО пак во име на демократијата предлага мнозински систем. Во кој гласачите ќе го познаваат кандидатот за кој ќе гласаат. Со една изборна единица тој што ќе ги загуби изборите има еден до два пратеника повеќе. Смета ли СДСМ дека ќе загуби, па сака помал попраз? ВМРО иначе предлага да се воведе електронско скенирање на отисокот од прстот на гласањето. Што ќе омневозможи фантомски гласови.
Што се однесува до спомнувањето на Џорџ Сорос, најголемиот купувач на новинари во Македон ија, мислам дека заслужува спомнување, И затоа го спомнувам. Како што вие во секој пост го спомнувате Груевски. Дури и дедо му. Јас не ги спомнувам дедовците на Сорос или Заев. А брат му Вице, кој според снимената изјава на Заев го собира арачот од две евра на едно евро за општината го спомнувам затоа што е веројатно благајник на опозицијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Aвг 21 2015, 06:16

Dobro, znaci sega nie treba da ja spomnuvame i baba Nade?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by tmoro Чет Aвг 27 2015, 23:51


tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 2 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот