Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

КОЈ ШТО РАБОТИ

5 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 3 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by tmoro Пон Сеп 21 2015, 22:33

За потсетување како лажат НЕБАЊАНИТЕ
2006 - кубик дрва 1.200 ден
2016 - кубик дрва 3.600 ден.


Пензионери, ви ја качија пензијата 50% а?

Епа дрвата се качени 200% !!

2006 - летна сметка за струја 600 ден.
2016 - летна сметка за струја 2.400 ден.

Епа струјата е 400% поскапена

Во време на ВМРО се затвори Агрокомбинатот Лозар во Велес.


tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 3 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Сеп 21 2015, 22:57

Pak neka glasaat za dpBne (B=banditsko)
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 3 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by Гостин Сре Сеп 23 2015, 17:44

Konechno pochnaa da go rabotat toa shto trebashe...Od sednicata za pratenichki prashanja...

Локвенец: Истрагата за „Телеком“ ја водел Зврлевски (ВИДЕО)

Локвенец на Груевски му читаше материјал од истрагата на американските власти каде меѓу другото пишувало дека „Телеком“ склучил договор со „Аналитико АИ“ на 50 дена пред изборите во 2006 година склучила договор за маркетинг услуги.


I Petre Shileghov vo svoeto najdobro izdanie do, kako shto reche "premierot vo zaminuvanje"...Slushajte...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 3 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by osa Сре Сеп 23 2015, 21:53

tmoro напиша:За потсетување како лажат НЕБАЊАНИТЕ
2006 - кубик дрва 1.200 ден
2016 - кубик дрва 3.600 ден.


Пензионери, ви ја качија пензијата 50% а?

Епа дрвата се качени 200% !!

2006 - летна сметка за струја 600 ден.
2016 - летна сметка за струја 2.400 ден.

Епа струјата е 400% поскапена

Во време на ВМРО се затвори Агрокомбинатот Лозар во Велес.
bravo tmoro ...vakvi sushtinski objasnuvanja treba da koristi opozicijata(nemislam samo na SDSM,tuku site od opozicija )
so prosti primeri da se dopre do svesta na sekoj graganin na kogo so godini nanazad mu se ispirashe mozokot ...
i ne se samo penzionerite ....tuka se i VOLONTERITE koi rmbaat za 4000 denari ...kako moze da se tolku prosti ...go nosi deteto vo gradinka i plaka 1500 denari ,kupuva mesechna karta koja chini 1500 denari za da odi na rabota kako volonter ,shto znachi troshokot i e 1500 za detska gradinka + 1500 mesechna karta = 3000 denari ...za 1000 denari da kupi za jadenje dodeka e na rabota i kolku pari ZARABOTILA DPMNEOVKATA ICH....... nula denari ...za tolku rabotite bre slepci ...za tolku mu rabotite na pastircho ...i od shto ste zadovolni go glasate za da vladee 10 godini ...ne vi se smachi veke od vakov gnasen SEKS ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 3 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by трендафил Сре Сеп 23 2015, 22:26

Апсолутно е лага дека струјата од доаѓањето на ВМРО на власт е поскапена за 400%. Иако во 2006та имаше покачување, но пред тоа. Ниту пак кубик дрва бил 1200 денари. Можеби таа цена била кај дрвокрадците. Струјата не е поскапена 4 пати, туку за помалку од една четвртина. Манипулирате повторно. Пред се со тоа што порано 33% за моќност се пресметуваше посебно, а сега тоа е влезено во цената на киловат час. Но и со тоа нема покачување од 400%. Да беше ова точно, сега на власт ќе беше СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 3 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by Гостин Сре Сеп 23 2015, 22:35

Ne tresi zeleni Trendafile...КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 3 Smilie_frech_038

Cena na elektrichna energija vo 2006, sose poskapuvanjeto...

Од вчера стартуваше повисоката цена на струјата
Киловат-час скапа струја е 2,62 денари, наместо 2,4, а евтината ќе биде 1,31 денар, наместо 1,2 денари

http://star.utrinski.com.mk/?pBroj=2173&stID=75971&pR=2

cena na elektrichna energija vo 2015...

Назив Цена Единица мера Важи од
Домаќинства ЕДНОТАРИФНО мерење-активна електрична енергија 4.47 ден/kWh 01.07.2015
Домаќинства ДВОТАРИФНО мерење (висока тарифа)-активна електрична енергија 5.57 ден/kWh 01.07.2015
Домаќинства ДВОТАРИФНО мерење (ниска тарифа)-активна електрична енергија 2.79 ден/kWh 01.07.2015

http://www.erc.org.mk/pages.aspx?id=153

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 3 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by Гостин Сре Сеп 23 2015, 22:44

I mala ispravka, okolu mokjnosta, za koja ti tvrdish deka e vlezena vo cenata na kilovat chas...I toa ne e tochno...

Потрошувачи од I тарифен степен (моќност) 749.96 ден/kW 01.07.2015

http://www.erc.org.mk/pages.aspx?id=153

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 3 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by Гостин Сре Сеп 23 2015, 22:48

I ushte edna ispravka Trendafile...Od linkot se gleda deka strujata poskapela na 16 oktomvri 2006, koga na vlast bil pastirot, zatoa shto izborite se odrzhaa na 5 juli 2006... Znachi pred negovoto doagjanje na vlast, cenata na skapata struja bila 2,4 denari, a na evtinata 1,2 denari...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ШТО РАБОТИ - Page 3 Empty Re: КОЈ ШТО РАБОТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот